Veletrh vzdělávání a kvalifikace

aktualizováno 
Získat informace o možnostech studia na středních a vysokých školách nebo odborných učilištích, o nabídce jazykových kursů a škol, o možnosti získání výhodnějšího pracovního místa, nabídkách studijních pobytů doma i v zahraničí či rekvalifikačních kursech lze 9. až 11. listopadu 2000 v Křižíkových pavilonech na Výstavišti v Praze na veletrhu Vědma 2000.

Letos, již posedmé, bude více než 70 institucí nabízet vzdělávací programy.
Získat informace o možnostech studia na středních a vysokých školách nebo odborných učilištích, o nabídce jazykových kursů a škol, o možnosti získání výhodnějšího pracovního místa, nabídkách studijních pobytů doma i v zahraničí či rekvalifikačních kursech lze 9. až 11. listopadu 2000 v Křižíkových pavilonech na Výstavišti v Praze na veletrhu Vědma 2000.

Letos, již posedmé, bude více než 70 institucí nabízet vzdělávací programy. "Vzhledem k velmi častým změnám v životě každého z nás a celé společnosti je získání kvalitní a zejména včasné informace o nových šancích tou nejlepší devízou pro úspěšné rozhodování, jak dál," uvádí manažer veletrhu Pavel Špatenka.

Rekvalifikace a úřady práce

O možnostech rekvalifikačních kursů a aktuálním přehledu volných míst se lze informovat v prezentačním místě (jednoho z hlavních vystavovatelů) Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Můžete se zde také dozvědět o činnosti informačních středisek úřadů práce. Ta jsou přínosná při hledání práce a rozhodování se o volbě povolání a fungují v každém okrese. Ve stánku Národního vzdělávacího fondu je možné se seznámit s projektem zapojení českých institucí do současného vzdělávacího systému Evropské unie. Ten by měl vést ke zvýšení odbornosti pracovních sil a tím k větší kokurenceschopnosti.

Učiliště a střední školy

Tradičně nejpočetněji jsou zastoupena střední odborná učiliště. Řada z nich se představí i praktickými ukázkami dovedností svých učňů. Například Střední odborné učiliště potravinářské z Jílového u Prahy bude předvádět výrobu čokolády, Středisko praktické výchovy zlatnické z Prahy 5 vystaví ukázky z tvorby učňů. Mezi desítkami středních škol představí možnosti náplně studia například Střední technická škola hl. m. Prahy nebo Střední škola aplikované kybernetiky z Hradce Králové. "Naši studenti předvedou ukázky počítačového modelování různých objektů podle vlastních návrhů," říká Martina Langová, zástupkyně ředitele školy.

Vysoké školy

Z vysokých škol, které se zúčastní letošního ročníku veletrhu, lze vybrat první lékařskou fakultu Univerzity Karlovy z Prahy, Vysokou školu báňskou - technickou univerzitu v Ostravě nebo Soukromou vysokou školu ekonomických studií v Praze. Své studijní programy a možnost studia i pro civilisty budou nabízet také tři vysoké vojenské školy: Vojenská akademie v Brně, Vysoká škola pozemního vojska ve Vyškově a Vojenská lékařská akademie J. E. Purkyně z Hradce Králové.

Jazykové školy

"Naše škola pořádá v šesti jazycích denní pomaturitní studium, odpolední a večerní kursy, individuální výuku i výuku ve firmách. Studium jazyka při zaměstnání umožňujeme také ve víkendových kursech. Zajišťujeme výuku v zahraničí i studium češtiny pro cizince," přibližuje nabídku jedné ze zúčastněných škol Irena Heřmanská z jazykové školy ETC. Další programy jazykového vzdělávání pro širokou veřejnost prezentují například Akademie J. A. Komenského a Lingua Pro z Prahy.

Doprovodné akce

Program veletrhu doplňují i kulturní, společenské a vzdělávací akce nejrůznějších organizací z celé republiky. Některé školy nebo učiliště se představí módními přehlídkami nebo kadeřnickou show s ukázkami líčení. Je připravena ukázka speciální přípravy na některých vojenských školách - výcvik bojového umění musado. V sobotu 11. listopadu odpoledne proběhne zábavný program se zpěvačkou Janou Koubkovou a básníkem Jiřím Žáčkem a akce "Chytrolín školního roku 2000/2001". Jde o seznámení se s praktickými radami pro trénink a zvyšování dětské inteligence a ukázky testů s vysvětlením postupů jejich řešení. Pro návštěvníky, kteří by chtěli znát své IQ, jsou připraveny testy inteligence.

Cíle veletrhu:

* rozšířit přehled o studiu na všech typech škol
* informovat o možnostech celoživotního vzdělávání
* nabídnout výuku cizích jazyků na školách, v kursech a zahraničních pobytech
* usnadnit orientaci při volbě povolání

Užitečné informace

Vědma 2000 se uskuteční ve dnech 9. až 11. listopadu 2000 na Výstavišti Praha - Holešovice od 10 do 18 hodin vstupné: dospělí - 30 Kč děti, důchodci - 15 Kč hromadné vstupné pro více než 20 lidí - 20 Kč

Kontakt a informace:

Terinvest, Legerova 15, 120 00 Praha 2, tel.: 02/21992147, fax: 02/21992145 www.terinvest.com

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

Je to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatel

Pavel Hrstka (zleva), Martin Burkoň a René Němeček z chrudimské firmy CityZen

Tři inženýři a tátové od rodin. Společně podnikat začali teprve vloni. Letos vyhráli celorepublikové kolo soutěže...

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Odkládat hledání práce se nevyplácí. Absolventi, kteří nečekají, mají výhodu

Ilustrační snímek

Řada absolventů středních a vysokých škol si užívá prázdniny a odkládá hledání nového uplatnění. Personalisté však...

Další z rubriky

Jsme tím, co opakovaně děláme. Jaké zvyky mají úspěšní lidé

Ilustrační snímek

Proč jsou někteří lidé úspěšní a jiným se v životě moc nedaří? Tuto otázku si klade řada lidí. Podle psychologa Jana...

Nová práce a hned průšvih. Poradíme vám, jak ho ustát

ilustrační snímek

Máte po zkušební době. Ale to neznamená, že bude každý den stejný. Přijde chvíle, kdy se vám zkrátka nebude v práci...

Jak se chovat na novém pracovišti a přečíst kolegy, abyste zapadli

Ilustrační snímek

Nástup do nové práce je vždy velkým krokem. Pro řadu absolventů to je krok zcela nový. I na ty zkušenější, kteří už...

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Kurzy.cz Těžko uvěřitelnou pracovní dobu mají některé zdravotní sestry. Na sociálních sítích jedna z nich zveřejnila svůj rozpis...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACOVNÍK VÝROBY VE FAJN SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 20 000 - 22 000 Kč

Najdete na iDNES.cz