Veletrh vzdělávání a kvalifikace

aktualizováno 
Získat informace o možnostech studia na středních a vysokých školách nebo odborných učilištích, o nabídce jazykových kursů a škol, o možnosti získání výhodnějšího pracovního místa, nabídkách studijních pobytů doma i v zahraničí či rekvalifikačních kursech lze 9. až 11. listopadu 2000 v Křižíkových pavilonech na Výstavišti v Praze na veletrhu Vědma 2000.

Letos, již posedmé, bude více než 70 institucí nabízet vzdělávací programy.
Získat informace o možnostech studia na středních a vysokých školách nebo odborných učilištích, o nabídce jazykových kursů a škol, o možnosti získání výhodnějšího pracovního místa, nabídkách studijních pobytů doma i v zahraničí či rekvalifikačních kursech lze 9. až 11. listopadu 2000 v Křižíkových pavilonech na Výstavišti v Praze na veletrhu Vědma 2000.

Letos, již posedmé, bude více než 70 institucí nabízet vzdělávací programy. "Vzhledem k velmi častým změnám v životě každého z nás a celé společnosti je získání kvalitní a zejména včasné informace o nových šancích tou nejlepší devízou pro úspěšné rozhodování, jak dál," uvádí manažer veletrhu Pavel Špatenka.

Rekvalifikace a úřady práce

O možnostech rekvalifikačních kursů a aktuálním přehledu volných míst se lze informovat v prezentačním místě (jednoho z hlavních vystavovatelů) Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Můžete se zde také dozvědět o činnosti informačních středisek úřadů práce. Ta jsou přínosná při hledání práce a rozhodování se o volbě povolání a fungují v každém okrese. Ve stánku Národního vzdělávacího fondu je možné se seznámit s projektem zapojení českých institucí do současného vzdělávacího systému Evropské unie. Ten by měl vést ke zvýšení odbornosti pracovních sil a tím k větší kokurenceschopnosti.

Učiliště a střední školy

Tradičně nejpočetněji jsou zastoupena střední odborná učiliště. Řada z nich se představí i praktickými ukázkami dovedností svých učňů. Například Střední odborné učiliště potravinářské z Jílového u Prahy bude předvádět výrobu čokolády, Středisko praktické výchovy zlatnické z Prahy 5 vystaví ukázky z tvorby učňů. Mezi desítkami středních škol představí možnosti náplně studia například Střední technická škola hl. m. Prahy nebo Střední škola aplikované kybernetiky z Hradce Králové. "Naši studenti předvedou ukázky počítačového modelování různých objektů podle vlastních návrhů," říká Martina Langová, zástupkyně ředitele školy.

Vysoké školy

Z vysokých škol, které se zúčastní letošního ročníku veletrhu, lze vybrat první lékařskou fakultu Univerzity Karlovy z Prahy, Vysokou školu báňskou - technickou univerzitu v Ostravě nebo Soukromou vysokou školu ekonomických studií v Praze. Své studijní programy a možnost studia i pro civilisty budou nabízet také tři vysoké vojenské školy: Vojenská akademie v Brně, Vysoká škola pozemního vojska ve Vyškově a Vojenská lékařská akademie J. E. Purkyně z Hradce Králové.

Jazykové školy

"Naše škola pořádá v šesti jazycích denní pomaturitní studium, odpolední a večerní kursy, individuální výuku i výuku ve firmách. Studium jazyka při zaměstnání umožňujeme také ve víkendových kursech. Zajišťujeme výuku v zahraničí i studium češtiny pro cizince," přibližuje nabídku jedné ze zúčastněných škol Irena Heřmanská z jazykové školy ETC. Další programy jazykového vzdělávání pro širokou veřejnost prezentují například Akademie J. A. Komenského a Lingua Pro z Prahy.

Doprovodné akce

Program veletrhu doplňují i kulturní, společenské a vzdělávací akce nejrůznějších organizací z celé republiky. Některé školy nebo učiliště se představí módními přehlídkami nebo kadeřnickou show s ukázkami líčení. Je připravena ukázka speciální přípravy na některých vojenských školách - výcvik bojového umění musado. V sobotu 11. listopadu odpoledne proběhne zábavný program se zpěvačkou Janou Koubkovou a básníkem Jiřím Žáčkem a akce "Chytrolín školního roku 2000/2001". Jde o seznámení se s praktickými radami pro trénink a zvyšování dětské inteligence a ukázky testů s vysvětlením postupů jejich řešení. Pro návštěvníky, kteří by chtěli znát své IQ, jsou připraveny testy inteligence.

Cíle veletrhu:

* rozšířit přehled o studiu na všech typech škol
* informovat o možnostech celoživotního vzdělávání
* nabídnout výuku cizích jazyků na školách, v kursech a zahraničních pobytech
* usnadnit orientaci při volbě povolání

Užitečné informace

Vědma 2000 se uskuteční ve dnech 9. až 11. listopadu 2000 na Výstavišti Praha - Holešovice od 10 do 18 hodin vstupné: dospělí - 30 Kč děti, důchodci - 15 Kč hromadné vstupné pro více než 20 lidí - 20 Kč

Kontakt a informace:

Terinvest, Legerova 15, 120 00 Praha 2, tel.: 02/21992147, fax: 02/21992145 www.terinvest.com

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Další z rubriky

Vykouřila se vám z hlavy slovíčka, která jste už znali?

I vám se vykouřila většina slovíček cizího jazyka, který jste se kdysi učili, z...

Studovali jste kdysi nějaký cizí jazyk, ale protože jste jej dlouho nepoužívali, máte nyní problém se domluvit. Nic...

Šila, kojila a spala jen pár hodin. Teď je nejúspěšnějším prodejcem

„Loni se můj obrat přiblížil jednomu milionu. Jsem ráda, že mám tolik věrných...

Na webovém portálu, kde lidé vystavují své ručně vyrobené zboží, je nejúspěšnějším prodejcem. Přestože má na kontě přes...

Začínali mezi holými zdmi, dnes vyvážejí do dvaceti zemí světa

Václav a Pavla Mikovi ze Sázavy dokážou ze skla vyrobit snad vše, na co si...

Po sametové revoluci oprášili odkaz pradědečka a obnovili komunisty zabavenou sklárnu. Jejich sklo znají ve dvaceti...

BREXIT – Velká Británie na koni ?

BREXIT – Velká Británie na koni ?

Kurzy.cz Podívejme se spolu na Brexit z úhlu, ze kterého je zřejmé, že odchod Velké Británie z EU nemusí pro Spojené království ...

Najdete na iDNES.cz