Diskuse k článku

Pozor, pracoviště hlídá kamera

Obvykle firmy dbají na to, aby se vědělo, že kamera slouží ke kontrole dodržování správného výrobního postupu či pravidel bezpečnosti práce. Přitom vidí i zaměstnance. A jemu takový dohled nemusí být příjemný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alfons

oboustranně
, Když kamery tak i do kanceláří vedoucích, aby dělníci viděli na svoje vedoucí jak se šťourají v nose atd. Když vedoucí chtějí buzerovat dělníky ať jim předvedou jak se pracuje a neschovávají se za vypolstrované dveře svých kurníků. Berou 100 násobné platy než dělníci, tak ať se nestydí předvést své výkony, ať si z nich dělníci mohou brát příklad.
0/0
16.6.2003 19:08

vvv

sledování a špiclování
Nemám nic  proti kamerám přimo na pracovištích. Ale jakmile z pracoviště odejdu, mé soukromí je nedotknutelné. Také na toaletách, v šatnách a na chodbách by kamery neměly mít co dělat, s výjímkou vstupů do podniku a kvůli bezpečnosti tam, kde je to nutné a zaměstnanec o tom ví.
Mám ale dosti výhrad k objektivitě takového sledování v našich končinách. Pokud by byli všichni zaměstnanci po vyhodnocení takového sledování posuzováni vedením stejným metrem, nic proti tomu. Ubylo by flákačů. To by si ale komunisti pak museli hledat jinou zem, zde by je jen těžko kdo zaměstnával déle než týden.
Mám také dosti výhrad k jiným formám sledování: hlavně pak ke skutečnosti, že předkládání zápočtových listů umožní po jeho předložení novému zaměstnavateli získat o mně jakoukoli pomluvu od všech bývalých zaměstnavatelů. V dnešní době (ale i dříve) ne vždy odejdeme z místa v dobrém a ne vždy má při takovém sporu pravdu bývalý zaměstnavatel. Je porušením lidských práv, když mu stát poskytuje zákonnou možnost takto nás ze msty terorizovat po celý život . a také se to děje, kdykoli narazíme na mravně zvráceného vedoucího, kterých není a hlavně v minulém režimu nebylo málo a v jejichž choutkách je stát svojí liknavostí takto a v této věci ještě podporuje.
0/0
20.5.2003 13:50

0/0
15.5.2003 15:28

Neexist

KOMUNSTI
JAK V USA NEMAJÍ RÁDI KOMMUNISTY, TAK POUŽÍVAJÍ JEJICH METODY. TAKOVÉ UDAVAČSTVÍ CO TAM PĚSTUJÍ JE PROTI LIDSKÝM PRÁVŮM. JE TO JAKO UDÁVÁNÍ STBakum.
0/0
15.5.2003 13:48

Cech

Komu vadi kamery
Zrejme lide, kteri delaji neco nekaleho, budou mit namitky proti kameram.Ale kamery u pokladen jsou absolutne nutne, nejen kvuli kradezi pokladnich, ale take v pripade vloupani.
A kamery na pracovisti nuti zamestnance pracovat poctive a nebrat si vice prestavek nez jim parti.
Take kradeze majetku podniku jsou minimalni.
Co proti tomu mate? Nebo uz Cesi nechteji pracovat poctive?
 
0/0
13.5.2003 21:27

Michal

Aha
Takže to aby se člověk bál i rejpání v nose, ne-li někde jinde.....
0/0
13.5.2003 15:51

Jirka

Kamery ? V pořádku, dohled musí být.
Jsem majitelem menší firmy a jak v kancelářích, tak i ve výrobě mám nainstalovány průmyslové kamery. Nikdo z mých zaměstnanců si nestěžoval, a mohu říct, že po nainstalování těchto kamer se zvýšila produktita práce o 30% a to již jde na výsledcích firmy poznat. vřele doporučuji ostatním majitelům firem. Tato investice se vyplatí.
0/0
13.5.2003 14:31

Karel

o co jde
Preventivně počítám s tím, že kromě soukromí mého bytu mě může kdokoliv sa kdekoliv natáčet či fotit, a proto se podle toho i chovám. Možná někomu přimadám, jako že mám pořádnou schízu, ale aspoň mám klid a nic mě nedokáže vytočit.
0/0
13.5.2003 14:22

bh5

Re: o co jde
Naivko....
0/0
13.5.2003 15:52

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz