Diskuse k článku

Když jste v práci na zkoušku

Domluvit se ve smlouvě se zaměstnancem na zkušební době není povinné. Hodně zaměstnavatelů však této možnosti využívá. V případě zklamání totiž mohou nového zaměstnance vypoklonkovat ze dne na den. Ale i on může bez problémů prásknout dveřmi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fifi

Názor
Lepší je dělat sám na sebe...
0/0
17.11.2004 23:09

baribal

Flextronix
Vážení, víte něco o systému Flextronix v Brně? Tato firma pořádala velký nábor nezaměstnaných na pásovou výrobu. Od úřadu práce dostali dotace za každého nezaměstnaného, kterého přijali. Všichni dostali minimální mzdu se zkušební dobou 3 měsíce. Poslední den zkušební doby dostali výpověď a Flextronic nabral další várku nezaměstnaných z úřadu práce (včetně dotací samozřejmě). PO třech měsících se to opakovalo atd. atd. Magistrát města Brna jim prodal pozemky z 1,- Kč a vybudoval k objektům inženýrské sítě atd. Za peníze daňovýchg poplatníků. Jistě zcela nezištně a v dobrém úmyslu. Po pár letech firma Flextronix převedla výrobu na Ukrajinu, kde je levnější pracovní síla.
0/0
17.11.2004 22:33

Bob

Co tu autor provokuje?
Co myslí ten "novinář" tím, že to může být nějaká lest nebo co? Zkusíte si někdo zaměstnat cizího člověka bez zkušební doby, když na dobu neurčitou mu skoro nejde dát výpověď? Budete ho živit a platit za něj státu sociální a zdravotní daně? Svěříte mu svoje peníze bez možnosti dát mu padáka?
Zaměstnanec, když chce odejít, tak odejde a nic ho nezastaví. Ale dát někomu výpověď - to je složitější.
0/0
17.11.2004 21:53

Jarek

Žádost
tohle všechno je sice krásné a hezky se to čte, ale z vlastní zkušenosti vím, že praxe je lehce odlišná. Zaměstnavatel řeší všechny problémy se zákoníkem práce zcela jednoduše. O zkušební dobu ve smlouvě žádá zaměstnanec. To samé je i v případě oficiálně zrušené smlouvy na dobu určitou. Požádej že chceš smlouvu na rok nebo můžeš jít, na tvé místo čeká 10 dalších. A tahle praxe je myslím nejvíc rozšířená v krajích s velkou nezaměstnaností - Ostravsko, Severní Čechy. Je to svinstvo ale člověk radši drží hubu a krok.
0/0
17.11.2004 21:09

jik

Absoloventi
Nechcete tam napsat ze se nejak nesmi nabidnout zkusebni doba pri zamestnani absoloventu?
0/0
17.11.2004 15:41

Jiřka

Re: Absoloventi
Novela zrušila omezení při zaměstnání absolventů. Pro absolventy platí totéž, co pro každého jiného zaměstnance - může být smluvena zkušební doba.
0/0
17.11.2004 16:06

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že správným používáním kreditky můžete značně ušetřit?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz