Diskuse k článku

12 rad jak postupovat, když ztratíte práci?

1. Nejdříve splňte všechny zákonem dané povinnosti a formality. 2. Odpočiňte si a načerpejte co nejvíce nových sil. Odpočinek by však měl být jednoznačně časově omezený, asi jako dovolená. Pak je čas začít skutečně aktivně hledat práci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

znechucenost!
moje "konzultantka" na úřadu práce mě řekla v listopadu ať přijdu zase v březnu - tak je aktivní při pomoci výběru  zaměstnání... A to mám VŠ a jsem v produktivním věku s 10ti letou praxí!
V agenturách z vás dělají arogantní pindy jenom blbce a pak se ani neozvou. A firmy totéž v bledě modrém. To máte: předkolo, první kolo, druhé kolo, testování 6 hodin..., 2 měsíce v prdeli a nikdo se ani neobtěžuje vám dát na vědomí jak jste dopadl!
Tenhle stát jde doprdele jak nikdy předtím!
 
0/0
15.1.2004 18:32

Jana

nejen UP
Již víc jak půl roku se snažím najít jiné zaměstnání.Když se dostavím na výběrové řízení, tak jak zjistí, že jsem v pracovním poměru tak  jejich slova jsou " buďte ráda, že jste vůbec zaměstnaná". Jelikož pracuji po MD u stejného podniku asi 15 let a již je mi známo,že mé místo se bude v letošním roce rušit a naděje na přesun v rámci podniku není možný, tak proto jsem se odhodlala k výběru jiného zaměstnání. Dalším argumentem jsou děti. Již několikrát při vyzvedávání životopisu bylo jasně zvýrazněn věk, děti. To co umím nebo ne nikoho nezajímá. A cestovat daleko od bydliště vede ve většině případů k rozchodu manželů. To jsou mé poznatky získané z výběrových řízení.
0/0
15.1.2004 17:33

XL

Docela dobré rady, ale ne všechny
Třeba to radit se s konzultantem na úřadu práce. Tam mají spíš referenty než konzultanty. Cílem není poradit a najít nejlepší místo, ale dát doporučenku na místo, kam nikdo nechce. Jestli se líbí nebo ne - koho to zajímá. Prostě běž pracovat, jinak vezmeme podporu. Nějaké vyjednávání o mzdě - ti zaměstnavatelé vědí, jak to je, takže někteří to umí využít. Málem jsem jednou takhle někam nastoupil, žádné výběr. řízení. Hned při návštěvě to bylo téměř jisté. A hlavně plat o 12 tisíc menší, než byl dřív. Naštěstí chtěli ještě životopis, upravil jsem ho tak, že si to radši rozmysleli. A místo jsem si našel přes agenturu. Celý UP dobrý tak leda pro buzeraci. To je moje zkušenost, doufám, že na UP už nikdy nebudu muset.
0/0
15.1.2004 15:14

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz