Diskuse k článku

Zdokonalte svůj projev: pozor na chyby těla

Máte pro svého nového obchodního partnera připravenu skvělou nabídku a chcete, aby byl i váš tělesný projev perfektní? Stačí, když se naučíte pár základních pravidel, kterými zamezíte, abyste při svém projevu vypadali nervózně či nedůvěryhodně. Jak poznáte zájem posluchače o váš projev?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

antichipka

chyby

Prosím autora, aby věnoval pozornost větám a opravil je: "Pokud k někomu hovoříte a si hraje s hodinkami, se šperky, nebo se dívá jinam než na vás, můžete předpokládat jeho nezájem o vaše slova, o téma, které mu prezentujete. Stejně tak, když si třeba maluje na papír."

0/0
18.7.2007 5:21

antichipka

Re: chyby

Dále větám:"Naopak, jeho zájem lze jednoduše vytušit, pokud si mne bradu, máme podepřenou hlavu a ukazovákem si přitom míří k uchu. Také jeho nakloněná hala do strany vypovídá o jeho zaujetí pro vaše slova."

0/0
18.7.2007 5:23

antichipka

Re: chyby

Dále bych podotkla, že mně bylo sděleno, že tření čehokoli v oblasti obličeje při sebeprezentaci-pohovoru značí to, že lžu nebo dané věci nevěřím. Působí to tedy naopak negativně.

0/0
18.7.2007 5:26

studentka

No tak tady jsou samí chytráci...

Vám se to všem mluví, ale co když mám vytvořit projev do školy a přitom dodržovat tyto "přihlouplé" zásady a ještě navíc nalibovolné téma? Hmm? A kdo mi teď poradí? PROJEV DO ŠKOLY!!!!!! O čem by jste tak asi mluvily a navíc jsem hrozná trémistka, tak to chci vidět, jak být sám sebou, dodržovat pravidla při projevu a navíc uspět tak, abych dostala zápočet? Hm???8-o

0/0
20.11.2006 17:46

Michal

Re: No tak tady jsou samí chytráci...

Nehledat výmluvy a zaměřit se na to. Na kom to závisí? Důvěřuj si, řekni si: o nic nejde a že ostatní o daném tématu nebí tak moc, jako ty.

0/0
17.8.2007 11:49

Obcasnykomentator

Zírám

Ten text je místy spíš parodie.

Ještě mi chybí odkaz na doktorskou práci "Závislost úhlu mezi stehnem a lýtkem na výšce sedačky při takticky správném sedění v rámci obchodního jednání".

0/0
5.9.2006 21:35

qaqa

Manažerka

co sedí jak fotbalista na střídačce. / nemít nohy křížem/. Ta by určitě vzbudila důvěru. Až budete chtít dělat kopáče, tak si vemte triko, aby byly vidět svaly !!!

0/0
5.9.2006 19:07

Bolero

Obsah nesmí zaostávat!

Již jsem zažil mnoho pečlivě připravených prezentací, dokonale odpřednášených a obsahově zcela o ničem.

Nenechte se při poslechu prezentace odvést lacinými triky od obsahu.

0/0
5.9.2006 18:11

TMI

Moznost zdokonalit svuj projev

Existuji sdruzeni lidi, kteri maji zajem si zdokonalit svuj projev a ziskat odezvu od ostatnich. Nektera jsou zemerena na cestinu, ale asi nejznamejsi je pro anglictinu - Toastmasters International.

Stranky prazskeho klubu jsou na http://www.praguespeakers.org a dalsi kluby jsou v Pardubicich a Hradci Kralove.

0/0
5.9.2006 17:30

MX

To jsou mi rady...

Jsou to absurdní nesmysly - vsechny tyto triky by vás měly prezentovat jako osobu bez nervozity, sebevědomou a vyrovnanou. No jenže tělo právě nějak pracuje s nervozitou a vnitřními pocity a vy tím, že tyto přirozené projevy potlačíte, tu nervozitu přeci neodstraníte, projeví se jinak. A tak nedáte ruce křížem, ale bude vám místo toho přeskakovat hlas nebo se budete chvět atd. Prostě prvotní příčinu nervozity a její projevy nezrušíte tím, že se rozhodnete je nedávat najevo, to je nesmysl.

0/0
5.9.2006 17:23

Dori

Re: To jsou mi rady...

Naprosto přesně. Pokud je člověk v klidu žádné takové "chyby" při jednání nedělá. Jenže není každému dáno aby  při důležitých jednáních nebo prezentaci se cítil uvolněně jak v neděli po obědě.

0/0
5.9.2006 23:23

tojsouveci

Už jsem tu!

Takže se máme naučit lhát. Přirozené náznaky těla, které používají téměř všichni tvorové, tak máme v sobě popřít. Prý nedělejte zámky. Nekřižte nohy atd. Když nad tím nepřemýšlím, tak jsem asi ty nohy zkřížil podvědomě a je to obrana kvůli něčemu, ne? Tak proč má každý popírat sám sebe a přetvařovat se? Jděte s tím někam...(Y) 

0/0
5.9.2006 15:25

plexisplexis

Re: Už jsem tu!

treba proto aby byl uspesnejsi?

0/0
5.9.2006 15:35

larrax

Re: Re: Už jsem tu!

Budeš-li se u pohovoru přetvařovat a dělat ze sebe někoho jiného podle nějaké učebnice nebo článku, tak možná dostaneš práci, ale dřív nebo později se stejně zjistí, že se na ní nehodíš. Postoj těla může lecos prozradit, ale jestli je někdo nervák, tak se stejně nevdží tvářit věčně jako kliďas. Nejlepší je být sám sebou, to je aspoň můj názor.

0/0
5.9.2006 16:05

Ric-pic

Re: Už jsem tu!

no taky jsi myslím že ty "zámky" jsou pěkná konina. Když někde sedím 30 minut, tak sedím tak, aby to bylo alespon trochu pohodlné, to znamená, že si třeba zkřížím ruce atd. A mladý, dynamický trouba personalista hned vidí že se uzavírám...prdlajs, jen chci pohodlně sedět.  I když občas ty kecy co slýchávám asi s tím tělem dělaj taky svoje. :-P

0/0
5.9.2006 15:43

cash

Re: Už jsem tu!

Chtěl bych vás vidět při opravdu důležitém obchodním jednání:-DA nebo když jdete žádat třeba o zvýšení platu.Tomu nevěřím že se chováte přirozeně:-D:-Dvsadím se že se snažíte působit co nejlepším dojmem.A to není přetvařování.(Y)Nehrajte si tu na moralisty.A před ženskou kterou chcete a líbí se vám se nepřetvařujete?;-P

0/0
5.9.2006 16:13

X

first

jsem tu první a k čemu mi to je, když tu nikdo nic nenapsal:-/

0/0
5.9.2006 15:09

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz