Diskuse k článku

Skončit v práci lze třemi způsoby

Ukončit pracovní poměr může zaměstnanec třemi způsoby. Zákoník práce přitom přesně určuje postup těchto kroků, aby nebyl poškozen zaměstnanec ani jeho chlebodárce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Franta

Mzda ve vypovedi
Ahoj!Jelikož jsem se nepohodl s nadřízeným,dal jsem výpověď,ale teď se bojím,aby mne neoškubali i o prémie které činí 60 procent.Existuje nějaký zákon ,který by udával mzdu ve výpovědní lhůtě?
0/0
17.10.2003 11:42

Jan

...živnosťák
Všechno má svoje výhody a nevýhody. OSVČ nemusí nikoho poslouchat, může si vzít dovolenku, může si odepisovat atd. ale MUSÍ MÍT KŠEFTY, aby se uživila. Pokud je někdo v práci vyloženě deptán, je lepší začít jako OSVČ. Za zkoušku nedáš nic, a praštit s tím a jít na PÚ můžeš jít kdykoliv. V každém případě se v zaměstnání nechávejte ponižovat.
 
 
0/0
26.5.2003 14:46

Krahulíková

mzda po výpovědi
pokud se týká práce tak mne zaměstnavatel vyhodil na hodionu a potom mi neposlal výplatu ,po dvou měsíc mi vyýplata přišla a měla jsem sraženy peníze,co s tím
0/0
23.5.2003 14:35

xbert

Re: mzda po výpovědi
Firma DVOŘÁK, rent a car, případně další firmy stejného majitele BOHEMI TRAVEL SERVICE a CAR SERVICE vám můžou nevyplatit vůbec nic, a to zdůvodní spornou škodou, kterou měl zaměstnanec způsobit (vždy je to ten, který z firmy odchází - náhoda?). Proto od takových vydřiduchů dál. Běhejte po soudech kvůli jedné výplatě, když máte jiné starosti....
0/0
23.5.2003 16:32

Fany /TetaFany@seznam.cz/

Re: mzda po výpovědi
Já jsem se při skončení v minulé práci obrátila na Český Helsinský výbor a tam se mě tedy ujali velice ochotně, protože kromě starosti o cizince se také zaměřují na vztahy zaměstnavatele a zaměstnance. Já jsem byla před odchodem z práce šikanovaná od jedné zatrpklé nadřízené takovou měrou, až jsem ráno před odchodem do práce zvracela.  Věděla jsem, že se jedná o mobbing, ale sama jsem si neuměla poradit. Helsinský výbor ale naštěstí mobbing přímo sleduje a tuším, že dokonce s podporou grantu Evropské Unie.
Na právním oddělení Helsinského výboru mi nejdřív radili po telefonu zdarma, když to pak jinak nešlo, tak mi zařídili schopnou advokátku, díky které jsem nakonec ze zaměstnavatele dostala téměř vše, na co jsem měla nárok. Měla jsem štěstí, že jsem na ně připadla včas.
 
0/0
23.5.2003 19:45

Yenya (yenya@atlas.cz)

Re: Re: mzda po výpovědi
Teto  Fany dejte mi kontakt na ten výbor - šikanuje mě vedoucí a co je ten moppig ?? To jako že s tebou někdo vytírá?
0/0
26.5.2003 14:47

Fany /TetaFany@seznam.cz/

Re: Re: Re: mzda po výpovědi
Mobbing - sikana na pracovisti. = Mopping - Jako ze s Vami nekdo zameta. Da se to tak rict.
Pravni oddeleni Helsinskeho vyboru: 220 51 51 88, netova adresa: www.helcom.cz . Nebo tak nejak. Ten telefon je spolehlive spravne. Myslim, ze Vas radi uslysi.
Nedelate-li si ovsem srandu, tak Vam ve Vasem boji o dustojnost drzim palce.
0/0
26.5.2003 17:09

Petr Němec, DiS., Karlovy Vary

býv. zaměstnavatel mi dělá pěkné problémy
Můj býv. zaměstnavatel mi dělá pěkné problémy. Skončil jsem v polovině dubna podle §54 - nedostal jsem včas výplatu. Výplatní termín je v této společnosti stanoven na 30. následujícího měsíce. Dnes je 23.5. a já stále nemám výplatu za měsíc březen.
Dále zaměstnavatel sice musí odstupné vyplatit nejpozději v příslušný výplatní termín, nicméně v praxi mi oznámil, že výplatu za půlku dubna dostanu jako normálně (rozumněj: jako normálně pozdě), ale odstupné mi bude dávat ve splátkách.
A co s tím může udělat Úřad práce? Jen přijde, zjistí stav a případně udělí pokutu, díky které já dostanu výplatu ještě později. A úroky z prodlení? Mám nejasný dojem, že z toho asi nebude nic, to víc prolítám po právníkách a soudech.
0/0
23.5.2003 14:27

Obyvatel

Svoboda
, Byt OSVC je v tomhle state sice taky naprd, ale alespon jsem osvobozen od tehle problemu. Nejaka dovolena, vypoved nebo premie ? Neznam ....
0/0
23.5.2003 13:38

Lehor

Re: Svoboda
Já zase jen pláču nad srážkama na výplatní pásce a neznám auto na leasing či další zajímavé položky výrazně snižující základ daně. Navíc, dovolenou si OSVČ může vzít, kdy jí napadne, né?
0/0
23.5.2003 14:42

Obyvatel

Re: Re: Svoboda
Jenze na to auto si musite nejdrive vydelat. Jiste, dovolenou si muzu udelat kdy chci.
0/0
23.5.2003 14:51

hela

Re: Re: Svoboda
taky jsem byla OSVČ, dovolenou si vezmes tezko, kdyz se musis starat i o vikendech, abys na nic nezapomnel a mel porad praci, ve srovnani je v zamestnaneckem pomeru docela klidek. No jasne, asi jak kde :-) Taky znam firmy s feudalnim prisupem k poddanym
0/0
23.5.2003 14:53

Stojan Jakotyč

Re: Re: Svoboda
Tohle je typicky česká reakce. Uvědomte si, že na to, že jezdim v lepším autě, si nejdříve musím tvrdě vydělat. Já nemůžu přijít ráno do práce, udělat si kafe, přečíst noviny, skočit si na sváču a vědět, že "taxametr" běží. Minulý týden jsem šel večer na pívo do hospody naproti jednomu autosalonu. Dal jsem se tam s jedním týpkem do řeči a po chvíli mi řekl přesně to samé. No jo, ty si všechno odepíšeš, to se ti to jezdí ve VW. Chvíli jsem se s ním přel a pak jsem udělal jednoduchou věc. Vytáhl jsem z kapsy 1.000,- Kč , dal jsem mu jí na stůl a řekl: Hele, tady máš litr, zejtra ti jdeme koupit živnosťák a hned ze Živn.úřadu přejdeme ulici do autosalonu a koupíš si to VW taky, jo ? No co koukáš, vždyť to odepíšeš, ne ? Čuměl a sklapnul.
0/0
23.5.2003 15:18

Obyvatel

Re: Re: Re: Svoboda
Presne, ja to tem lidem taky rikam. Dejte vypoved, zajdete si pro zivnostak a zkuste si to. V lepsim pripade na tom budete nakonec financne jako zamestnanec. Tady se totiz porad nerozlisuje mezi velkou firmou a malym zivnostnikem. A ono s temi odpisy to taky neni tak jednoduchy, jak si lidi predstavuji.
0/0
23.5.2003 15:22

Karel Studník

Další způsob.
Nebo zmizet a dostat §53., potom je to horší u nového zaměstnavatele, pokud samozřejmě nemáte už dohodnutou práci novou a tomto kroku informujete nového zaměstnavatele, pozn. potom se rozlučte s dvojnásobkem platu.
0/0
23.5.2003 13:24

Karel Studník

0/0
23.5.2003 13:23

Kytička

Skončit lze ještě 3 způsoby
1. uplynutím sjednané doby (doba určitá)
2. rozvázáním pracovního poměru ve zkušební době (bez udání důvodu)
3. úmrtím - což je ten nejhorší způsob
0/0
22.5.2003 11:22

jentak

Re: Skončit lze ještě 3 způsoby
anebo vám tak dlouho nedávají prémie, na které ze zákona není právní nárok, až vás i přes precizní práci donutí odejít a to jen proto, že jsem si stěžoval na nadřízenou její nadřízenému.
0/0
22.5.2003 14:30

jehneda

Re: Re: Skončit lze ještě 3 způsoby
Přečti si článek ještě jednou. "Podle toho, jak moc pracovník, který už není ve zkušební době, od zaměstnavatele pospíchá, má v zásadě tři možnosti, jak"
0/0
23.5.2003 19:41

jehneda

Re: Re: Skončit lze ještě 3 způsoby
Přečti si článek ještě jednou. "Podle toho, jak moc pracovník, který už není ve zkušební době, od zaměstnavatele pospíchá, má v zásadě tři možnosti, jak" sorry, omylem jsem to poslal o reakci o trochu níž:-(
0/0
23.5.2003 19:43

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz