Diskuse k článku

První dva tisíce neplatičů povinného ručení končí u soudu

Česká kancelář pojistitelů letos přitvrdila proti neplatičům povinného ručení. Během dvou měsíců rozeslala 2 127 žalob o zaplacení příspěvku do garančního fondu, z toho 51 případů přešlo v exekuční řízení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

MiroOSK

Drobné, skoro nepodstatné chybičky

Minulý rok bylo zůstalo bez nepojištění každé deváté - čo je to bylo zůstalo ?

A objem motora v poslednom odstavci v metroch kubických ?

Ja nechcem rýpať, ale toto sú riadky, ktoré evidentne bijú do očí a svedčia o tom, že si to po sebe autor ani neprečítal. Budem za to vymazaný ?

0/0
12.10.2010 23:25

MiroOSK

Re: Drobné, skoro nepodstatné chybičky

A to ešte neriešim, že :

Zostalo bez NEPOISTENIA každé deviate - to znamená, že iba každé deviate bolo poistené ???

:-):-):-)

0/0
12.10.2010 23:42

dogi

Re: Drobné, skoro nepodstatné chybičky

Jak říkáš: Drobné, skoro nepodstatné chybičky. To už je takový český folklor, že novináři neumí psát. Když už nenadělají gramatické chyby, tak alespoň mají nesmyslně stavěné věty, použité špatné výpočty atd. Já nevím, ale dnes může novináře, speciálně u iDnes, dělat snad každá guma.

0/0
16.10.2010 4:24

MiroOSK

Re: Drobné, skoro nepodstatné chybičky

Ďakujem za reakciu...

A predstav si, že ani po 6 dňoch to stále nie je opravené. No čo už, hádam máte v Čechách auto s objemom 1800 m kubických, ináč si to neviem vysvetliť.

A pekný večer... R^

0/0
18.10.2010 18:56

toptoy

Převod

Spousta lidí stejně jezdí s autem, které je odhlášené na nového majitele, ale není na něj přihlášené a na to ta pojišťovna nemůže. To by musela být nějaká evidence kupních smluv a to není. Takže těch nepojištěných aut bude možná o dost více.

0/0
12.10.2010 23:04

blbounek22

Re: Převod

Česká kancelář pojistitelů nezkoumá nějakou evidenci smluv, ale registr vozidel. A kdo je v registru uveden jako poslední, tak ten je povinen platit povinné ručení. Pokud s tím dotyčný nesouhlasí musí vše doložit (např. kupní či darovací smlouva).

0/0
13.10.2010 0:05

dogi

Re: Převod

Dám příklad: Prodal jsem auto, při prodeji do jiného kraje musím já provést odhlášení. To jsem provedl, pojišťovně jsem hned následně zaslal výpověď, doložil kupní smlouvu a kopii zápisu z technického průkazu. Pojišťovna moji výpověď akceptuje, nic jiného jí nezbývá. Ovšem nový majitel vozidlo nepřihlásí, povinné ručení nezaplatí. Pokud ho s vozidlem nechytí policajti, kdo dokáže či resp. bude dokazovat, že vozidlo má? A ještě otázku: Když šlo o fiktivní kupní smlouvu, což nelze vyloučit a správní úřad to nezkoumá, co může dokazovat ten, kdo je zapsán v evidenci jako osoba, na níž vozidlo bylo převedeno? Tak, teď mi tedy poraď!

0/0
16.10.2010 4:31

Amidala

Hezký večer

Také mi od nich přišel velmi "milý" dopis. Okamžitě vyhrožovali soudem a exekucí...Hned jsem tam volala, že nic nedlužím, že mi vůz před třinácti lety ukradli a slečna spojovatelka, nebo kdo to byl..Doložte neexistenci vozidla. Teprve po půl roce, kdy jsem si vyběhala potvrzení od pojištovny, policie a dalších, že vůz byl opravdu ukraden, poté odhlášen a vyřazen z evidence, tak mě nechali být. A ještě byli překvapení, že chci od nich písemně, že byl případ vyřešen a nejsem dlužník. Jednání naprosto hrozné a všechnosi musíte obstarat sami. Věřím tomu, že plno lidí po přečtení jejich dopisu z obavy před soudem a exekucí zaplatí a vůbec je nenapadne se bránit.

0/0
12.10.2010 22:26

misaviki

Re: Hezký večer

Já měla auto na sebe napsané, jezdil s ním manžel. Pak jsme se rozešli a než proběhl rozvod, auto prý odvezl do šrotu (byla to stará rozhrkaná 100, takže to bylo pravděpodobné, že se jí zbaví). Teď docela zažívám noční můru, zda auto také odhlásil. Zeptat se ho nemůžu, protože vztahy jsou dost špatné. Nevíte, kde se můžu dopídit, zda je na mě přihlášeno nějaké auto? Nevím ani SPZ. Tehdy jsem se jmenovala jinak a bydlela úplně jinde, takže na mě ještě nemuseli přijít. Bylo to ode mě nezodpovědné nechat auto jen tak, ale nějak jsem starou rachotinu neřešila, když jsme se hádali o barák :-) Pokud na mě napsané bude, jak doložím že už neexistuje? Patrně nijak, podle toho co píšete vy.... Budu do smrti platit za neexistující auto....

0/0
15.10.2010 9:12

dogi

Re: Hezký večer

Chcete radu, tady je: Navštivte pracoviště dopravně-správních činností v místě svého bydliště (v dnešní době to jsou úřady řízené magistrátem větších měst, např. v Praze je to v Jungmannově ul., ale vesměs se přesnou adresu dozvíte na webu bývalého okresního města). Tam požádáte o zjištění, zda na vás je vedeno nějaké vozidlo. Možná uhradíte poplatek, to nevím. Nechte si vystavit potvrzení, ať už výsledek bude jaký chce. Pokud je na vás vedeno, asi vám nic jiného nezbude, než bývalého oslovit a věc společně s ním řešit. Já osobně bych v takové situaci byl aktivní, to že vám ještě nic od KP nepřišlo, ještě neznamená, že nikdy nepřijde. A on je to pak ranec!  

0/0
16.10.2010 4:38

mpes4

Re: Hezký večer

pokud to má teď jinou SPZ či RZ, tak to bude mít i jiného vlastníka. Jinak, pokuc chceš zjistit jestli je auto na příslušnou SPZ či RZ pojištěno, tak zkus tady:

https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1

0/0
17.10.2010 19:06

dogi

Re: Hezký večer

Jednání hrozné? No, já se nedivím, když v takhle malé zemičce je stále ještě takřka 600.000 aut nepojištěných! A to proběhla už celá řada akcí, při nichž měli lidé možnost si své věci dát do pořádku! Jestli to není tím, že lidé jsou bordeláři. Dost mi to připomíná současnou situaci ve výměně řidičských průkazů: To zas bude řev, že ty bordeláře někdo buzeruje, až po novém roce dostanou pokutu. A to o té výměně věděli nejméně dva roky! Ale k tomu povinnému ručení: Víte, že jsou v Evropě státy, kde nepojištěnost v tomto směru nepřekračuje 2 % ze vše provozovaných vozidel?

0/0
16.10.2010 4:43

pjb1

Zdravím.

Také mi přišel od nich milostný dopis. Ač platím v pololetních splátkách a pojištění trvá, vyrozuměli mě, že mám nepojištěné první čtvrtletí 2010. Na telefonát říkali, že se to řeší a nemám nic platit, že nějaká chyba v systému. Prostě klasický bordel. Takže ta tabulka nepojištěných vozidel jim trochu hapruje, minimálně o to moje jedno. Na pojišťovně mi řekli, že v posledních dnech tam chodí lidi jak na běžícím pásu. Takže asi tak.

0/0
12.10.2010 22:09

bee027

nikdy to nebude 0

je tu skupina "vyvolenych", pro ktere zakony neplati a budou navzdy jezdit bez pov. ruc ;-D

0/0
12.10.2010 20:33

kacenkin

Re: nikdy to nebude 0

přesně tak, zajímal by mě poměr tiché ale společenské, pracovité a velmi nekriminální menšiny z těch neplatičů....

0/0
12.10.2010 21:07

pavel.n

Moje zkušenost

Kancelář pojistitelů má bordel v papírech a mě předvolali na okresní úřad odbor dopravy k vysvětlení kvůli nezaplacené pojistce.

Volal jsem tam , emaily , faxy - nic nepomohlo - musel jsem si vzít den dovolené ( problémy v práci ) a dostavit se pod tlakem neskutečných výhrůžek.

Měl jsem vše v pořádku , což jsem na místě doložil a za 10 minut jsem byl z úřadu venku - díky za den dovolené a cca 100 najetých kilometrů jen kvůli chybě líného úředníka.

Díky za právní stát !!

0/0
12.10.2010 18:48

Nahlas se ti směju

Re: Moje zkušenost

Pochopitelně jsi nemusel nikam jezdit. Stačilo poslat ověřené kopie příslušných dokumentů.

Výhrůžky jsi měl zdokumentovat (např. nahrát telefonát) a obrátit se na šéfa úřadu se stížností na úředníka, který ti vyhrožoval.

Mimochodem, proč pracuješ pro zaměstnavatele, který ti dělá problémy kvůli 1 dnu dovolené???

0/0
12.10.2010 19:05

Lukke-Luk

Re: Moje zkušenost

Někdo nemá moc na výběr a je rád za jakoukoli práci.

0/0
12.10.2010 20:34

Lukke-Luk

Re: Moje zkušenost

Nechápu, proč jsi jim neposlal doklad o zaplacení.

0/0
12.10.2010 20:34

dogi

Re: Moje zkušenost

A víš, že to nevěřím? Vím, házení špíny na úřady je modní, ale jaksi z tvého příspěvku nevyplývá, proč že tě vlastně předvolali, takže se domnívám, že lžeš. Jinak bys nám určitě s chutí naspal, co mělo být podle úředníků špatně a nebylo. Teď už nám to nevysvětlíš, to by byla evidentně jen další lež.

0/0
16.10.2010 4:47

Nahlas se ti směju

Tak to má být

Správné!

0/0
12.10.2010 18:45

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že cestovní pojištění vás chrání proti vysokým výlohám na léčení v zahraničí?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz