Diskuse k článku

Na kole jsem boural do auta, bundy a hodinek, vymýšlel si v pojišťovně

Od loňska se v Česku množí případy podvodů u majetkových pojistek. Podvádí se více i v pojistkách odpovědnosti za škodu, bez ohledu na hrozbu až deseti let za mřížemi. Pojišťovny ovšem v boji s podvodníky přitvrzují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ted61

něco jiného

chtěl bych se zeptat proč u článku Drsná finta jak obrat stát:místo sociálních dávek pěstounská péče, není diskuse? Je to proto , že Ti slušní a pracující lidé  nemají nárok se vyjádřit k pijavicím?

0/0
14.6.2010 11:49

Blucher

Spousta nesmyslů 3

Základem je mít kvalitní pojistnou smlouvu. Nechám si vystavit návrh pojistné smlouvy vč. pojistných podmínek. Pokud něčemu nerozumím, konzultuji s odborníkem. Navíc si nechám zpracovat návrhy poj. smlouvy od několika pojišťoven. Pokud nastanou při likvidaci problémy, doložím pojišťovně veškeré požadované doklady a písemně ji vyzvu, ať do 30 dnů uhradí škodu a že pokud tak neučiní, budu se domáhat náhrady škody soudně (vč. včech ostatních nákladů, které mi vzniknou). Pokud ani pak pojišťovna nebude pozitivně reagovat, pak zajdu na nejbližší advokátní kancelář, celý případ konzultuju a pokud jsem v právu - škodu vymáhám. Pozor, běží lhůty promlčení, tak nebudu s pojišťovnou korespondovat dva roky. Jinak, pokud by si pojišťovna byla jista v kramflecích, že chcete na ní podvodně vylákat peníze, tak na vás již podala trestní oznámení.

0/0
13.6.2010 9:20

Blucher

Spousta nesmyslů 2

Všechny pojišťovny jsou subjekty, které se snaží maximalizovat zisk a podle toho se někdy tak chovají. Ty plať a ma ne. Navíc ze zákona platí, že průkazní břemeno je na straně poškozeného, což znamená, že musí prokázat vniklou škodu, resp. její výši. To je nejen fotodokumentace, kterou si pořídí poškozený, ale i svědecké výpovědi, šetření policie apod. Na druhé straně pojišťovna je povinna plnit do 30ti dnů kdy dostane všechny doklady.Pokud tady někdo tvrdí, že likvidátor odmítl plnění škody na vozidle (škoda nastala při řetězové bouračce) s odůvodněním, že auto bouralo jinde, pak je to nesmysl. U takové nehody byla jistě PČR a likvidátorce protokol z PČR otluču o hlavu. Volat policii k autonehodě mohu když škoda přesáhne 100 tis. Ale doporučuji jí volat skoro pokaždé (ne škrábanec na park.)- odůvodním to, že mne bolí krční páteř (to je škoda na zdraví) a nechám se vyšetřit lékařem. Nemocenskou mi sice nedá, ale mám protokol policie a pojišťovna již nemůže nic zpochybňovat.

0/0
13.6.2010 9:05

Blucher

Spousta nesmyslů 1

To, že někdo koupí dům za 5 mil. a pojistí na 10.mil., nezakládá podezdření z pojistného podvodu. Nemovitost (bez pozemků) se pojišťuje na novou hodnotu. Tedy bez snížení o koeficienty opotřebení, prodejnosti apod. Prostě, když dům vyhoří do základů, aby si mohl postavit stejný.Naopak vozidlo pojišťujete na obecnou hodnotu, t.j. takovou, aby bylo při totální škodě možno koupit vozidlo stejného stáří, značky a výbavy. Což u domu nelze.

Jen upozorňuji, že pojišťovny si u některých rizik stanovují limity plnění. Např. pokud mám dům v nové hodnotě za 10. mil. a limit plnění v riziku pád stromu sesuv půdy 1mil., pak se nesmím divit, že když mi sesuv půdy  zničí celý dům a já dostanu jen 1 mil. Kč.  Proto je třeba uvážlivě uzavírat pojistné smlouvy. Pokud něčemu nerozumím, pak konzultovat s odborníkem.

0/0
13.6.2010 8:38

WIFI

překvapení

a co se diví, když do plnění tahají vždy amortizace ?

 Amortizace ANO, když si udělám svou vinou na svém voze škodu a chci ji uhradit z havarijního pojištění. Je jasný, že auto má nějakou cenu,nižší než původní, proto logicky nedostanu za 10 let starou oktávku 350 000 Kč, i když jsem ji za tuhle cenu koupil. Jiná věc je, že pokud ji mam na tuhle částku pojištěnou

Amortizace NE - pokud mi někdo nabourá auto, chci z jeho pojištění mít zase auto funkční, provozuschopné a nějaký tabulky jsou mi ukradený. Já auto opravovat nechtěl, pojištovny by měly být rády, že nemusí platit i ztracený čas, který je třeba na řešení oprav.

0/0
24.5.2010 10:55

Andee in Red Book

No...

Když čtu všeobecné podmínky jednotlivých pojišťoven, mám doijem, že podvodník je úplně někdo jinej ;-D

0/0
23.5.2010 19:55

Rudý přízrak fights for freedom

tak podvadet se snazi obe strany

jednak pojistovny se snazi najit obezlicky, aby nemuseli pojistne plneni vyplacet a jednak to nekteri delaji tak, ze se pojisti az potom co vznikne pojistna udalost. Jeden takovy pripad znam osobne a fascinovalo me, ze pojistovna to misto pojistila jen tak z kancelare a nema pracovniky, kteri by to dosli fyzicky omrknout. Takze se pojistna udalost stala tri tydny po pojisteni a pojistovna vyplatila penize. :-/

0/0
23.5.2010 10:59

sdsa

Zkusenosti s Kooperativou

Napr. pripad Minarik vs Kooperativa

Pojistovna zjistila, ze plneni v radu desitek milionu je nevyhodne, ale klient ma skutecne narok. Tak to zkusila a klienta krive obvinila z podvodu.... takovych pripadu Kooperativa vs klient mam vice

Pojistovna je v mnohem nevyhodnejsim postaveni - ji chrani trestni zakon, ale jaky zakon chrani klienta, kdyz pojistovna nezaplati ???? Klient nemuze pouzit trestni zakon, ale musi se soudit obcanskopravne ....

Proste pozustatek komunismu, ktery pojistovnam naramne vyhovuje

0/0
21.5.2010 17:44

Pepíček Vyskoč

Re: Zkusenosti s Kooperativou

Jasně, zrovna Minařík je čistý jak lilie... V civilizované společnosti už by dávno seděl na doživotí, a to ne za tu Kooperativu Rv.

0/0
22.5.2010 22:56

politicky nekorektní trolejbus

to se zase na severní Moravě

chytrejch, pro který byla pojištovna zloděj . Do pondělí ......

0/0
21.5.2010 8:12

samota

Největší podvodník-Česká pojišťovna

Pozor na tuto pojišťovnu. Při škodní události jsme pořídili fotky škod.Bohužel jsme museli místo částečně opravit, aby nedošlo k ještě větším škodám. Likvidátorka přišla za tři dny,  pořídila svoje fotky  a dostali jsme zaplaceno škodu, která byla jen desetinou  toho, kolik stála oprava. Při reklamaci jsme zjistili, že námi pořízené fotky vůbec pojišťovna nepoužila.Spor se táhl tři roky, pak nám sdělili, že škoda je promlčena. Heslo ČP -chráníme vaše sny je pravdivé, protože po jednání s jejími pracovníky opravdu spát nebudete.

0/0
21.5.2010 0:06

Atomas

Re: Největší podvodník-Česká pojišťovna

Kecáš, protože dle zákona o pojistné smlouvě se právo na plnění promlčí nejpozději za 3 roky, ale promlčecí doba práva na plnění počíná běžet za 1 rok po vzniku PU.

0/0
21.5.2010 9:20

TRX

Za celé roky mám negativní zkušenosti

jedině s Českou Pojišťovnou. Ti vůbec neznají slovo plnění pojistné události.Rv

0/0
20.5.2010 17:15

Andee in Red Book

Re: Za celé roky mám negativní zkušenosti

Já s nimi mám naopak celkem dobrý zkušenosti. Ale mám u nich pojištěných sedm aut, areál, spoříme tam zaměstnancům, tak jsem možná zajímavější klient, než "obyčejná" soukromá pojistka...

0/0
23.5.2010 19:59

Pjotr_Pjotrovic

Pojištění motorky

Tak si představte, že jsem si chtěl pojistit nově koupenou ojetou motorku. Chtěl jsem si jí pojistit proti krádeži a nehodě. Pojistná částka měla být 150 tisíc. U Directu mi řekli, že mi jí pojistí za částku, teď se držte, 30 tisíc ročně!!!! 8-o8-o Tak jsem se toho pojiťováka zeptal, jestli mu nepříjde divně, že bych na pojistce platil 20 % hodnoty motorky? Že za 5 let neplacení pojistky, ale spoření těch 30 tisíc, bych si tu motorku mohl koupit znova. Tak jsem mu poděkoval a rozloučil se. Nedokážu si představit, kolik asi stojí pojistka na novou motorku v hodnotě třeba 350 tisíc.

0/0
20.5.2010 16:29

Hall9009

Re: Pojištění motorky

To bude asi tím, že dle statistik každá třetí motorka v ČR je ukradena nebo totálně zničena.

0/0
20.5.2010 16:51

TRX

Re: Pojištění motorky

Obodbná zkušenost. Chtěl sem si pojistit nového Harleye v ceně 600tis s alarmem a sat. vyhledáváním a spočítali mi to na 95.000,- Takže logicky jem nepojišťoval nic. Jen pro info pojištění auta v hodnotě 3mil mě stojí 100tis. Takže neůměra veliká.

0/0
20.5.2010 17:14

Andee in Red Book

Re: Pojištění motorky

Je to úměrné míře rizika... viz statistika citovaná výše...

0/0
23.5.2010 20:01

PatrikChrz

Re: Pojištění motorky

Ano, pojištění motorek je drahé, obvykle stojí mezi pětinou až třetinou ceny. Je to dáno tím, že motorky se mnohem víc kradou a téměř každá nehoda je v podstatě totálka. Z tohoto důvodu některé pojišťovny nepojišťují motorky vůbec, právě kvůli určité "špatné publicitě", kterou v klientech zjištění, kolik to pojištění stojí, vyvolává.

Levnější jsou osobní auta, ty stojí obvykle 5 až 10 % (dražší je u aut luxusních značek, která se víc kradou a kde i hodina v servisu stojí o dost víc). Naopak velmi levné je pojištění nákladních vozidel, obvykle 1 - 2 % z hodnoty.

Takže chceš mít levnou pojistku? Kup si náklaďák :D

0/0
20.5.2010 17:48

Alexus

Re: Pojištění motorky

Kdyz se pojistujes u directu tak se nediv....je to jak kde....ted sem pojistoval klienta na motorku 4 roky starou a pod 15 tis. rocne na pov. + hav sem to dostal.....bylo to BMW..allrisk -sezonni havarie evropa...klient spokojen...

0/0
20.5.2010 21:22

Cácorka

Re: Pojištění motorky

na Direkt pozor jsou levní dokud po nich nechceš nějaké plnění

0/0
21.5.2010 8:23

politicky nekorektní trolejbus

Re: Pojištění motorky

Sebevrahy nepojišťují;-D:-P

0/0
21.5.2010 7:58

Holant

Nechápu

Já prostě různá pojištění nechápu, v pojišťovně si skoro vždycky najdou důvod, proč zamítnout vyplacení pojistky atd.

0/0
20.5.2010 16:07

Andee in Red Book

Re: Nechápu

Chce si to přečíst pozorně, co pojistka zahrnuje, pak se nebudeš divit... druhá věc je, že názvy pojistek a jimi pokryté situace spolu občas korespondují velmi povrchně...

0/0
23.5.2010 20:04

Guest452

Grrr

Slysel jsem pribeh o pani, ktera byla oznacena za podvodnici podle pojistovaciho agenta.

Ta pani se stala ucastnikem hromadne dopravni nehody.. a dle pojistovaciho agenta bourala jinde a auto si nechala prevest na misto te hromadne dopravni nehody.

Tak to to ***** ma byt??? Rekl bych, ze polovina z tech "podvodu" ani podvody nejsou

0/0
20.5.2010 15:35

lotky

Re: Grrr

nešlo o agenta ale likvidátora. A jedná se o vcelku běžnou praxi, hlavně u lidí movitějších, co maj kontakty. Spousta takovejch podvodů je odhalená tim, že je prostě někdo napráská. A tydle příběhy šířej lidi, co na pojišťovny nadávaj z principu a tudíž si všechny příběhy upravujou ku obrazu svému.

0/0
20.5.2010 15:51

Oldis_rab

Re: Grrr

stejne jako exekutory?

0/0
20.5.2010 16:27

lotky

Re: Grrr

souvislost?

0/0
20.5.2010 16:31

TRX

Re: Grrr

Tady je zas dneska pojišťováků....

0/0
20.5.2010 17:16

PatrikChrz

Re: Grrr

Přesně tak. Na nejvíc pojistných podvodů se přijde při rozvodech :)

0/0
20.5.2010 17:49

Pepíček Vyskoč

Re: Grrr

Co má pojišťovací agent společného s likvidací pojistné události, komiku 8-o?

0/0
22.5.2010 23:06

Atomas

Rekapitulace

Tady na diskuzi je to samej machr, co dokázal ochcat pojišťovnu, dále samej machr, co byl pojišťovnou ošizený - ale vydobil si své a závěrem je největším zlem samozřejmě pojišťovna, u které si všichni diskutující byli nuceni nechat pojistit svůj majetek a ona neustále šidí...Tak proč se lidi pojišťujete?

0/0
20.5.2010 14:40

lotky

Re: Rekapitulace

no ono to bude asi takhle: několik málo procent lidí vidí za čimkoliv, co začíná na "poj", zlodějnu apod. Případně sami vědí o pojištění kulový a nechaj se nechytat kdejakym člověkem, co nabízí pojištění, na cokoliv. No a ta druhá sorta jsou tvrďáci od piva, co všechno vědí nejlíp, vždycky všechno dokážou a nikdo jim nikdy nic nedokázal.

 

A dneska si tu dali ty podezřívavci, hlupáci a brouci pytlíci sraz.

0/0
20.5.2010 14:51

Atomas

Re: Rekapitulace

R^ Souhlas, tolik blábolů na jednom místě jsem dlouho nečetl...

0/0
20.5.2010 14:53

Alexus

Re: Rekapitulace

Ano, máte pravdu..tolik zakomplexovanců níže, kteří pojištění nerozumí,ale jsou nejchytřejší na světě se málokdy vidí...R^

Nějak zapomínají se podívat na každoroční statistiky CAP  na www.cap.cz , kde jsou vidět např. výplaty z povodní....případně výroční zprávy pojišťoven,kde je vidět kolik miliard ročně uchránili....

A ruku na srdce..jestli tu nějaký komplex závidí,že pojišťovna vydělává...tak by si měl uvědomit, že u pojišťovny, která je ve ztrátě by se asi nepojišťoval....

0/0
20.5.2010 15:19

lotky

Re: Rekapitulace

ČAP bude podle zdejších elitních diskutérů zločineská organizace chránící dceřiné zločinecké organizace zvané pojiš'tovny. Pojiš'tovna přeci nikdy nic nevyplácí! NIKDY! ;-D

0/0
20.5.2010 15:35

Stone_Pilot

Re: Rekapitulace

Zřejmě mají nějaké zkušenosti -  roky třeba platili jak mourovatí, pak došlo ke škodě a pak se divili, kolik jim pojišťovna po různých odpočtech a amortizacích vyplatila. Víte, mně je jedno, že podle pojišovny je můj blatník na autě ze 40 % odepsaný - neplánoval jsem jeho výměnu až do konce života vozu. A když je nabouranej, nechce se mi 60%  z něj plati ze svého, když jsem pojištěnej. Spolúčast, atd. atd..... prostě nedivte se, že lidi nadávají. Nebo že pojistku vypoví (můj případ), protože je často lepší se škodou počítat a mít na ni rezervu mež krmit pojištovny a dostat almužnu.

0/0
20.5.2010 15:31

lotky

Re: Rekapitulace

Zkuste vymyslet nějáký účinný opatření proti spekulantům. Pak budou pojišťovny platit klidně v nových cenách (pokud samozřejmě nastane nahodilá událost splňující definici pojistné události). Jenže, jakmile by to pojišťovny udělali, tak dojde k tomu, že Pepa zjistí, že ta Felicie je přeci jenom stará a tak jí obtočí kolem stromu a ze svý 12 let starý pojistky by vyinkasoval 250 tisíc na nový auto. Jo, nadávat je jednoduchý, ale vymyslet řešení, to už je těžší. Mimochodem, z toho důvodu se doporučuje si např. havarijní pojistky pravidelně aktualizovat (ideálně jedenkrát za 1-3 roky, záleží podle hodnoty vozidla).

0/0
20.5.2010 15:43

Stone_Pilot

Re: Rekapitulace

Jasně, jen jsem reagoval na kritiku těch, co nadávají na pojišťovny a jsou tady pojištovákama označovaní za hlupáky. Osobně už mám pojištěnej jen barák, vše ostatní jsou podle mě vyhozený prachy. Na moje auto jsem jako funglovku platil 25 tisíc, po 2 letech úžasná sleva o 15%. Všichni víme, jaká je po 2 letech hodnota auta a ti, co nějakou škodu likvidovali, kolik dostanou. Tak jsem se na to vykašlal. Pojištění domácnsti je taky k smíchu. Snad jedině životní, kvůli rodině, ale kdoví, jestli taky není lepší někam spořit..... Pojištění je super třeba pro obchodníky - třeba na škody při  dopravě apod.. Zakalkulujou do ceny zboží a mají jistotu v případě průšvihu. Naprostá většina pojistek pro občany je ale obchod s deštěm.

0/0
20.5.2010 15:50

lotky

Re: Rekapitulace

jestli to šlo dolu pouze o 15%, tak nebyla dostatečně snížená pojistná částka. Tu si přecu určujete sám. Stačí se podívat do autobazarů a aktuální tržní cenu určitě najdete. za 25 tisíc předpokládám vozidlo střední třídy a tam ten pokles (i se započtenim bonusu) musí být výraznější.

Domácnost - když kompletně vyhoříte nemáte nic. Pokud nemáte úspory tak budete rád, když si koupíte něco na sebe. Samozřejěm s pojistnejma částkama je to tu problematický, ale pojištění domácnosti nebejvá zase moc drahý. Radši trochu přepojistit než riskovat podpojištění (a tzn. malý plnění). Samozřejmě to chce mít externě uloženou fotodokumentaci, od dražších věcí ideálně faktury (by't třeba nascanovaný)

život - spoření se může vyplatit za dostatečně velký spořící částky v případě, že byste nezemřel za rok. Platíte hypotéku (milion) a za rok po sobě necháte manželku s dítětem. Kolik za ten rok stihnete naspořit? :)

 

Samozřejmě je podstoupení rizika ale individuální, každému vyhovuje něco. jinýho

0/0
20.5.2010 16:01

Stone_Pilot

Re: Rekapitulace

jo, shodneme se na tom, že je to o hodnocení rizik. Nestojí mi za to si pojišťovat sedací soupravu ani televizi. To si obojí koupím z výplaty, pokud nechci super luxus (jakože nechci, beru to jako spotřební věci) Barák pojištěnej mít musím, to už je jiná suma. Auto je mezi, tak holt doufám, že neudělám totálku a že mi ho neukradnou. To je samozřejmě moje riziko, které musím zvážit. P.S. S tím autem a snížením částky pojistky  - to mi snad měla navrhnout pojišťovna, ne? Nebo by mi snížila plnění jen o 15%? O tom dost pochybuju. Každopádně mě překvapilo, že mě ani nepřemlouvali, abych tu havarijní pojistku neukončoval......

0/0
20.5.2010 16:14

lotky

Re: Rekapitulace

U toho hav. pojištění je to individuální věc a přepracovávat smlouvy si musíte sám. Pojišťovna sama od sebe nemůže a ani nesmí snížit pojistnou částku (pokud to nebylo sjednáno při podpisu smlouvy, ale to se zase řídí přesnými pravidly a tak to stejně realitu nekopíruje). Problém je v tom, že pojišťovna musí vyplácet plní v časových cenách (tzn. se započtenim amortizace). Proto je úprava pojištění na vás, respektive musí vyjít z vaší iniciativy (může se stát, že budete osloven v rámci nějáké akce, ale na to bych nespoléhal). Minimálně při ukončován pojištění to mělo být nabídnuto. Ale solidní zprosředkovatel by na toto měl upozornit už při podpisu smlouvy.

0/0
20.5.2010 16:30

Alexus

Re: Rekapitulace

To stone pilot...zalezi na tom u jake pojistovny jste to mel a jak mela koncipovano Havarijni pojisteni....Horni limit pojisteni pokud nepojistujete kaskem se nesnizuje automaticky..ale nesouhalsim tu z kolegou....u Parcialnich skod( bouchnete si jen blatnik, proste neni to totalka) delam havarijni pojistky jen takove, kde plnime v nove cene..tudiz vam odectem jen spoluucast i na starsi auto..dale u osobaku davat 0 az 5 % spoluucast.....Obecna cena....tedy ta...za kerou by sjte stejne auto dnes poridil palti jen pri totalce ci ukradeni a je to o tom..aby jste si mohl poridit stejny vuz stejneho stari a vybaveni....kazodpadne ty kazde cca 3 roky aktualizovat havarijku...

A co se tyce ostatniho....je to jednoduche..at si tu nadava kdo chce...ale pojisteni ma smysl pro kazdou osobu...ktera nema rezervy na svuj majetek ..ktery vlastni...tzn..mate auto v hodnote 200 tis ??? Fajn..mate tech 200 tacu bokem ..dkyz  vam ho lohnou?? Ne...pak pojistka ano..a tento princip plati obecne...

0/0
20.5.2010 21:32

lotky

Re: Rekapitulace

ha, to jsem si neuvědomil s těma součástkama, díky za upřesnění. I tak tu platí, že na součásti se plní maximálně do časové (tržní) ceny celého vozidla.

0/0
20.5.2010 22:21

Pepíček Vyskoč

Re: Rekapitulace

"delam havarijni pojistky jen takove, kde plnime v nove cene" - pán je z D... nebo jiné sračkoidní pojišťovny? Ono se snad u KASKO plní jinak než v nové ceně?

0/0
22.5.2010 23:13

Alexus

Re: Rekapitulace

Pepicku neco si nastuduj, ano u KAska se pri totalne skode plni v cene vozu v hodnote k datu poj. udalosti, coz nova cena urcite neni....Ja jsem popisoval skodu parcialni a pan rozhodne neni od Directu....;-)

0/0
23.5.2010 15:48

divizni

Re: Rekapitulace

blablabla - pokud se nejedná o 1. majitele v prvním roce stáří

0/0
10.6.2010 22:04

PetrVobo

Re: Rekapitulace

Tak, jakekoliv auto starsi nez 4 roky proste nema cenu pojistovat.

0/0
20.5.2010 16:13

Alexus

Re: Rekapitulace

to Petr Vobo...s tim nesouhlasim....zalezi na jeho obecne cene..nema smysl generalizovat... POjistim je produktem....kde maji horni limit ve skutecne dnesni hodnote auta a parcialni skody jsou v nove cene bez amortizace...jen totalka v limitu ceny..kterou auto stoji.....a opet jak jsem psal vyse....zalezi na rezervach .kere klient ma na to,aby to o co by potencialne prisel mohl nahradit...pokud je nema...je pojisteni jedine reseni...odkladat si bokem....po 1000 Kc...za A ) Lide to neumi...je to vide t na tom...ze si neumi ani sporit sami na duchod  B) jedine tak se donuti ochranit svuj majetek.....

0/0
20.5.2010 21:35

teta1974

Re: Rekapitulace

pro tu zmatecnou interpunkci se to velmi spatne cte

0/0
20.5.2010 22:16

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz