Diskuse k článku

Projekty úřadů práce nabízejí získání praxe. Podporuje je Evropská unie

Každý region má svá specifika. Zatímco někde se zvyšuje počet nezaměstnaných absolventů, jinde mají problémy s nezaměstnanými ve věku padesáti a více let. Některé úřady práce nabízejí nezaměstnaným absolventům účast v projektech, které jim, zajistí alespoň důležitou praxi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

robinhud

Pracovní úřady pouze stojí peníze jinak

Jinak jsou k ničemu. Dokáží preferovat jednu skupinu nezaměstnaných před druhou. Například je vám nad padesát? Podnikatel dostane slušné peníze za to že vás zaměstná. Co na tom, že vám je 45 let a máte děti na vysoké. Přednost dostane ten s věkem nad padesát. Naučí vás napsat životopis. Jenže když někdo s dobře napsaným životopisem získá zaměstnání někdo jiný ho musí ztratit. Žádné pracovní místa na víc nevytvoří! Vymýšlí nesmysly, kterých podnikatelé zneužívají. Má osobní zkušenost na pracovním úřadě v Náchodě? Po 30 letech zaměstnání narazí člověk na psychopatickou blondýnku která si ho plete se svým psem. Jediné oč pracovnímu úřadu skutečně jde vyřadit vás z evidence. Abych získal zaměstnání musel jsem být 2 měsíce nezaměstnaný pracovat u soukromníka za 4 000 Kč na měsíc. Ty nad padesát museli pracovat dokonce tři měsíce!  Aby podnikatel splnil podmínku pro získání dotace.  

Jednoznačně. ÚŘAD PRÁCE JE K NIČEMU! Zrušit každá zrušená židle úředníka uživí deset nezaměstnaných. 

0/0
1.9.2010 10:07

Azereth

Re: Pracovní úřady pouze stojí peníze jinak

Za ty podmínky dotací atd. přece nemůže úřad práce, ale ministerstvo práce a sociálních věcí a  parlament, kteří navrhují a schvalují zákony, podle kterých úředník musí rozhodovat. Úřady práce nevytvářejí pracovní místa !!! Vaše rozhořčení sice chápu, ale není právě spravedlivé.

0/0
1.9.2010 10:19

qqx

Re: Pracovní úřady pouze stojí peníze jinak

Omyl, parlament je v tom tentokrát nevinně. V úvodu je napsáno, že jde o dotaci z EU. Takže se napíše projekt, stanoví podmínky a ÚP se do něj zapojí. Jenomže každý ÚP si jej vykládá jinak, vyžadují další dokumenty, vymýšlejí jiné omezující podmínky atd.

Jinak samozřejmě máte pravdu, ÚP žádná prac. místa až na vyjímky nevytváří. Vyjímkou je, že si vezme nezaměstnaného k sobě na úřad na několik měsíců.

0/0
1.9.2010 17:33

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz