Diskuse k článku

Pokud nemáte týden po výplatě mzdu na účtě, začněte jednat

Nedostali jste výplatu? Zaměstnavatel se do platební neschopnosti může dostat nejen v době krize. Skutečnost, že vám nedorazila na účet mzda v termínu, vás může, ale nemusí znepokojovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Barča

Špatná platební morálka zaměstnavatele

Taky mám problém se zaměstnavatelem, jenže jde spíš o jeho morálku...  neustále vyplácí mzdu pozdě. Ve smlouvě mám uvedeno, že dostanu mzdu hotově 15. nejpozději však do 30. na adresu.... poraďte mi prosím někdo, můžu okamžitě ukončit pracovní poměr hned 15 dní po 15. nebo až po 30.? děkuju

0/0
9.2.2009 9:13

TS_Garp

Re: Špatná platební morálka zaměstnavatele

Po 30. :o/

0/0
9.2.2009 14:43

Barča

Re: Špatná platební morálka zaměstnavatele

díky moc, alespoň teď vím na čem jsem

0/0
10.2.2009 14:34

Roman

Taky mi dluží

Jsem jeden z těch, kterému zaměstnavatel dluží. Jsme 2. Kolik mě bude stát podání insolvenčního řízení ? Prý je to 6000,- to se potom budu muset soudit i o těch 6000,- Kč ? Jak to tedy je ? Tento článek jsou neúplné informace. Úřád práce vám pomůže jen, když je zaměstnavatel neplatič. Jinak vám nikdo nepomůže.

0/0
9.2.2009 9:00

Araritha

Re: Taky mi dluží

Insolvenční soud může před rozhodnutím o insolvenčním návrhu uložit insolvenčnímu navrhovateli, aby ve stanovené lhůtě zaplatil zálohu na náklady insolvenčního řízení, je-li to nutné ke krytí nákladů řízení a prostředky k tomu nelze zajistit jinak. Tuto zálohu nelze uložit insolvenčnímu navrhovateli, který je zaměstnancem dlužníka a jehož pohledávka spočívá pouze v pracovněprávních nárocích.

Výši zálohy může insolvenční soud určit až do částky 50 000 Kč. Je-li insolvenčních navrhovatelů více, jsou povinni zaplatit zálohu společně a nerozdílně.

Z hlediska logiky zákona mi přijde trošku zvláštní, že má žadatel o oddlužení, který ve velké většině žádnými volnými prostředky nedisponuje, platit na náklady řízení až 50 000,- kč. předpokládám, že i to je jedna z věcí, které chce Ministerstvo spravedlnosti v připravované novelizaci upravit.

0/0
9.2.2009 9:24

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz