Diskuse k článku

Padesátiletí a starší těžko hledají práci

Jen výjimečně zaměstnavatel otevřeně přizná, že nechce zaměstnat člověka kolem padesáti let či ještě staršího. Riskoval by totiž obvinění z diskriminace. A na to si většina firem dává moc dobrý pozor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr Šimša

K čemu jsou zkušenosti, když jste starý!
Zatím musím jen potvrdit to, co se píše v jednotlivých příspěvcích. Rozšířím to o několik pikantností. Za hluboké nedemokracie jsem byl persekuován. Naivně jsem si myslel, že se všechno po roce 89 změní. Skutečně se změnilo, změnily se strany, ale příslušnost ke straně, která vládne v daném městě zústává i nadále, jelikož pokud chcete pracovat ve státní organizaci, je jednou z podmínek vstup do dané strany. Když ne, tak místo nedostaneš. A já, než bych lezl do nějaké strany, tak budu raději absolvovat dál stupidní výběrové řízení, kterých jsem za dobu 12-ti měsíců absolvoval již více jak 100 (slovy sto). Vždy to skončí slovy - máte bohaté zkušenosti, ale uvidíme. Personální agentury jsou opravdu k ničemu pro potencionálního uchazeče, protože většinou ani nezareagují a ani neodpoví. Ve všem je skutečně věk, jelikož když máte vzdělání a téměř 30-ti letou praxi pro danou pozici, paradoxně vám inzerent odpoví, že vzdělání neodpovídá!!! atd. To je na knihu a já jsem skutečně rozhodnut, že pokud by měl někdo zájem, tak mu informace poskytnu. Ale to jistě není jen můj případ, ale obdobně je to i u dalších pádesáti a více letých.
0/0
27.4.2004 16:33

alenaalena

udělala jsem zkušenost,
že většina zaměstnavatelů si přeje muže kolem třicítky,čtysřicítky, s třicetiletou praxí a dvacetileté svobodné dívky, pokud možno sterilní bez úmyslu vdát se,ochotné pracovat 16hodin denně a s nejméně dvacetiletou praxí -o znalostech nemluvě- nemám přehled, kolik takových lidí je, ale vím, že když já jsem ve svých 19 letech nastupovala do práce, tak jsem uměla starou bačkoru, to co jsem se naučila ve škole, jsem přes prázdniny promptně zapomněla a prakticky od té doby se neustále učím a získávám zkušenosti.No - a že bych se byla tenkrát zajímala hlavně o práci? Mně zajímalo, kam půjdu tancovat, s kým půjdu na rande, co se nosí, kdo je první na top 20. a tak podobně. Nemyslím. že dnešní maldí jsou na tom jinak - a také je to v pořádku. Nikdo neví, co ho v životě čeká a až jim nastanou opravdové starosti, budou mít alespoň na co vzpomínat.Prostě každý věk má svoje a kolektiv by měl být smíšený - jeden se pak učí od druhého. Samosebou občas se najde "myš", která dokáže otrávit život celému kolektivu - ale to nemá co dělat s věkem.
0/0
24.3.2003 11:13

josef

je to v .....
Je mi 45 let, mám VŠ elektro, více jak 20 ti letou praxi v IT, výpočetní technice, správa sítí apod. mám Vyhlášku 50, §8,9,11,13. Řidičák B,C. Jsem naprosto flexibilní. - od října do dnešního dne jsem poslal svůj strukturovaný životopis  na víc jak  200 nabídek zaměstnání  - ( ne MLM , Herbalaif a podobné nesmysly a letadla ) .  výsledek  -   NULA. . To je realita  dnešní České republiky. Demokratické a svobodné společnosti. Ve volbách volím komunisty, menší zlo. Jíst se musí.
0/0
25.2.2003 0:16

Re: je to v .....
Já vám nerozumím. Co vám komunisti pomůžou? Vždyť právě levicová vláda účinně pomáhá tomu, co tady zrovna teď je. Znám člověka, kterému je necelých 40, vysokoškolák, s výbornou praxí - technik, vedoucí prodejních týmů, výkonný manažer, angličtina plynně, člen Mensy, s nadprůměrnými schopnosti, a již poslal 100x svůj životopis, ne na akce typu Herbalife apod., a práci našel po 5 měsících opravdu usilovného hledání. Podotýkám že v Praze, ano, i tady je chleba o dvou kůrkách. A aby se už nikdy nedostal do takovéto situace, tak bude volit tak, jak vždycky volil, pravici. Narozíl od slepého výkřiku do tmy tuto volbu umí logicky zdůvodnit. Dále už nechci mluvit za něj, i když ho znám velice dobře.
0/0
5.3.2003 14:29

alenaalena

Re: Re: je to v .....
agentury jsou naprosto k ničemu. Jsou plné mladých a perspektivních s kravatami , kteří se teprve učí.Těžko po nich může člověk chtít  nějaké vlastní rozhodování a myšlení - těch IQ testů a dotazníků...dokonce jsem nedostala místo proto, že moje znalosti jsou příliš velké  a přesahovaly požadavky firmy. Nejlepší je zapojit přátele a známé - jak za komoušů...kamarádka má sestřenici, jejíž švagr chodil do školy s panem XY, jehož dcera bude maturovat z angličtiny a potřebuje doučit a matka její kamarádky dělá na úřadě.... - no a bylo to!
0/0
24.3.2003 10:52

Hana

Pracovní agentury
Opravdu je těžké najít zaměstnání přes pracovní agenturu. Stotožňuji se s názorem, že konzultanti vyřazují životopisy v první řadě podle věku. Proto chci nyní jen pro své poznání poslat svůj životopis a uberu si 10 let. Uvidím, jak dopadnu.
0/0
24.2.2003 20:16

Libra

Tupost
To, že zaměstnavatel při přijímání nových pracovníků diskriminuje starší, je pouze ukázkou jeho ubohosti a nekvalifikovanosti! Měřítkem jsou ve valné většině úplně jiná měřítka! Pokud tomu tak není, je jasné, že jde o amatérismus ze strany zaměstnavatele, nebo parazitujících poradenských firem. V konečné fázi jsou škodné obě strany. Přednost by mělaq mít kvalita, spolehlivost, odbornost, výkonnost, zdravotní způsobilost k vykonávání dané práce atd. Firma, která nectí tyto parametry při náboru pracovníků, nemá většinou před sebou šťastou budoucnost.   
0/0
24.2.2003 15:29

Jana

Re: Tupost
S tímto názorem plně souhlasím Patřím totiž mezi ty šťastné, kteří narazili při změně zaměstnání na skutečné profesionály. Před rokem jsem byla nucena z osobních důvodů změnit místo výkonu práce a tedy i zaměstnavatele. Asi měsíc jsem hledala v inzerátech na internetu a díku tomu se na mne kontaktovala personální agentura, která mi několikrát sice zaslala anketní dotazník a paní ředitelka k vánocům dokonce jakési zamyšlení nad vlastními schopnosti a možnostmi na trhu práce, ale to bylo vše, žádný přímý kontakt, žádný projev zájmu o prezentaci mých schopností. Současně jsem odpověděla na inzerát podaný  přímo mým současným zaměstnavatelem, který se zabýval každou nabídkou, hodnotil jí a vhodné kandidáty pozval na výběrové řízení, které mělo velmi dobrou úroveň, odcházela jsem z něho s pocitem, že někoho zajímají mé dosavadní výsledky práce, že mám cenu na trhu práce, a to přes mých 48 let. Dnes jsem spokojená já i můj zaměstnavatel, který oceňuje moje schopnosti a já si tohoto přístupu vážím. Nic však není zadarmo, je třeba se dál vzdělávat, odborně i jazykově a pak je možné se uplatnit i ve zmíněném kritickém věku.   
0/0
25.2.2003 10:00

Loner

Lez
"vysokoškolsky vzdělaný Josef Svoboda z Prahy. Umí anglicky, ovládá práci na počítači.  "
Klasicky lzivy argument. Pasivne a stezi, PC videl z rychliku.
Problemem je nizka flexibilita. Pridnesni fluktuaci, kdy vam lidi vydrzi ve firme prumerne 2 roky, kdyz nekdo maka pro firmu 5 let je povazovan za starou paku, neni vek odchodu do duchodu rozhodujici.
0/0
20.2.2003 21:25

Malej Jarda

Z praxe
Z praxe jeden důležitý poznatek - mezi lidmi nad 40 let je podstatně vyšší počet těch, kdo se chovají jako kolbenkáři - odkroutit si 8 hodin, aby to pokud možno moc nebolelo a pak domu. Ani o minutu víc, každou minutu přesčasu zaplatit a že bych se občas doma zamyslel nad problémy z práce? Proč, platí mi jen osm hodin denně. Mezi mladšími tenhle přístup není tak rozšířený a hlavně si většina z nich je vědoma toho, že pokud má dobře placenou práci, tak se občas stane, že stráví jeden den z víkendu někde na školicím kurzu, že občas kolegu něco napadne v osm večer a zavolá, že zkátka těch 20, 30, 40 tisíc měsíčně je za to, že má člověk svoji práci aspoň trochu rád. A já mám z praxe jednoznačný poznatek - čím starší generace, tím víc lidí tohle nedokáže pochopit. A když slyším, jak se padesátnice z kanceláří baví, že jdou domů, protože už mají naplněný limit 20 hodin přesčasů měsíčně a víc jim vedoucí oddělení neproplatí, tak se vůbec nedivím, že budou při snižování stavů první, kdo dostane výpověď.
0/0
20.2.2003 21:00

cermag

Re: Z praxe
To můžu jenom potvrdit. Prostě už vědí, že "aktivní blbec horší než...". Mají svůj klídek a dokopat je k malé změně je někdy umění. Ale co si budem povídat, i mezi mladými je takových lidí hromada. A ještě poznámka k agenturám - jako u všeho, nejsou všechny stejné!
0/0
27.4.2004 15:08

Petr Hapka

o co jde?
Prumerne 30 let setri penize, to uz je pekna suma a jeste chteji zabirat mista mladsim. To neni diskriminace. Mladez by mela mit zelenou.
0/0
20.2.2003 18:19

Frigo

Re: o co jde?
Kolik si za ty  " 30 let stare penize" dneska koupi ? Nejen dnesni 50-nici, ale i vy dnes mladi co pracujete v CR skoncite  v 90 % jako duchodci na socialni podpore. Vypoctete si ze soucasneho prijmu, kolik bude vas duchod v Kc a prepoctete Kc na Euro. To je vase budouci mena a kupni sila plynouci z ni. Zaroven dostanete realnou hodnotu vasi dnesni prace na svetovem trhu. Pujde-li vse dobre - tedy bez hospodarske krize, ktera zacina v Nemecku  a vase ekonomika bude do ni zavlecena ,tak za dalsich dvacet let se priblizite kupni sile obyvatel dnesnich statu EU.  Ohlednete se 12 let zpet a porovnejte jaka byla kupni sila 1 Kcs na domacim trhu tehdy a co si koupite za 1 Kc dnes. To vam da realny obraz  o vasich usporach.  Good luck !
0/0
20.2.2003 19:01

Lili

Re: o co jde?
Jseš pěkně omezenej chlapče. Je mi 53 let, 20 jsem pracovala u sálových počítačů. Než bych se dnes dožebrávala někde zaměstnání, tak již 10 let soukromničím. Velice často se dostanu na firmy do  mladého kolektivu. Musím říct, že žasnu jaké sebevědomí mají mladí lidé, kteří leckdy by nebyli schopni se sami uživit, ale stačí, že jsou zaměstnáni u nějaké nejlépe zahraniční firmy a neví jak by se tvářili. Jsou tak důležití až jsou trapní. No, raději se budu živit sama. Bohužel to jde jen ve velkých městech. Lidé na venkově mají smůlu, nemají takovou možnost jako ve městě. Dnes mladí mají úplně jiné podmínky než naše generace. Jet můžete kam chcete a navíc jste mladí i když poměrně hloupí. Jak je vidět z vašeho příspěvku.
0/0
20.2.2003 20:27

alenaalena

Re: o co jde?
nojo - ale za těch třicet let jsme nic neušetřili, neboť jsme vychovávali, živili a šatili ty mladé, co mají dneska zelenou. A že nás stály "těžký prachy".A výplaty byly za komoušů zatraceně malé - a čím vyšší vzdělání, tím menší.No, prostě jsem si neušetřila a na důchod jsem ještě mladá - poraďte mi, co mám dělat - k výkonu svého zaměstnání musím plynně hovořit několika cizími jazyky, jestli vy taky, tak vám své místo uvolním.
0/0
24.3.2003 11:26

MM

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
20.2.2003 17:40

neznámý

Diskriminace?
To je téma jako řemen. Já žiju v Ostravě. Tady je nezaměstnanost asi 16% a stále roste. Několikrát jsem změnil zaměstnání a nkdy mi nikdo nedal pocítit, že jsem starej. Jenom jednou, to mi jeden podnikatelíček řekl, že jsem absolvoval za minulého režimu, tak pro něj nemám žádnou hodnotu. Byl to ten típek, kterej absolvoval v roce 90, kdy nikdo nevěděl co má zkoušet a raději se to rozdávalo, protože co když je z OF. Asi před rokem tento podnikatelíček žádal u nás ve firmě o místo. Vychutnal jsem si ho. Tvrdě. Ale zaměstnal. Dělá jeřábníka , maká na směny a je za tu práci vděčný. Nikdo mu už nikdy nic nenaznačil. Ale co mi vadí, je věc jiná. Nedávno jsem se ucházel o práci v jedné zahraniční firmě. Byl jsem tam jediný kandidát z Ostravy, ostatní byli všichni z Prahy. Když jsem se jich zeptal, proč - tvrdili, že místí nemají šanci, tady není kvalita. Byl jsem jediný, kdo uspěl!!! Problém není ve věku, i když starší mají určitý problém. Problém je v lidech. Bohužel mnozí ti starší si myslí, že jim zamstnavatel bude platit za jejich věk. Souhlasím s tím, že pokud to ti dnešní padesátními v zaměstnání neodseděli a měli zájem o svůj obor a stále ho mají, tak po nich každý sáhne. Mémo otci je 64, je čilý a zaměstnavatelé se o něj stále přetahují. Pokud však začnu brečet , že je mi 50, jsem předem ztracen. Většina dnešních zaměstnavatelů ví, že jim nenabízíte své šediny, ale zkušenosti. Ale musíte je mít.
0/0
20.2.2003 17:21

Jiri Cerny

SHRNUTI
Zamestnavatel je sam zainteresovan na tom, aby prijal nejvhodnejsiho kandidata. Jestli chce zkuseneho, mladeho nebo s 5ti lety praxe je to jeho vec.
Problem jsou tzv. personalni agentury. Z vlastni zkusenosti vim, ze tam delaji idioti, kteri sve praci nerozumi. Pouze zpracuji zivotopis (vetsinou spatne) a to je vse. Ma manzelka se uchazela o nekolik pozic pres ruzne personalni agentury. Vzdy ji odpovedeli, ze maji vhodnejsiho kandidata, ale ze si ji daji do databaze. Kdyz si domluvila pohovor primo v podniku VZDY (4x) byla prijata. Ja sam jsem byl na pohovoru u peronalni agentury a muze rict, ze ty slecny tam, vubec nevi o cem mluvi a sve praci nerozumi.
0/0
20.2.2003 16:59

Jana

Re: SHRNUTI
Naprosto souhlasim. Personaliste se chovaji navic mnohdy sproste a smeji se do oci. A nechapu, proc je napriklad detailne zajimaly duvody odchodu i z meho prvniho zamestnani, kde jsem pracovala pred ctyrmi lety, a mezitim jiz pusobila jinde. A jednou se na me jista pani personalistka rozzlobila, kdyz jsem si ji dovolila tyden po pohovoru a zaregistrovani zavolat, zda pro me nahodou neco nema. Podrazdene mi odpovedela, ze by se prece ozvala sama. Vic jsem o ni samozrejme neslysela. Mimochodem - stesti jsem zkousela u sesti agentur (v jedne jsem byla dokonce dvakrat), a pokud jsem se nesetkala primo s aroganci, tak alespon s lhostejnosti. Opravdu neni nad samostatne hledani zamestnani!
0/0
21.2.2003 16:35

ST

docela dobrá diskriminace
Takže to vemme popořádku:
Jsou diskriminovaní starší 50 let, protože jsou staří, tak neseženou místo.
Jsou diskriminovaní absolventi a také ti, kteří pracují méně než 5 let (což je u středoškoláků nejméně 23 u vysokoškoláků 28 let). Jsou mladí, nemají zkušenosti, tak neseženou místo.
Jsou diskriminovány ženy pod 40 let. Mají děti, nebo se chystají být těhotné, tím pádem mají časté absence v práci.
Kdo potom sežene práci? žena mezi 40-50 nebo muž mezi 30-50 : ) Ale ti budou za 10-20 let příliš staří a kdo je potom zastoupí ?
0/0
20.2.2003 15:28

DeCourcy

A jak naopak na to doplaci mladi?
To ze zamestnavatel vezme mladeho je jeho vec. V me firme pracuje nekolik "padesatnikum", kterym nesaham ani po paty - maji zivotni zkusenosti, znalosti, praxi, proto jsou na spickovych pozicich a maji odpovidajici plat. Na druhe strane znam jednoho padesatileteho Ing. a ten titul je asi tak vsechno co ma. Jinak vecery travi v hospode a uz nekolik let diky tomuto vypadl z oboru, tak se nemuze divit, ze ho nikdo nechce zamestnat. Kazdy zamestnavatel prece vybere toho nejlepsiho kandidata na praci - to je prece logicke a neni na tom nic spatneho. Spousta padesatiletych ma vetsi sanci byt lepsi nez dvacetilety - zejmena jde o mnohem vetsi zkusenosti a "rozhled",  ovsem za predpokladu, ze celej zivot ty zkusenosti ziskavali a snazili se byt dobri v oboru. Pokud ale nekdo si v praci svou pracovni dobu jen tak odsedel a cekal ze mu neco spadne do klina, pak at se nedivi, ze za par let je "out".
Nicmene hlavni veci, kterou bych zde chtel zminit je, ze ti padesatnici se nemaji zas tak spatne. Sice hodne z nich nema praci, ale spousta jich vlastni vice bytu, ktere za komunismu se rozdavaly "za hubicku". Takze se nebojte ze by se meli spatne, oni si ty penize z tech mladych zase vytriskaji na najemnem a spousta mesicne dostava tolik, co za cely zivot na vyplatni pasce ani nevidela...
0/0
20.2.2003 15:17

Tomas Holek

Re: A jak naopak na to doplaci mladi?
Presne !
0/0
20.2.2003 16:50

Scan

Celá generace je zničená
Generace lidí narozená po roce 1945 je řízeným způsoben ničena , její aktivita vynulována pod těmi hesly, které Vy mladí pionýrští tzv. novináři hlásáte a blbnete. Umím 4 jazyky , počítač ovládám jako každý 25 letý kluk s VŠ, mám VŠ Strojní, 10 let jsem se pohybovak mumo republiku. Kdybych neněl známé tak nemám šanci sehnat práci adekvátní svým schopnoste. Zkusil jsem to asi v 5 pražských personálních agenturách. Vždy se mnou prováděl pohovor mladý člověk , který obvykle kromě praxe a- pair nic jiného neuměl. Vždy když mu došly argumenty skončilo to stejným: Bohužel máme mladší. Opakuji slovy paní Růžičkové z filmu "Slunce..." Jsem blbý nebo mladý? To co probíhá nyní v tomto státě není nic jiného než likvidace celé generace, která má vlastní mozek /bohužel/.Potřebuje snad nějaký německý majitel samostatně myslící lidi? Proboha proč a nač? Běžte se podívat do paneláků kde milióny lidí dřepí u TV nebo civí z okna, ztratilo životní cíl, nemá se na co těšit. A to ještě jsou novináři tak blbí , že ve svých našeptávačích přesvědčují národ ve jménu několika zbohatlíků, že se má lépe. a že se bude mít lépe. Pan prezident Novotný řekl v v roce 1960 "Ještě tato generace bude žít v komunismu".pořád jsme čekali a teď budeme čekat na modré z nebe od hodných pánů z EU. Běžte někam...
0/0
20.2.2003 14:15

Vendula

Re: Celá generace je zničená
Vím! Můj strýc je na tom stejně. "Mládí za každou cenu" je tendece kázaná a praktikovaná CIA. Jejich vědci dospěli k názoru, že starší člověk už si přemýšlet neodvykne. Lépe se pracuje s mladými lidmi, kteří jsou naprogramováni a kteří se nikdy samostatně přemýšlet nenaučí! Tato tendence je patrná hlavně po pádu Berlínské zdi, kdy se USA začali obávat přílivu špičkových odborníků z východní Evropy (jsou většinou staršího data). Mladá masa se CIA lépe formuje!
0/0
20.2.2003 14:37

Pif

Re: Celá generace je zničená
Kdyz uz nekam pises jak jsi dobrej, aspon si to precti.....
0/0
20.2.2003 14:52

Milos M

Re: Re: Celá generace je zničená
Souhlas. I me napadlo, ze pokud takto napsal i sve resume, nemuze se divit, ze ho nikdo nezamestnal.
0/0
20.2.2003 15:17

Michal Horák

Re: Celá generace je zničená
Když máte tolik schopností, znalostí, umíte tak skvěle přemýšlet a já nevím co všechno ještě proč nezačnete podnikat ... jenže to byste se musel ohánět a to se každýmu nechce co ???
0/0
20.2.2003 15:14

Mašoun

Re: Celá generace je zničená
Chytrý člověk si práci vždy najde, přechytračený a ukřivděný těžko. Vidím to u nás v práci. Starší lidé se nechtějí učit novým věcem, vše je pro ně problém, neumějí být flexibilní. Nejsou schopni přijmout i horší práci a svými schopnostmi se vypracovat výš.
0/0
20.2.2003 16:00

Nereknu

Re: Re: Celá generace je zničená
Hmmm, a kolik je tobe? 18? Ono se to pekne keca, ale skutecnost je trochu jina. To ma clovek po 30 letech praxe a dosazeni urcite pozice zacinat zase od zacatku jako radovej pucflek, kdyz prijde (dost casto nikoliv vlastni vinou) o praci? Ze se za par let "vypracuje"? Kdyz mu bude sefovat clovek, kterymu tece mliko po brade, "mistr sveta" s titulem? Ty jses naivni...
0/0
20.2.2003 16:05

j.k.l@centrum.cz

Jaka diskriminace? Nesmysl!
Jakym pravem chce nekdo vlastnikovi firmy mluvit do toho, koho prijme?
Pokud da prednost mladsimu, tak pro to asi ma duvod. Zaskoleni neco stoji a pokud ma nekdo 3 roky do duchodu, tak se to proste nevyplati.
Nebo snad naklady na noveho zamestnance (zaskoleni, atd...) podnikateli doplati stat?
Pokud se nekomu nelibi, ze podlikatel nekoho nezamestna, muze si ho zamestnat sam.
Kdybych vlastnil napr. obchod s luxusnim damskym pradlem, logicky dam prednost mlade pohledne slecne pred skoroduchodkyni. Je to preci jen a jen moje (vlastnika) vec!
Nebo snad chceme zavadet pozitivni diskriminaci podle rasy, veku, pohlavi, vzdelani, IQ, atd???
Povede to pouze k tomu, ze zamestnavatel stejne prijme toho, koho chce (trh si cestu vzdy najde), ale my vsichni budeme ze svych dani platit uredniky a soudce, kteri budou mit "boj s diskriminaci" na starost...
A nebo at dane na tyto protidiskriminacni uredniky plati POUZE ti, kteri citi potrebu s diskriminaci bojovat...
0/0
20.2.2003 14:06

Petr

Re: Jaka diskriminace? Nesmysl!
O pozitivní diskriminaci tu nikdo nemluví! Samozřejmě, že v prodejně s luxusním dámským prádlem by 55-ti letá obézní paní vypadala "odpudivě", ale pokud např. i o místě účetní rozhoduje to, že se raději přijme 19-ti letá absolventka, která má stíhlou postavu, místo zkušené 55-tky... V tom případě je "něco" špatně...
0/0
20.2.2003 14:17

ST

Re: Re: Jaka diskriminace? Nesmysl!
vím moc dobře, že 19 letá absolventka místo účetní nesežene. To toiž nesežene ani absolventka vysoké školy. Dnešní požadavky na účetní jsou minimálně 5 let praxe. Ta absolventka je nemá. Místo ní raději příjmou 50 letou babku, která má pár měsíců do důchodu, ale není třeba jí zapracovávat.
0/0
20.2.2003 15:37

kango

Re: Jaka diskriminace? Nesmysl!
souhlas
0/0
20.2.2003 14:45

geroc

Re: Jaka diskriminace? Nesmysl!
Ty nemáš českou klávésnici ? Tak si svý cinty z nějakého amerického nebo jiného zapadákova strč do P........E.
0/0
20.2.2003 14:46

z nadhledu

Re: Jaka diskriminace? Nesmysl!
Ty blbečku přál bych ti,abys to zažil na vlstní kůži,nebo tví rodiče.Když si říkáš podnikatel tak bys možná mohl vědět,že nerozhoduje jak jsi mladý,ale co umíš a jaké máš výsledky.Ale samozřejmě si vyber,jen bych ti přál aby ti ty osmnáctky v prodejně dovolily zbohatnout
0/0
20.2.2003 14:48

Pif

Re: Re: Jaka diskriminace? Nesmysl!
Ale proc teda ti starsi taky nepodnikaji ? Mam znameho, 65ti lety pan a ma obrovskou firmu a rozhodne nema problem.... Tak pro vsichni starsi jen rvou jaky jsou kabrnaci a ze je vsichni diskriminuji jen kvuli veku a nepostavi se na vlastni nohy ?
0/0
20.2.2003 14:56

Lili

Re: Jaka diskriminace? Nesmysl!
No, vidíš, a já bych dala přednost raději prodavačce, která se bude zákaznicím věnovat, pokud bude stará a bude umět prodávat, zaměstnám i paní dva roky před důchodem. Dám jí přednost před atraktivní dvacítkou, která se bude tvářit znechuceně a bude mi klientelu odpuzovat, protože bude dávat najevo, jak ji obtěžuje, že se  musí někomu podbízet, aby něco prodala. To co jsi napsal, to je nejspíš důsledek toho, že právě žádný obchod nevlastníš. To by si potom uvažoval úplně jinak než vyťukáváš tady do klávesnice. 
0/0
20.2.2003 20:42

Patriša

Re: Re: Jaka diskriminace? Nesmysl!
Vážená 
 dávám Vám za pravdu. Soukromník má právo si vybrat svoji prodavačku. Ale ne každému 50tiletému je dána schopnost začít podnikat. A na trhu práce se opravdu uplatní nejen ti, co mají schopnosti, znalosti, ale bohužel také figuru a mládí. Z vlastní zkušenosti vím, že odpovědi  personální agentury (ale i  přímo podniku, u kterého  jsem absolvovala pohovor)typu: - nebyla jste přijata bez udání důvadu, nebo náš zákazník dal přednost jinému uchazeči (po telefonickém dotazu jaké že jsem nesplňovala požadavky mi bylo sděleno, že zákazník chtěl věk do 35 let. Takže nezbývá než se nadále zdokonalovat v jazycích, v rozšíření znalostí s počítečem a zhubnout. Je to smutné, ale ani vstřícnost, flexibilita a ochota učit se nové věci Vám místo nedá, spíše seženete zaměstnání přes známé - ale to musíte mít ty správné známé na správných místech. Patriša - Mějme se rádi
0/0
24.2.2003 11:54

Pavel

0/0
20.2.2003 13:48

xbert

Dobře, že článek rozlišuje dvě oddělené věci: skutečnou diskriminaci, která evidentně funguje, a neochotu zmíněné věkové skupiny dále se vzdělávat - ruku na srdce, kdo po příchodu z práce navštěvuje kurzy, vzdělává se a kdo vytuhne u otupující televize nebo u piva, případně obojího?
0/0
20.2.2003 13:42

networ

Re:
Moje mila ma necelych 28, je diplomovana zdravotni sestra pro intenzivni peci se slusnou praxi. Zatim ma praci v Praze, ale ted se chce prestehovat za mnou do Brna, a nemuze tu sehnat praci, protoze nemocnice radsi berou absolventky, kterym nemusi platit tolik, co lidem se vzdelanim a praxi. ntw
0/0
20.2.2003 14:00

xbert

Re: Re:
To je spíše problém úzké specializace - intenzivní péči těžko bude provozovat soukromá ordinace, která by se v tomhle případě dala považovat za alternativu. Já jsem pracoval před rokem u firmy, která radši každých půl roku přijala nového pracovníka, nejlépe absolventa na poměrně vyžadující si pozici v cest. tuchu, za 9.000,- (V Praze!!!) od těchto vypočítavců raději dále, jak pro zaměstnance, tak pro klienty.
0/0
20.2.2003 14:37

Tetička

Re: Re: Re:
Navrhuji, aby se zabránilo také diskriminaci zbytku republiky vůči Praze. Jsem SŠ s dvacetiletou praxí a 9.tisíc mám necelý rok. Absolventi zde nastupují (pokud náhodou seženou práci) za minimální mzdu a nejsou sami. Co s tím?
0/0
20.2.2003 14:52

Vasa

Re: Re: Re: Re:
Přestěhuj se do Prahy!
0/0
20.2.2003 15:17

esereryh

Re: Re: Re: Re: Re:
A kdo tě bude obskakovat až přivalíš svůj vznešenej zadek na venkov???
0/0
20.2.2003 17:05

Mara

Re: Re: Re: Re:
jo jo prestehuj se do Prahy, ale u vas na venkove ti asi 9000 staci jsou tam nizsi zivotni naklady. Kazdej prazakum zavidi penize, ale aby se sem prestehoval to se mu nechce, je to tady drazsi a je to hnus zit v Praze. je mi na bliti z tohohle venkovskyho alibismu
0/0
20.2.2003 17:03

esereryh

Re: Re: Re: Re: Re:
Chudáčku... Kdybych v Praze nestudoval a nezažil tu "bídu" na vlastní kůži tak bych tě asi musel litovat
0/0
20.2.2003 17:07

nepražák

Re: Re: Re: Re: Re:
Už jsem to jednou někam psal, ale nevadí. Co je v Praze dražší než jinde? Jídlo v obchodech, elektřina, plyn, telefon, benzín, i ceny ostatního zboží v obchodech jsou prakticky stejné po celé republice. Jediné, co je zásadně dražší, jsou nájmy a byty a pozemky. Ale to je částečně způsobeno vyššími platy, protože cenu určuje nabídka a poptávka a v Praze je poptávka vyšší a lidé ty vyšší ceny jsou shopni zaplatit. A všichni se nemohou přestěhovat do Prahy, kam by se asi tak vešli. Možná třeba vstupné v kině je trochu dražší. V Brně stojí vstupenka do multikina 140 Kč, kolik v Praze ?
0/0
22.2.2003 0:51

Michal, Praha

Re: Re: Re: Re: Re: Re:
V Brně jsem byl na opeře za 120 Kč, v Praze stojí stejné místo 540 Kč. Jeden důkaz za všechny:-)
0/0
17.4.2003 14:25

Medák

Re:
no jenže ona Opera není moc k jídlu .-) , za byt platím o 600 míň než brácha v Praze, jídlo je srovnatelné ( ne li levnější než v Severních čechách) ...jo vlastně jo něco je jinak , za městskou hromadnou dám s přestupem 19 Kč ...v Praze za dvakrát takovou vzdálenost 12  ... jo ,  no a plat je přesně 2 krát takovej ...to už tu operu skousnu .-)
0/0
28.4.2004 17:19

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz