Pikantní pojistné hlášky: krávy spustily řetězovou reakci

aktualizováno 
Smích je kořením života. I toho pracovního. Veselo bývá i v pojišťovnách. Vychutnejte si hitparádu nejlepších pojistných hlášek a úsměvných životních trablů, které letos zaznamenaly tuzemské pojišťovny.

"Jela jsem poměrně pomalu, proto nechápu, že jsem to auto přede mnou dojela," hlásí nehodu nešikovná řidička. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Karamboly na silnici dokážou vykolejit každého. Operátoři a likvidátoři pojistných událostí pak mají co dělat, aby ve vážných situacích neprskali smíchy. "Mohl byste hláskovat své jméno," žádá operátor klienta, který právě naboural. "Jéjda, takže …F jako fčela, E jako erbeg…máte to?"

Hitparáda nahlášených autonehod bez účasti policie

Ani operátor nemá někdy svůj den: "Takže krytí všech autoskel máte na živelnou událost, vandalismus a taky na střet. V praxi to znamená, že zaplatíme pojistné plnění, když od protijedoucího vozidla odlétne kamínek či srnka."

 • Před stádem dobytka jsem zastavil v bezpečné vzdálenosti, což však nerespektovaly felicie a fabie za mnou, takže ty krávy stejně spustily řetězovou reakci.
 • Svědka nehody jsem měl, ale když jsem ho požádal o svědectví v můj prospěch, řekl pouze, že má svých starostí dost a že už jednou seděl.
 • V obytném přívěsu byla sada nádobí, dva spací pytle, nějaké konzervy a rozehraná šachová hra. Zmizelo všechno vyjma několika pionů a střelce, kteří se skryli na podlaze.
 • Když auto sjelo z cesty, vyletěl jsem ven. Později mě v příkopu našla toulavá kočka.
 • Jela jsem poměrně pomalu, proto nechápu, že jsem to auto přede mnou dojela.
 • Jel jsem asi 67 km/h a najednou bác, rána jako z děla. Říkám si, co se děje? Asi jdou po nás. Nešli. Byl to kámen z auta jedoucího před námi.
 • Zařazoval jsem se do pravého pruhu s blinkrem před autobus, a to předepsanou rychlostí. Niki Lauda za mnou nevydržel čekat, rozhodl se pro rychlou akci a vyhrál. Právně jsem viník asi já.
 • "Auto mám poškozené a prohlídku potřebuji udělat hlavně rychle," hlásí muž pojišťovně. "Tak si pište kontaktní osoby: pan Rychlý a pan Pospíšil…"
 • Za stěračem auta nabouraného na parkovišti byla cedulka a na ní zpráva: Jak tohle píšu, sleduje mě několik lidí, kteří si myslí, že sem píšu svoje jméno, adresu a číslo havarijního pojištění. Ale není to tak.

Hlášení klienta: "Paní ve snaze zaparkovat nabořila nejdřív jeden a následně i druhý vůz. Když pochopila, že se na vybrané místo nevejde, snažila se zaparkovat v mezeře vedle mého vozu. Přitom ale nacouvala do třetího auta. Vystoupil jsem z vozu a chtěl paní navést, jenže ona si spletla rychlosti a přimáčkla mě k vozu. Při vystupování z auta mě pak udeřila dveřmi do hlavy. Víc už si nepamatuji."

Hitparáda nahlášených úrazů a domácích karambolů

Pozor i na to, kam si sedáte v autobuse, tramvaji či metru, tedy v městské hromadné dopravě. "Nastoupila jsem do MHD a po usednutí zjistila, že sedačka je mokrá. Po vystoupení jsem pocítila pálení na zadní části, následně se na kalhotách objevila díra. Nebýt masti od doktora, mohlo být zranění vážné."

 • Okno do chalupy rozbily kroupy, ostatní bylo dílem náhodného zloděje.
 • Voda z akvária znehodnotila perský koberec, škodu na rybičkách vám teprve vyčíslí znalec.
 • Roční kočka se přes skříň a knihovnu dostala až na garnýž, kde se však neudržela, při pádu strhla záclony a posléze i samotnou garnýž, která poranila z okna vyhlížející tchyni.
 • Škodě jsem se snažil zabránit, ale bez francouzáku se ta voda prostě zastavit nedala. Příště ho najdu rychleji.
 • Zídku jsme stavěli s manželkou a synem svépomocí. I přes maximální pozornost při stavbě se přes noc zřítila na sousedův pařník. Jeho neadekvátní reakcí bylo, že k nám naházel cihly zpět a ty znehodnotily záhon s kedlubnami a ředkvičkami.
 • Není pravdou, že by mou zájmovou aktivitou před úrazem byly návštěvy restauračních zařízení. Na jiné koníčky, které jsem ve svém volném čase před úrazem provozoval, si momentálně nevzpomínám.
 • Naše morče je vychované a nikdy nic nepoškodilo. To, že prokousalo kabel, přikládám panice z návštěvy tchyně.
 • O půl druhé odpoledne jsme odřízli střešní konstrukci v domnění, že se nejedná o střešní konstrukci. Ale jednalo. Došlo ke zborcení střechy.

Hitparáda cestovatelských pojistných událostí

Lavinu karambolů může zapříčinit zvonící telefon. Z pojistného protokolu: "Pojištěná byla ubytovaná v hotelu. Když vycházela z hotelové koupelny zabalená v osušce, začal zvonit telefon. Pojištěná se k telefonu rozběhla, ale zakopla, spadla na stůl a poškodila ho. Ze stolu spadla zapálená cigareta a následný požár poškodil záclonu, gauč a koberec."

 • Lékařský zápis mé subjektivní problémy neobsahuje z objektivních důvodů: arabsky jsem neuměl a kvůli komplikovaným zraněním jsem naznačovat nemohl.
 • Průjem nezastavilo ani živočišné uhlí, ani konzultace s delegátem.
 • Nejprve se objevil kamzík, manželka se vylekala, já uklouzl a podvrtnul jsem si kotník. Vše se odehrálo ve výšce, na kterou se vztahuje pojištění.
 • K zubaři jsem nešla, protože mě vedoucí zájezdu varovala, že budu muset platit hotově, a léčila jsem se prášky od spolucestujících. Po týdnu jsem stejně k zubaři musela, viz přiložený účet, a navíc teď mám od těch prášků rozhozená játra.
 • Alergie na slunce se mi rozjela už po dvou dnech, ačkoliv jsem to s dovolenou nijak nepřeháněla.
 • Ztracená zavazadla jsem nikdy nenašel. Nerozumím tomu, Amerika je přece zemí zázraků a ne zlodějů.
 • V Chorvatsku jsem si půjčil skútr a vyjel na výlet. Měl jsem nehodu a v důsledku šoku se ztratil. Tak jsem si sedl u cesty a čekal, až vystřízlivím.

Všechny pojistné události jsou skutečné, zaznamenaly je Allianz, Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Direct a Generali Pojišťovna.

Autor:

Nejčtenější

Nad neplatiči nájmu může majitel snadno zvítězit, říká notář Neubauer

Radim Neubauer, prezident Notářské komory ČR

V Česku se množí případy, kdy majitel v dobré víře pronajme byt, ale z nájemníka se vyklube neplatič, který se navíc...

Desítky let v jedné firmě. Kdy je čas se zvednout

Ilustrační snímek

Stejná vrátnice, stejný stůl. Mění se jen kolegové, vedení, podmínky. Proč zůstávají někteří lidé v jedné práci desítky...

Šest pravidel, jak řídit svého šéfa, aby vás hodnotil lépe

Ilustrační snímek

Připusťme, že přímo řídit svého šéfa většinou nemůžeme. Schází nám k tomu potřebné páky. Co však řídit můžeme, je náš...

Šest zásadních změn, které má přinést novela zákoníku práce

Ilustrační snímek

Chystá se novela zákoníku práce. Co může letos čekat zaměstnance, přibližuje expertka na pracovní právo.

Suší maso pro vojáky i sportovce a chtějí dobýt Evropu

David Novák a Pavel Doležal z pardubické společnost Fine Gusto

Vypadají spíše jako studenti práv, přitom David Novák (28) a Pavel Doležal (30) založili a úspěšně řídí firmu Fine...

Další z rubriky

Životní pojištění buď máte, nebo nemáte. Kdy se vyplatí?

Ilustrační snímek

Životní pojištění odmítáme nejčastěji se slovy, že nám se nemůže nic stát, nemáme na něj peníze, nebo nevěříme...

Co nahrává bleskovým zlodějům a systematikům, aby vás navštívili

Ilustrační snímek

Když dům či byt navštíví zloději, není to nic příjemného. Pojišťovny hlásí, že řada lidí jim přitom stále nahrává....

Všechny pojistky se v Česku musí uzavírat podle nových pravidel

Ilustrační snímek

Od prosince 2018 platí v Česku nová pravidla pro prodej veškerého pojištění. Ta jsou součástí obsáhlé celoevropské...

Britští poslanci odmítli brexitovou dohodu. Libra prudce reaguje

Britští poslanci odmítli brexitovou dohodu. Libra prudce reaguje

Kurzy.cz Britští poslanci dnes podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedma...

Najdete na iDNES.cz