Diskuse k článku

Píle? Někdo ji raději tají

Zvládnete více práce než druzí zaměstnanci? Pokud ano, dobře vám tak, řekne někdo ironicky. Ocenění nadprůměrně výkonných zaměstnanců je v některých českých podnicích spíše výjimkou. Jejich elánu se někdy naopak zneužívá. A kdo si to nechá líbit, leží mu na bedrech tolik úkolů, že může pod jejich tíhou snadno selhat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lulu

doporučuji přečíst:
Doporučuju přečíst si všechny příspěvky u tohodle článku:
0/0
14.7.2004 10:12

Pavel

Komentář k článku?
Neznám agenturu Adecco, ani si nedělám iluze o praktikách jiných personálek a souhlasím s tím, že pokud zaměstnavatel ví co chce, pak je lepší oslovit jej přímo, ale to co tu L.S. psal(a) zní příliš jako "pomluva" nespokojeného zaměstnance a ani moc nechápu jak to souvisí se článkem...
P.S. Ad porušování předpisů - smlouva na dobu určitou s absolventem - v zákoníku sice stojí, že:
(2) Pracovní poměr na dobu určitou nelze sjednat s
a) absolventy středních a vysokých škol, odborných učilišť a učilišť vstupujícími do pracovního poměru na práci odpovídající jejich kvalifikaci; ...
ale je zdé také tento dovětek:
(3) Zákaz podle odstavce 2 neplatí v případech, kdy fyzická osoba písemně požádá zaměstnavatele o sjednání pracovního poměru na dobu určitou.
takže zde asi těžko s touto výtkou uspějete, protože kvůli dobrému místu jej asi každý absolvent rád podepíše...
 
0/0
13.7.2004 13:36

L.S.

Re:
Šlo o to, že Adecco s absolventy uzavře smlouvu na dobu určitou bez toho, aniž by oni o to požádali, či něco podepsali. Takže je ani nepoučí a prostě jim dají podepsat smlouvu na dobu určitou. No a nebo člověka nutí podepsat "žádost". Obojí je protiprávní!
0/0
14.7.2004 10:09

L.S.

Re:
A mimochodem, nejde o pomluvu, jelikož je to vše pravda. O pomluvu by se jednalo, kdyby to pravda nebyla. Stačí se zeptat kohokoliv, kdo v té agentuře pracoval nebo ještě pracuje. Uvidíte sami...
0/0
14.7.2004 10:10

Anonymní příspěvek

Anonymní příspěvek
0/0
13.7.2004 12:37

L.S.

Pozor na personální agenturu Adecco!!!
Fluktuaci asi vůbec neřeší firma Adecco - nejhorší personální agentura, která u nás na působí. Ač se (a to všude v zemích své působnosti) tváří jako největší a nejsilnější personálka, jsou to žabaři a podvodníci. Kupříkladu v ČR mají sice asi 25 poboček (stav se různě mění), ale ziskové jsou tak dvě až tři. Ostatní jsou většinou v kumulativní ztrátě a jsou dotovány právě z fungujících poboček (například té v Hranicích, kterou živí Philips nebo v Žebráku, která je závislá na Valeu). Firma má obrovské problémy a to takřka všude, kam se podíváte. Obrovská fluktuace zaměstnanců (kteří po nástupu do společnosti zjistí, do jakého lejna šlápli a rychle se klidí pryč) je jedním z mnoha problémů agentury Adecco. Kmenoví zaměstnanci se tam točí tak rychle, že nidko už nestíhá ani pomalu registrovat, kdo je zaměsntanec a kdo už ne... Agentura Adecco má problémů opravdu mnoho. Kromě výše zmíněné fluktuace jsou to f inančí problémy jednotlivých poboček; absolutně nefungující centrální podpora poboček ze strany HQ v Praze; nesmyslné plýtvání peněz na straně jedné (firemní "hohó" akce, sponzoringy atd., kde se Adecco chce ukázat jako bohatá firma) a na straně druhé pochopitelně citelně chybějící finance na vybavení poboček a zaměstnanců nezbytně nutnými prostředky k práci. Absolutistickým vládcem je ve společnosti její ředitelka a potažmo její zástupce-nohsled, kterého si "vychovala", plnící bez rozmyslu její rozkazy (sám nemá mozkovou kapacitu na to, aby něco vymyslel - maximálně krade nápady ostatním zaměstnancům a vydává je za své). Pokud si někdo dovolí vyčnívat z řady, něco nedejbože kritizovat a navrhovat varianty možných zlepšení, dostává se do ohromných problémů. Tlak je nakonec tak nesnesitelný, že to člověk většinou vzdá a pakuje se odtamtud.
0/0
13.7.2004 11:25

L.S.

doplnění
Firma nedodržuje platné zákony, obchází je - většinou vědomě, ale stávají se i případy, kdy zaměstnanci nejsou dostatečně proškoleni a dělají nepochopitelné chyby s velkými důsledky (např. obvyklé je uzavírání smluv na dobu určitou se absolventy - ze zákona zakázáno; překročení povoleného počtu odpracovaných hodin za rok u dohod o provedení práce atd.) Mohl bych pokračovat do nekonečna. Závěr tedy zní - co nejdál od těchto podvodníků! A to ať už jste potenciální klient (firma) nebo uchazeč o zaměstnání...
0/0
13.7.2004 11:25

Helena

Re: Adecco
Je to asi tak. Už jsem o nich zaslechla od "postižených" nepěkné reference.
0/0
13.7.2004 12:16

?????

Re:
Jdete s Adeccem uz do p***le
0/0
13.7.2004 12:22

sunka

Re:
Kdyz jsme u tech personalek tak nemuzu moc chvalit grafton. Jeji personal se snazi byt zdvorily, ale odborne znalosti a umeni jednat nejsou nejlepsi. S.T. UNITE ma na druhou stranu chovani reznickeho psa. Nejlespi je oslovovat primo zamestnavatele, agentury jsou pouze prostednikem a muzou celkovy dojem pokazit.
 
0/0
13.7.2004 12:50

speedster@iol.cz

Re:
Presne tak, jak u Graftonu tak u ST UNITE jsem byl veden jako zadatel na jednu kontretni pozici o velke IT spolecnosti. 3x pohovor v AJ NJ, mel jsem pocit ze spise vedu pohovor ja nez oni. Stale cekani a odpoved zadna. Pak jsme se na tu stejnou pozici hlasil naprimo. Do tydne pohovor, a nasledne podepsana prac.Smlouva. Kdyz jsem do Graftonu a ST UNITE ze srandy volal, stale mi tvrdili ze je to uklienta a ze zvazuje me zarazeni do uzsiho kola. Takze no comment.Kazdej kdo je prumerne inteligentni a umi prodat sve znalosti nic od personalek necekejte. Bezte naprimo. Dnes uz kazda vetsi spolecnost stejne vi, jaky material od personalek prijde. Radsi si hledaji sami pres sve zdroje. 
0/0
13.7.2004 13:14

Pavel

Re: Nespokojený zaměstnanec?
0/0
13.7.2004 13:28

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz