Diskuse k článku

Na dovolené se raději dohodněte. Zaměstnavatel může rozhodnout ve váš neprospěch

Dovolená může být i strašákem. Dohodnout se na ní s kolegy občas bývá problém. Nadřízený musí zasáhnout, pokud se zaměstnanci nejsou schopní domluvit. Zaměstnavatelé mají sice plné právo určovat dovolenou, ale většinou umožňují lidem, aby si ji vybírali podle toho, jak potřebují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Dovolená co to je

Výsměch Zaměstnavatel by měl co nejméně mluvit do dovolených. Důvod je jednoduchý již v druhém zaměstnání se mi stalo, že lidé kteří mě měli zastupovat jsou propuštěni a já s 40 dni dovolených nemám jediný čas si vše vybrat.

čekám, že vše skončí tak jak v minulé práci odchodem od společnosti a polovinou dnů, které mi nikdo neproplatí. Proto by zaměstnanec měl mít právo vybrat si dovolenou kdy chce a zaměstnavatel by měl tento požadavek akceptovat bez jakých koli námitek. Jedině tak se totiž naši podnikatelský tupci donutí k vytváření zastupitelnosti svých zaměstnanců. Rv

0/0
21.7.2009 11:03

Host

Re: Dovolená co to je

Zaměstnanec je drohou stranou mince a i na dovolená je na úrovni fifty,fifty.Polovinou dovolené manipuluje zaměstnanec dle svých potřeb a druhou zaměstnavatel.OK

0/0
26.7.2009 11:35

PatrikChrz

Dovolená v červenci/srpnu jen pro "dětné"

...je podle mě nejhorší věc, jakou může zaměstnavatel udělat. Zbytečně si tím naštve ty, kteří rodinu nemají a zpravidla pro firmu odvádějí víc práce (nemají problém zůstat déle nebo neplánovaně přijít mimo obvyklou pracovní dobu, nezůstávají doma s nemocnými dětmi, atd) a pokud je nějak jinak nezvýhodní, tak mu odejdou. A to jiné zvýhodnění je poměrně kompllikované, protože když jim dá vyšší plat, tak se zase ozvou ti "dětní", že jsou diskriminováni.

0/0
20.7.2009 12:15

zv02

Re: Dovolená v červenci/srpnu jen pro "dětné"

Souhlas. To, že si někdo pořídí děti a pak peskuje, že potřebuje dovolenou v červenci a srpnu je zcela mimo. Pokud zaměstnavatel na toto přistoupí, zavařuje si na problémy. Co se týká mezd, tak je to pouze dvoustranná dohoda zaměstnanec, zaměstnavatel a nikdo jiný do toho nemá co kecat. Nevidím jediný důvod, aby zaměstnanci navzájem věděli, kolik kdo bere.

0/0
20.7.2009 12:52

Host

Re: Dovolená v červenci/srpnu jen pro "dětné"

Demence. Mladí s dětmi jsou dnes spíše exoty. Měli by požívat více výhod, než sobci, kteří nevracejí společnosti kapitál, který do nich vložila, tj. děti. myslete trochu dál...

0/0
20.7.2009 16:06

Host

Re: Dovolená v červenci/srpnu jen pro "dětné"

Myslím, že se to dá vyřešit elegantněji. Obchodně.

Že děti by neměly působit z principu jako přítěž nebo nevýhoda, je lidské. Na druhou stranu, od toho, aby to tak fungovalo, je na zodpovědnosti zaměstnavatele, ne kolegů. Že zaměstnanec má stejná práva na ohledy ať už děti má nebo ne, to taky platí, a k nadstandardním ohledům ke kolegům-rodičům by je měl zaměstnavatel rovněž nadstandardně motivovat.

Pochopení pro rodiče dětí školou povinných, které na prázdniny (s rodiči) jindy než v době prázdnin jet nemohou, může mít i bezdětný kolega. Ale za nadstandardní pochopení pro kolegu-rodiče může chtít nějakou protislužbu nebo jinou prebendu, ať už od šéfa, který ho žádá o slevení ze svých práv a ohledy navíc které nemá ve smlouvě, nebo po onom rodiči-kolegovi, jehož právo na dovolenou není o nic větší.

Nadstandardní ohledy nejsou povinnost ani samozřejmost, ale dobrá vůle, a ta nemusí být automatická ani zadarmo. Ale - jak si to kdo vyhandluje, tak to má.

0/0
20.7.2009 17:21

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz