Diskuse k článku

Přeneste následky svého jednání na pojišťovnu

Pojištění občanské odpovědnosti je agenty pojišťoven důvěrně nazýváno jako pojištění na blbost. Před čím vším vás může ochránit?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Slam

No domnívám se, že vymáhání po...
No domnívám se, že vymáhání pojistného, bude klienta stát více času a nervů, než kdyby škodu jen tak přešel a doufal v neobratnost českého zákona. Už vidím někoho z vás jak ochotně někomu platíte za škody způsobené vaší nedbalostí, protože pokud neporušíte zákon má poškozený prostě smůlu. Myslím si, že tento typ pojištění jsou vyhozené peníze.
0/0
11.10.2001 10:01

Petr Šafránek

Nechci obhajovat pojištění jak...
Nechci obhajovat pojištění jako takové, jen musím upozornit na nesprávný právní názor autora názoru, který by mohl čtenáře Fincentra zmást. Není pravda, že občan odpovídá za škodu jen tehdy, pokud porušil zákon!!!!! Za škodu odpovídá každý, kdo ji svým jednáním (lhostejno zda úmyslným či neúmyslným a lhostejno zda zákonným či nezákonným) způsobil. Petr Šafránek
0/0
11.10.2001 21:45

olivier

Bravo pane Šafránku.Myslím si ...
Bravo pane Šafránku.Myslím si ,že to je základní pojistný produkt, který by měl mít sjednaný každý myslící tvor.S tím snad bude souhlasit i pan Zajíček, když se zde jedná o rizikové pojištění s vesměs zanedbatelnou cenou u většiny pojišťoven.
0/0
11.10.2001 23:01

Dušan Šídlo

Toto pojištění vás finančně ne...
Toto pojištění vás finančně neochrání před škodou, kterou způsobíte jednáním úmyslným! (úmysl je v rozporu s definicí pojistné události, kterou je pouze událost nahodilá). Rovněž vás finančně neochrání před škodou způsobenou jednáním klasifikovaným jako trestní čin. Dále viz. komentář.
0/0
12.10.2001 8:48

olivier

Neexistuje pojistka na všecko ...
Neexistuje pojistka na všecko i když to někteří agenti pojišťoven slibují!!!Samozřejmostí musí být řádné seznámení s pojistnými podmínkami a smluvními ujednáními.
0/0
13.10.2001 0:51

Ne nadarmo je toto pojištění n...
Ne nadarmo je toto pojištění nazváno pojištěním na blbost. Za blbost se totiž vždycky platí, a v tomto případě to platí doslova:-)
0/0
11.10.2001 9:11

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz