Diskuse k článku

Jak se pojistit, aby vás povodeň neobrala?

Jestliže máte dojem, že obdobné povodně jako v roce 1997 a 2002 už zase dlouho nepřijdou a už jste zapomněli jaká to „tenkrát“ byla katastrofa, nenechte se mýlit, jaro je opět tady. U koho a jak si pojistit domácnost?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

VlK

Trochu pozdě ne?
Nejsem si jisty, ale hrozí (ve zvysene mire)ještě ted povodně? Myslím si, že už ani ne, až za rok... Clanek s krizkem po funuse..
0/0
18.4.2005 7:37

Tonda

Jak se úpojistit
Bydlet v jeskyni.
0/0
17.4.2005 23:56

rocky_krysa

x
Ja jsem s CP uzaviral pojisteni RD v lednu a mam takovy silny pocit, ze pojistit proti povodni a zaplave lze jen do vyse 50 tKc. U Kooperativy omezeni nebylo.
0/0
13.4.2005 13:21

Kovic

Re: x
nesmysl - limit sice takový je, ale je to základ. V případě nezáplavových území vás pojistí na jakoukoli částku bez příplatku, v případě záplavových se počítá příslušný příplatek dle rizikovosti zóny.
0/0
13.4.2005 17:38

h

Více nejasností než pravdivých zpráv
Do výpočtu rizika zahrnuje pojišťovna nejen možnost povodně, záplavy , ale i riziko zvýšené krádeže. Je rozdíl pojistit nemovitost v centru města a na okraji, v Praze či Opavě. Ta tabulka je dost matoucí, žádná pojišťovna vám neřekne, která rizika a koika procenty se zvýší základní pojistné. Neví to ani agenti, kteří s Vámi sjednávají pojistné, protože na to mají programy, kde zadají lokalitu a program jim vyplyvne výslednou částku.
Definice ze smluv uvedené zde v článku co se týče povodní  a záplav nejsou pravdivé. Mám před sebou smluvní podmínky pro pojištění nemovitosti od Allianz, a tam je definice úplně jiná a podstatně složitejší a uvedena ve třech bodech a na různých stránkách.
0/0
13.4.2005 7:04

PatrikChrz

Re: Více nejasností než pravdivých zpráv
Ta krádež tady moc roli nehraje. Jde totiž o pojištění nemovitostí a tam krádež moc nepřipadá v úvahu.
1. není co ukrást (většina toho, co lze ukrást je zahrnuta do pojištění domácnosti)
2. stejně to není ani pojištěno, nebo jen tak "na oko". Např. Česká pojišťovna má u pojištění staveb (=nemovitostí) riziko krádeže omezeno částkou 10000 Kč.
Co se týče těch definic - je fakt, že na spoustu věcí se to nevztahuje. Např. pokud se voda do domu dostane kanalizací, nebo "odspodu" prosáknutím zdí nebo podlahou ve sklepě. Stejně tak přívalové deště, které nestačí včas odtéct nejsou povodní a těch příkladů by se našlo víc.
0/0
13.4.2005 7:51

Lukáš

Re: Re: Více nejasností než pravdivých zpráv
Rád bych reagoval na tento názor Je pravda, že pokud se voda do nemovitosti dostane kanalizací, tak to neni povodeň, ale na druhou stranu je nuntno podotkout, že v pojišťění nemovitosti od Allianz ve komfortní třídě zahrnuto i vniknutí vody do nemovitosti kanalizací. Je pouze na vlastníkovy nemovitosti zda si svojí nemovitosti váží natolik, že se pojistí na všechna rizika. Pokud to tak neučiní, tak nemůže pozdějí dávat za vinu pojišťovně, že nedostal plnění, když si udělal pojišťění, které je tzv."na oko". Ještě sem chtěl říct, že mně mrzí, že se v článku neoběvilo i jak pojišťovny plní své závazky při pojistné události. Myslim, že to je dost důležitá věc, která by čtenáře zajímala a možná by to změnilo jejich názor na některé pojišťovny. Pak už neni tak důležité pojistné, ale za jak dlouho pojišťovny platí a zda se z toho snaží vykroutit, nebo ne.
0/0
13.4.2005 22:02

PatrikChrz

Re: Re: Re: Více nejasností než pravdivých zpráv
Určitě je to tak? Co mě je známo, tak u nově kolaudovaných domů by v místě přívodu kanalizace mělo být jakési "udělátko" , které tomu má právě zamezit. Pokud by Allianz kryla toto riziko, tak by zvýhodňovala lidi, kteří takto upravený vstup kanalizace do objektu nemají a toto riziko započítala do ceny pojistky i těm, kteří se chovají zodpovědně a podle toho se zařídí. Jestli tam nebude nějaký háček - třeba v tom, že se plní pouze v případě, že tam "udělátko" je, ale selže.
0/0
14.4.2005 7:57

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz