Milan Baroš

Milan Baroš - Milan Baroš. | foto: Michal Sváček, MF DNES

Vyplatí se vám pojištění od Baroše?

  • 34
Pojištění můžete dnes koupit nejen v pojišťovnách, ale například i na poště a nově dokonce i v supermarketech. Právě v nich je nabízeno úrazové pojištění, které propaguje přední český fotbalista Milan Baroš. Je toto pojištění k něčemu dobré, nebo se stal slavný fotbalista jen obětí pojišťovácké lobby?

Nové úrazové pojištění pod označením TOP STAR nabízí pojišťovna Victoria-Volksbanken. Aby toto pojištění mohlo být prodáváno v supermarketech, jde o zjednodušenou variantu úrazového pojištění. Základem produktu je výplata jednorázové částky a pravidelného doživotního důchodu v případě invalidity následkem úrazu. Pojistné lze platit ročně, ale i formou področních splátek. Pojistná smlouva se sjednává na dobu určitou, a to 3 roky s automatickým prodlužováním o 1 rok.

Smlouvu je možné sjednav ve dvou variantách:

Start
V této variantě je již za necelé 3 Kč denně (72 Kč měsíčně) možné v případě úrazu s trvalými následky nejméně 50 % obdržet jednorázovou výplatu 50 000 Kč a doživotní měsíční důchod 5 000 Kč.

50 000 Kč     Doplňkové plnění – jednorázová výplata
  5 000 Kč     Doživotní důchod

Start Plus
Pokud zaplatíte 146 Kč měsíčně, tedy necelých 5 Kč denně, můžete v případě úrazu s trvalými následky nejméně 50 % obdržet jednorázovou výplatu 100 000 Kč a doživotní měsíční důchod 10 000 Kč.

100 000 Kč    Doplňkové plnění – jednorázová výplata
  10 000 Kč    Doživotní důchod

Kapitálové životní pojištění? Rozhodně ne! Čtěte ZDE.

Ačkoliv jde na první pohled o zajímavou nabídku a takto konstruované samostatné úrazové pojištění nenabízí žádná jiná pojišťovna, nelze považovat toto pojištění pro klienty za příliš výhodné. Kryty jsou totiž pouze jen nejzávažnější úrazy, například úplná ztráta či úplná ztráta funkčnosti celé či specifikované části končetiny (například dolní končetiny pod kolenní kloub, paže pod loketní kloub atd.). Jiné vážné úrazy (například ztráta dolní končetiny do poloviny lýtka) kryty nejsou. Ačkoliv je pojištění propagováno profesionálním sportovcem, samotné pojištění se nevztahuje na úrazy vzniklé v případě registrovaných sportovců u sportů jako je například fotbal, házená, rafting atd.

Rovněž většina úrazů mívá za následek pouze částečnou ztrátu funkčnosti, což tímto pojištěním kryto není (jak bylo uvedeno kryje se pouze úplná ztráta či úplná ztráta funkčnosti). Z hlediska komplexního zabezpečení je toto pojištění nedokonalým produktem a vhodnějším řešením je pojištění invalidity z jakékoliv příčiny, tj. následkem všech (nejen vybraných) vážných úrazů a následkem nemoci.

A jak zhodnotit cenu nabízeného pojištění? Není zrovna nejnižší. Jinou alternativou k tomuto pojištění je totiž sjednání úrazového pojištění, které pojišťovny nabízejí zcela běžně, a to úrazové pojištění s výplatou pojistného plnění od 10 % tělesného poškození. Srovnáním obou typů produktů, jak tedy běžně nabízeného úrazového pojištění, tak úrazového pojištění prodávaného v supermarketech, dojdeme k závěru, že ačkoliv rozsah u běžně nabízené varianty úrazového pojištění je větší, cena je velmi podobná. Úrazové pojištění od Victoria-Volksbanken je tak „pouhým“ chytrým marketingovým tahem, klientům mnoho užitku nepřinese. Zákazníci si budou asi muset zvyknout, že v supermarketech narazí nejen na „prošlé“ zboží, ale i na nekvalitní pojištění.

Láká vás sjednání uvedeného úrazového pojištění? Co si myslíte o účinkování tzv. celebrit v reklamách pojišťoven a jiných finančních institucí? Děkujeme za názory.