Diskuse k článku

Nejvíce šéfy uznávají vysokoškoláci

Co Češi na svých nadřízených nejvíce oceňují? Především slušné a klidné jednání (28 %) a odbornost (15 %). Je-li však přílišná, může být spíše na škodu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jura

Šéf...
Prošel jsem hodně firem,ale jen v jediné jsem měl šéfa,který když něčemu nerozuměl,nechal si to vysvětlit,místo aby věci ještě víc zhoršoval.
Proč vysokoškoláci častěji uznávají své nadřízené ? Myslím,že šéfové jsou taky vysokoškoláci a váží si vysokoškolsky vzdělaných lidí,se kterými jednají jako se sobě rovnými.Ale co ti ostatní ! Vzdělání přece není ukazatelem kvality a schopností,nebo dokonce nadřazenosti člověka nad člověkem !!!!!!!!!!! Vzdělání ukazuje jen,že ten,kdo ho má vyšší,si v době studia věřil,byl ochoten se naučit nazpaměť hodně informací (většina),nebo je prostě chytřejší,než ostatní (menšina).Ti chytřejší by pak mohly bělat vedoucí pracovníky.Jen nevím,zda by těch chytrých nebylo v pozicích šéfů škoda,když mají určitě na víc-můžou třeba dělat vývojové konstruktéry,vědce a podobně...a tal to taky chodí a na vedoucí pozice pak zase zbývají jen zakomplexovaní blbečci.
0/0
11.11.2004 16:54

Hanina4

šefová
Souhlasim s níže uvedenými názory, šéfové málokdy uznají že někdy nemají pravdu. Šéfů už jsem pár zažila ale šéfovou-manažerku, kterou jsem měla asi před 4 lety nepřeji ani svému největšímu nepříteli. Je to bezcitná, arogantní ženská , která nevím proč získává stále lepší a lepší místo. Ta už dokázala psychicky ublížit mnoha lidem. Člověk si říká boží mlyny melou .... a na každého jednou dojde. Je to ženská která si karieru buduje přes postel a zatím ji to vychází ale nechápu muže jak ji tam můžou vlézt .... Asi je dobrá / v té posteli/
0/0
1.11.2004 11:12

J.Cimrman jun.

Domnívám se
Se šéfy je to stejné jako s politiky. Čím méně nás zdržují svými nápady a příkazy od práce, tím více toho uděláme. Vývoj stejně určují obyčejní pracovití lidé, vůdcové všechno jenom pokřivý a vykolejí. Vůdcové jsou ve velké většině něčím poznamenané osobnosti, což se většinou dozvíme až po jejich smrti. Dobrý šéf by měl hlavně dělat dobrou strategii a občas promluvit s podřízenými a za dobrou práci jim alespoň  poděkovat !!! To se bohužel dnes nenosí a proto lidé k firmám nic necítí. Když je někdo u firmy dlouho, je považován při nejlepším za průměr. Proto můj otec J.C. seninor nikdy žádné šéfy neměl.
0/0
1.11.2004 10:41

Ludva

Mno,domnívám se,že
většina vedoucích míst je obsazena průměrnými kamarádíčky a kamarádama kamarádíčků o jejich odbornosti v oboru který vedou a zkušenostech by se dalo s úspěchem diskutovat velmi dlouho.Dokud nebudou tyto vedoucí místa ve všech firmách v ČR zastávat doopravdy odborníci bude to tady vypadat stále hůř a hůř
0/0
1.11.2004 10:22

SurioMario

Re: Mno,domnívám se,že
Jsem velmi potěšen tímto mailem, protože někdo jiný napsal, že jsou kamaradíčci a kamarádi kamarádičků.  Korupce ve státě je obrovská, zcela odpovídá mezinárodnímu hodnocení - jsme mezi banánovými republikami a černou afrikou.
0/0
1.11.2004 10:43

iuos

hmm
dodolil bych si troěku poopravit tvůj příspěvek - ...obsazena podprůměrnými....
0/0
1.11.2004 13:33

SurioMario

Mí šéfové jsou čurá...
Pracuji ve státním podniku a mohu s přehledem říci, že mí šéfové jsou strašní čurá.., kteří se jenom snaží uchovat si místa.
0/0
1.11.2004 10:15

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz