Neděle 24. ledna 2021, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 24. ledna 2021 Milena

Vydělávejte si utrácením. Přehled bonusů na kreditních kartách

Obyčejné kreditní karty, se kterými lze jen utrácet na dluh, už nejsou in. Banky se začínají předhánět v nabídce takových, které klientům slibují vydělat. Karty pak podle výše útraty přinášejí různé výhody. Bonusy mají podobu nejen levnějších nákupů nebo vrácených peněz, ale i příspěvků na pojištění.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Především ovšem zvažte, zda benefit, který získáte tím, že si kreditní kartu pořídíte a budete ji hojně využívat, pro vás bude natolik výhodný, že převýší případné zápory.

Pořízení kreditní karty i první rok jejího využívání je většinou zdarma. Ovšem za další roky už musíte platit měsíční či roční poplatek. Pohybuje se v řádech stokorun. Budete-li však s kreditní kartou opravdu hodně utrácet, až desítky tisíc korun ročně, budete mít kartu zdarma i po další roky.

Výhodou kreditních karet je tzv. bezúročné období, které trvá minimálně 40 dní. Pokud klient uhradí dluh v tomto období, nepočítá se mu žádný úrok. Nepodaří-li se vám však dlužnou částku uhradit včas, připravte se na úrok dosahující ročně i desítky procent.

S kreditní kartou spořte na důchod nebo plaťte pojištění

Každá s pomocí kreditní karty utracená koruna může mít vliv i na výši příspěvku na penzijní připojištění či platbu za životní nebo neživotní pojištění. Čím víc budete utrácet, tím vyšší váš příspěvek nebo platba bude.

Navyšování příspěvků na penzijní připojištění pomocí nákupů kreditní kartou má ještě jedno plus. Nejen že si zvýšíte měsíční úložku do penzijního fondu, ale také na bonus z takové platby získáte státní podporu. Podmínkou však je, aby váš vlastní pravidelný příspěvek na účet penzijního připojištění byl nižší než 500 korun. Stát poskytuje podporu na úložky od 100 do 500 korun ve výši od 50 do 150 korun. Budete-li tedy sami spořit 500 korun a víc, budete dostávat maximální podporu 150 korun. Pak už bonus z platby kartou na výši státní podpory vliv nemá.

Dnes mají možnost příspěvků na penzijní připojištění či platbu za pojištění klienti pěti finančních společností, které s příslušnými penzijními fondy nebo pojišťovnami spolupracují.

Klient Home Credit a zároveň klient České pojišťovny má na výběr, jak naložit s utrženými prémiovými korunami u Premia karty ČP, které získá za bezhotovostní transakce. Může je použít k platbě za jakékoliv pojištění u České pojišťovny, nebo k navýšení penzijního připojištění u Penzijního fondu ČP.

Bonusy z kreditních karet k příspěvkům na penzijní připojištění a na platby za pojištění
Banka
Kreditní karta
Partner Bonus Bezúročné období ve dnech/úrok za měsíc Roční poplatek (v Kč)
Česká spořitelna
Chytrá karta
PF České spořitelny za každých 1 000 korun 10 korun na penz. přip. 40 - 55 /
1,59 %
228 - 1 068*
GE Money Bank
ING karta
ING PF 1 % z každé bezhotovostní transakce na penz. přip. 50 / 1,98 %  299** 
UniCredit Bank
Visa AXA
Skupina AXA 1 % - 11 %*** z nákupů na penz. přip., nebo životní, či neživotní pojištění 45 / 1,95 % 30 ****
UniCredit Bank
Visa Generali
Pojišťovna Generali 1 % z každého nákupu  1x ročně na investiční ŽP 45 / 1,95 % 30 ****
Raiffeisenbank
Karta UNIQA
Pojišťovna UNIQA 0,8 % z každé bezhotovostní platby - na investiční ŽP 45 / 2,07 % 35 ****
Home Credit
Premia karta ČP
Česká pojišťovna 1 % - 11 %*** z nákupu - platba na jakékoliv pojištění u ČP, nebo penz. přip. u PFČP 51 / 2,19 % 49 *****
Poznámka: * podle zvolených služeb ke kartě; ** zdarma, pokud roční obrat alespoň 36 tisíc korun; *** záleží na partnerovi, u kterého nákup proběhne; **** měsíční poplatek,  pokud bude celkový bezhotovostní obrat v předcházejícím měsíci nižší než tři tisíce korun; ***** měsíčně, pokud za předcházejících 12 měsíců obrat méně než 36 tisíc korun
Zdroj: finanční společnosti 

Příspěvek na investiční životní pojištění u pojišťovny UNIQA získá držitel kreditní karty Raiffeisenbak.

Se skupinou AXA spolupracuje UniCredit Bank. Držitelé její kreditní karty Visa AXA si mohou zvýšit příspěvek na penzijní připojištění nebo uhradit pojistné produkty u společností skupiny AXA. Klienti UniCredit Bank s uzavřeným investičním životním pojištěním u Pojišťovny Generali mohou utrácením z karty Visa Generali získat mimořádné pojistné.

Peníze tečou zpátky

Zajímavou nabídkou pro držitele kreditních karet je také to, že se jim na účet vrátí část peněz, které prostřednictvím kreditní karty utratili. Tuto možnost nabízí například Citibank u své Citi Shopping karty. Klienti mohou každý měsíc získat zpět až tisíc korun.

Klient Cetelem může za platby kreditní kartou dostat zpět až 150 korun měsíčně, tedy až 1 800 korun ročně.

GE Money Bank má ve své stálé nabídce kreditní kartu bene+. Její majitel také může prostřednictvím nákupů získat zpět na účet až 10 % z hodnoty nákupu. Do konce února je v nabídce banky tzv. Olympijský balíček, jehož součástí je kromě spořicího účtu a konta Genius Active nebo Gold i kreditní karta bene+. Pokud klient během pěti následujících měsíců od zřízení karty utratí měsíčně kartou nejméně 500 korun, získá měsíční bonus 500 korun nazpět.

Jedno až deset procent z hodnoty nákupu získají zpět i držitelé Premia kreditních karet společnosti Home Credit.

Bonusové utrácení

Velmi často využívanými bonusy jsou slevy v partnerských obchodech poskytovatelů kreditních karet. Například slevový program Sphere, který nabízí slevu 5 % - 30 % u více než sedmi tisíc obchodníků v Česku a na Slovensku, mají k dispozici držitelé Chytré karty od České spořitelny nebo kreditních karet Raiffeisenbank.

Klienti UniCredit Bank a držitelé jejích kreditních karet Visa Renome nebo Visa Schlecker mohou za nákupy pomocí těchto karet využít věrnostních programů například v prodejnách Baťa, Reserved, Schlecker apod., kdy za každý nákup získávají body, které mohou proměnit za slevové poukázky.

Se zajímavou nabídkou přišla Poštovní spořitelna. Držitelé jejích platebních i kreditních karet mohou využívat Lékovou kartu Pharmaland, kdy při každém nákupu ve všech lékárnách Pharmaland majitel karty získá automaticky slevu čtyři procenta z celkové hodnoty nákupu.

Body sbírá i klient Komerční banky a T-Mobile a zároveň držitel T-Mobile Bonus karty, které poté může proměnit za výhody či výrobky z T-Mobile Bonus katalogu.

Zaplaťte kreditní kartou, prodloužíme vám záruku

Klienti ČSOB si zase mohou u zboží zaplaceného kreditní kartou prodloužit záruční dobu až o 12 měsíců. Zároveň se na takto zaplacené zboží vztahuje 90denní pojištění nákupu proti odcizení, poškození nebo zničení.

Od loňského prosince si o rok mohou prodloužit záruční dobu i držitelé kreditních karet Cetelem. Podmínkou je, aby nakoupili bílou nebo černou techniku v ceně od dvou do dvaceti tisíc a do 30 dnů od nákupu se zaregistrovali u pojišťovny Cardif Pro Vita.

Daňové přiznání za rok 2020

Interaktivní daňové formuláře vám usnadní práci, protože umí vypočítat daně za vás. Termín pro odevzdání formuláře a úhradu daně za rok 2020 připadá na 1. dubna 2021.

  • Nejčtenější

Kvíz: Sníte o skvělém platu a profesní kariéře? Otestujte se, na co máte

Co někoho v jeho kariéře činí šťastným, vás nemusí vůbec těšit. Stanovte si své priority na základě toho, co umíte...

Daňové přiznání za rok 2020: využijte chytré interaktivní formuláře

Výdělky mnohých daňových poplatníků v roce 2020 výrazně poklesly, nicméně jako každý rok je třeba podat daňové...

Uspěl v oboru pro muže netypickém. Navzdory pandemii má milionové obraty

Premium Začínal jako osobní trenér, před osmi lety začal prodávat komponenty pro výrobu šperků. Dnes provozuje největší e-shop...

Loňský boom hypotečního trhu v sobě skrývá nejedno riziko

Na přelomu roku vyvolal v Polsku rozruch případ podnikatele, který na internetu poprosil o příspěvek na záchranu svého...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Potkávám se se zoufalstvím a deziluzí majitelů obchodů, říká odborník

Obchodní centra se v důsledku pandemie otevírají a zase zavírají. Jaký vliv to má na nemovitostní fondy? „Hodnoty...

Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...

  • Další z rubriky

Novinky v povinném ručení: Vyšší pojistné, ale lepší služby

Premium Mírné zvýšení objemu škod z povinného ručení znamená pro rok 2021 nárůst roční sazby pojistek v průměru o sto korun....

Máte životní pojištění? A jste si jistí, že bude pojišťovna plnit?

Někde v šuplíku máte pojistnou smlouvu a možná také mnohdy falešný pocit klidu, že vždy, když si něco uděláte,...

Platit moc za povinné ručení se nikomu nechce. Vyzkoušejte srovnávače

Česká kancelář pojistitelů odhaduje, že letošní průměrné pojistné u povinného ručení dosáhne při růstu 2,9 % částky...

Zmapovali jsme, v jakých nouzových situacích pomohou pojišťovny zdarma

Když doma praskne vodovod, zabouchnete si dveře nebo nastane jiná havárka, sehnat obratem schopného řemeslníka bývá...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROCESNÍ ÍNŽENÝR - CHEMIE (45-55.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč

Analytik: Evropa byla od blackoutu setiny. Bez ČR by to Rakousko nezvládlo

8. leden 2021 se mohl stát skutečným „černým dnem”. Evropě totiž hrozil blackout, tedy masivní výpadek dodávek...

Dalibor Janda leží ve vážném stavu v nemocnici na koronární jednotce

Dalibor Janda (67) byl hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Zpěvák leží ve vážném stavu na...

Vytetovaná sexuální instrukce zaráží i mého gynekologa, líčila dívka

Nesedí k ní, ale onen vulgární sexuální povel má na podbřišku opravdu vytetovaný. Vznikl jako rozpustilá, hrdá,...

Žiji s manželem v polyamorii. Jen o sex nejde, říká Těžká z dokumentu V síti

Terezu Těžkou (25) znají diváci jako jednu z hlavních představitelek náctiletých dívek v dokumentu o sexuálních...

Hráč vytvořil v Minecraftu Everest v měřítku 1:1, na vrchol lezl čtyři hodiny

S využitím skutečných geografických dat vytvořil streamer G0ularte virtuální kopii nejvyšší hory na Zemi a poté vylezl...