Nové pojištění cílí na fotbalisty. Kluby za něj dostanou peníze

aktualizováno 
Pojišťovna Generali se snaží získat jako nové pojištěnce amatérské fotbalisty. Výhodou je, že za každého pojištěného fotbalistu dostane klub peníze. Ve srovnání s podobným životním pojištěním ostatních pojišťoven však Trefa neobsadila přední příčky.
Fotbal - ilustrační foto - Fotbal, ilustrační foto, míč, kopačky, trávník

Fotbal - ilustrační foto - Fotbal, ilustrační foto, míč, kopačky, trávník | foto: MF DNES

Pojištění cílí zhruba na 400 tisíc neprofesionálních fotbalistů do 64 let. Pojištění Trefa si mohou sjednat ve třech variantách za 395, 500 nebo tisíc korun měsíčně.

Vztahuje se na veškeré úrazy, tedy i na ty, které se pojištěnému stanou i mimo fotbalový trávník. Je to v podstatě investiční životní pojištění s velkým důrazem na krytí úrazů.

Při sjednání pojištění vyplňujete velmi zjednodušený zdravotní dotazník a neřeší se zdravotní stav, ke kterému většina pojišťoven přihlíží. Zajímavé je i rozšíření na jízdu autem. Pojištění kryje i smrt následkem úrazu při autonehodě, což u mnoha pojištění nenajdete.

Jednotlivé varianty pojištění trefa

Důležité také je nekoukat v první řadě na cenu za pojištění, ale na rozsah a pojistné částky. I tak se Trefa v modelovém příkladu ve srovnání s úrazovým pojištěním řadí až na chvost našeho srovnání v modelovém příkladě.

Není dobré se při sjednávání pojištění ohlížet na finanční odměnu pro klub. Fotbalistům, ale i ostatním sportovcům se vyplatí projít si konkurenční produkty a pečlivě zvážit, který jim nejvíce vyhovuje. Pojištění Trefa je životní pojištění. Ale otázkou je, zda se fotbalistům nevyplatí spíše úrazové pojištění. Modelový příklad dokládá, že u jiného pojištění můžete dostat i vyšší částku. Pojistné plnění se samozřejmě liší podle zranění a trvalých následků.

Příklad: Josef (32 let) hrál fotbalový okresní přebor. Při zápase si zlomil bércovou kost a musel být bezprostředně hospitalizován na 10 dnů. Po propuštění z nemocnice se jeho zdravotní stav zhoršil a Josef musel strávit dalších 5 dnů v nemocnici. Josef má trvalé následky v podobě úplné ztuhlosti kolene. Pojišťovnám jsme položili otázku, kolik by za tento úraz celkem vyplatily.

Pojišťovna Měsíční pojistné Pojistné plnění celkem
Česká podnikatelská pojišťovna 500 2 055 000
AXA 496 1 395 000
ČSOB 526 516 500
Uniqa 341 500 000
Kooperativa 500 minimálně 369 000
Česká pojišťovna 506 345 250
Trefa (Generali) 500 295 500
Zdroj: Pojišťovny, částky jsou uvedeny v korunách

Trefa sází na komunitu fotbalistů

Projekt mohou využít fotbalové kluby od IV. třídy až po divize. Odměna za všechny pojistné smlouvy je rozdělena podle měsíční pojistné částky. Za každou sjednanou Trefu 395 dostane klub 2 050 korun, za Trefu 500 získá tři tisíce korun a za nejdražší variantu Trefa 1 000 obdrží klub pět tisíc korun.

Během tří let by pojištění mělo do českého regionálního fotbalu přinést až čtvrt miliardy korun.

příklad

Počet uzavřených pojistných smluv v klubu 37
- 4× TREFA 1 000
- 25× TREFA 500
- 8× TREFA 395

Klub celkem obdrží 111 400 korun.

Zdroj: Generali, Fincentrum

Peníze budou klubům vypláceny ve čtyřech splátkách v průběhu tří let. Za tři roky by se jim však vyplatilo veškeré pojistné smlouvy vypovědět a sjednat si pojištění znovu. Klub by tak znovu dostal peníze za pojistné smlouvy.

"Lidé si spíše pojišťují dům a auto než zdraví. Nový trend v pojištění je oslovování určitých skupin, proto jsme vytvořili pojištění, které je šité na míru fotbalistům," dodává šéf Generali Petr Kopecký.

Slovo zúčastněného

"Snaha nového vedení ČMFS získat peníze pro malé kluby je chvályhodná. Předchozí garnitury nedělaly v tomto směru nic. Nicméně tento projekt nebude samospásný. Nabídky pojišťoven jsme už dostávali. Sice nikoli takto precizně vypracované s jasnou provizí, ale se slibem sponzorského daru, když se podaří uzavřít X smluv.

Z mého pohledu trenéra mládeže ale uzavření pojištění není tak jednoduché, jak se může zdát. Rozhodně nehodlám rodiče přemlouvat, aby uzavřeli smlouvu s konkrétní pojišťovnou. Za děti jsou zodpovědní jen oni a spousta z nich má pojištění dávno sjednané. Nabídl jsem pojišťovnám pouze termíny tréninků a zápasů, na které rodiče většinou chodí a kdy se s nimi dá jednat. Individuálně a bez účasti klubu. Teď jim můžeme říct o nové nabídce, která může pomoci klubu, ale něco jim vnucovat se nám příčí.

Když jsem si spočítal, kolik by náš klub za tři roky mohl dostat jako provizi, musím říct, že kdyby fungovala Sazka jako před lety, než musela splácet Sazka Arenu, dosáhli bychom na stejné peníze z jejích dotací možná za stejnou dobu nebo možná i dříve i bez úpisů pojišťovnám."

Vladimír Hlagaš, trenér mladších žáků v malém amatérském klubu Sokol Lipence

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu

ilustrační snímek

Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Soused pronajímá byt přes Airbnb, jeho hosté nás ruší. Jak se bránit?

ilustrační snímek

Sousedy si nevybíráme. To ovšem neznamená, že si musíme všechno nechat líbit. Co dělat, pokud je v sousedním bytě...

Další z rubriky

Změnit či ukončit pojistnou smlouvu není snadné, ale jde to

Ilustrační snímek

Životní pojištění kdysi uzavíral ten, kdo se chtěl pojistit a zároveň naspořit peníze. Potřeby klientů se však neustále...

Kolik peněz ukrojí z rozpočtu rodiny, když se živitel stane invalidou

Ilustrační snímek

Více než polovina Čechů se mylně obává, že jim invaliditu způsobí autonehoda či jiná forma závažného úrazu. Vyplývá to...

Pojištění domu či bytu je funkční, jen když s ním průběžně pracujete

Ilustrační snímek

Praxe ukazuje, že řada lidí v případě pojistné události tratí peníze kvůli podpojištění. Aktuálně se to týká zejména...

Špinavé triky u spořicích účtů a investičních produktů

Špinavé triky u  spořicích účtů a investičních produktů

Kurzy.cz Marketingové materiály se jen hemží nabídkou zhodnocení vkladů 3 % - 7 % ročně. V době, kdy na běžném spořicím účtu vaš...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ 1 SMĚNA

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz