Diskuse k článku

Personalistické trendy: individuální odměny a válka o talenty

Řízení lidských zdrojů se stalo středem pozornosti, neboť firmy uplatňují strategie, které jim mají pomoci vyrovnat se s finanční a ekonomickou krizí. Je proto čas zamyslet se nad současnými aktivitami a vytvořit nové plány.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Opsaná data

Članek je opsaný, mimochodem v USA těch trendů bylo popsáno 10!!!!

0/0
4.6.2009 23:06

Host

Hezky opsané z internetu

Stejné trendy, stejné závěry...vše už bylo publikováno v  USA. Jen mimochodem jedná se o 3/4 roku stará data (podzim 2008). Takže bych doporučil autorovy  trošku méně opisovat!!!! Tento článek nepřináší nic nového.

vladan.charvat@seznam.cz

0/0
4.6.2009 23:01

Petr

Talent a jeho měření

Velmi by mne zajímalo, jak se dá změřit talent. U nás ve firmě je talent každý, který je vybrán jinými talenty a po absolvování VŠ projde ještě jakousi firemní akademií. Takže stávající pracovníci, kteří reálně něco umí jsou na svých postech vysáváni těmito novými a mladými s nálepkou talentů, kteří nich mámí reálnou práci jako upíři. Tito "200% loajální a lokajští talenti" jsou automaticky dosazování na manažerské pozice, které jsou v některých případech za tímto účelem uměle vytvořeny samozřejmě s patřičnými bonusy a platem.

Obecně situace připomíná kádrové rezervy KSČ, vždyť co na tom, že toho mnoho neumí, ale je prostě náš a rozumí vedoucí úloze strany ve společnosti - v dnešní době se tomu říká strategie firmy.

0/0
2.6.2009 18:08

SBU

Re: Talent a jeho měření

Ano, trefil jsi hřebíček na hlavičku. Až firmy padnou na zadek, tak potom si budou spolehlivých pracovitých  tahounů vážit a ne kecalů a prospěchářů.

0/0
3.6.2009 12:09

datel.gambler

Re: Talent a jeho měření

ještě bych to rozvinul - třeba u nejmenované firmy (říkejme jí třeba "ostravský siemens" ) jsou povyšováni neschopní lidé do manažerských (a jiných ) postů proto, že "něco ví" na vedení a taky že na vyšších postech relativně nemohou napáchat tolik škody (nebo to mohou snáze svalit na jiné....). ;-D

0/0
26.8.2009 7:39

Slávek

Zaměstnanecké akcie.

Bohužel na to ještě nikdo nepřišel ? Respektive tím měla začít privatizace a dopadlo to jinak.

0/0
2.6.2009 13:48

Petr

Re: Zaměstnanecké akcie.

Co bys tím vyhrál? Tehdy firmy potřebovaly kapitál a investice a to soustružník Franta s několik zaměstnaneckými akciemi neměl!

0/0
2.6.2009 15:05

SBU

Re: Zaměstnanecké akcie.

Máš pravdu. Tak to bylo, ale dopady jsou z toho právě dnes. Měla být baťovská privatizace, vtažením bývalých zaměstnanců do firem právě akciemi. Já osobně bych si býval akcie koupil i na půjčku a pro podnik bych pracoval daleko zodpovědněji. Ale musel bych mít alespoň přes nějaké akcie i na to vliv a mít alespoň pocit, že je něco z toho moje.

0/0
3.6.2009 12:07

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že správným používáním kreditky můžete značně ušetřit?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz