Diskuse k článku

Mobbing: skrytý teror na pracovišti

Mobbing se často zaměňuje se šikanou, ačkoli jde o dvě rozdílné záležitosti. Šikana způsobuje oběti zjevné, okamžité utrpení. Mobbing je dlouhodobější, rafinovanější proces uštědřující rány především duši své oběti. O to je hůře postižitelný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mart1696

Moobing - šikana, pomluvy, nátlak k odchodu v zaměstnání... Kdo vám pomůže?
http://mobing.tajemstvi.eu/
0/0
29.5.2007 1:16

Venca

antimobbing
Nejlepší obrana je útok.Chápu mobbing jako vyhlášení války jednotlivci v mezích zákona.A pokud jsou jednotlivci mezi sebou ve válečném stavu jsou všechny metody a prostředky dobré k likvidaci protivníka a to jakýmkoliv způsobem.Na světě je to zařízeno tak že nikdo z nás nemá jen samé přátele či nepřátele.Je třeba najít nepřítele mobbujícího jedince a zpřátelit se s ním a to podle hesla.NEPŘÍTEL MÉHO NEPŘÍTELE JE MÝM PŘÍTELEM.
0/0
9.6.2004 18:55

Exxx

Mam zkusenost
Stalo se mi to v predchozim zamestnani. To trouseni poznamek a zadavani naprosto nesmyslnych cinnosti vcetne absurdnich casovych limitu sedi naprosto presne. I kdyz je to jiz dost roku zpatky, dodnes bych jim nepodala ani sklenici vody. I kdyby meli chcipnout !!
0/0
15.8.2003 15:31

Ex

Mam zkusenost
Stalo se mi to v predchozim zamestnani. To trouseni poznamek a zadavani naprosto nesmyslnych cinnosti vcetne absurdnich casovych limitu sedi naprosto presne. I kdyz je to jiz dost roku zpatky, dodnes bych jim nepodala ani sklenici vody. I kdyby meli chcipnout !!
0/0
15.8.2003 15:29

vaclav

Kotel na TV NOVA je zdrojem mobbingu dokonce proti lidem postiženým
Vážení diskutující! Tohle není legrace. Na následky mobbingu se také umírá, lidé končí s poškozeným zdravím a poruchami osobnosti. O 30 % poklesu produktivity práce nemluvě!! Mas(ážní) média blízká některým politikům to ještě podporují. Jak jinak lze psát o nechutném a dryáčnickém taképořadu "Kotel". Chodí sem sice vyložení křiklouni, ale také lidé postižení s depresemi způsobenými většinou právě mobbery nebo bývalými komunisty. Jejich zcela oprávněné připomínky k řízení naší společnosti vyznívají  pak v jejich podání spíše naopak. To není náhoda, že je metodicky takto pořad veden!  Slouží totiž právě těm flákačům a dravým suverénečkům, kteří mají náš stát ve své kolektivizátorské moci už od roku 1938. Píši správně a jsou to pořád ti stejní. Co Vy na to, bývalý komediante dnes senátore Železný ?? A co tomu říkáte Vy, pane prezidente Klausi ?? Myslíte si a věříte stále, že tohle svinstvo  zůstává mezi lidmi bez odezvy, a  právě vůči Vám ?? Přečtěte si portál Občanského sdružení "Práce a vztahy" www.vztahy.org a zamyslete se nad těmi většinou pravdivými, byť drsně psanými skutečnostmi, co tam najdete.
0/0
29.4.2003 11:22

0/0
3.2.2003 21:38

jan

šikana
Já bych to nazval po česku šikana. Jak se ale bránit když vedení si myslí že může všechno. Vemte si takovou Vinohradskou nemocnici v Praze,  kde si zvolili ředitelku nových odborů. Kde je potom nějaká kontrola pracovních vztahů na pracovišti nebo nějaké dovolání proti přímému nadřízenému to raději se drží huba a jede se dál a čeká se na boží spravedlnost.
0/0
3.2.2003 7:35

J.

Co nadelate?
Co nadelate, kdyz na Vas utoci kolegyne, stezuji si na Vas, i kdyz konkretne nedokazi rict, co jim na Vas vadi, nicmene nadrizeni je poslouchaji a veri jim, a Vas nazor nadrizene nezajima, nemate sanci se obhajit,  nemaji snahu to resit, spolehaji, ze to vsechno snesete (nekdo prece to udelat musi, na Vasi praci si nikdo nikdy nestezoval, ba prave naopak), protoze si mysli, ze "uz Vas maji jistou"- proto uz taky nemaji o Vas zajem. Dojde to tak daleko, ze pokud byste chteli neco resit, jste oznaceni za nemocnou. Je tohle normalni a navic v statnim urade? Pracujete nekde, kde prace je dosti specificka, nejakou dobu jste tam stravili, vite, ze hledani prace jinde lehke nebude, budete muset zase v jistem smyslu zacit znova, ale jine reseni Vam nezbyva, kdyz nemate nic, jak to dokazat.
0/0
26.1.2003 15:18

vaclav

Re: Co nadelate?
Podpořte zákonné aktivity proti mobbingu a iniciativu pro zavedení antimobbingového zákona některých osob blízkých Občanskému sdružení Práce a vztahy www. vztahy.org. Staňte se aktivním odpůrcem mobbingu.
0/0
29.4.2003 11:04

Aleš Plánecký

Na školách to začíná a v televizi končí ...
Výchovou to začíná v mladém věku diskriminace slabších viditelných, postižených či jinak vypadajících. Myslím, že by se mělo dohlédnout i na formu výchovy ve školách a zabránit tak špatné výchově dětí - pak možná 2 3 generace lidí a bude to :-)) I když v našem národě se rychlost změny společnosti nijak rychle nevyvýjí :-(( Jsem hlupáci co jen myslíme sami na sebe a co se děje kolem to nás nezajímá ... A k minoritám se chováme jako by to ani nebyli lidé, společnost to neumí se chovat dle demokracie - jen dle diskriminace... A to není vpořádku ! Zamysleme nad sebou jak se chováme k rodině a potom řešmě otázku společnosti ! V rodinách to začíná a nejen v pracovištích to končí ...
 
0/0
15.1.2003 6:27

václav

Re: Na školách to začíná a v televizi končí ...
Nemyslím si, že mobbing na pracovišti nebo šikana je totéž jako rasistický teror vůči menšinám. Rasista je veden pouze mylným přesvědčením o vlastní nadřazenosti nebo je to puberťák, který v tom vidí něco zvláštního, aniž by si uvědomil, čeho se vlastně dopouští (mládí někdy bývá nevědomky bezohledné). Mobber je veden nejen výše popsaným, ale také touhou zotročovat, šplhat po zádech druhých, nekale soutěžit, atd. Je to zbabělec, který toho v práci moc neumí a snaží se takto likvidovat potenciální konkurenci. Rekrutuje se najčastěji z řad bývalých komunistů a neschopných vedoucích. Příznačné.
0/0
30.4.2003 8:57

marek

Kontranázor
Zkuste se na celou věc podívat i z druhé stránky. Teoreticky vzato každý flákač a neumětel může po svém propuštění přijít s variantou : jsem obětí mobbingu. Těžko bude někdo z jeho okolí vyšetřovat, zda je to pravda či ne. Nebagatelizuju ani jeden z případů, které tady uvádíte, ale nikdy se nemůžu ubránit pochybností, protože každá mince má vždy dvě strany. Lidé zpupní a zlí jsou jak mezi zaměstnavateli, tak i mezi jejich zaměstnanci.
0/0
10.1.2003 10:50

Karel Janků

Re: Kontranázor
Bohužel strůjci mobbingu hřeší právě na to, o čem píšete, že totiž "t ěžko bude někdo z okolí vyšetřovat, zda je to pravda či ne." Mnoho případů mobbingu má ovšem svou zjistitelnou genezi, vtělenou do různých písemných a jiných rozhodnutí nadřízených, jež mají ryze mobbingový charakter, a pokud by se tím zabýval soud, vždy má onen "flákač a neumětel" možnost doložit, jak se věci mají nebo měly. Je sice pravda, že každá mince má vždy dvě strany, ale pravd není pět nebo deset. Pravda je pouze jedna. A někdy taková, že oněmi flákači a neumětely jsou právě ti mobující. Bytˇ by to měl být třeba i  rektor, prorektor nebo kvestor Univerzity Karlovy.
P.S. O mobbingu vyšla (i česky) řada publikací. Pokud si některou z nich přečtete a máte-li třeba jen malou schopnost empatie, teorie mince o dvou stranách, která je tak nabíledni,  jistě brzy ztratí svůj prvotní  lesk.
 
0/0
10.1.2003 17:32

Milena

Re: Re: Kontranázor
Máte naprosotu pravdu a konečně by se soudy měli zajímat a zákon by měl být upraven a chránit tak před mobbingem diskriminací a to i v té slavné České televizi tam bych to nejméně čekala od veřejnoprávního média !
0/0
15.1.2003 6:22

Karel Janků

Mobbing je i na Univerzitě Karlově
Snad málokdo by uvěřil, že existence mobbingu může být spjata i s takovými pracovišti a s takovými lidmi, od nichž by tak otřesné a odporné chování většina občanů snad ani ve snu neočekávala. A přesto mohu podat autentické svědectví o mobbingu, který byl na mé osobě do nedávna páchán nejvyššími akademickými představiteli Univerzity Karlovy - rektorem, prorektorem a kvestorem. Když jsem tyto osoby ve staroslavné budově Karolina poslouchával, jak ve svých verbálních projevech ke studentům, jejich rodičům, k významným zahraničním hostům apod. horují pro ty nejvzněšenější myšlenky o poctivosti vědeckého bádání,  píli, pracovitosti a pravdě říkal jsem si - nějakého nového Jana Husa na vás, aby opět oživil myšlenku o kázání vody a pití vína, nějakého nového Jana Palacha, aby upozornil na postkomunistické manýry současného vedení Univerzity Karlovy nebo nějakého nezávislého a inteligentního novináře, který by zjistil a zveřejnil skutečnost, že tam, kde většina přepokládá jasné světlo mezilidské pohody je tma tmoucí, tma mobbingová.
0/0
10.1.2003 6:06

václav

Re: Mobbing je i na Univerzitě Karlově
Reaguji na Váš příspěvek. Opět Vás odkážu na diskusní fora  www.vztahy.org. kde si přečtete také něco o AVČR. Možná tam na výzvu najdete i spojence ...  Ale k věci: čemu se divíte? Kdo za komunismu získával ty tituly a vědecké hodnosti? Myslíte si, že ti mobbeři je měli za skutečně vědecké zásluhy? Že mezi nimi nejsou i tzv. rychlokvašky (jste-li starší, víte jistě oč kráčí, jste-li mladší, zeptejte se otce)? Kolik skutečných vědců mezi nimi je, co myslíte? A mají tedy pro své jednání dostatečný motiv?  Tohle všechno se mělo odstranit hned v roce 1989. Teď k tomu dospějeme sice také, ale co s těmi dalšími ztracenými 14 lety?
 
0/0
30.4.2003 13:00

Máňa

Chce to bojkot přátelé !
V zahraničí se mobbing řeší bojkotem takové firmy, která nectí lidská práva a nechrání svými nařízeními rovnocené postavení všech jejich zaměstnanců na jakékoliv úrovni !. Třeba i Českou televizi se dá bojkototvat - nedívat se nebo dát najevo třeba radě ČT, že něco není v pořádku ! A tímto dáváam na jevo, že pokud je pravda co se zde píše tak by bylo dobré zahájit kroky k velkému bojkotu a nechodit je jak za dob krize na stavkova shromazdeni ! Chce to vyjit do ulic a rikat to na kazdem kroku "ublizujete mi nemate na to pravo ':-)) ! ! ! Bojkot muzete delat kdekoliv a kdykoli !... Pokud Vam to nesedi. Nasi zakonoprdelnici sedi na svych platech a nedelaj pro nas lidi nic tak musime to vzit sami za sebe :-)) Nedá se nic dělat ...
Milionovou odskodnou bych protu osobu z poradu Bez Imunity schvalovala :-)) ! ! !
0/0
9.1.2003 23:40

Zdenek

Diky iDnes ! To je dobry clanek !
Jen by si ho novinari meli vic vsimnout ! Tak aby se dalo udelat vic reportazi rozhovoru s lidma kteri neco podobneho zazili nebo jeste dnes zazivaji !
Jen tak dal !
0/0
9.1.2003 23:27

Lidie

Mobbing je i v české zdravotní pojišťovně !
V jedné pražské zdravotní pojišťovně bují několik let šikana ze strany několika zaměstnankyň (za tiché podpory přímého nadřízeného !), které ze svého pracoviště vyštvali pěknou řádku bývalých kolegů a kolegyň. Momentálně dost psychicky týrají jednu kolegyni, která si hledí své práce a nezúčastňuje se drbů a pomluv svých kolegyň na pracovišti. Tato pracovnice chodí ze zaměstnání zoufalá,s pláčem, třese se,  ze stálého stresu má zdravotní problémy, bojí se o ztrátu zaměstnání. Pomoci od přímého nadřízeného se nedočkala, naopak tento starší pán si libuje v "donášení pomluv" dává této pracovnici najevo, že se mu hádky a drby na pracovišti líbí, je pobaven, pokud se této kolegyni křivdí a vlastně se mobbingu na této pracovnici také účastní.
0/0
9.1.2003 23:21

Petr

Re: Mobbing je i v české zdravotní pojišťovně !
Jenze nasi uprcani novinari nedelaj nic jineho nez schanej bulvar :-(( Meli by se starat o informace, ktere pomahaji a nejen skodi lidem. Treba te pi Jitce z České televize, nebo akterovi z poradu Bez Imunity kteremu se nedostalo osobniho rovnocenneho pristupu a videl to celej narod !. Tam by se nejakej milionek asi nasel za snizeni osobni ujmy a nejen 2,5 milionu za ztratu pri nakupu prenosoveho vozu
Preji Vam vse dobre !
0/0
9.1.2003 23:33

Milan

Re: Mobbing je i v české zdravotní pojišťovně !
Asi resi vlastni mindrak ... Ale te pani by se melo pomoci ! Proc porad mame v nasem po*ranym state ve zvyku porad nekoho utlacovat mstitse terorizovat to uz nezname miru lidstvi a pratelstvi ?... No to asi ne :-((
0/0
9.1.2003 23:34

Honza

Re: Mobbing je i v české zdravotní pojišťovně !
To znám, mobbingu se dopouští také méně schopní kolegové na pracovišti s úmyslem odvrátit pozornost od své osoby a také o snaze udržet si pracovní pozici, či o snaze povýšit na pracovišti na úkor psychické újmy těch slušnějších a pracovitějších kolegů !
0/0
9.1.2003 23:55

Vlastimil

Re: Mobbing je i v české zdravotní pojišťovně !
Já jsem viděl při své návštěvě krátce po letních povodních zváštní situaci v OZP v Holešovicích. (Vyřizování žádostí na lázně, doplatků na léky, cestovní připojištění, přihlášky nových pojištěnců atd. při osobní návštěvě této zdravotní pojiťovny zajišťují pouze 2 pracovnice. Nemají zvlášť ani pokladnu, vše od dotazů, vyplňování dokumentů a výběru peněz zařizují jen ty 2 pracovnice. Určitě to musí být pracovní vypětí, stále se soustředit a odpovídat na dotazy, vypňovat doklady a současně nezapomenout inkasovat platby.). Stál jsem ve frontě, když z haly vlítla k přepážkám pracovnice, něco jedné nahlas vytkla (už si nepamatuji, co řekla) a se spokojeným výrazem ve tváři odešla zpět do haly. Viděl jsem údiv ve tváři u obou pracovnic za přepážkou a udiveni jsme byli i všichni čekající ve frontě. Viděl jsem následně také slzy v očích u jedné z pracovnic za přepážkou. Prostředí v té zdravotní pojišťovně se mi vůbec nelíbilo. Byl tam také hrozně špatný vzduch. Od recepční jsme se dozvěděli, že v celém přízemí nejsou okna, takže ti zaměstnanci pracují celé dny při umělém osvětlení a právě v ten den mé návštěvy po záplavách ještě nefungovala ani klimatizace.  Nechtěl bych v tomto prostředí pracovat !
0/0
10.1.2003 10:11

václav

Re: Mobbing je i v české zdravotní pojišťovně !
A čemu se divíte? Slušná žena proti kolektivečku "Žen" nikdy nemá šanci. Ony mejdanové rudé slepičky si to u šéfa zařídí: tím, že mu podrží. Jako směnový technik pro cca 200 žen jsem s tímhle kdysi udělal dost zkušeností včetně toho jim i mě společného šéfa. Ta paní by měla raději změnit místo dříve, než ji ta tlupa hyen skvrnitých dočista oddělá a poslat na ně potom ještě státní kontrolu. Klidně i za něco jiného. "Oni" to s námi jinak nehrají a ani za komunismu nehráli. To v tomhle případě nebude nefér, to bude záslužný čin. Také je dobré vlastní silou vylepit poblíž té pojišťovny náležitou informaci o těch kolegyních i s jejich jmény a adresami. Jelikož už ty svině odkráglovaly několik lidí, nezjistí ani nevydedukují, kdo to mohl být. Když vás přitom nikdo nechytí, nic vám nedokáže a u soudu by musel dokazovat právě on. Jak vidíte, exekuce na mobbery lze provést i v tomhle státě komediantů a bývalých bolševiků poměrně snadno.
0/0
30.4.2003 14:58

erektik

amerikanizace a germanizace
Ano, to je presne ten duvod. Dokud jsme byli ceska firma se zahranicni ucasti a ceskym mngmentem, bylo vse ok. Prisli oni (americane) a nahle se z fajn vedoucich stali vedouci cykliste (pred temi nahore se klani a po tech dole slapou) a lidi zacali mit strach. Ano, ten vseobecny strach, vyvolany vlastni hamiznosti a strachem nezosklivit se cyklistovi (a nebyt na tom o par korun hure), to je ten mobbing. Co vic, pamatuji oslavy svatku a narozenin kolegu a moje (neprilis bujarych, pritukli jsme si, dali dva chlebicky a .... celkem pulhodinka a makalo se dal), v praci byla legrace. Dneska? Nalada jak na funuse, lidi na sebe bonzujou, sef prilitne v patek odpoledne se slovy "budes o vikendu v praci". To nikdy nebylo. Holt sef je predpos.anej a boji se neznelibit se svymu sefikovi..... A lepsi to nebude. Hnus fialovej americkej.... (a nemeckej)  er.
0/0
9.1.2003 22:11

Bretislav

Re: amerikanizace a germanizace
Máte pravdu ! Je to tak lidé k sobě nemají blíž a nepoznávají se na vzájem a často nemají k sobě úctu ! O toleranci ani nemluvě !
0/0
9.1.2003 22:16

jana kleer

jinej
nemohu pochopit proc jste bez prace 10 let nema to s vysokoskolskym zamnestnanim co delat tak tedy musite hledat jinou praci nerikejte ze 10 let zadnou nemuzete sehnat jinak mobing je vsude na svete ne jen v ceske republice vsude na pracovistich a byl i za komunistu pokud se nekdo soudruhum nelibil tak si sve vytrpel jana
0/0
9.1.2003 21:21

Petr Slama

Re: jinej
Co je na tom k nepochopeni ? Nevidim problem tady se to v nasi zemi deje kazdy den ! Jen se o tom nemluvi. Ti lide maji strach jit do prace ze strachu pred terorem verejnosti v zamestnani kdyz jsou treba "jini". Maji strach byt sami sebou a to hranici s nutnou ochranou techto lidi - legislativne ci jinak ! Ti lide se nemohou branit !
0/0
9.1.2003 22:18

J.Švejk

Re: jinej
To ale přece nebyl mobbing-šikana od soudruhů byla ideologicky podepřená-boj s třídním nepřítelem,resp.jeho převýchova.
0/0
9.1.2003 22:22

Mojmír Čeněk

Proti šikaně byste měli zahájit boj milí přátelé !
Sám za sebe i s pomocí státu a ministerstva sociálních věcí ! Není možné tuto hrozbu ponechávat náhodě. Zasadil bych se o zpřísnění trestů za tyto činy ! Jak jedinců tak firem. Domácí teror nevyjímaje a terorem na pracovištích konče !
0/0
9.1.2003 18:10

Jura

Otevřenou šikanu
provozovala od začátku minulého roku soudružka Georgiánová za přímého dozorování svého tehdejšího nadřízeného Františka Sovadiny ve Zlínských novinách. Díky jim odešli z listu tři čtyřicátníci - produktivní novináři v nejlepším věku. Někteří se pak radši přestěhovali na druhý konec republiky. Bože, to byla a je smutná podívaná. Jura
0/0
9.1.2003 17:53

Petula

Re: Otevřenou šikanu - zvládám nad míru co !
Koukám, že jste schopen asi sám té osobní šikany - méněcenní lidé se tomu to "sportu oddávají" sami. Vy nejste zřejmě vyjímkou a pak abychom stavěli hráze proti blbosti lidské. Sedřeli bychom si hřbet a na to nemáme "postavu národa"...
0/0
9.1.2003 18:05

Jura

Re: Re: Otevřenou šikanu - zvládám nad míru co !
Myslíte? Z čeho tak soudíte? Jaké kategorie jsou pro vás více cenné a které méně cenné? Docela by mě to zajímalo.
0/0
9.1.2003 18:09

Janička

No typicky český národ, když vidí, že by se rejpalo do reality stáhne se a raději na všechno prdí !
Místo, aby si pomohli lidi sobě navzájem tak mlčí. V tichu svého teplého bytu či hospody :-(( Fůj
0/0
9.1.2003 17:44

Michal

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.1.2003 17:35

Alois Bene

Re: Jestli vás tato problematika tíží, mám pro Vás link
Netíží, ale tebe asi ano
0/0
9.1.2003 17:41

kkk

kkk
kkk
0/0
9.1.2003 17:23

Petra Malá

Ze šikany na pracovištích nemá nic ani stát !
Pokud je někdo šikanován nemůže ani pracovat a odvádět hodnocení své práce ve formě vysokých příjmů, které by mohl získat, kdyby ho zaměstnavatel nediskriminoval a už vůbec nešikanoval. Taky jeden obraz věci
0/0
9.1.2003 17:12

Bretislav

Siakna na pracovisti c jinde je hnus a mela by byt stejne postizitelna jako nejvyssi trest !
Vysvetlovat by meli organizace, ktere se dopousteji sikany ! Vysvetlovat soudum by nemel clovek, ktery je sikanovan. Dnesni byrokraticky a socialisticky zakon stoji na strane zamesnavatelu. Zamestnavatel a firma by meli resit zda sikanuji ci nikoli ! Mozna by se touto cestou lecos vyresilo.
0/0
9.1.2003 16:43

Re: Siakna na pracovisti c jinde je hnus a mela by byt stejne postizitelna jako nejvyssi trest !
Mýlíte se Břéťo, socialistické zákony nikdy nemůžou stát na straně zaměstnavatelů, protože chtějí rovnost pro všechny, tudíž stojí především na straně pracujících. Pletete si pojmy a evidentně tíhnete právě k socialistickému modelu (viz nápad na soudy bez možnosti obhajoby). Podle vás by se měli asi všichni bez milosti pozavírat, protože jsou to prohnilí kapitalisti. Bohužel pro tuto zemi nejste v těchto názorech osamocen.
0/0
9.1.2003 17:35

Bretislav

Re: Re: Siakna na pracovisti c jinde je hnus a mela by byt stejne postizitelna jako nejvyssi trest !
Ne,  jste mi neporozuměl, často se stává, že obhajovat hledisko šikanování jen z pohledu zaměstnavatele, který má zákoník práce, kde jsou minimální ochrany proti diskriminaci a zneužívání postavení člověka zaměstnance je nerovnoprávné postavení ! Příklad jak se menšinově (transgenderový, etnický) postavený člověk ve společnosti a zaměstnání má bránit, když legislativní úprava v této zemi neexistuje v dostatečné míře a dává šanci drzím ředitelům či vedoucím firem na zneužívání svých pravomocí hraničící s následky ublížení na zdraví ? Tak jsem to myslel. Nemyslel jsem socialisticky
0/0
9.1.2003 22:14

Pavel

Toto téma patří na první stranu a díky idnes.cz !
Ještě by se tohoto tématu měli zabývat média hlavně ČT a vyřešit tak otázku diskriminačních pochodů, které u ní nejsou jediné ! Mám pocit, že v pořadu Bez Imunity vysíláno v roce 2001 se také diskriminovalo ! ! ! Učínkující byl zapsán v titulcích a potom náhle zmizel ... Proč to se nikdo do dneška nedozvěděl !  A dotyčný byl taktéž transgenderem. Fuj firmám, které nejsou free v otázkách pohlaví či orientace, chce to bojkot takových firem !
0/0
9.1.2003 16:38

jinej

bez prace
Jsem proste jinej a uz jsem bez prace 10 let, stejne jako oba mi rodice a presto, ze vsichni tri mame vysokoskolske vzdelani. A nekdo tomu porad rika demokracie...
0/0
9.1.2003 16:29

V-tec

Mobbing
Nevíte,jak se bránit mobbingu resp.bossingu na VŠ   ?
0/0
9.1.2003 16:24

Realista

Re: Mobbing
Defenestrace bohužel asi nepřichází v úvahu :-( , ale možná "name and shame" by pomohlo. :-) Aspoň i ostatní mohou mít možnost "dát si pozor".
0/0
9.1.2003 16:33

Jana X

V České Televizi diskriminace ?
Ve veřejnoprávním médiu, které se má starat o publicitu a zároveň o osvětu v otázkách lidského soužití a demokracie v našem státě se děje takové zvěrtvo, no asi je to opravdu pěkný moloch, který myslí jen socialisticky nedává šanci všem lidem ! Nestará se o novinářskou objektivitu a nesleduje zájmy lidí, kteří si "své už prožily" a jsou svými životními příběhy shodnými s koncetračními tábory v Osvětimi. Mé přirovnání je na místě, protože v cizím těle s blbým národem, který není sto pochopit, že lidé transgendeři, býlí tlustí či hubení mají právo žít na této zemi svobodně a bez diskriminačních poklesků řízeným z neinteligence lidí samotných nemohu dospět k názoru co vede českou televizi k takovým opatřením ...
Veřejnoprávní médium má být vzorem a ne vykonavatelem zvěrstva na lidech !
 
0/0
9.1.2003 16:18

Jana X

Doma by to nikdo neudělal, ale na veřejnosti si to dovolí !
V práci jsem také velmi ponižován a stejně se chovají - tedy zaměstnavatel , ředitel malé společnosti (s.r.o) k mému kamarádovi, který také prošel peklem a životem transgendera. Problém tkví v tom, že nikdo Vás ze strachu před zákonem neoznačí jako nevhodného zaměstnance z důvodu přeměny pohlaví, ale jen z důvodu nepotřebnosti. Tak, že až se o nás zaměstnavatel dozvěděl, že jsme přeoperovaný tak nás ve zkušební době vyhodil. A le na začátku přijetí jsem splňovali prý jeho požadavky. V této zemi máme bohužel jen na to abychom nežili a raději si vzali život , nechceme snášet utrpení, které nám nějcí zaměstnavatelé - prý "lidé" přinášeli každý den. Z tohoto důvodu nemáme chuť už žít ! Nemáme smysl života ! Nemůžeme jej nalézt v téhle zemi a je nám to líto ! Zaměstanavatelé by si měli uvědomit, že nejsou "bozi" na světě".
0/0
9.1.2003 16:08

Grafton Recruitment
Máte-li zájem prožít mobbing na vlastní kůži, pookuste se nechat zaměstnat ve společnosti Grafton Recruitment. Je to relativně jednoduché: aktivní znalost angličtiny, obchodní duch(touha "prodávat") a sebevědomé až arogantní vystupování. Hlavním hrdinou bude ředitel a spolumajitel české pobočky Niall Keyes a vnitřní firemní kultura jím zavedená, rozvíjená a podporovaná. Nejsem od konkurence-jen jsem pro ně určitý čas pracoval. Tento text potvrdí bezpochyby většina lidí, kteří se přes tuto "agenturu" pokusili najít zaměstnání. Do společnosti Grafton přicháyí denně cca. 150-300 životopisů denně=MINIMÁLNĚ (toto je konyervativní číslo!!!-zdůrazňuji)cca. 50 000 žadatelů ročně. Koná se zde cca. 40 pohovorů denně... umístěných "třešiněk na dortu" bylo v roce 2000 cca.2100 a to za dvojnásobek měsíčního nástupního platu daného kandidáta. Vybírá se na základě: věku=nezvat nikoho kdo má nad 50 let, pohlaví=na to jen muže na to jen ženu(podívejte se do jejich databáye zvané JobDat do interních informací, máte-li tu možnost), atd. atd. atd.. Jde jen o jediné. Firmy, které dělají za svých zaměstnanců "otroky" je tu více než dost. Jediné co je možná (a to se spoustou otazníků) může napravit je jejich bojkot. Chcete nové zaměstnání? Neoslovujte Grafton Recruitment. Je tam spousta schopných lidí a ti budou nakonec jen rádi, že museli odejít pro nedostatek práce a nebojte se, jsou přímo u zdroje-bez práce nezůstanou. Firmám nic radit nebudu, protože ze své zkušenosti vím, že těm je to jedno.
0/0
9.1.2003 16:03

Já také

Re: Grafton Recruitment
Ano,ano. Vyjádří se někdo z firmy? Těžko...
0/0
9.1.2003 16:26

i ja

Re: Re: Grafton Recruitment
Naprosty souhlas
 
0/0
9.1.2003 16:37

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz