Diskuse k článku

Nepropadejte beznaději, když není práce

Dosud nejvyšší míra nezaměstnanosti v historii Česka byla zaznamenána v prosinci loňského roku. Řada těch, kteří se ocitli bez práce, prožívá podle odborníků podobné trauma, jako když ztratí blízkého člověka. Velkou roli přitom hraje nejen pomoc úřadu práce, psychologa, ale i rodiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Eva Roztočilová

50 let - a co teď?
K 31.12.2003 skončil po 8 letech můj pracovní poměr v malé soukromé firmě. Firma skončila. A nyní jsem se ocitla v situaci, o které jsem dosud jen četla. Nevěřila jsem předtím, že člověk se může stát naprosto nepotřebným.
Firmy opravdu nemají zájem o starší pracovníky. Je to však z jejich  strany dost neuvážené. Doopravdy nejlepší je promíchaný kolektiv.
Chtějí opravdu mladí lidé pracovat v plném vypětí až do neustále se zvyšujícího odchodu do důchodu. Jsou opravdu přesvědčeni, že to vydrží? Budeme muset být placeni z jejich daní a oni nás budou jen nenávidět. Copak nikdo z těch mladých, kteří nás dnes přijímají na místa a pak odmítají, nemá stejně staré rodiče? Bude je pak živit?
 
 
0/0
23.1.2004 19:36

Janina

Nepropadejte beznaději
Chci reagovat na toto téma a týkající se rovněž i vedlejšího o" padesátnících". Lidstvo je nemoudré, nepolepšilo se z chyb minulosti a tak je stav takový jako je. Kapitalismus je velmi nespravedlivý řád. Člověk si neuvědomuje, že je součást přírody, že stárne. Každý projde etapami, jako generace  předchozí. A tak pokud dnešní generace mladých jedná s tou, která už něco odvedla, vydala ze sebe a postavila nějaký základ pro budování a rozvoj dalšího, tak jak je to na každém kroku zřejmé a patrné, je to jenom pro jejich škodu. Stejným ji budou vracet další nastupující generace. Ne-li hůř. V krutosti, nelítostnosti a v selekci.  Je třeba mít na paměti, že zlé se vrátí zlým, to je stará pravda a dobré dobrým. Což se tak vrátit ke starým, daným pravidlům, věky ověřeným? A trochu zbrzdit ten běh, prožít život v uvědomění si jiných věcí, než jen každý sám sebe. Mějte se dobře, upřímně Janina
0/0
22.1.2004 12:31

Janina

Naděje
0/0
22.1.2004 12:20

zápor

to je sice hezký
To se to řekne, když o tom píše člověk, který má zaměstnání, ale já už hledám práci půl roku a zatím  jsem neuspěl. Poptávka o praci je taková, že si někdy připadám jak na přehlídce otroků a pomalu čekám, že se mi budou dívat i na zuby. Podle mne za to může koncepce ministra práce a sociálních věcí . A to už vůbec nepíšu o finančních problémech.
0/0
17.1.2004 15:36

milan

muzi a zeny
Podpora rodiny je vazne dulezita. Jenze zena vzdy od muze ocekava prinos penez, a tak, kdyz praci ztrati muz, tak to zpravidla pro nej znamena i rozpad rodiny a ztratu vseho dalsiho, na cem mu zalezelo. Zeny to maji nazsi - muz je zpravidla podrzi, mohou se realizovat s detmi a doma. Pritom posledni cisla jasne ukazuji, ze nezamestnanost muzu je mnohem vetsi nez nezamestnanost zen (zen je totiz ve spolecnosti 52% a jen 50.2% tvori jejich podil na nezemestnanosti; aby na tom muzi nebyli hure, musel by i nezamestnanych zen byt aspon 52%).
0/0
17.1.2004 5:37

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že cestovní pojištění vás chrání proti vysokým výlohám na léčení v zahraničí?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz