Pojistky majetku nezdražily, přitom nabízejí lepší podmínky

aktualizováno 
Balíčky a větší komfort nabízených služeb, to je současné pojištění nemovitostí a domácností. Nedílnou součástí pojistek jsou i asistenční služby. Nejlevnější pojištění nabízí Direct, méně zaplatíte i u Slavia a ČSOB Pojišťovny. Pojištěná nebezpečí v základní pojistce se ale liší.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: SXC.hu

Pojišťovny nabízejí v oblasti pojistek majetku širší služby než před rokem či dvěma. Například pojištění na náhodné rozbití skel nebo na zahradní zařízení, za které jste si dosud museli připlatit, dnes bývají v základním balíčku. Pojistky domů a bytů přitom za poslední dva roky téměř nezdražily.

13 pojišťoven

v České republice nabízí pojištění majetku.

Jestliže máte smlouvu několik let starou, nepočítejte však s tím, že by se změny k lepšímu dotkly pojistky zpětně. Každá smlouva se řídí vždy těmi podmínkami, za kterých byla sjednána. Kdo chce využívat širších služeb, měl by svou pojistku aktualizovat.

Prokopnuté dveře na pojišťovnu

Nově některé ústavy zahrnují do takzvaného základu pojištění skel proti náhodnému rozbití. Dříve, když jste vlastní nešikovností rozbili okno či vám sklo prasklo mrazem, nedostali jste nic.

Tip: S pojištěním skel uspějete například u ČSOB Pojišťovny a u České pojišťovny, která za 250 korun ročně vám uhradí škodu na oknech do 30 tisíc korun.

V pojistce domu je i zahrada

10 procent

Taková je běžná sleva na pojistném, když smlouvu uzavřete přes internet.

Další slevy lze získat za dobré zabezpečení domu, za víc smluv u téže pojišťovny či tehdy, když se zavážete k vyšší spoluúčasti.

Pojišťovny reagují na poptávku klientů a stále častěji do základního balíčku pojištění zahrnují i zahrady, různé architektonické prvky, terasy a podobně.

Když vítr nebo oheň poškodí altán nebo plot, dostanete u nových smluv vyplacenou náhradu, což dříve bylo možné, jen když jste si je pojistili zvlášť.

Tip: ČSOB Pojišťovna pojistí v základu zahradní architekturu.

Stejnou ochranu v základu nabízí i Wüstenrot a Direct pojišťovna. "Naší specialitou je pojištění zahrady, terasy a balkonu, které klienti dostanou k pojištění majetku jako bonus. Kryje například poškození porostů, přenosného zahradního nábytku, dekorativních předmětů či grilu," vypočítává mluvčí Direct pojišťovny Tomáš Zavoral.

Ucelené pojištění zahrady nabízí také Generali, která pojistí i trávník, stromy, udírnu, opěrnou zeď, cestu, sochu.

kolik stojí pojištění nemovitosti a domácnosti

Zaplatí i za graffiti

Pojištění proti vandalismu nabízí v základním balíčku stále více pojišťoven, nově nyní zaplatí například ČSOB Pojišťovna škody, které vám způsobí sprejeři. Podmínkou úhrady škody však většinou bývá to, že policie ničitele chytí.

Tip: Vandalismus bez nutnosti zjištění pachatele pojistí v základu Axa a Wüstenrot pojišťovna. Tady však musíte počítat s limitem plnění 10 tisíc korun, víc za tento typ škody nevyplatí.

Rozšířená asistence

Klienti si už zvykli, že zavolají na jedno telefonní číslo a asistenční služba zařídí vše potřebné. "Asistence je to, co si lidé při vyřizování pojistné události cení nejvíce," říká Dagmar Koutská z České pojišťovny.

Na jednom telefonu tak klient například vyřeší problém se zabouchnutými dveřmi, rozbitým oknem či mu zavolají instalatéra, když bouchne kotel a je třeba ho rychle opravit, aby nezamrzlo topení.

Tip: Úhrady do limitu až tří tisíc korun nabízí už v ceně základního pojištění domácnosti a nemovitosti většina pojišťoven. Některé služby však pojišťovny jen zorganizují, platit za materiál a za práci budete sami. Ptejte se na to předem na asistenční lince, abyste nebyli nemile překvapení.

Kompletní informace o nebezpečí povodně

Ne každý dům lze pojistit. Kromě vyložených ruin s trhlinami ve zdech, bez oken a s velkým poničením se pojišťovny zdráhají pojistit i domy u vodních toků. Nově jsou dostupné povodňové mapy, podle kterých pojišťovny posuzují riziko.

Tip: Na webových stránkách České asociace pojišťoven je nově zdarma přístup ke stejným povodňovým mapám, které využívají ke stanovení stupně nebezpečí pojišťovny.

Na www.cap.cz kliknete vlevo na Průvodce pojištěním, pak Pojistné produkty, Pojištění majetku a Povodňové mapy. Tam vyplníte obec, najdete podle pokynů přesnou adresu a vyplníte svůj e-mail. Na ten vám za okamžik dorazí barevná povodňová mapa ve formátu pdf.

Oblasti jsou rozděleny do čtyř rizikových zón. Od třetí počítejte s příplatkem až na dvojnásobek ceny, čtvrtou mnohé ústavy vůbec nepojišťují.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu

ilustrační snímek

Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Odkládat hledání práce se nevyplácí. Absolventi, kteří nečekají, mají výhodu

Ilustrační snímek

Řada absolventů středních a vysokých škol si užívá prázdniny a odkládá hledání nového uplatnění. Personalisté však...

Další z rubriky

Co si ohlídat, abyste netratili, když na dovolenou vyrazíte autem

ilustrační snímek

Dopravní nehoda, ale i porucha vozu je stresovou situací. Vyřešit ji lze přesto komfortně. Stačí zavolat asistenční...

Nešťastný pád ho stál přes 200 tisíc korun. Zachránila ho pojistka

ilustrační snímek

Stane-li se jednomu z živitelů rodiny úraz či vážně onemocní, pro většinu domácností to znamená značný pokles příjmu....

Dostal v Egyptě trombózu. Stálo to přes osm set tisíc korun

ilustrační snímek

Chystáte se na zahraniční dovolenou? Pak rozhodně nezapomeňte na vhodné cestovní pojištění. Jinak si místo hezkých...

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Kurzy.cz Těžko uvěřitelnou pracovní dobu mají některé zdravotní sestry. Na sociálních sítích jedna z nich zveřejnila svůj rozpis...

Advantage Consulting, s.r.o.
STROJNÍ KONTROLOR KVALITY – CENTRUM PLZNĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 38 000 Kč

Najdete na iDNES.cz