Diskuse k článku

Nejdřív foťte a poškozené věci nevyhazujte, radí pojišťovny vyplaveným

Škodu, která vám vznikla po povodni, nejprve vyfoťte. Sepište všechny poškozené věci a teprve pak začněte uklízet. Zničené cenné věci nevyhazujte, dokud nepřijde likvidátor. Pokud to jde, snažte se zachránit i pojistné smlouvy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

WIFI

?

Zachránit smlouvy ? Vždy jsem žil v přesvědčení, že každá strana má min. 1 paré - to je pro pojišťovnu takový problém vyhledat tu svojí, např. dle RČ pojištěného ?

0/0
9.8.2010 9:06

Chilavert99

Zamyšlení

odklízet se samozřejmě musí, to nikdo nepopírá, pro nejhladší průběh je potřeba vše zdokumentovat, ale je jasné, že ne na úkor zdraví, případných větších finančních škod,nebo zajištění základních potřeb osob.

nadáváte tu na pojišťovny...ale co je pojišťovna??? subjekt, který má za úkol vytvářet zisk... pokud by to tak nebylo,jednalo by se o nevýdělečnou organizaci...

nadáváte na plnění, které není podle vašich představ...ale nedílnou součástí pojistné smlouvy jsou pojistné podmínky,které,když si člověk přečte, ví na co má nárok a na co ne... za a) pojištění  funguje na principu nahodilosti..pokud jsem vyplaven každý rok, nemůžu čekat, že se o mne pojišťovny poperou, protože nahodilost zde není,pravděpodobnost se blíží 100%. jinak...kdo z vás by pojistil svého kamaráda "pepu" za 1000Kč na rok, když by byl každý rok vyplaven za 50.000,-??? za tři roky jste v minusu 47 tisíc? je to dobrý job?

0/0
9.8.2010 0:10

papazian

Hloupé rady, vymluvy pojišťoven!

S odklízením se musí přece začít hned jak to jde, pojišťovny propustili zbytečně moc pracovníků a nyní to nestníhají a chtějí po nás, abychom čekali až do jejich příjezdu. Za další co dělat, když doma fotoapárát nemáme? Ve smlouvě je uvedeno, že musím provádět fotografické práce a fotit a fotit? Já si myslím, že vše je jasné, ze zpráv jiště pojišťovny zaregistrovali kde k neštěstí došlo, že je dům zničený je také zřejmé a pokud někdo švindluje, tak to jsou desetníky, co tak asi může ušvindlovat, když přišel o celý svůj majetek, je bez foťáku, smlouvy vzala velká voda... Realita je zcela jiná, pánové z pojišťovnictví! A pak se divíte, že se lidé tak neradi pojišťují, vlastně jsme obtížný hmyz, který spíše škodí.

0/0
8.8.2010 21:49

Chytry.Kocour

ovšem to platí pouze v případě...

pokud se jim foták neutopil

0/0
8.8.2010 16:40

Kocka Domaci Angorka

OK: priorita zachranovat

fotak, mobil. Ne lid! Pekne:-(:-( Cs.poj. jsou...:-(:-(:-(

0/0
8.8.2010 11:10

spokojený volič

Pojistit se ano

ale ne v česku.

0/0
8.8.2010 10:07

Kocka Domaci Angorka

Re: Pojistit se ano

Kazdy muze? Kazdy tolik penez ma? Nema. Ceske poj.by nemely se chovat jak hyeny. U ces.pojistk musis pravnika mit,at dostanes co mas narok. Strasne:-(:-(

0/0
8.8.2010 11:14

papazian

Re: Pojistit se ano

Všechno toto jsou důsledky nízké naši všeobecné úrovně, proto na pojištění v zahraničí nemáme. A kdybychom měli více peněz, tak by i naše pojišťovny zvedly kvalitu své práce, prostě za málo peněz málo muziky platí i zde. Sazby jsou ohlodané až na kost, takže jako naše pojišťovny se jeví jako výhodné, ve skutečnosti jsou velmi drahé, když se chovají jako hyeny a když po velkých tahanicích člověk dostanete velké  nic... Má pak cenu se vůbec pojišťovat? Kromě toho v zátopových oblastech i kdyby jste prosil na kolenou, tak vás nechtějí pojistit. A pokrytectví pravičáků - lidé si za neštěstí mohou sami, měli být dostatečně pojištěny. Pokud pojišťovna si vybírá jen rozinky, tak by měla přijít o licenci, obyvatelstvo by se mělo konečně schopit a žádat reálné mzdy odpovídající států EU, aspoň našich sousedů! Politika levných montáren, laciného vývozu se nám vrací i s úroky. Selhala hospodářská politika, vize a cíle prakticky za 20 let nebyli nikdy nadefinovány a stanoveny. Hlavně, že máme euro

0/0
8.8.2010 21:58

papazian

Re: Pojistit se ano

Poslední věta byla pochopitelně nadsázka! Faktem ale je, že stabilnější kotvou v globální ekonomice bohužel pro nás není česká koruna, ale měna euro. Pokud klesalo euro, tak koruna ještě rychleji, její kurz  stejně i dnes velmi závisí na euru a díky své slabosti líta nahoru dolů jak zmatený pes, což ekonomice škodí daleko více než její případná silná pozice. I Slováci silné euro ustáli, to bylo řečí, že díky euru budou mít propadák. Ale realita je jiná, oni klesali méně, měli lepší čísla exportu, inflace, úročení v bankách, dá se říci, že my jsme prodělali, oni vydělali... a trend mají nastaven daleko zdraveji než my, kteří jsme ztratili deset let svého života..., škoda pro nás! Před 21 lety se mělo lépe v Jugoslávii, uběhlo historicky pár let a kdo z nás by dnes toužil žít v Bělehradě?

0/0
8.8.2010 22:03

pavel.n

zkušenosti

nafotíte , popíšete , a stejně Vás budou vyslýchat jak na KGB - jestli jste to nepolili kýblem vody a kdo Vás k tomu navedl , zda voda stála nebo klesala a jak rychle , zda jste měli 15 nebo 16 pytlů s pískem a kdo Vám řekl , že právě tam mají být a když toto všechno projdete , tak Vám z pojišťoven řeknou , že máte smlouvu platnou na záplavu a ne povodeň - vítejte v české republice - ,,kdo neskáče není Čech"...!!!

0/0
19.5.2010 21:26

Effča

Re: zkušenosti

R^R^R^R^R^

0/0
8.8.2010 9:46

vtech

Re: zkušenosti

Pojistovaci jsou stejna pakaz vsude na svete. Vzdy zjistite, ze Vas pojistili na neco jineho, nez se Vam prihodilo.

0/0
8.8.2010 10:08

Kocka Domaci Angorka

Re: zkušenosti

Pravnika u sebe! Agent netroufne potom na tebe:-)

0/0
8.8.2010 11:17

strasa_cz

užitečný článek

Děkuji za užitečný článek.

Doufám, že ho nebudu potřebovat, ale postiženým se může hodit.

0/0
18.5.2010 12:23

Xladi

Re: užitečný článek

Obávám se že postižení mají jiné starosti než čtení článků

0/0
18.5.2010 12:44

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz