Diskuse k článku

Spory na pracovišti je třeba řešit

Touha nepokazit dosud fungující vztahy na pracovišti vede mnohé šéfy k neustálému odkládání řešení sporů či nedorozumění. Zametáním konfliktů pod koberec možná ušetří čas strávený hádkou či vyjednáváním, avšak ne nadlouho. Konflikty totiž mají tendenci doutnat a změnit se v požár ničící chuť do práce, její efektivitu i dobré mezilidské vztahy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gingo

Umět řešit spory
Umění řešit spory je opravdu nelehká vlastnost. Měl jsem možnost řídit sice malý, ale velmi různorodý tým. Osvědčilo se mi, když jsem do řízení vhodně zainteresoval i členy týmu - podřízené. Vzniklé spory ať již věcné, tak i osobní je nutné řešit co nejdříve a důsledně, ne polovičatě. Vždy to musí končit rozhodnutím, které je nutné více či méně stručně objasnit. Neříkám, že si to nechat "schválit", ale vysvětlit důvody, které k tomu vedly (ne vždy se to povede). Postoje typu "tak jsem rozhodl a hotovo" nejsou dobré a nesvědčí o kvalitě vedoucího (bohužel jich takových mnoho znám) a sebelepší vůle niam nevede.
0/0
30.4.2003 21:20

Renata

Co dělat, když spory vyvolává sám šéf
Jsem zaměstnaná jako úředník a v poslední době jsem se stala obětí útoku své šéfové, protože jsem chtěla, aby vyřešila můj spor se spolupracovnicí, která ač nemá vzdělání ani potřebné znalosti, zastává stejné místo jako já. Od začátku mě bezdůvodně napadá. Moje nadřízená vyřešila spor jednoduše. Řekla, že spory vyvolávám já, že si na danou spolupracovnici nikdo jiný nestěžuje.
0/0
30.4.2003 8:25

velký fru-fru

Šéfové jsou dílem-výtvorem systému,jaký je zaveden v dané firmě.V mnoha firmách je ještě stále zaveden polofeudální způsob vedení.Od středního článku se očekává,že bude přesně plnit "řídící akty" vrcholného vedení,více se neočekává,a ani není žádoucí.Pro takovou činnost nepotřebujete šéfa-osobnost,plně vyhoví i hňup.Teorie říká,že pro vedení lidí je nutné mít psychické předpoklady,vrozené i získané.Bohužel,na místa vedoucích se vybírají stále lidé dle míry análního alpinismu,proto ty výsledky. V dokonalé úctě Váš Fru-Fru.
0/0
29.4.2003 20:26

sef

pohled seshora
...chapu rozcarovani nekterych z Vas, myslim si vsak, ze chyby v komunikaci jsou vetsinou na obou stranach. K vetsine "mych" lidi se mi snad podarilo najit tu spravnou cestu, ne vsak u vsech.
Jak se stavite k predavanym ukolum? Jak svemu sefovi odpovidate? Jak se tvarite? Mysleli jste na to nekdy?
Zkuste se nekdy vzit do role sveho (asi neoblibeneho) sefa, poslouchat stale jen jak a proc neco nejde misto navrhovanych reseni nejde dlouho vydrzet. Clovek, ktery ma jine sve reseni a je ochoten nest svuj dil odpovednosti je poklad, ktereho si vazim.
Berte to jako reflexi, byl jsem i na druhe strane, jedna se o muj nazor.
0/0
29.4.2003 19:55

labut

no problem
ja problemy se sefem nemam, vzdycky to radsi s nim predem prodiskutuji v posteli
0/0
29.4.2003 18:38

Martin Kusmuller (Siebe)

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
29.4.2003 17:45

Rebel

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
29.4.2003 18:07

Bartoloměj

Re: Re: šéfové jsou hrozný,,,,
Tak tak
0/0
29.4.2003 19:44

Renata

Re: šéfové jsou hrozný,,,,
To je fakt nejlepší je jim lézt do pr. a papouškovat, co oni říkají, běda jestli máš svůj názor.
0/0
30.4.2003 8:27

Krisha

Chápu a soucítím s tebou...
Zcela chápu, jsem v obdobné situaci a zrovna dnes jsem měla menší "extempóre" s vedením...  Jo nechuť měnit zažité stereotypy u těch zkamenělých mozků asi nikdy nevymizí. Vždyť je to tak jednoduché tvrdit "takhle to bylo a tak to taky i bude. Tak se držme, přeji hodně sil v boji s tupostí a neschopností.
0/0
29.4.2003 17:36

Karla

šéf
Mám šéfa, který je úplným prototypem neschopného blbce, který akorát leze těm správným lidem do prde... Takoví jsou úplně nejhorší. Žádná autorita, žádná motivace podřízených. Nikoho tam ta práce nebaví. A když se mě ptáte, proč neodejdu, že mě tam nikdo nedrží, tak na to mám jednu odpověď. Zkuste si s dvěma malými dětmi hledat novou práci, a pak mi dejte vědět, jak jste uspěli.
0/0
29.4.2003 16:46

Renata

Re: šéf
Ono novou práci a hlavně kvalitní není jednoduché. Všude pracuje plno neschopných důchodců, kterým se nechce odejít. Neumí nic, ale nikdo je nevyhodí. Navíc natahají k sobě své děti, vnuky a kde máte vzít práci vy? Máte sice vzdělání a nějaké znalosti? Kdo to ale dneska potřebuje? Když na vysokých školách pracují na místech pro středoškoláky nevzdělaní lidé s platovou třídou jako vy. Nic neumí a nejsou aktivní a když vy jste vytkne se vám, že narušujete kolektiv!
0/0
30.4.2003 8:33

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz