Pojištění na kreditní kartě: výhra, nebo past?

aktualizováno 
Banky stále častěji nabízejí ke kreditním kartám různé druhy pojištění. Většinou taková pojištění za mnoho nestojí. Je poslední nabídka od Citibank výjimkou? Pro jaké zákazníky může být pojištění ke kartě výhodné?
Past, riziko

Past, riziko | foto: Profimedia.cz

Banky nalezli oblibu v „přibalování“ různých druhů pojištění ke kreditním kartám. Dnes již ke kreditním kartám nenabízejí pouze cestovní pojištění, ale i jiná pojištění jako je pojištění schopnosti splácet, pojištění úmrtí a úrazu, pojištění invalidity, pojištění pracovní neschopnosti a podobně. Tohoto trendu využívá i Citibank, která rozšířila nabídku doplňkového pojištění o pojištění pro případ hospitalizace.

Novinka od Citibank

Jedná se o volitelné pojištění, které má zajistit zájemcům v případě úrazu či nemoci stávající životní úroveň. Pojištění může uzavřít každý držitel základní Citibank kreditní karty od 18 do 59 let. Platnost pojištění trvá až do 60 let věku pojištěného.

Pojistné plnění může dosahovat výše až 2000 Kč za každý den pobytu, přičemž peníze z vyplacené pojistky lze použít na cokoliv. Pojištění je nabízeno ve spolupráci s AIG CZECH REPUBLIC pojišťovnou a je na první měsíc poskytováno zdarma.

Pokud zájemce platí minimální výši pojistného, tj. 6,65 Kč denně (celkem 199 Kč měsíčně), obdrží v případě hospitalizace 500 Kč denně, při pobytu na jednotce intenzivní péče potom 1000 Kč denně. Při pojistném ve výši 399 Kč měsíčně jsou plnění pojišťovny dvojnásobná, tedy 1000 a 2000 Kč.

Na Citibank kreditní kartu lze také uzavřít rodinné pojištění, které se vedle držitele karty vztahuje na jeho rodinné příslušníky (v případě hospitalizace dětí se však pojistné plnění snižuje o 50 %). V tomto případě činí nejnižší pojistné 399 Kč měsíčně s plněním ve výši 500 a 1000 Kč denně. Vyšší varianta rodinného pojistného, která nabízí denní plnění až ve výši 2000 Kč, činí 799 Kč měsíčně.

Přehled pojistného

Měsíční pojistné Varianta A Varianta B
Osobní pojištění 199 Kč 399 Kč
Rodinné pojištění 399 Kč 799 Kč

Přehled pojistného krytí

Pojistné krytí Varianta A Varianta B
Hospitalizace 500 Kč 1 000 Kč
Hospitalizace (JIP) 1 000 Kč 2 000 Kč

Plní se až po 60 dnech

U pojištění Citibank je kryta hospitalizace následkem nemoci vzniklá až po uplynutí 60 dnů po uzavření pojištění (standardně pojišťovny vyžadují čekací dobu 30 dnů). U hospitalizace následkem úrazu se tato lhůta, stejně jako u ostatních pojišťoven, nesleduje.

Pojistné plnění bude v případě hospitalizace v důsledku nemoci vyplaceno formou denního odškodného, pouze pokud doba hospitalizace přesáhne 3 dny. Plnění se vyplácí po ukončení hospitalizace, při hospitalizaci s předpokladem trvání déle než 1 měsíc, je možné požádat pojišťovnu o přiměřenou zálohu.

Výluky z pojištění jsou standardní, tj. není kryta hospitalizace v souvislosti se zdravotními komplikacemi existující před začátkem pojištění, hospitalizace v souvislosti s trestním činem, s požitím alkoholu a jiných drog atd.

Průměrná cena může být výhodná

Výše pojistného je zprůměrňována pro všechny věkové kategorie, tj. pro většinu klientů je toto pojištění příliš drahé a mohou se levněji pojistit u většiny ostatních pojišťoven (tento typ pojištění nabízí např. Generali pojišťovna, UNIQA pojišťovna nebo Česká pojišťovna).

Cenově výhodná je nabídka od Citibank pouze pro zákazníky starší 40 až 45 let, kteří by hledali ve stejné ceně pojištění hospitalizace obtížněji a na zprůměrované sazbě tak vydělají. To však platí pouze pro ty klienty, kteří kreditní kartu od Citibank již mají a pojištění hospitalizace potřebují. Kupovat kreditní kartu od Citibank pouze z důvodu tohoto pojištění se nevyplatí, neboť samotná kreditní karta Citibank náleží k těm dražším nabídkám.

Využíváte nějaké pojištění spojené s kreditními či platebními kartami? Co si o těchto pojištěních myslíte? Děkujeme za názory.

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Jak vyjít se sociopatem na pracovišti a jak ho spolehlivě rozpoznat

Sociopat - ilustrační foto

Podle mezinárodních odhadů spadá do kategorie sociopatů zhruba každý pětadvacátý. Je proto velmi pravděpodobné, že se s...

Žebříček 10 nejlepších bankovních běžných účtů. Pořadí se mění

Ilustrační snímek

Banky dál vylepšují běžné účty a snaží se neztratit své klienty. Ve spolupráci s analytiky Scott & Rose a odborným...

Karetní realita: PIN na šupině, kartu dala synovi, účet vysál kolega

Ilustrační snímek

Platit kartou Čechy baví. V digitálních platbách jsme dokonce na špici v Evropě. Používáme je doma i v cizině a platíme...

Podnikal a tloustl. Drasticky shodil 33 kilo a změnil si tím život

Stanislav Petříček

Stanislav Petříček začal podnikat a přibývat na váze. Během roku vystřídal pět velikostí kalhot. Pak začal mít strach,...

Kolik letos zaplatíte v Chorvatsku v restauraci a v supermarketu?

Ilustrační snímek

Jadran není levný, ale i tam se dá ušetřit. Přinášíme přehled cen, kolik stojí v Chorvatsku potraviny, drogistické...

Další z rubriky

Kolik peněz ukrojí z rozpočtu rodiny, když se živitel stane invalidou

Ilustrační snímek

Více než polovina Čechů se mylně obává, že jim invaliditu způsobí autonehoda či jiná forma závažného úrazu. Vyplývá to...

Pojištění domu či bytu je funkční, jen když s ním průběžně pracujete

Ilustrační snímek

Praxe ukazuje, že řada lidí v případě pojistné události tratí peníze kvůli podpojištění. Aktuálně se to týká zejména...

Srovnávače povinného ručení: levné nabídky najdou, čekejte však telefonát

Ilustrační snímek

Na internetu naleznete několik portálů, na kterých si můžete porovnat a případně zakoupit pojištění. A pojištění...

Kde najdou investoři dividendové hody a jaká je jejich pravá chuť

Kde najdou investoři dividendové hody a jaká je jejich pravá chuť

Kurzy.cz Řada investorů „slyší“ na vysoké dividendy, respektive vysoký dividendový výnos. Z mého pohledu je to ale trochu zrádn...

Najdete na iDNES.cz