Neděle 11. dubna 2021, svátek má Izabela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 11. dubna 2021 Izabela

Ženu zranil salám. V době koronaviru řeší pojišťovny kuriózní škody

Pojistná událost není nic příjemného, znamená, že řešíte škodu na zdraví či na majetku. Pokud máte správně nastavené pojištění, můžete být klidnější. Někdy jsou ale hlášení klientů docela úsměvná. A situace kuriózní.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Koronavir ovlivnil i pojistné události. „Až do března letošního roku nám klienti polovinu úrazů hlásili ze sportu. Za normálních okolností se jim v domácnostech stává pouze 15 % úrazů. Teď, v době koronavirové pandemie, je jich ale kolem 70 %,“ uvádí Václav Bálek z Allianz pojišťovny.

Lidé se často zraní při činnostech, které by nikdo za rizikové nepovažoval. Úraz při vaření není ničím výjimečný, zábavný je ale jeho popis: „Dnes asi v 13.30 při ohřívání oběda na plynu jsem se popálil o ucho hrnce, ouvej, ouvej, ouvej…“ napsal poškozený Generali České pojišťovně. 

Doma se ale mohou přihodit úrazy i z jiných důvodů a některé vypadají spíše jako z grotesky. „Manžel po mě hodil salámem,“ stálo v popisu úrazového děje. A co napsal do zprávy lékař? „Dnes ji manžel udeřil štanglou salámu do zad.“

Jiná paní při oznámení škodní události uvedla: „Narazila jsem papouškovi doma na zobák pravým okem.“

Klient UNIQA pojišťovny nahlásil vytopený sklep, zároveň ale žádal, aby likvidátor přišel až pozítří. A důvod? Tchyně rozhodla, že před jeho návštěvou se musí celý barák napřed uklidit, aby rodinu nepomluvil, když bude vše kontrolovat a fotit.

A když jsme u vody, ještě jedna ze života: „Při čištění zbraně jsem omylem vystřelil do topení, ze kterého unikala voda a vytopila sousedy. Došlo k poškození malby ve třech místnostech. Vody bylo hodně a museli být přivolání hasiči.“ (ČPP)

„Letos se s pandemií objevily také úplně nové situace, například při hlášení dopravní nehody, když jsme se ptali na důvod, klient odpověděl, že se mu při couvání sesunula rouška přes oči, a proto došlo k nehodě,“ dodává Renata Čapková z České podnikatelské pojišťovny. 

Operátoři na klientské lince občas zažívají úsměvné chvíle. U dotazu k dlužnému pojistnému se v ČPP setkali s touto odpovědí: „Slečno, je doba korony, nic nefunguje, ani zákony, tak na to placení taky kašlu.“ Na otázku operátora, zda ještě může s něčím pomoci, odpověděl klient: „Potřeboval bych naštípat dříví a posekat zahradu.“

Sdílená auta frčí, tvrdil zloděj

Pozor na parkování

Pozor na parkování

Řada kuriózních situací se stává i motoristům. Kooperativa v létě řešila případ, kdy špatně zaparkované auto sjelo do moře. (viz foto) „Šlo o totální škodu, klientovi jsme zajistili náhradní dopravu domů a vozidlo prodali v aukci s tím, že zájemce si ho sám odveze,“ dodává Milan Káňa z Kooperativy.

Z hlášení škod:

„Zapůjčil jsem kamarádovi vozidlo i s dálkovým ovládáním na vrata a sloupek. Ten vyjíždí ze země, aby nemohl nikdo vjet na soukromý pozemek. Kamarád ale omylem zmáčkl ovládání na slOupek a ne na vrata. Sloupek se vymrštil a odhodil auto na přední nárazník.“ (GČP)

Jak došlo k odcizení auta: „Když jsem nosil do domu nákup vyložený z kufru auta, přiběhl cizí chlap, sedl si za volant a nastartoval. Běžel jsem k předním dveřím a snažil se mu v odjezdu zabránit. On na mě ale zavolal, že sdílená auta teď frčí, a odjel pryč.“ (UNIQA)

„Nejspíš v noci z 3. 9. na 4. 9. mi neznámá osoba poničila kryt motoru. Po rozhovoru se spolubydlícím jsem pojal podezření, že osoby, které v noci 3. 9. před naší zahradou provozovali koitus a které téže noci nabádal ke klidu, kopulovali též na mé kapotě.“ (GČP)

„Zrovna jsem za chůze psal na mobilu zprávu své dívce, že se s ní rozcházím, a chtěl jsem to napsat nějak citlivě, tak jsem do toho byl zabraný. Přijíždějícího auta jsem si při přecházení ulice bohužel nevšiml.“ (UNIQA)

Od léta letošního roku je nově zavedeno, že formulář „zelené karty“ je tištěn na bílý podklad. Starší muž se ptal: „Já jsem z těch techno vymožeností zblblej. To je teď nějaká novinka, že mi ta karta zezelená až po zaplacení, nebo vám došla barva v tiskárně?“ ( ČPP)

Škody způsobí i zvířata, od psa po velblouda

„Při odchodu do práce mi utekl pes ven, když jsem jej chytil a vracel ho domů, pokousal mi levou ruku – nechtěl být doma, hárají feny!“ (GČP)

„Štípal jsem dříví. Jedno polínko odlétlo a zasáhlo našeho psa, knírače Ralfa. Ten se lekl a domníval se, že dřevo po něm hodila moje manželka. Tak ji na oplátku kousl do lýtka.“ (UNIQA)

„Kůň olizoval kapotu auta a měl asi přilepený kamínek na jazyku nebo zubem udělal škrábance do kapoty.“ (GČP)

„Střetl jsem se s divokým prasetem, přecházelo silnici mimo vyznačený přechod a bez reflexních prvků.“ (ČPP)

„Ve výběhu velbloudů byl zaparkovaný vůz, který prováděl na místě údržbu. Došlo k poškození levého zpětného zrcátka, protože se o něj velbloud chtěl podrbat.“ (ČPP)

Vzhledem ke koronavirovým opatřením a nočnímu zákazu vycházení budou letošní silvestrovské oslavy mírnější. Těm, kteří neodolají odpalování ohňostrojů třeba i z vlastní zahrady, zasílají pojišťováci vzkaz: „Každoročně se dostanou na trh nespolehlivé petardy pochybného původu. V kombinaci s alkoholem se mnozí najednou cítí být pyrotechnikem. Tak vznikají úrazy, často velmi těžké,“ varuje Eva Svobodová z pojišťovny UNIQA. Každoročně jich pojišťovna řeší několik, bohužel i u dětí.

Buďte tedy opatrní. Nezapomeňte venku zbytky „munice“ po oslavě uklidit, aby se nedostala do nepovolaných rukou. „ A také dbejte na to, abyste svým ohňostrojem nepoškodili cizí majetek v sousedních zahradách nebo zaparkovaná vozidla,“ doporučuje Eva Svobodová a na závěr přidává jednu z těch veselejších, kdy klient hlásil vloupání do chalupy: „To, že se u nás zloděj ubytoval, mi až tak nevadilo do té doby, než jsem zjistil, že snědl všechny tuňákové konzervy a přeladil mi kanály na televizi.“

Autor: pro iDNES.cz

Daňové přiznání za rok 2020

Interaktivní daňové formuláře vám usnadní práci, protože umí vypočítat daně za vás. Termín pro odevzdání formuláře a úhradu daně za rok 2020 byl posunut na 3. května 2021.

  • Nejčtenější

Úředníci jim podnikání rozmlouvali, dnes mají obrat 25 milionů

Před třemi lety zvítězili v soutěži Rodinná firma. Jejich medovina získala zlatou medaili na světové soutěži medovin...

KVÍZ: Mohli byste být finančním poradcem? Zvládli byste jejich zkoušky?

Ať už uvažujete o práci na finančním trhu, anebo si jen tak chcete porovnat své znalosti s profesionály, zkuste si...

Za psa odpovídá jeho majitel. Pokuty mohou dosáhnout až 100 tisíc korun

Pandemie ovlivnila i poptávku po psech. Chovatelé potvrzují, že zájem o štěňata je několikanásobně vyšší než v minulých...

KVÍZ: Věcné břemeno či nájemní smlouva. Znáte rizika při koupi nemovitosti?

Koupě nemovitosti znamená vysokou finanční investici, přesto si řada zájemců předem nezjišťuje všechny možné nedostatky...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Finanční znalosti Čechů klesly. Na penzi spoří jen 43 procent lidí

Pandemická situace a vládou přijatá opatření se promítly nejen do peněženek Čechů, ale mají negativní dopad i na naše...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...

  • Další z rubriky

Platit moc za povinné ručení se nikomu nechce. Vyzkoušejte srovnávače

Česká kancelář pojistitelů odhaduje, že letošní průměrné pojistné u povinného ručení dosáhne při růstu 2,9 % částky...

Omezený přístup klientů ke zdravotní péči pociťují už i pojišťovny

Koronavirus se podepsal takřka na všech oblastech života v Česku. Nejedna pojišťovna nyní řeší následující problém: „V...

Novinky v povinném ručení: Vyšší pojistné, ale lepší služby

Premium Mírné zvýšení objemu škod z povinného ručení znamená pro rok 2021 nárůst roční sazby pojistek v průměru o sto korun....

Duševní choroby stojí za invaliditou statisíců Čechů. Myslete na pojištění

Svět bojuje s koronavirovou pandemií, která vrhá stín na ostatní onemocnění. V posledním desetiletí přitom v populaci...

Lidský penis se zmenšuje, do roku 2045 nebudou spermie, varuje vědkyně

Erektilní dysfunkce, méně spermií, ale i docela očividná změna – menší penisy. To jsou podle uznávané epidemioložky...

Kuchyň mají na terase. Šílený plán mladých manželů je geniální

Honza a Katka se po svatbě nastěhovali do domu svých prarodičů. V patře, které obývají, jim však chybí kuchyň. A tak...

Jak často se nakazí již očkovaní? Důkladná studie dala skvělé výsledky

Americké středisko pro kontrolu nakažlivých nemocí (CDC) ve svém časopise vydalo průběžné výsledky studie, která je...

Miliardový byznys vyschl, technologický obr Kapsch se stahuje z Česka

V dobách největší slávy šlo o firmu s miliardovými obraty, která se nebála pouštět do slovních přestřelek se členy...

Pohřeb prince Philipa se bude konat 17. dubna, Harry dorazí bez Meghan

Buckinghamský palác oznámil, že pohřeb zesnulého prince Philipa se bude konat 17. dubna. Zároveň potvrdil, že princ...