Diskuse k článku

Proč nezískáte nejnižší pojistné?

Možná se vám také stalo, že jste za stejné pojištění zaplatili více nebo méně než vaši známí. Jak je to možné? Není to nic neobvyklého? Faktorů, ovlivňujících cenu pojištění, je celá řada. V pojištění majetku nejsou rozdíly tak razantní, a proto si zkusme přiblížit některé podmínky zejména u životního pojištění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kunz Pavel

Lékař má vždy " pravdu"

Mám již 14 let  pojištění//téměř na vše  co jde//

Jelikož je ted zpoplatněn pobyt v nemocnici ,požádal jsem svou pojištovnu o připojištění  pro případ pobytu  v nemocnici.

Bylo mi vzděleno že mi nemohou vyhovět jelikož jsem v medicínském riziku.

Jelikož jsem nepochopil  z jakého důvodu obrátil jsem se na pojištovnu kde mi bylo vzděleno že požádali mého praklického lékaře o zprávu  a ta jim zaslala že před 2 lety kdy jsem byl na preventivní prohlídce jsem měl zvýšený krevní tlak a odmítl jsem léčbu.

Bohužel jsem na toto nebyl od lékaře upozorněn pouze mi vzdělil že mám mírně zvýšený tlak  ale nenavrhl ani léčbu či vyšetření. podotýkám že jsem 17 let nebyl nemocen.

0/0
8.9.2008 13:42

Martin Čáp

konkurence

AWD nemůže OVB konkurovat.Je to maličká firma proti OVB.

0/0
30.4.2006 16:04

Petr

Re: konkurence

a časy se mění

0/0
1.4.2008 14:08

Zdenda-69

nevím proč autor
hned předem straší veřejnost s "ideálním" typem klienta. Samozejmě, že pojišťovna může vzhledem ke zdravotnímu stavu nynějšímu nebo i minulému dát vyšší pojistné nebo třeba i odmítnout vzít do pojištění, ale jsou i zdravotní problémy drobného nebo menšího rázu, které na změnu ceny nebo odmítnutí nemají vliv, pojišťovna je nebere v potaz (např. slepé střevo nebo mandle je taky zdravotní problém a nebývá brán v úvahu. Jde taky o to, co chci pojistit: smrt, vážnou nemoc, úraz apod.  A to dojíždění do práce jako faktor třeba na zvýšení pojistného bere autor vážně ???
Samozřejmě, že je potřeba ve vlastním zájmu psáto do dotazníku pravdu, ale nestrašte lidi plošně a automaticky, že za sebemenší bolístku hned vybočují z ideálu.   
0/0
6.6.2005 12:31

Brhla

Autor neví o čem píše
Pan autor neví, o čem píše. Největší rozdíl v ceně záleží na tom, kde koupí, hlavní jsou náklady, ne rizikové pojistné. Srovnejte si například - pojištění Investor T150 od ING od jejich agentů, při měsíčním pojistném 1000 zaplatím na počátečním poplatku zhruba 10 000 Kč.
 
Když si koupím pojištění Investor B150 od ING ale od firmy AWD, která ho prodává, zaplatím na počátečním poplatku 20 000 Kč. Na toto by se měl autor zaměřit, když chce lidem radit, jak ušetřit.
0/0
6.6.2005 8:46

Autor

Re: Autor neví o čem píše
Pane Brhlo, cílem článku není porovnávat konkrétní ceny konkrétních produktů. Ty, jak jste sám uvedl, se liší, protože pojištění lze sjednat přímo prostřednictvím pojišťovny i prostřednictvím makléřských či poradenských společností. Ani není reálné porovnávat produkty, protože by to bylo "srovnávání nesrovnatelného". Cílem článku bylo upozornit pouze na rozdíly v obecné rovině, jaké faktory hrají roli při výpočtu pojistného. Opakuji - ne porovnání cen.
0/0
6.6.2005 9:31

pok

Re: Re: Autor neví o čem píše
Autor skutečně neví o čem píše (pojistku viděl tak možná za výkladem) ale reaguje věcně správně. Jak je jeho zvykem dopouští se omylů a polopravd, má jich tam přehršel, ale nejvíc mlátí do očí poslední věta "ideální" stav. Podle autora je sazba bez přirážky vlastně utopie neboť nikdo není zcela zdráv, což sice platí jenže při částkách do milionu to pojišťovny moc neřeší a nějakou tu alergii atd. zkousnou. Už se těším jakou pohádku nám zase p. Kurc vymyslí příště.....
0/0
6.6.2005 9:59

To je tady normální

Re: Autor neví o čem píše
A kdo viděl, že by na Fincentru někdo pojištění rozumněl, respektivě věděl o čem píše? :-)))))
0/0
6.6.2005 22:20

T150 není jen pro agenty ING

Re: Autor neví o čem píše
Nemáte pravdu, že T150 prodává jen vlastní síť ING, mohou ji prodávat makléři (i se tak děje), ale multilevly ji neprodávají, protože u T150 se jim zdá provize malá, resp. B150 nabízí bezkonkurenční provizi. To samé platí u pojištění KOOPERATIVy. OVB a další mají speciální produkty,které (jak jsem viděl) jsou velmi drahé a nevýhodné. Ale jsou i tací makléři, kteří prodávají klasické produkty KOOP (ale i dalších pojišťoven jako ČP), bohužel je za to i nižší provize. Takže i externí síť, ale ptát se, co je to za produkt. No, AWD, OVB, Broker Consulting a další multilevely nám tady hlásají a zavádějí tzv. finanční poradenství, ale ve skutečnosti jde ne o  klienta, ale o firmu, která rejžuje a rejžuje a hlupák jim sedne na libé kecy. :-)
0/0
6.6.2005 22:25

???

Re: Re: Autor neví o čem píše
No budeš se divit, ale jsou i poradci, kterým jde i o klienta, pokud neuvažují vyloženě krátkodobě a chtějí poradenství dělat korektně dle svého svědomí a dlouhodobě. Je to samozřejmě o lidech, individuálně. Neříkám, že nemáš vyloženě pravdu. Ale spokojenost musí být na obou stranách. 
 
Víš ono na druhou stranu není problém skočit na libé kecy někoho, kdo hraje za jednu firmu a potřebuje prorazit  se svým produktem, leckdy v daném konkrétním případě dražším, méně variabilním nebo méně výnosným než by bylo řešení jinde a třeba přes úplně jinou formu produktu ........ Pojišťovák ti bude chtít prodat pojistky, stavební spořitelna stavební spoření, penzijní fondy penzijní fond ......... a nikdo tě nepošle za konkurencí, že je v něčem lepší......
0/0
7.6.2005 0:45

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz