Diskuse k článku

Kvóty pro rovnost mužů a žen jsou nutné

Kateřina Jacquesová, zaměstnaná maminka dvou dětí, řeší slaďování pracovního a rodinného života každý den nejen doma, ale i v práci. Je ředitelkou sekce pro lidská práva a rovné příležitosti na Úřadu vlády. Vystudovala němčinu a politologii na Filozofické fakultě Karlovy univerzity.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pepa

Klíčová věta.
" Jak se vám osobně daří sladit rodinný a pracovní život? " "Špatně." Proč tyhle "ženy" vlastně mají děti, když se o ně nechtějí starat? Ještě jednou: PROČ ?
0/0
4.4.2006 10:26

cb

Jen aby
"Dál než Česko je v rovnosti mužů a žen kdekdo, nejdále jsou ve Skandinávii". Aby se soudruzka nedivila, ve Skandinavii roste pocet muslimu geometrickou radou, a ti na rovnost pohlavi moc nedaji.
0/0
2.4.2006 17:20

Kara

Motivace žádná
Kateřina říká, že se nedaří motivovat zaměstnavatele,aby vytvářeli prostředí přátelské k rodinám. Zajímalo by mě,jakou motivaci má na mysli, neznám jediný případ,kdy by stát nějakým způsobem ulehčoval zaměstnavatelům,kteří zaměstnávají např. matky s malými dětmi.Naopak.Tito zaměstnavatelé mají ztíženou pozici,protože musí dodržovat ochranářská opatření,daná Zákoníkem práce.Je známá věc,že malé děti častěji marodí,takže některý z rodičů s nimi musí být doma.Také je rodiče doprovázejí k lékaři-a náhradu mzdy za tento čas hradí zaměstnavatel.Zaměstnavatel pak neustále musí přeorganizovávat provoz a to ho stojí nemálo sil i peněz. Zkrátka,o nějakou motivaci se stát vůbec nepokusil.
0/0
31.3.2006 10:59

Občan

Re: Motivace žádná
A předpokládám, že ona motivační (tedy patrně kompenzační) opatření budou hrazena z daní. Daně se vyberou od firem , které více vydělají. Více vydělají firmy, kterým zaměstnanci nesedí doma s dětmi, neodcházejí na mateřskou ... jo žijeme v tržní ekonomice, proto každé takové opatření někdo zaplatí.
0/0
1.4.2006 12:18

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že cestovní pojištění vás chrání proti vysokým výlohám na léčení v zahraničí?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz