Diskuse k článku

Dávky: vyplatí se pracovat?

Někdo se kvůli ztrátě místa ocitne v depresi, jiný si život na SOCIÁLNÍCH DÁVKÁCH zvolí dobrovolně a přivydělává si načerno. Plánované zvýšení minimální mzdy má odradit lidi od zneužívání sociálního systému.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lena

almužna
po rodičovské dovolené mi na uřadu práce byla vyměřena dávka 2200 jako 40 % z životního minima.Nevím proč při hledání zaměstnání nemá člověk nárok alespon na životní minimum ? Naopak více jezdíte,telefonujete, aby jste si práci našli . Je to urážka osobnosti člověka .Já jsem VŠ,vždy jsem pracovala,plat kolem 30tis,v této situaci jsem ted přechodně a to tedy koukám jak se ten stát (ne)stará.
0/0
13.11.2006 10:05

M

Sociální dávky jsou jen cestou do marasmu!
Stát by konečně měl pochopit, že jedinou přípustnou a logickou sociální podporou je sysém daňových úlev! Systém aktivních finančních podpor je jen cestou do pekla! Aktivní státní finanční sociální podpora jen povzbuzuje skupiny různých nepřizpůsobivým lemplů k parazitování na práci ostatních spoluobčanů! Např. umožňovat nepřizpůsobivým žít jen z přídavků na děti, to je nemorální zvrhlost! Stát má podporovat v první řadě občany, kteří jsou schopni své rodiny a děti zabezpečit sami svým vlastním úsilím! Proto jediná správná státní podpora rodin vede přes pořádné, důstojné daňové odpočty za každé dítě, ale v žádném případě před aktivní finanční dotace!
0/0
9.11.2006 16:51

M

Opravy pár překlepů.... ;-)))
Stát by konečně měl pochopit, že jedinou přípustnou a logickou sociální podporou je systém daňových úlev! Systém aktivních finančních podpor je jen cestou do pekla! Aktivní státní finanční sociální podpora jen povzbuzuje skupiny různých nepřizpůsobivých lemplů k parazitování na práci ostatních spoluobčanů! Např. umožňovat nepřizpůsobivým žít jen z přídavků na děti, to je nemorální zvrhlost! Stát má podporovat v první řadě občany, kteří jsou schopni své rodiny a děti zabezpečit sami svým vlastním úsilím! Proto jediná správná státní podpora rodin vede přes pořádné, důstojné daňové odpočty za každé dítě, ale v žádném případě ne přes aktivní finanční dotace!
0/0
9.11.2006 16:54

Ing.Radovan Burkovič

Re: Sociální dávky jsou jen cestou do marasmu!
100% souhlas. Co plodí úpravy různých dávek, to názorně předvedu : - stát nabídl lidem s nízkými příjmy daňový bonus - stát jej podmínil odpracováním a výdělkem alespoň poloviny minimální mzdy u 1 zaměstnavatele v měsíci - bonus může dělat několik tisíc korun, záleží na počtu nezaopatřených osob v domácnosti Výsledek : - počet klientů naší pracovní agentury vzrostl o lidi vydělávající si své povinné minimum - tito lidé NEJSOU OCHOTNÍ PRACOVAT NAD MINIMUM, okamžikem splnění hranice jejich práce končí, i když zaměstnavatel by si je rád nechal Hodnocení : asi si uděláte každý sám :-(
0/0
11.11.2006 11:23

Thyronx

Zakonik Prace a Odbory..
Ja pracuji v odborove firme v USA... je to O.K. UAW se o nas stara a vyjednava jednou za 4 roky kontrakt mezi firmou a zamestnanci. O vydirani nemuze byt reci. Kdyzz ale prijdete do stredni ci male firmy a vyslovite nazor ze by v ni mely byt odbory, letite jak srapnel na ulici v pristich 60ti minutach. O ZP nemuze byt ani reci a ze by tu nekdo nekoho nezamestnal kvuli barve pleti? Narodnsti? Pohlavi? Kvuli tomu ze ma male deti? Tak to ani nahodou. Na cem vlastne stoji prosperita ekonomiky USA a nezamestnanost 4.4%??? Na tom ze plat se sklada z hodinoveho platu krat odpracovane hodiny, prace prescas (pres40h tydne) je 1.5 nasobek a za praci v nedeli 2x za praci ve svatek trojnasobek hodinove mzdy. Zadne premie. Dovolena? Pri nastupu do prace u firmy prvni rok ZADNA dovolena, po roce tyden a po dalsim dva tydny je normal. Po nekolika letech i 3 tydny a tam to konci. Nelibi vsak? OK - Placene volno? Ovsem je ve statni svatek. Jinak neznamy pojem. Zato vse prumerny americky plat
0/0
9.11.2006 16:18

Thyronx

System USA na Vas bando..
Pul roku podpora v nezamestnanosti a pak cistokrevna nula. A uvidite jak budete aktivni.... i kdybyste meli mazat do prace pesky! Jedna z tisicu: Manazerka prisla vlivem reorganizace o praci s platem 130,000 USD hrubeho rozne. Sla prodavat suvenyry za tretinovy plat, protoze potrebuje pravidelny prisun penez a pri i po praci si hleda tu SVOJI "parketu". A najde ji. Neni nic horsiho nez si sednout doma a sedet skromne v koutku az prace za mnou prijde. Po pul roce - roce jste natolik zniceni, ze pro praci uz budete nepouzitelni. Kdo na tom ma vinu? Asocialni nedemokraticka strana CSSD. Bojuje aktivne proti tem co lidem davaji praci, a haji lenochy, ruzne ty 20ti lete invalidni duchodce, a zlodeje vseho druhu.
0/0
9.11.2006 16:11

melkor

Re: System USA na Vas bando..
Jen malokomu preji neco spatneho, ale v tomto pripade udelam vyjimku: Mozkovou prihodu na tebe, parchante! A pak neco zvan o linych invalidnich duchodcich.
0/0
10.11.2006 11:23

Ing.Radovan Burkovič

Re: Re: System USA na Vas bando..
Ale na to si přece platíte pojištění příteli.
0/0
11.11.2006 11:14

Děsběs

Řešení je nasnadě:
Přestat vyplácet po roce nezaměstnaným veškerou podporu, resp. jim dávat pouze naturálie (stravenky apod). Event. důsledně vyžadovat to, co je již dnes v zákoně o sociální potřebosti - zapojit nezaměstnané na veřejně prospěšné práce. Kdyby se úřady jen trochu snažily, nebyl by pro ně problém řešit nadměrnou nezaměstnanost již dnes...
0/0
9.11.2006 16:01

Ing.Radovan Burkovič

Re: Řešení je nasnadě:
Nevyplácet podporu bez práce. Tzn. alespoň část týden pracuji, abych ve zbylé hledal nové zaměstnání.
0/0
11.11.2006 11:24

čičina

Dávky:byplatí se pracovat?
lidem v text. a oděvním průmyslu určitě ne,na dávkách dostanou tolik,že jim to k živobytí stačí, odměna za práci při vysoké produktivitě práce je něco málo než min. mzda
0/0
9.11.2006 15:42

mistrzs

mzdy
at zvýší minimalní mzdu na 10000 ale soc. a zdr. pojištění zmrazí na současné urovni pro většinu zaměstnavatelu by to nebyl problem ale to co chcou na odvodech po zaměstnavatelích je legalizace loupežnictví.Ovšem obavam se že pokud by tohle udělali tak se ozve nějakej chtrolín a řekne že socilalí podpora je vůči minimální mzdě nízká.
0/0
9.11.2006 15:27

latabitha@seznam.cz

Ostrozrak
Není to písmo na diskuzi nějaký moc velký????
0/0
9.11.2006 15:07

Dandy02

Zrušit dávky
ať se starají sami o sebe. Podpora max. půl roku. Za tu dobu si nějakou práci musí najít každý. pokud to není zaměstnání dle představ tak hledat při zaměstnání.
je mi zle, když čtu že za daně které platím se několik hovad válí doma a nic nedělá.
0/0
9.11.2006 15:02

prazakm

Soudružka odborářka perlí...
"Podíváme-li se na statistiku několika let zpět, nikdy se po zvýšení minimální mzdy nezvýšila nezaměstnanost."
 
Tak to je asi jenom můj blbej dojem, že nám ta nezaměstnanost pěkně vyrostla poté, co začali socani zvyšovat minimální mzdu, daně, a rozhazovat peníze na soc. dávkách.
0/0
9.11.2006 14:34

Jirka

Re: Soudružka odborářka perlí...
Zapomnel jsi zduraznit, ze aby jim podnikatele pomohli z nouze, tak je radi nacerno zamestnali.
0/0
9.11.2006 14:40

Desperado

Re: Soudružka odborářka perlí...
To byl i můj dojem, ale zřejmě odbornice zná lépe vliv minimální mzdy a daní na zaměstnanost
0/0
9.11.2006 14:44

čičina

Re: Soudružka odborářka perlí...
no právě, ta naše statistika, kdyby se soudružka obtěžovala jít podívat do praxe a hlavně do takových oborů,kde víc než minimální mzdu lidé nevydělají i kdyby se po... Jako je textil, oděv, kůže, zemědělství - přitom se na tuto min. mzdu musejí pořádně nadřít o přesčasech nemluvím,.Mám firmu v tomto oboru,ale nemůžu si dovolit jim dát víc než 50 Kč na hod .(hrubého), a to můj plat zdaleka nepřevyšuje ani průměrnou mzdu!!!
0/0
9.11.2006 15:53

idnesKROKODYL

KROKODYL
'Ani u jednoho minima se už nepočítá s náklady na bydlení, které bude mít na starosti jiný systém dávek.' - tak chapu to dobre ze nakonec stejne z jedny kapsi seberou a zdruhe daji ?
0/0
9.11.2006 14:08

dokliku

Určitě to vyřeší
Dosavadní vlády a parlamenty stále více dokazují, že řídit stát neumějí. Ať jdou dobrovolně od toho, něž to bude s rámusem. Normální stát by zvedl mzdy , aby se pracovat vyplatilo ne jen politikům. Ale u nás to bude opačné. Těm nejchudším  a nejubožejším ve společnosti se prostě ještě ubere. Ať chcípnou důchodci a postižení, že ano.
0/0
9.11.2006 14:06

Desperado

Re: Určitě to vyřeší
Nerozumím tomu výrazu "Normální stát by zvedl mzdy", tak maximálně státním zaměstnancům, ne? Mzda u soukromých firem snad závisí na tom, kolik se cení jaká práce a jak si hospodářsky na tom firma stojí. Jo u státu to je jiná, tam se přidává a rozdává i když je biliónový dluh, který se zřejmě nemusí splácet a zdroje jsou, jak jsem měl možnost se dozvědět od odborníků Parohubka a Sobotky...
0/0
9.11.2006 14:41

čičina

Re: Re: Určitě to vyřeší
hovoříš mi z duše - to je to co u nás pořád nikdo nechce vidět ani slyšet - výrobní podnik může dát lidem jen tolik kolik vydělá, kdežto stát rozhazuje plnými hrstěmi z toho, na co se obyčejný člověk rukama pořádně nadře za minimální mzdu!!! nevím ,kde se bere ten průměrný výdělek, ten nemám ani já jako majitel firmy - ať se zveřejní průměrný výdělek dle rezortů - pak se uvidí,kde ty prachy jdou
0/0
9.11.2006 15:56

d

už aby to zvedli
vždyť je to úplně ubohý, za co tady některý lidi makaj. Všechno se zvedá na zakladě průměrný mzdy, jenže kdo jí nakonec má.
0/0
9.11.2006 14:03

Jirka

Re: už aby to zvedli
2/3 lidi u nas ji nema, podotykam zamestnanych.
0/0
9.11.2006 14:42

McFIDO

bohužel ne
Ono by se vyplatilo pracovat, ale to by musela minimální mzda dělat tak dvojnásobek dávek (popora v nezaměstnanosti apod.). Proč by člověk měl dělat za 7 tisíc, když může dělat prd za šest. A to nemluvě ještě o přivýdělku načerno.
A když jsem u toho černa... Existuje bohužel taky velké množstvý převážně tmavých spoluobčanů, kteří makat doslova nechtěji a nebudou pro nic za nic. V našem šťastném sociálním státě si potřebné peníze vyš*kaj a vydojí ze státu na dětech. Pak je jedno co člověk umí, jestli se umí podepsat nebo ne, stačí když umí zasunout a šup, penízky jsou doma. A samozřejmě čím více píchaj, tím větší maj "příjem".
Raději dále NO COMMENT!
0/0
9.11.2006 13:38

erben3

Re: bohužel ne
 Řešením je volit v příštích volbách stranu, která jim to lenošení jaksi zatrhne. Jenže tyto strany jsou bohužel označovány za ultra- a rasistické a lidi jim nevěří.
0/0
9.11.2006 13:45

Standa

Re: Re: bohužel ne
A aby mi nikdo nic nezatrh, hodil jsem se na invalidni. Ale ted mne porad otravuji a musim na kontroly. Jinak OK.
0/0
9.11.2006 13:51

Starý Pes

Návrh
Kdyby byli nepracující příjemci sociálních dávek povinni za tyto dávky odvést nějaký "výkon", např. od 7.00 do 15.00 každý pracovní den sedět v kině a dokola sledovat filmy z oblasti bezpečnosti práce či reklamní spoty, jistě by si rychle nějakou vhodnou práci našli. Po 1 měsíci bychom viděli.
0/0
9.11.2006 13:36

ares

Re: Návrh
beru, 8 hodin spanku v kine, to je lepsi nez dratem do oka :D
0/0
9.11.2006 13:39

saya

nastuduj si zakony
lip nes ourednici a predved co v tobe je. A ver mi, opravdu nekecam, nevidim duvod, proc bych mel
0/0
9.11.2006 13:35

saya

vyplati
clovek ktery nepracuje muze v dnesni dobe pobirat temer 24k za mesic-upozornuji, ze bez jakychkoliv dalsich rodinnych prislusniku. Vse naprosto legalne a pokud to delate dle urcitych pravidel, NIKDO s Vami nehne. Vyzkouseno, overeno. Nastesti to moc lidi nevi, jinak by byla CR zanedlouho v riti, pac by nedelal nikdo. A jak na to? neprozradim :D
0/0
9.11.2006 13:26

frufru

Re: vyplati
Páč kecáááš...
0/0
9.11.2006 13:34

saya

Re: Re: vyplati
kua, sem to lipnul vedel :( Nastuduj si zakony lip nez ourednici a predved co v tobe je. A ver mi, opravdu nekecam, nevidim duvod, proc bych mel. hmm a jeste jsem si vsimnlu neS oured.. :(
0/0
9.11.2006 13:36

J.

:-(
Zásadní problém je v mentalitě zdejších lidí. Dokud budou podvádění a okrádání státu považovat za normální či dokonce chvályhodné, tak s takovými vychcánky úřady nic moc nezmůžou... Většině těch lidí zřejmě nedochází, že stát nejsou "oni", nýbrž že stát jsou i oni sami. A že tím, že ho tak "chytře" 0jebávají, okrádají nepřímo i sami sebe... Jenže na to už by člověk musel umět přemýšlet v širších souvislostech. A na to tito lidé nemají dostatečný intelektový potenciál... :-( Člověk, který dospěje k závěru, že líp než poctivá práce se vyplatí podvody, je prostě póvl...
0/0
9.11.2006 13:23

ares

Re: :-(
Zasadni problem je v mentalite naseho statu. dokud bude podvadeni a okradani statnich prislusniku vladnoucimi garniturami povazovano za normalni, ci tolerovane, tak s takovymi nikdo nic nezmuze. vetsine totiz nedochazi, ze ONI nejsou stat, ale ze stat jsou i ostatni, kteri za jejich pr/usery a podvody plati. A tim...............
0/0
9.11.2006 13:29

Sekáč

Re: :-(
To už jsem kdysi slyšel: Kdo nepracuje, ať nejí... Kdo platí daně, je fakt idiot...
0/0
9.11.2006 14:22

SocPredator

Re: :-(
Tak ses vypovídal a teď šupky zpátky do práce, a koukej na póvl vydělávat, když myslíš, že to je mentalitou lidí :-)
0/0
13.11.2006 19:06

anglicka_slanina

Neee
Sakrys, na pristi leto sem si planoval krasnou pulrocni dovolenou za prachy nenazranyho statu  a oni zmenit system. Tak budu muset vymyslet jiny zpusob jak ty davky co platim na cigose dostat zpatky. Stejne to z nich vypacim.
0/0
9.11.2006 13:21

Kridloryba

Nevyplatí
0/0
9.11.2006 13:15

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz