Fincentrum.cz slaví svůj první rok!

  14:15aktualizováno  14:15
Pro někoho je rok dlouhý, pro někoho zase krátký. My ho považujeme za velmi dobrý a úspěšný a věříme, že vy také. Náš dík patří vám - našim uživatelům a příznivcům, spolupracovníkům a komerčním partnerům.
Vážení uživatelé, dnes je to právě rok, kdy jsme poprvé spustili finanční stránky www.fincentrum.cz. Je pro nás velkým potěšením, že jsme během této relativně krátké doby dokázali zaujmout významnou pozici v oblasti poskytování finančních informací a poradenství.

V moderní společnosti, ať už se nám to líbí či ne, se finance táhnou naším životem jako červená niť. Finanční aspekt stojí na pozadí mnoha našich rozhodnutí a mnohdy tato rozhodnutí ovlivňuje zásadním způsobem. Jak se říká: peníze jsou vždy až na prvním místě. A proto stojí za to se o ně dobře starat.

Během posledních dvanácti měsíců se toho ve světě financí, a to i v naší malé zemi, mnoho událo. Zažili jsme věci nepříjemné, jako byly krachy obchodníků s cennými papíry nebo propad indexů akciových trhů včetně pražského. Na druhou stranu se objevila i celá řada příjemných zpráv: zavedly se daňové výhody pro životní pojištění, na trh přišly nové bankovní produkty a sazby z hypotečních úvěrů klesly na rekordně nízkou úroveň. Pro snadnější orientaci v tomto neustále se měnícím světě financí potřebujete spolehlivého pomocníka, kterým se www.fincentrum.cz právě snaží být.

Odměnou za naše téměř každodenní úsilí je nám rostoucí návštěvnost (v září nás bylo přes 80 000!), stále živější diskuze a zvyšující se počet finančních produktů sjednaných v našem finančním supermarketu. Naše maximální soustředění na kvalitu přinášených informací, jejich srozumitelnost a užitnou hodnotu bylo také oceněno jednoznačným vítězstvím v testu finančních serverů rozsáhlou a různorodou porotou, jehož výsledky přinesla v dubnu letošního roku MF DNES.

Bouřlivý a věříme, že i úspěšný vývoj našeho serveru bude pokračovat i nadále. Po červencovém spojení s MAFRA, a.s. jsme náš záběr rozšířili o ekonomické zpravodajství a počátkem října přinesli dvě nové služby:

dane.idnes.cz – kde najdete užitečné informace o daních a účetnictví;
zakony.idnes.cz – kde najdete kompletní sbírku zákonů a právní komentáře.

Již příští úterý 6. listopadu se představíme v nové grafické a přehlednější podobě, kdy všechny naše ekonomicko-finanční služby budou vzájemně integrovány. Zároveň pracujeme na vývoji dalších užitečných služeb, které budou zprovozněny v následujících měsících.

Těchto významných úspěchů by se nám nepodařilo dosáhnout bez kvalitní práce a obětavosti našich současných i bývalých spolupracovníků, jimž patří náš vřelý dík: Janě Jarošové, Mirkovi Benešovi, Šárce Papežové, Martinu Gaislerovi, Alici Ranjousové, Veronice Daňkové, Tomáši Venturovi, Luboši Kratochvílovi, Pavlovi Hulákovi, Dušanu Šídlovi, Vladimíru Zdražilovi, Honzovi Filáčkovi, Tomáši Kostrhounovi a Tomáši Chalupníkovi.

Velký dík patří také našim inzertním partnerům, bez nichž bychom Vám nemohli naše kvalitní informace a rady přinášet. V této souvislosti nemůžeme opomenout GE Capital Bank, hlavního komerčního partnera Fincentra, který projevil svou důvěru v náš tým dokonce ještě před spuštěním našeho serveru.
Nejen za ochotu ve vypjatých chvílích děkujeme i programátorům z Globe Internet.

Našim cílem bude i nadále přinášet spolehlivé informace, tipy a rady, které přispějí k Vaší lepší finanční pohodě.

Děkujeme za Vaši dosavadní přízeň a přejeme Vám hodně štěstí a pohody nejen finanční.

Za tým Fincentra,

Martin Nejedlý, Petr Stuchlík a Jirka Zaorálek

PS: Chcete-li nás pozdravit osobně, neváhejte a přijďte s námi v úterý 6. 11. oslavit spuštění nové podoby ekonomické vertikály iDNES (jejíž součásti je i Fincentrum) do hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze. Fincentrum je partnerem večera „First Tuesday Praha,“ na němž mimo jiné Deloitte&Touche vyhlásí ocenění FAST 50 – nejrychleji rostoucí technologické firmy v regionu. Vstup je po registraci zdarma, více informací najdete na www.firsttuesday.cz.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Bolavý zub mu neošetřili. Zanedbal jste prevenci, vzkázal dentista

Ilustrační snímek

Praktik, zubař a gynekolog. Ke všem těmto lékařům můžeme na preventivní prohlídku. Podle údajů pojišťoven svého práva...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Další z rubriky

Zlomila si nohu v Alpách. Stálo to 355 tisíc korun

ilustrační snímek

Poranění kolenních vazů, zlomeniny končetin, zranění pánve, břicha a hlavy jsou nejčastější úrazy, které se stávají při...

Na co si dát pozor, když pojišťujete elektroniku

Ilustrační snímek

Ve slevách se dá nakoupit nejrůznější elektronika. K výhodným nákupům obchodníci často přidávají i možnost prodloužit...

Střet auta se zvěří může být drahý. Co si ohlídat, abyste netratili

Ilustrační snímek

Srážka automobilu se zvířetem je v tomto období poměrně častá autonehoda. Když se oklepete z toho, že jste ublížili...

Rodinné finance: Společný účet nebo každý zvlášť?

Rodinné finance: Společný účet nebo každý zvlášť?

Kurzy.cz Bojíte se ztráty finanční nezávislosti? V páru můžete spíš ušetřit. Finance a společný rozpočet jsou obzvláště citlivým...

Najdete na iDNES.cz