Diskuse k článku

Neplacené volno si vnutit nenechte. Ze zákona o něj musíte požádat sami

Nedostatek peněz na účtech firem může vést nejen k tomu, že nedostanete včas výplatu. Často tuto krizovou situaci provází i porušování zákona - a to na obou stranách. Jedním z příkladů je neplacené volno. Zaměstnavatel vám ho totiž nemůže nařídit. Máte na něj sice právo, ale jen v případě, že o něj sami a dobrovolně požádáte.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TATRA 613

neproplacení odstupného je vizitka našich rádoby podnikatelů

na co podnikali,když nemají prachy na ty základní věci?proč podepisovali se zaměstnancem smlouvu na neurčito???tak ho měli po dvou letech propustit a anjít někoho jiného na dva roky.zlastá pozice státního zaměstnance!!!tam tyhle čachry nehrozí.pryč s nepoctivými podnikateli.do vězení s nimi.

0/0
7.11.2009 19:48

Host

Re: neproplacení odstupného je vizitka našich rádoby podnikatelů

Že tohle a ještě horší věci ve státním nehorzí, tak na to zapomeň. Dokonce tam ze strany zaměstnavatele může jít i o trestný čin zneužití pravomoci... a ještě pokud něco náhodou podepíšete (nějaké rozhodnutí na příkaz - něco konat či nekonat), tak máte průser jenom Vy osobně.

A že Vás odtamtud nedostanou... cha chá... pracovat jenom za základný plat, který je dohormady tak s bídou 50% mzdy ostatních a ještě být denně úkolován, kontrolován a buzerován... to nejde vydržet věčně.

0/0
8.11.2009 20:33

Host

OPRAVDOVÁ SLAST

Není nic krásnějšího, než se zbavit problémového zaměstnance alá FLÁKAČE, který si z práce dělá holubník a kdykoliv se hází marod.Nasekat pár výtek a letí jak fotbalový míč!!

0/0
7.11.2009 12:20

Host

Re: OPRAVDOVÁ SLAST

Není nic krásnějšího než doslova jednoho krásného dne z hodiny na hodinu odzdravit mizerného zaměstnavatele který si myslí že lidi pro něj budou pracovat i bez vyplácení mezd. Jedna seknutá výpověď podle 56b a může si rvát vlasy koho teď kde nahonem sežene !

0/0
7.11.2009 13:20

medikovec

Re: OPRAVDOVÁ SLAST

R^R^!!XR^

0/0
7.11.2009 17:39

Host

Re: OPRAVDOVÁ SLAST

A představ si, jaká je to teprv SLAST a ROZKOŠ, přijít takhle za nic netušícím "šéfem" v pátek ve čtyři odpoledne, a jsa zaměstnancem na švarcsystém, sdělit mu s požitkem a širokým profesionálním úsměvem "Sděluji ti, že ke dnešnímu dni dnem jednostranně končím naši obchodní spolupráci, tady máš to sdělení písemně". ;-)R^

0/0
8.11.2009 1:26

Host

Re: OPRAVDOVÁ SLAST

Mno pokud je ta "obchodní spolupráce" napsána dobře, tak tě tohle může stát doživotní vydělávání na tvojí smluvní pokutu...

... uznávám, že 90% smluv takto není koncipováno.

0/0
8.11.2009 20:35

Si0

S tím, že mě nepustí do kanclu, jsem to nepochopil.

Po převzetí výpovědi přece dál zůstávám zaměstnancem se všemi právy a zůstávají i povinnosti firmy, až do dne ukončení pracovního poměru.

0/0
7.11.2009 9:14

clowek

Re: S tím, že mě nepustí do kanclu, jsem to nepochopil.

Asi je to mysleno tak ze kdyz hrube porusite pracovni smlouvu tak vas muzou propustit okamzite a zadne 2 mesice mit nebudete... ale to je asi jen pri zavaznych pripadech... jako treba kradez (cehokoliv).

0/0
7.11.2009 9:40

Host

Re: S tím, že mě nepustí do kanclu, jsem to nepochopil.

Znam pripad kdy zenskou uz nepustili do kanclu. Z personalniho ji doprovodili k jejimu pracovnimu mistu, dohledli na to aby si sbalila vsechny svoje veci a aby nesbalila neco navic - hlavne jim slo o data v pocitacich protoze ta zenska delala v marketingu a mela pristup k planum firmy na mesice dopredu, odevzdala vstupni karticku a nasledujici dva mesice sedela doma a pobirala za to plat. Proste ji radsi platili za sezeni doma, nez aby riskovali ze bude dva mesice sbirat citlive informace.

0/0
8.11.2009 12:40

Host

Re: S tím, že mě nepustí do kanclu, jsem to nepochopil.

týýýýýýýýýýýýý joooooooooooo. V takové firmě bych chtěl pracovat... většinou vás buzeroujou až do konce a ještě otálejí s vydáním zápočtového listu a poslední výplaty...

0/0
8.11.2009 20:37

Host

Hm...

Pěkný. Ale ne vždycky se vyplatí odvolávat se u zaměstnavatele na zákony. Manžel i všichni jeho kolegové byli donucený podepsat, že si v průběhu roku vyberou měsíc neplacenýho volna. Kdyby nepodepsali, letěli by, důvod se vždycky najde. Nakonec padáka stejně dostal, ale aspoň s odstupným. A i tak si myslím, že je ZP velmi nakloněn zaměstnancům, zaměstnavatelům nikoli. A říkám to i z pozice ženy na mateřský, jejíž manžel je momentálně nezaměstnanej.

0/0
7.11.2009 9:00

Host

Re: Hm...

Já si zase myslím že ZP je velmi nakloněn šmejdovským zaměstnavatelům. Potřebovalo by to řádně přitáhnout šroubky, aby to bolelo když si usmyslí dělat průtahy s vydáním zápočťáku nebo podobně.Rv

0/0
7.11.2009 13:23

Host

Re: Hm...

existuje již celkem dost soudních rozhodnutí, kdy při otálení s vydáním zápočťáku zaměstnavatel platil bávalému zaměstnanci celou dobu až do vydání a následně až do nalezení zaměstnání.

Na druhou stranu, pokud někoho chci zaměstnat, tak zápočtový list celkem nepotřebuji...

0/0
8.11.2009 20:39

Host

Asi si počtu v ZP.

Zdá se mi jako velice zajímavá kniha. Osvícený člověk, který ji stvořil!.VR^

0/0
7.11.2009 7:45

yoatzin

Re: Asi si počtu v ZP.

 zajímavá kniha to jitě je a asi budete jeden z mála kdo jí alespoň prolistoval mám  totiž pocit , že většina pánů ponikatelů ani neví o čem se v ní píše natož , aby tušily že obsahuje zákony kterými je třeba se řídit podobně jako dopravními předpisy vydanými v zákoně o prov. na pozem. komunikacích  a to nemluvím o ostatních zákonících . Jedno je jistý pokud se rozhodnu a jdu do toho dobrodružství , že zaměstnám nějaký ten dělný lid měla by tato kniha být povinou četbou na každém podnikatelském nočním stolku pak by se nemohlo stát že se zaměstnanec dozví že při 40 hodinové týdenní prac době má jeden den dovolené hodnotu 6.1 hodin takže na 3 prac dny je třeba 4 dny dovolené (úžasná matematika)

0/0
7.11.2009 21:51

yarda01

Neplacené volno

Proč dávat neplacené volno, když můžu dát deset neplacených přestávek na odpočinek.

0/0
7.11.2009 6:27

RBmann

jojo

hlavne si nenechat srat na hlavu.

0/0
7.11.2009 0:48

drek

Re: jojo

Jasně blbečku, jen do toho - svému zaměstnavateli nenech nic zadarmo a vyždímej co se dá. Pokud krizi náhodou přežije, jistě tě znovu rád zaměstná.

0/0
7.11.2009 1:10

Si0

Re: jojo

Pokud si jej ovšem jako zaměstnavatele vyberu.;-D

0/0
7.11.2009 9:15

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že správným používáním kreditky můžete značně ušetřit?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz