Životní pojištění - ano či ne?

  0:05aktualizováno  0:05
Životní pojištění se stalo v důsledku zavedení daňových výhod od počátku roku jedním z nejvíce diskutovaných finančních produktů u nás. Do pozadí se tak dostaly otázky praktičtější - jak a u koho pojištění uzavřít, jak pojištění vypovědět či jaké povinnosti vznikají při ukončení pojistky.

Za úraz si koupit kus nábytku? Aneb životní pojištění v zajetí mýtů - O životním pojištění se vedou nekonečné debaty. Kritizují se především nevhodně sjednaná kapitálová životní pojištění, či předimenzovaná úrazová připojištění.

Kdo nabízí jaké úrazové pojištění? - V široké nabídce úrazových pojištění na českém trhu je složité se orientovat. Zde Vám proto nabízíme přehled produktů, které by české pojišťovny nabídly našemu hypotetickému zákazníkovi.

Kapitálové životní pojištění: lepší než jsme čekali - Srovnání efektivity vložených peněz do kapitálových životních pojistek oproti rizikovým by mělo pomoci při výběru vhodné varianty těm, kteří z různých důvodů zajištění potřebují.

Test kapitálového životního pojištění - Jaká je nejlepší pojišťovna na českém trhu, co se týče kapitálového životního pojištění? Přečtěte si řešení, která navrhly jednotlivé pojišťnovny pro našeho hypotetického zákazníka.

Odkup životní pojistky není zadarmo - Jaké jsou možnosti vypovězení či upravení pojistné smlouvy, jaké to má finanční dopady a jaké jsou další situace, které mohou nastat během dlouhé doby trvání pojištění?

Životní pojistka téměř zadarmo - S rostoucím zájmem o kapitálové životní pojištění se zapomíná na klasické rizikové životní pojištění. To, že není daňově zvýhodněno, neznamená že nemá své opodstatnění.

Investiční pojištění v praxi - Daňová podpora životního pojištění se vztahuje také na investiční pojištění. Toto pojištění umožňuje investovat do fondů a zároveň ušetřit na daních.

Stát se zakousne i do výplaty životního pojištění - Životní pojištění se díky daňovým úlevám účinným od ledna letošního roku stalo velmi diskutovaným produktem. V pozadí těchto diskusí poněkud zůstaly povinnosti poplatníka při ukončení pojistky.

Pojištění v každé poště?! - Už nějaký čas máme možnost uzavření daňově zvýhodněného životního pojištění na pobočkách České pošty. Navštívili jsme proto několik pražských pošt ve snaze zjistit, zda je prodej tohoto produktu přes poštovní přepážky opravdu tím pravým ořechovým.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Desítky let v jedné firmě. Kdy je čas se zvednout

Ilustrační snímek

Stejná vrátnice, stejný stůl. Mění se jen kolegové, vedení, podmínky. Proč zůstávají někteří lidé v jedné práci desítky...

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Šest zásadních změn, které má přinést novela zákoníku práce

Ilustrační snímek

Chystá se novela zákoníku práce. Co může letos čekat zaměstnance, přibližuje expertka na pracovní právo.

Pokles cen nemovitostí se zatím nekoná. Podívejte se, kolik stojí byty

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí v posledních letech strmě rostly, ale na mnoha místech již narazily na strop a začaly stagnovat. Na...

Vyrábí unikátní dřevěné brýle. A kupodivu nejsou z Číny

„Každou vizuální nebo řemeslnou stránku brýlí jsem tak vždy řešil s opravdovými...

Náhoda v podobě rozbitých dřevěných brýlí změnila třiatřicetiletému Ondřeji Bekovi jeho profesní život vzhůru nohama....

Další z rubriky

Zlomila si nohu v Alpách. Stálo to 355 tisíc korun

ilustrační snímek

Poranění kolenních vazů, zlomeniny končetin, zranění pánve, břicha a hlavy jsou nejčastější úrazy, které se stávají při...

Co nahrává bleskovým zlodějům a systematikům, aby vás navštívili

Ilustrační snímek

Když dům či byt navštíví zloději, není to nic příjemného. Pojišťovny hlásí, že řada lidí jim přitom stále nahrává....

Nezaviněná autonehoda v cizině? Povinné ručení vám mnohdy nepomůže

Ilustrační snímek

Zažila to řada českých řidičů. I když autonehodu na evropských silnicích nezavinili, škodu nakonec uhradili ze svého,...

Je to definitivní. Peníze budeme dostávat i za první dny nemoci

Je to definitivní. Peníze budeme dostávat i za první dny nemoci

Kurzy.cz Lidem budou znovu propláceny i první tři dny nemoci. Novelu zákoníku práce dnes schválili poslanci, přehlasovali veto S...

Personal Consult s.r.o.
Referent(-ka) zákaznického servisu (H4519)

Personal Consult s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 26 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz