Nové pojištění cílí na fotbalisty. Kluby za něj dostanou peníze

aktualizováno 
Pojišťovna Generali se snaží získat jako nové pojištěnce amatérské fotbalisty. Výhodou je, že za každého pojištěného fotbalistu dostane klub peníze. Ve srovnání s podobným životním pojištěním ostatních pojišťoven však Trefa neobsadila přední příčky.
Fotbal - ilustrační foto - Fotbal, ilustrační foto, míč, kopačky, trávník

Fotbal - ilustrační foto - Fotbal, ilustrační foto, míč, kopačky, trávník | foto: MF DNES

Pojištění cílí zhruba na 400 tisíc neprofesionálních fotbalistů do 64 let. Pojištění Trefa si mohou sjednat ve třech variantách za 395, 500 nebo tisíc korun měsíčně.

Vztahuje se na veškeré úrazy, tedy i na ty, které se pojištěnému stanou i mimo fotbalový trávník. Je to v podstatě investiční životní pojištění s velkým důrazem na krytí úrazů.

Při sjednání pojištění vyplňujete velmi zjednodušený zdravotní dotazník a neřeší se zdravotní stav, ke kterému většina pojišťoven přihlíží. Zajímavé je i rozšíření na jízdu autem. Pojištění kryje i smrt následkem úrazu při autonehodě, což u mnoha pojištění nenajdete.

Jednotlivé varianty pojištění trefa

Důležité také je nekoukat v první řadě na cenu za pojištění, ale na rozsah a pojistné částky. I tak se Trefa v modelovém příkladu ve srovnání s úrazovým pojištěním řadí až na chvost našeho srovnání v modelovém příkladě.

Není dobré se při sjednávání pojištění ohlížet na finanční odměnu pro klub. Fotbalistům, ale i ostatním sportovcům se vyplatí projít si konkurenční produkty a pečlivě zvážit, který jim nejvíce vyhovuje. Pojištění Trefa je životní pojištění. Ale otázkou je, zda se fotbalistům nevyplatí spíše úrazové pojištění. Modelový příklad dokládá, že u jiného pojištění můžete dostat i vyšší částku. Pojistné plnění se samozřejmě liší podle zranění a trvalých následků.

Příklad: Josef (32 let) hrál fotbalový okresní přebor. Při zápase si zlomil bércovou kost a musel být bezprostředně hospitalizován na 10 dnů. Po propuštění z nemocnice se jeho zdravotní stav zhoršil a Josef musel strávit dalších 5 dnů v nemocnici. Josef má trvalé následky v podobě úplné ztuhlosti kolene. Pojišťovnám jsme položili otázku, kolik by za tento úraz celkem vyplatily.

Pojišťovna Měsíční pojistné Pojistné plnění celkem
Česká podnikatelská pojišťovna 500 2 055 000
AXA 496 1 395 000
ČSOB 526 516 500
Uniqa 341 500 000
Kooperativa 500 minimálně 369 000
Česká pojišťovna 506 345 250
Trefa (Generali) 500 295 500
Zdroj: Pojišťovny, částky jsou uvedeny v korunách

Trefa sází na komunitu fotbalistů

Projekt mohou využít fotbalové kluby od IV. třídy až po divize. Odměna za všechny pojistné smlouvy je rozdělena podle měsíční pojistné částky. Za každou sjednanou Trefu 395 dostane klub 2 050 korun, za Trefu 500 získá tři tisíce korun a za nejdražší variantu Trefa 1 000 obdrží klub pět tisíc korun.

Během tří let by pojištění mělo do českého regionálního fotbalu přinést až čtvrt miliardy korun.

příklad

Počet uzavřených pojistných smluv v klubu 37
- 4× TREFA 1 000
- 25× TREFA 500
- 8× TREFA 395

Klub celkem obdrží 111 400 korun.

Zdroj: Generali, Fincentrum

Peníze budou klubům vypláceny ve čtyřech splátkách v průběhu tří let. Za tři roky by se jim však vyplatilo veškeré pojistné smlouvy vypovědět a sjednat si pojištění znovu. Klub by tak znovu dostal peníze za pojistné smlouvy.

"Lidé si spíše pojišťují dům a auto než zdraví. Nový trend v pojištění je oslovování určitých skupin, proto jsme vytvořili pojištění, které je šité na míru fotbalistům," dodává šéf Generali Petr Kopecký.

Slovo zúčastněného

"Snaha nového vedení ČMFS získat peníze pro malé kluby je chvályhodná. Předchozí garnitury nedělaly v tomto směru nic. Nicméně tento projekt nebude samospásný. Nabídky pojišťoven jsme už dostávali. Sice nikoli takto precizně vypracované s jasnou provizí, ale se slibem sponzorského daru, když se podaří uzavřít X smluv.

Z mého pohledu trenéra mládeže ale uzavření pojištění není tak jednoduché, jak se může zdát. Rozhodně nehodlám rodiče přemlouvat, aby uzavřeli smlouvu s konkrétní pojišťovnou. Za děti jsou zodpovědní jen oni a spousta z nich má pojištění dávno sjednané. Nabídl jsem pojišťovnám pouze termíny tréninků a zápasů, na které rodiče většinou chodí a kdy se s nimi dá jednat. Individuálně a bez účasti klubu. Teď jim můžeme říct o nové nabídce, která může pomoci klubu, ale něco jim vnucovat se nám příčí.

Když jsem si spočítal, kolik by náš klub za tři roky mohl dostat jako provizi, musím říct, že kdyby fungovala Sazka jako před lety, než musela splácet Sazka Arenu, dosáhli bychom na stejné peníze z jejích dotací možná za stejnou dobu nebo možná i dříve i bez úpisů pojišťovnám."

Vladimír Hlagaš, trenér mladších žáků v malém amatérském klubu Sokol Lipence

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Šila, kojila a spala jen pár hodin. Teď je nejúspěšnějším prodejcem

„Loni se můj obrat přiblížil jednomu milionu. Jsem ráda, že mám tolik věrných...

Na webovém portálu, kde lidé vystavují své ručně vyrobené zboží, je nejúspěšnějším prodejcem. Přestože má na kontě přes...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Další z rubriky

Sedm věcí, na které byste neměli zapomínat při pojištění auta

Ilustrační snímek

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, tedy takzvané povinné ručení, je nutnost. Havarijní pojištění je...

Na co si dát pozor, když pojišťujete elektroniku

Ilustrační snímek

Ve slevách se dá nakoupit nejrůznější elektronika. K výhodným nákupům obchodníci často přidávají i možnost prodloužit...

Zmapovali jsme, na co letos přispívají všechny zdravotní pojišťovny

Ilustrační snímek

Pokud uvažujete o změně zdravotní pojišťovny, je dobré se nejprve podívat, čím vás ta vaše hýčká a co přechodem k jiné...

V italském letovisku Bibione zakázali kouření na plážích. Cigaretové filtry jsou...

V italském letovisku Bibione zakázali kouření na plážích. Cigaretové filtry jsou...

Kurzy.cz Oblíbené letní turistické letovisko Bibione zavádí jako první v celé Itálii úplný zákaz kouření na všech plážích. Novin...

Najdete na iDNES.cz