Novinky v povinném ručení: kolize se zvěří už vás nemusí stát hromadu peněz

aktualizováno 
Pokud si chcete na jaře sjednat nové povinné ručení, prozkoumejte nejdřív nabídky pojišťoven. Novinkou je například pojištění Komplet od Generali, které kryje i střet se zvěří. Ostatní pojišťovny nabízejí slevy a vylepšení starších produktů.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Dva měsíce zadarmo od Directu

Kdo uzavře smlouvu do 7. března, získá akční slevu 10 procent. Na březen chystá pojišťovna Direct novou nabídku. "Všichni noví klienti získají dva měsíce pojištění v prvním roce zdarma, a pokud nezaviní v průběhu prvního roku nehodu, tak také dva měsíce zdarma ve druhém roce," prozradil Tomáš Zavoral.

Poražený srnec: škodu hradí Generali

Stalo se vám, že jste v noci porazili třeba srnce? Rána jako hrom a auto na šrot. Pojišťovna Generali nyní nabízí, že vám takovou škodu zaplatí v rámci povinného ručení Komplet. "Přitom výplata pojistného nemá vliv na bonus," doplňuje mluvčí pojišťovny Jiří Cívka. I když je tedy vina na vaší straně, o slevu za bezeškodní měsíce nepřijdete.

Aby vám však pojišťovna takovou škodu uhradila, musíte splnit podmínky. Buď zavoláte policii, která nehodu vyšetří, nebo službu na lince Generali Assistance. Ta škodu na autě zdokumentuje a také vám podle potřeby poskytne rozšířené asistenční služby, na které máte nárok. Pracovníci asistenční linky vám nyní nově zajistí v zahraničí tlumočení při jednání s policií nebo předání vzkazu příbuzným.

Jubilejní bonus od Allianz

Před deseti lety začaly povinné ručení nabízet i jiné ústavy než Česká pojišťovna. Allianz to oslavuje tím, že přidává navíc pět procent k plnému bonusu. Celkem tedy získají řidiči, kteří jezdí deset let bez nehody, slevu 55 procent.

AXA: menší města, levnější pojistka

AXA rozšířila členění, podle kterého určuje ceny, o bydliště majitele vozu.

"Rozhodli jsme se zvýhodnit klienty z menších obcí. Budou mít nyní o tři procenta levnější pojištění než ti z větších měst a o sedm procent oproti Praze," uvádí mluvčí pojišťovny Marek Zeman. Například klient z Kolína s fabií (50 KW) ušetří bez bonusů oproti Plzeňanovi 130 korun.

ČSOB Pojišťovna mění sazby i podmínky

ČSOB Pojišťovna od ledna změnila sazby. "Například v Praze se snížil koeficient, sazby jsme zlevnili o 10 procent," říká mluvčí Tomáš Hejda.

Změnila se také pravidla pro přiznání 30procentní Slevy dobrého řidiče. Rozdíl je v tom, že dříve byla sleva v prvním roce 15, ve druhém 10 a ve třetím 5 procent. Nyní je sleva 30 procent rovnou v prvním roce pojištění.

Gentlemanům za korunu od České pojišťovny

Pojišťovna nově posuzuje klienty (a počítá jim pojistné) i podle věku a bydliště. Mladí mají pojištění dražší, lidé z malých měst levnější.

U varianty Standard zvýšili limity plnění ze 40 na 50 milionů korun za škody na majetku i na zdraví. U varianty Exclusive zvýšili limit právní ochrany na 20 tisíc korun.

Česká pojišťovna dokonce poskytuje povinné ručení za pouhou jednu korunu. Nabídka platí pro řidiče, kteří získají ocenění Gentleman silnic za záchranu života po závažné dopravní nehodě, rychlou reakci a odvahu. A budou mít povinné ručení u České pojišťovny.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Bolavý zub mu neošetřili. Zanedbal jste prevenci, vzkázal dentista

Ilustrační snímek

Praktik, zubař a gynekolog. Ke všem těmto lékařům můžeme na preventivní prohlídku. Podle údajů pojišťoven svého práva...

Důchodcem načisto: reportáž, jak jsem si začala vyřizovat státní penzi

Ilustrační snímek

Začít si vyřizovat starobní důchod je pro mě tak trochu zvláštní situace. Už samotné slovo starobní mi zní divně. Moje...

Další z rubriky

Na co si dát pozor, když pojišťujete elektroniku

Ilustrační snímek

Ve slevách se dá nakoupit nejrůznější elektronika. K výhodným nákupům obchodníci často přidávají i možnost prodloužit...

Srazil na sjezdovce v Alpách lyžařku. Stálo to dva miliony korun

ilustrační snímek

Srážka s jiným lyžařem je podle pojišťoven poměrně častou pojistnou událostí. V alpských zemích navíc velmi drahou. V...

Zlomila si nohu v Alpách. Stálo to 355 tisíc korun

ilustrační snímek

Poranění kolenních vazů, zlomeniny končetin, zranění pánve, břicha a hlavy jsou nejčastější úrazy, které se stávají při...

Bitcoin 7 mýtů

Bitcoin 7 mýtů

Kurzy.cz Bitcoin – mnohými opěvovaná „budoucnost peněz“ a technologický vynález, který nám umožňuje vytvořit omezenou zásobu jed...

Najdete na iDNES.cz