Diskuse k článku

Štrúdl přivezli němečtí přistěhovalci, říká chilský kuchař

Pablo Andrés Galvez Ramírez je v jihoamerickém Chile uznávaný kuchař. V dětství pomáhal v kuchyni babičce, pak se rozhodl stát profesionálním kuchařem. Sní o tom, že si otevře vlastní restauraci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pekelný dědek

štrúdl

Nevím,proč má pan redaktor potřebu se hádat a přesvědčovat profesionála otom,že štrúdl pochází z Čech.Občas mi přijde,že páni novináři a podobní pisálkové mají prostě nutkání přesvědčovat celý svět o vyjímečnosti Česka.Jakoby se všechno vynalezlo,vytvořilo a pocházelo od nás.Zajímalo by mě co si o nás myslí jiné státy....

0/0
30.10.2010 21:33

Grimkin

Re: štrúdl

Štrůdl vymyslel, tak jako jiné věci, Jára Cimrman, tak se nehádej a nesnižuj náš přínos světu, který je nezpochybnitelný... Co si o nás myslí jinde? Závidí nám Járu Cimrmana, tak to je. On byl výýýjimečný.

0/0
31.10.2010 12:40

Lemuz ze Sudet

Chile-Uruguay.

Uruguayci jsou Svycary jizni Amiriky. Chilane jsou Prusaci jizni Ameriky.

0/0
30.10.2010 12:04

terezav

hezkej kuchařík

:-)

0/0
30.10.2010 11:55

Grimkin

Chile

Tak zrovna Chile je nejevropštější zemí Lat Am, původní obyvatelstvo tvoří dle wikipedie 4,6 % (2002), sám jsem to číslo čekal mnohem menší, protože Evropané domorodce vybili. Němců je tam i v Argentině hodně, proto tam ostatně i po 2. světové válce mizeli esesáci, protože tam měli zázemí, splynuli a ještě tam na ně byli a jsou hrdí, chlubí se jimi, tedy svými předky.

Takže se dá říct, že jejich kuchyně je evropská, i když nějaký místní vliv tam je, třeba díky surovinám.

Někteří přistěhovalci pak byli zklamaní z podmínek v LA, nebylo to tam tak skvělé, jak čekali, jenže vrátit se domů v těch dobách nebylo tak jednoduché jako nyní...

0/0
30.10.2010 0:40

PALO1975

nie tak úplne

za najeurópskejšiu Latinskoamerickú krajinu je považovaný Uruguay. Tam už vôbec nie sú žiadní potomkovia pôvodného obyvateľstva(vyhubení boli už pred 150 rokmi).Aj samotné Montevideo je viac európskejšie ako latinské.

Samotní Juhoameričania považujú Uruguajcov za moc vážnych a na ich účet si robia mnohé vtipy.Začiatkom 20.storočia mal Uruguay spolu so Švajčiarskom najlepšie prepracovaný hospodársky a sociálny systém(jedna z prvých krajín s dôchodkovým zabezpečením a mat.dovolenkou).Dokonca ani vojenské diktatúry sa tu nestriedali tak často ako v iných krajinách regiónu a aj tie boli v tzv."light verzii".Mám možnosť fungovať v prostredí kde je veľa ľudí z Brazílie,Uruguaya,Argentíny či Chile-takže sa rozprávame aj na tieto témy.Uruguay spolu s Chile majú v tomto regióne najvyššiu životnú úroveň(dokonca vyššiu ako Argentína).

Aj samotné Chile je troška odlišné od zvyšku, ale to je dané geograficky-sú oddelení Andami na východe, púšťou na severe a oceánom na východe a juhu.

0/0
30.10.2010 10:00

Grimkin

Re: nie tak úplne

Aha, zajímavé informace. Můj omyl, takže díky za doplnění. U Ur. mě vždy napadne, že je to země závislá na Argentině, spojité nádoby. Výhodou Chile a hlavně Ur. je, že jsou to malé země, ty se pak spravují jednodušeji než ty velké, malé území se snadněji kontroluje. Každá země LA je ale jiná, tak jako ostatně evropské státy..., jenže u nás to mnoha lidem splývá do jednoho celku... Ano, o současné Argentině jsem slyšel, žádná sláva...

0/0
31.10.2010 12:59

samuel05

Re: Chile

nejvice nemcu je v USA, pri poslednim scitani se k nemeckemu puvodu prihlasilo 50mio americanu 17% a jsou tam nejvetsi mensinou

http://en.wikipedia.org/wiki/German_American

0/0
30.10.2010 18:57

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz