Diskuse k článku

Propouštějte s rozmyslem

Protože v letošním roce dochází k velkému propuštění v mnoha firmách, je důležité, aby manažeři byli na tuto situaci dobře profesně i lidsky připraveni. Důvody propuštění musí být podloženy nejen pravdivými argumenty, ale také zákoníkem práce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

XY

Dám si padáka ...

Dostat padáka nemusí být zase až taková tragédie. Stalo se mi to v životě jen jednou. 2 dny mě to štvalo, pak jsem si řekl, jestli to není nějaké znamení (na znamení jinak moc nevěřím, jsem tak velký ateista, až se bojím, že mě Pán Bůh potrestá :-)) , založil jsem si firmu a dnes si neumím představit, že bych chodil někam do práce. A teď zrovna si válím šunky na Floridě ... To se nevytahuju, tím chci pouze říct, že i nucená výpověď může být začátkem něčeho nového, mnohem lepšího, i když to tak na počátku vůbec nemusí vypadat.

0/0
24.5.2009 5:54

pepa1

Chce to ... měli jsme to už dávno.

Před lety jsem měl skvělé zaměstnání. Skvělé auto, mobil, plat, notebook. Vedl skupinu v SW firmě. Navazoval nové obchody. Jednou se majiteli zalíbilo nové AUDI a místo výplat si koupil nové auto.

V tu chvíli jsem si uvědomil, že to chce něco kde budu já rozhodovat o svém platu a tak o jeho výši. Hledal jsem příležitost a našel ji.

pepa1

www.disc-europe.net

V krizi začínají lidi přemýšlet.

0/0
20.5.2009 17:03

Petr

Re: Chce to ... měli jsme to už dávno.

U toho webu jsem se docela nasmál. Jako nabídka práce to je jen pro zoufalce.

0/0
21.5.2009 8:25

General Custer v.2

Pokud firma zamestnance nechce

tak by mel zamestnanec vypadnout. Stejne jako kdyz zemestnanec nechce firmu, tak ho firma taky nezamyka do sklepa, aby neutekl.

0/0
20.5.2009 8:20

ROSES LIVE

Re: Pokud firma zamestnance nechce

bez odstupného avýpovědní doby !

0/0
20.5.2009 9:25

General Custer v.2

Re: Pokud firma zamestnance nechce

Oboustranne.

0/0
20.5.2009 13:18

Inkvizitor Johny

Re: Pokud firma zamestnance nechce

Mnojo, ale co když je to třeba stálý zaměstnanec, který pro tu firmu maká již x let a dobře (i to se stává). Najednou se změní vedení, kterému poleze zaměstnanec krkem. To byste ho nechali jen tak sbalit krabice a vyhodit na pracák?

0/0
20.5.2009 15:02

General Custer v.2

Re: Pokud firma zamestnance nechce

Vy byste pracoval ve firme, kde vas nechcou?

0/0
20.5.2009 20:15

PD

Re: Pokud firma zamestnance nechce

To je jak u blbejch: Aby člověk podával dobré výkony, neměl by být stresován. Nevím jak tobě, ale mě se představa, že kdykoliv si šéf ráno hodí blbé číslo na kostce, tak mě může okamžitě propustit, příliš klidu nedodává, bál bych se, zda tento den není ve firmě náhodou poslední, a to by se odrazilo na mých výkonech.

Výpovědní lhůta kryje firmu i zaměstnance -- firma má záruku, že zaměstnanec neodejde ze dne na den (resp. pokud ano, firma po něm může požadovat náhradu škody), a zaměstnanec má záruku, že ho firma nepropustí ze dne na den (např. den před výplatou a "starej se sám").

Principiálně to společnosti prospívá (méně stresu ==> např. méně týraných dětí), jsou samozřejmě excesy, kdy se to zneužívá, ale tato určitá "kultura trvání zaměstnání" je spíše krokem kupředu.

Ale jinak ano, byl bych pro to, aby byl zřízen režim "nádenní práce", kdy ráno přijdeš, večer dostaneš peníze za práci za ten jeden den, a zda přijdeš i zítra to je na tobě.

0/0
23.5.2009 23:31

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz