Diskuse k článku

Práci měňte po pěti letech, radí personalisté

Mít zkušenost z jedné práce je nevýhodné při hledání nového zaměstnavatele. Necení se však ani časté změny práce. Pokud za svou kariéru nezměníte firmu, měli byste střídat alespoň pracovní pozice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Práci měňte po pěti letech, radí personalisté

Zase jedna ze stupidních a nefungujících personalistických teorií. Příští rok už se budou klanět jiné ale zase hloupé a kontraproduktivní teorii.Rv

0/0
1.12.2009 12:23

jaz1

jo jo jsou to "hlavy"

...kdyz mam "zlatej padacek" hned po roce, proc bych čekal tak dlouho ty perzonalni troubo!

0/0
30.11.2009 8:47

Host

polib si

A co takhle zrušit personalisty? To by byl správný postup. Tyhle jejich kecy, co je a co není tolerováno nikoho nezajímají. Každý je svobodný a může si práci měnit třeba 50x, jak se mu chce. A pohled na svět, že se všechno musí točit kolem práce, je nesmysl. Takže personalisti, polibte si preference!;-D

0/0
29.11.2009 11:36

lolek77

Tak jsem přemýšlel kam se vrtne pokladní z Lídlu

a hutník po pěti letech. Asi by si to měli vyměnit;-D

0/0
28.11.2009 0:09

Host

Re: Tak jsem přemýšlel kam se vrtne pokladní z Lídlu

Kam? No predevsim pri praci nekam do skoly a po par letech se jim moznosti zacnou rozsirovat.

0/0
28.11.2009 19:10

Host

já mam tolik verzí životopisů.

že se mi celkem běžně stává, že si před pohovorem nepamatuju, kterou verzi sem jim poslal.  ono jim je to stejně jedno. moje zkušenost z vyběrových řízení je taková, že jsem uspěl jenom když jsem ze sebe udělal strašnýho ču...a. takové lidi hledaj.

0/0
27.11.2009 19:43

Host

Re: já mam tolik verzí životopisů.

Většinou, pokud něco umíš, ze sebe musíš udělat šulína, aby ses dostal přes první kolo HR slepic k někomu, kdo bude alespoň vzdáleně vědět, o čem mluvíš.

0/0
27.11.2009 19:50

Host

Re: já mam tolik verzí životopisů.

Tohle neplatí paušálně, možná jen pro průměrné a podprůměrné práce. Já byl cca před 4 měsíci ve 4 personálkách, vždy se mnou jednal(a) buďto šéfka příslušné divize personálky (v případě větší personálky), případně rovnou ředitel(ka) agentury.

Schůzka vždy proběhla na vysoké lidské i odborné úrovni.

0/0
28.11.2009 21:50

Host

Re: já mam tolik verzí životopisů.

Tak to jsi byl zkrátka asi jen průměrný pracovník.

0/0
29.11.2009 12:23

Host

Re: já mam tolik verzí životopisů.

Z čeho tak usuzuješ?

0/0
29.11.2009 13:46

Host

No nejlepsi je...

....postavit se na vlastni nohy, poradne zbohatnout a nemuset se doprosovat debilu o nejaky drobny ;-D

0/0
27.11.2009 18:51

kotanen

Kecy personalistů

Tahle doba je díky HR managerům, personalistům postavená na hlavu. Zatímco člověk kterej by za firmu dýchal a pracuje pro ni patnáct let je za blbce, tak ve firemním emailu se dočteme pozitivní zprávu typu: Přivítejme Janu novou asistentku managera v našem kolektivu. Janě je 26 let a po vystudování vysoké školy nasbírala bohaté zkušenosti v pěti významných fimách působících v našem oboru. Výsledek je ten že paní Jana má nástupní plat dvojnásobný než špičkový technik, který zde pracuje patnáct let, holt prezentacemi v Powerpointu se dnes vydělává nejvíc. Epilog: paní Jana vydržela ve firmě čtyři měsíce.

0/0
27.11.2009 13:54

ce4you

Re: Kecy personalistů

S timto rysem firemniho chovani se proste musite smirit a pocitat s nim. Kdyz tise makate a nedavate o sobe vedet, tak proc by zamestnavatel neco menil? Povazujte se za zbozi a budte si sam sobe dobrym obchodnikem:)

0/0
27.11.2009 20:43

Host

Re: Kecy personalistů

Asi bych souhlasil, že HR pracovníci nejsou inteligenti, podobně jako kádrováci za bolševika. 15 let ve firmě - při nástupu do další firmy to leckde ocení, ale jinak zůstávat dále nemá moc smysl. Jana 26 let, 5 firem, vš - to nevypovídá, jak dlouho ve firmách pobyla. Pokud má Bc, což je vš vzdělání, tak mohla končit ve 22 letech. Za 4 r. 5 firem - nevidím problém. Zvláště pokud třeba během studia měla praxi ve 2 firmách. Po vš mohla střídat po 2 letech, vždy s jedním odchodem ve zkušební době. Spíš je důležité, jestli někde vydržela na dané pozici rok, dva. Asistentka manažera je v podstatě lepší sekretářka a práci může zvládat po rychlém zapracování stejně dobře, jak kdyby byla inventář firmy.

Je docela zvláštní, že znáte její plat. Pár místy jsem prošel, ale většinou jsem nevěděl, jaký mají kolegové plat a opačně. Výjimkou bylo jen, když kolega odcházel nebo já byl na odchodu. Ale i v případě odchodů k sdělení této info došlo spíš výjimečně.

0/0
27.11.2009 21:38

Host

Re: Kecy personalistů

Normalniho cloveka plat kolegu nezajima. O ten se zajimaji jen zavistivi blbove, kteri nemaji nic jineho na praci a trpi vlastni neschopnosti.

0/0
28.11.2009 19:13

Host

Re: Kecy personalistů

Plat není vůbec věcí, kolik toho kdo umí. To není nejpodstatnější. Důležitější je cena pozice na trhu práce, pak ochotna firmy, tj. někde platí více, někde pod průměrem. A taky často, jak si kdo umí říci o peníze. Kdo si řekne o málo, dají mu málo. Kdo si řekne moc vysoko, tak to firma buď sníží a dohodnou se. Ale riskuje, že ho nebudou chtít. Takže to je o odhadu, kolik mi můžou dát. V rámci jedné firmy jsem zažil výrazné rozdíly, jeden kolega, co si uměl říci o peníze, měl výrazně více než kolega neprůbojný, který si řekl o málo. Bral víc než dvojnásobek. Já byl někde mezi, blíž tomu kolegovi, co bral více.

0/0
27.11.2009 21:43

Host

Re: Kecy personalistů

Anebo sis to alespoň myslel.

0/0
29.11.2009 12:25

Host

Re: Kecy personalistů

Naprosto přesné. Před deseti lety po výměně ředitele ve "státní akciovce" jsem zjistil, že nový ředitel, poplatný politikům okresního formátu je trouba a buran. Dělal velmi "nestandartní" operace a já jej kritizoval za vývoj. Použil několik pokusů, jak mne "namočit" do průšvihu, ale nevyšlo mu to. Situace houstla. Došlo to tak daleko, že jsme si "padli okolo krku" (nikoliv fyzicky) a výsledkem bylo jednání, kdy po mne chtěl, abych odešlel podáním výpovědi, nebo dohodou. Vzhledem k tomu, že v oboru jsem znalý, nepřistoupil jsem na odchod z mého rozhodnutí a nechal jsem se klidně vyhodit až od něj, jeho výpovědí, s mým osobním poučením že tím jsem s onou slavnou organizací skončil a nehodlám se vracet. Napsali mi korektní pracovní posudek - jiný ani nemohli, protože bych se s něma mohl soudit ( vydali mi jej až po urgenci ) a později se mi snažili i život trochu kazit, i prostřednictvím svých přátel v jiných firmách. Nicméně neuspěli.

0/0
3.12.2009 22:28

Host

Re: Kecy personalistů

Nyní jsem na svých nohách, kašlu na lidi okolo této firmy i na jeho známé politiky a žiji si svůj život. Do firmy mezitím byli přijati "noví perspektivní kádři" - z bývalé čokoládovny kde dělal řediteloval nástupce po mém řediteli, dosazen ODSkou. O oboru neměli a nemají větší šajn. Další "posily" přišly ze zrušeného Okresního úřadu. Ve firmě teď mají takovou pakárnu, že vzpomínají na doby, kdy bylo líp. A to je ještě nekoupil "strategický zahraniční partner". A aby měla storry pěkný konec, dostal jsem se na možnost provádění supervize nad činností oné firmy .... kterou ale nevyužívám, nejsem mstivý.

Takže vážení :

a) až vás bude někdo z firmy vyhazovat pro názor nebo otravovat kvůli pracovním záležitostem odborného pohledu, ihned odejděte.

b) přejte firmě nové pracovníky - vždyť není nic hroznějšího, když příjde zákazník a zjistí, že o věci ví víc, než zaměstnanec, co s ním jedná.

c) držte odstup od manupulátorů - vlastní cesta je vždy ta, která stojí za to. 

0/0
3.12.2009 22:34

Host

Re: Kecy personalistů

oprava v textu :

... kde dělal ředitele nástupce po mém ....

musel jsem trochu krátit text, omluva;-)

0/0
3.12.2009 22:41

Host

Re: Kecy personalistů

A pozor také na jeden ODSácký - často používaný - tah :

Ty perspektivní přemlouvají nebo nalákají pomocí platu a pozice, a zaváží je pomocí výdajů ( pořízení auta na leasing, stavba domu, půjčka, luxusní dovolená atd ). Následně zařídí aby půjčky byly kontrolovány sympatizantem ODS a pak vás mají v hrsti - musíte dělat to, co chtějí, jinak vás skřípnou, shodí vás z funkce, a dostanete se do kolotoče splátek - i mezi exekutory mají svoje lidi. Výsledek ? Držíte hubu a oni vás zneužijí k tomu, aby jste zabředli do špinavostí, čímž si vás pojistí. Pokud se nedáte jdou až na hranici zákonnosti - štěnice instalované v bytě nebo autě, sledování v místě bydliště, znepříjemňování atd - vše s cílem demonstrovat, že jsou silnější. Eventuelně uspořádají nátlakovou akci. Znám dost lidí co podlehli, nechali se zastrašit a začali s něma spolupracovat, nechali se namočit. ( pokud někomu výše popsaná metoda připomíná jisté praktiky, má pravdu, inspiraci mají odtud ). 

0/0
3.12.2009 22:47

vybananovanybanan

Personalisté, dříve kádrováci jsou největší brzdou

normálně fungujícího trhu práce. Se svými znalostmi a přístupem by mohli maximálně kopat příkopy u silnic. A že jich znám dost.

0/0
27.11.2009 12:29

Host

A já blbec jsem tu už deset let...

Správně jsem měl tedy vystřídat už 2 práce, jdu hned psát výpověď...nastoupím do jiné práce a hned odejdu, abych to srovnal...

0/0
27.11.2009 12:17

Host

Tuto radu by měli slyšet

nanejvýš tak všichni kariérní politici. Pak by bylo v této zemi líp.

0/0
27.11.2009 10:31

Hucul

Re: Tuto radu by měli slyšet

Jo, jen at tahnou k jinemu zamestnavateli. :o)

0/0
27.11.2009 10:41

Hucul

"headhunteri"

Je to az trapne, jak jsou tito lide zbytecni. Pokud firma potrebuje vysoce kvalifikovaneho cloveka jiste specializace, HR "specialista" NEMA SANCI porozumet dokonce ani parametrum vyberu takove osoby. Kdyz mne zamestnaval prechozi zamestnavatel, mel jeste v EU povinnost napred zkusit najit nekoho obdobneho s obcanstvim "starsiho clena" EU. V celem Nemecku jim dokazali strasne drazi headhunteri najit jednoho cloveka, ktery mel ve specializaci podobna slova, vubec vsak nebyl tim, cim ja. Jeho specializace byla od moji asi tak daleko, jako ma chirurg k chiropraktikovi.

0/0
27.11.2009 10:16

Host

Nemám rád personalisty!

Nemám rád personalisty, je to verbež.

Takových jako já čím dál tím víc. Čím to asi bude...

P.S.

Pokud máte někdy pocit, že můj postoj těla naznačuje nepřátelství vůči vám ... tak se většinou nepletete.

0/0
27.11.2009 10:12

Host

Re: Nemám rád personalisty!

Mno, personalisti jsou dobrý. Jsou nutný. Akorát nesmí firmě přerůst přes hlavu. Pokud personalisti pouze vyhledávají lidi a jinak se starají o servis..mzdy dovolené nemoci  papírování atd... tak je to ok, ale do výběru by mluvit neměli. (Bohužel předvýběr dělat musí, protože pokud se koná výběrové řízení a přijde dvě stě kandidátů tak je to na prd, personalisti musí vybrat tak 2-10 kandidátů kteří jsou nejblíž požadavkům a pak je finální výběr na manažerovi pod kterého bude ten daný člověk spadat.)

0/0
27.11.2009 10:19

Hucul

Re: Nemám rád personalisty!

Jinymi slovy by se jim melo opet zacit rikat sekretarky a meli by se take jako sekretarky pojimat.

0/0
27.11.2009 13:02

Host

Článek na zakázku PA

Článek psaný Personální Agenturou. Ti si vezmou za každého dohozeného tučnou provizi, tak potřebují, ať se škatulata hejbou. Záleží tedy na kvantitě, ne na kvalitě.

0/0
27.11.2009 8:19

Host

Kecy z lesa

Záleží povolání od povolání, firma od firmy a nelze dát univerzální recept dobu na změnu zaměstnání. Navíc doba 5 let je tak akorát, aby člověk dokonale poznal jak funguje středně velká firma a byl schopen ji pozvednout úroveň.

0/0
26.11.2009 23:52

papazian

Žvásty, nic než žvásty, kterým věří hlupáci!

To se nedá ani číst, jak si naparují tito mocipáni lidských životů. Zástupné problémy si vymýšlí,  jen aby zdůvodnili svou potřebnost a nutnost. Svá moudra staví na pseudozákladech jakýchsi vědeckých teorií, které sami uznávají, že se co desetiletí zcela otřásají v základech..., takže jsou to vše zástupné problémy a úvahy, podstatné je pouze to, že když je míst méně a méně, tak se lidé víc a víc chovají jako hyeny. To systém krize je zahnal do kouta a jako zvířata se brání. Personalisté jsou zbyteční, měli by být vyhozeni jako první. Zaměstnancům dopouřučuji nebrat kecy personalistů vážně, být patřičně sebevědomý a svůj životopis považovat za dobrý a vše se dá logicky vysvětlit a ozřejmit. A na každém místě buďte tak dlouho, pokud se Vám tam líbí a klady převažují..., neohlížet se na personalistické žvásty a odejít, pokud je nabídka lepší a perspektivnější  bez ohledu, jestli to bude dříve jak do roka či do dvou apod...

0/0
26.11.2009 23:21

Host

Re: Žvásty, nic než žvásty, kterým věří hlupáci!

;-D;-D;-D

Tupější příspěvek jsem dlouho nečetll...

0/0
28.11.2009 21:56

Host

Re: Žvásty, nic než žvásty, kterým věří hlupáci!

Tak zkus číst, a ne čumět pořád na Novu.

0/0
29.11.2009 12:26

urostly sympatak Arnie J.

Nereknu ze je to blbost

Ale clanek zase pekne zobecnuje.

Na zacatek by se melo rict, ze ty kecy o zmene zamestnani kazdych 5 let se muzou tykat recepcnich apod... Je blbost menit zamestnani driv, nez se clovek zauci (a ze se v nekterych oborech clovek uci cely zivot je jasne) - i pro zamestnance, i pro zamestnavatele. Samozrejme, pokud je naplni prace konstruktera kresleni uchyceni indikatoru pristrojove desky, nauci se to za par dni. Pokud je ovsem kazdy tyden nucen zabyvat se necim jinym, nestaci mu ani tech 5 let. Ditto lekari, programatori...

A stale mi nikdo nevysvetlil, proc je vlastne nutna pozice "HR reditel". Jak muze spravne rozhodovat o tak rozdilnych pozicich jako kvalitar, nastrojar, metrolog, vyvojar, montaznik, uklizecka (to snad jedine)...??? Jsem presvedcen, ze by HR nemeli mit zadne rozhodovaci pravomoci, meli by byt pouze "servisni organizaci", ale vyber zamestnancu by mel byt zcela v pravomoci zodpodneho manazera.

0/0
26.11.2009 23:18

Host

Re: Nereknu ze je to blbost

HR má takové pravomoci jenom ve špatné firmě. V dobré firmě HR funguje jako vnitřní servisní organizace a konečné slovo mají šéfové jednotlivých oddělení.

0/0
26.11.2009 23:53

Host

quote

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society

0/0
26.11.2009 22:30

ivabublan

Kolik let si myslite, ze trva lidsky zivot,

aby se ta rada dala uskutecnit a jeste k tomu z ni neco vytezit?

Kdyz zmenite 4x praci po 5 letech, tak jste prozil VESKERY svuj vrcholni produktivni vek!!!!!!

0/0
26.11.2009 22:15

Host

Re: Kolik let si myslite, ze trva lidsky zivot,

Produktivni vek 20 let? Tzn., ze treba vyuceny clovek podle tebe odchazi do duchodu ve 38 letech?

0/0
26.11.2009 22:22

papazian

Re: Kolik let si myslite, ze trva lidsky zivot,

Odchází do evidence nezaměstnaných, protože po reorganizaci je vyhozen. A sice má výborný životopis, měnil firmu jen co pět let, ale přesto o práci nezavadí, protože prostě není a k tomu neumí anglicky a čínsky, má menší zdravotní problémy a chce dokonce vysoký plat, aby uživil celou svou rodinu, ta drzost a opovážlivost! To raději fluktuanty, kteří jsou ochotni makat za hubičku.

0/0
26.11.2009 23:23

Host

to ne ale

Dneska se studuje do 25, 4krát změníš práci po pěti letech to vychází na 25 let práce. To znamená že po čtyřech změná a pěti letech na každém fleku ti bude padesát. Do důchodu daleko,ale kariéra se už pak taky dělá blbě. Já osobně doufám, že v padesáti začnu podnikat. Děcka budou v háji, budu mít lepší konexe a snad pak i nějaký nápad. Mno uvidíme.

0/0
27.11.2009 10:16

TATRA 613

Re: to ne ale

??já studoval do 19 let blázinku

0/0
27.11.2009 18:53

Host

Re: to ne ale

Ucnaku rikas studium???

0/0
28.11.2009 19:14

Host

Re: to ne ale

dokončení SŠ - 19 let

dokončení VŠ - 22 let a více

:-)

0/0
28.11.2009 19:19

Host

Re: to ne ale

Bakalář a prý "dokončené VŠ studium"...;-D;-D;-D.

0/0
29.11.2009 13:49

Host

Re: to ne ale

hmm,asi jako by ty rychlokvasky z VS (ne vseci samo) byli necim vyjimecny..jedine praxe ukaze esi ma onen clovicek titul jen pro machrovani,anebo ma i neco v hlave,obecne lidem nad 40 s vs titulem moc neduveruju, uz sem zazil tolik inzenyru co meli v hlave min nez vidle na hnuj, ale taky naopak:-P

0/0
30.11.2009 13:13

Host

Žvyžižurová Žofie

 Personalistka/kádrovačka/ soudružka Žvyžižurová Žofie,měla vždy první otázku u pohovoru cituji. Soudruh jste schopen pracovat pro dělnickou třídu? [>-]

0/0
26.11.2009 21:49

Carlos Tévez

A co takhle 5 zaměsnání za 7 let a pokaždé jiná pozice

0/0
26.11.2009 20:47

ivabublan

Re: A co takhle 5 zaměsnání za 7 let a pokaždé jiná pozice

nebrat

0/0
26.11.2009 22:14

Carlos Tévez

Re: A co takhle 5 zaměsnání za 7 let a pokaždé jiná pozice

tak to je smolik a zrovna příští týden se jdu na pohovor.;-(

0/0
27.11.2009 7:51

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz