V práci vám stále jen slibují? Jděte jinam

  10:00aktualizováno  10:00
Nastoupili jste do nového zaměstnání. A tam vám toho naslibovali... že budete mít samostatnou kancelář, že dostanete skvělý plat, že vás záhy čeká povýšení, že budete mít k dispozici počítač a mobil a podobně. No a vy už jste tam pomalu rok, a nic z toho se zatím nestalo.

Někdo v takovém případě rezignuje a je rád, že má vůbec práci. To ale není nejlepší cesta k pracovní pohodě. Na sliby je dobré dát pozor.

Zjistit si, kde budete sedět, hned při podrobnějším domlouvání pracovních podmínek, pohovořit si s potenciálními spolupracovníky a zjistit, jak to ve firmě chodí a jestli je naděje, že se sliby změní ve skutečnosti.

Jakmile totiž zůstane jen u slibů a už v rámci zkušební doby zjišťujete, že firma nemá v úmyslu je hned tak splnit, je třeba se připomenout.

Pokud vám tedy slíbili vlastní počítač a mobilní telefon a není po nich ani památky, neváhejte a jděte se zeptat, jak to s nimi bude. Když se nic konkrétního nedozvíte, otázky opakujte.

Nemusíte je pokládat každý druhý den, ale pamatujte, že zkušební doba trvá jen tři měsíce. Podle reakcí poměrně snadno zjistíte, zda má váš šéf nebo celá firma skutečně v úmyslu počáteční sliby uvést v život.

Když na vás šéf nemá nikdy čas nebo dává najevo, že má na starosti důležitější záležitosti než jen váš počítač či kancelář, je možná čas se po práci rozhlédnout jinde.

Zvlášť když od spolupracovníků zjistíte, že ve firmě se slibuje a neplní celkem běžně. Mnoho lidí se dnes řídí zásadou: nemám-li co nabídnout, mohu to pořád ještě alespoň slíbit.

Nejčastěji to bývá tam, kde něco řeší prostřednictvím telefonu. Na dálku se totiž slibuje snadněji. Jakmile však své sliby nesplníte, začne vás druhá strana upomínat, a pokud se to opakuje vícekrát, dopouštíte se chyb, které mohou narušit jak pracovní, tak osobní vztahy.

Klienty odvedou ke konkurenci a přátele za jinými lidmi. Zapomeňte proto na iluzi, že sliby něco vyřešíte. Slibovat je sice snadné, ale teprve splněné sliby skórují.

Autoři:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Je to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatel

Pavel Hrstka (zleva), Martin Burkoň a René Němeček z chrudimské firmy CityZen

Tři inženýři a tátové od rodin. Společně podnikat začali teprve vloni. Letos vyhráli celorepublikové kolo soutěže...

Kolegyně mají dovolenou a šéf mi nařídil přesčasy. Můžu odmítnout?

ilustrační snímek

Podle statistik počet přesčasových hodin sice klesá, avšak v létě a období dovolených se asi některým z nás nevyhnou....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Proč vypnout o dovolené a jak si umět odpočinout, radí psycholog

Ilustrační snímek

Kdo nedokáže o dovolené vypnout a relaxovat, koleduje si o potíže. Nejen že klesne pracovní produktivita, ale vzroste...

Další z rubriky

Na pracovním trhu chybí tisíce lidí vybavených dobrou angličtinou

ilustrační snímek

Poptávka po jazykově vybavených lidech na pracovním trhu neustále roste. Angličtina je základem, ale už zdaleka...

Odkládat hledání práce se nevyplácí. Absolventi, kteří nečekají, mají výhodu

Ilustrační snímek

Řada absolventů středních a vysokých škol si užívá prázdniny a odkládá hledání nového uplatnění. Personalisté však...

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

3 ověřené tipy, jak si přivydělat na rodičovské dovolené

3 ověřené tipy, jak si přivydělat na rodičovské dovolené

Kurzy.cz I když se úspěšně řeší navýšení rodičovského příspěvku, některé maminky na výši rodičovské spoléhat nemohou. Mají nákla...

Advantage Consulting, s.r.o.
IT JUNIOR SUPPORT

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz