Proč právě FJFI - a co potom?

aktualizováno 
-
Studenti Tomáš Vrba: Chtěl jsem studovat radiační fyziku v medicíně, a to je možné snad jen na katedře dozimetrie a aplikace ionizujícího záření. Mohu pracovat například v IKEM, nebo v jiném výzkumném ústavu. Podle atomového zákona musí být radiační fyzik u každého rentgenu a magnetické rezonance.

Petr Rálek: Studuji matematické modelování a baví mě hlavně parta nadšenců "stejné krevní skupiny", kteří jsou schopni dotáhnout věci do konce. Když jsem jako středoškolák přijel z Liberce do Prahy na různé dny otevřených dveří, na této fakultě se mi líbilo, že byla nejotevřenější.

Lenka Nádvorníková: Mým zaměřením je fyzikální elektronika. Na fakultě si nejvíce vážím jednak téměř rodinného prostředí, jednak možnosti samostatně pracovat v laboratoři a zapojit se do vědecké práce i v mezinárodním měřítku. Jsem ve třetím ročníku a už mám ze zahraničí nabídky práce ve vědě a výzkumu.

Ondřej Mičan: Uspokojovalo by mě podílet se na vývoji a zavádění metod, které nahradí testy léků a kosmetiky na zvířatech. Zdá se mi totiž, že se této oblasti u nás nevěnuje dostatečná pozornost.

Jiří Martinčík: Původně jsem začal studovat softwarové inženýrství, pak jsem přešel na dozimetrii, bakalářský obor radiační ochrana a životní prostředí, to mě opravdu baví. Doufám, že si ještě dodělám inženýrské studium a najdu uplatnění v oblasti ekologie.

Absolventi Petr Jakubík: Vloni jsem na FJFI dokončil inženýrské studium, obor informatika a udělal přijímací zkoušky z ekonomie a statistiky do 4. ročníku na VŠE, zaměření statisticko-pojistné inženýrství, vedlejší specializace peněžní ekonomie a bankovnictví. Chci pracovat v nějakém finančním ústavu. Myslím, že absolventi FJFI mají dobrý základ k postgraduálnímu studiu na jakékoli vysoké škole alespoň trochu technického směru.

Martin Stýblo: Vystudoval jsem obor matematické inženýrství. Teď pracuji v úspěšné zahraniční firmě jako programátor na vývoji softwaru pro simulaci a optimalizaci plynovodních sítí. Co mi škola dala? Velmi důkladné základy. Asi největší klad jsem poznal po skončení studia, kdy díky předchozím odborným kontaktům již na fakultě jsem dostal řadu nabídek a zaměstnání jsem si mohl vybírat.

Čtenářské tipy

Zatímco úterní příloha Zaměstnání je věnována tomu, jak získat a neztratit práci, čtvrteční příloha se zaměří na výchovu a přípravu na zaměstnání. Napište, s čím si nevíte rady a o čem byste se rádi dočetli.

Adresa:
MF DNES
Zaměstnání - čtvrtek
Senovážná 4, 111 21 Praha 1
P. O. BOX 1080
fax: 02/2206 2337
stenografie: 02/2206 2408
Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Šila, kojila a spala jen pár hodin. Teď je nejúspěšnějším prodejcem

„Loni se můj obrat přiblížil jednomu milionu. Jsem ráda, že mám tolik věrných...

Na webovém portálu, kde lidé vystavují své ručně vyrobené zboží, je nejúspěšnějším prodejcem. Přestože má na kontě přes...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Úspěšné lidi nezlomí selhání, křivdy a ústrky ostatních, říká expert

Někdy je to v zaměstnání jako na bojišti a jen odolní vydrží.

Chcete-li v zaměstnání skutečně uspět, nestačí svou práci jen dobře odvádět. Expert Martin Staněk tvrdí, že ještě...

Další z rubriky

Na co se ptát při pracovním pohovoru, abyste získali dobrou pozici

Ilustrační snímek

Většina uchazečů o práci se obvykle při pohovoru soustředí hlavně na to, aby dobře odpověděli na otázky zaměstnavatele....

Začínali mezi holými zdmi, dnes vyvážejí do dvaceti zemí světa

Václav a Pavla Mikovi ze Sázavy dokážou ze skla vyrobit snad vše, na co si...

Po sametové revoluci oprášili odkaz pradědečka a obnovili komunisty zabavenou sklárnu. Jejich sklo znají ve dvaceti...

Kvíz: Víte, jaké zásadní změny přinese novela zákoníku práce?

Ilustrační snímek

Chystá se novela zákoníku práce. Co nás jako zaměstnance může čekat? Vyzkoušejte náš kvíz a ověřte si své znalosti.

Je zlato opravdu sázka na jistotu?

Je zlato opravdu sázka na jistotu?

Kurzy.cz Zlato, bezpečné vládní dluhopisy a některé měny, například americký dolar. Ty všechny jsou často vnímány jako bezpečná ...

Najdete na iDNES.cz