Další reakce na krok ČS: tentokrát hypoteční úvěr od Komerční banky

  7:58aktualizováno  7:58
V souvislosti se snížením úrokové sazby České spořitelny o tři procentní body se jakoby roztrhl pytel s novými nabídkami hypotečních bank. Po zlevněných hypotékách GE Capital Bank a ČMHB přichází se svou troškou do mlýna i Komerční banka.
V souvislosti se snížením úrokové sazby České spořitelny o tři procentní body (podrobnosti zde) se jakoby roztrhl pytel s novými nabídkami hypotečních bank. Po zlevněných hypotékách GE Capital Bank (viz zde) a ČMHB (viz zde), přichází se svou troškou do mlýna i Komerční banka.

Úroková sazba od 6,25%

Hlavním tahákem nabídky nových hypotečních úvěrů je (jako je tomu ostatně i u konkurence) snížení úrokové sazby. Ze současných 7,89% dojde od 11. června ke snížení až na 6,25%. Dobrou zprávou je, že by se tato sazba neměla vztahovat pouze na V.I.P. klienty, ale i na zcela standardní žadatele o úvěr. V reálném vyjádření to znamená, že za úvěr ve výši 1 mil. s 20-letou dobou splatnosti byste platili měsíčně o tisíc korun méně než doposud. Z původních 8 302 Kč byste tak spláceli pouhých 7 309 Kč (bez započtení státní podpory).

Nabídka balíčku doprovodných služeb

Komerční banka je přesvědčena o tom, že snížení úrokové sazby na straně jedné bude kompenzováno nabídkou pojištění od dceřinné Komerční pojišťovny na straně druhé. Tato nabídka se bude vztahovat jak na rizikové nebo kapitálové životní pojištění, tak i na pojištění budovy (pokud bude sloužit jako zástava). Banka by se tak postarala o uzavření těchto pojistek, aniž by klienti museli cokoli vyřizovat zvlášť. Součástí nabídky bude rovněž i otevření účtu Ideal či Expreskonta, ze kterého pak bude probíhat finanční plnění mezi klientem a bankou.

Využití doprovodných služeb však v žádném případě není nutnou podmínkou pro získání úvěru za nejnižší možnou sazbu. Tyto služby pouze představují doplněk k nabídce hypotečního úvěru s cílem ušetřit klientovi čas při vyřizování hypotéky. Banka rovněž nemění výši svých poplatků.

A co srovnání s konkurencí?

Komerční banka je již čtvrtou bankou, která v poslední době snížila své úrokové sazby u hypotečních úvěrů pod 7%. Naposledy tak učinila ČMHB, která nabízí úrokovou sazbu dokonce těsně pod šesti procenty. Nevýhodou u ČMHB však může být, že její sazba, která je úzce spjata s mezibankovní úrokovou sazbou PRIBOR se bude měnit každým rokem, zatímco sazba u KB je fixována na 5 let. Otázkou rovněž zůstává, zda-li i běžní klienti budou u ČMHB spadat do nejbonitnější kategorie pro udělení tak výhodných podmínek.

Ve srovnání s GECB je na tom KB úrokově sice lépe (GECB poskytuje úvěry od 6,9%), na druhé straně však GECB nabízí poskytnout hypotéku již s 15 procenty vlastních prostředků, zatímco ostatní banky nabízejí úvěry až od standardních 30 procent, což je při milionové půjčce nezanedbatelný 150 tisícový rozdíl.

Podmínky u KB se tak velmi blíží k prapůvodci celého zemětřesení na trhu hypoték – České spořitelně, která nabízí v průměru 6,3 procentní úrokovou sazbu (polovina úvěru je úročena 4,8% a druhá polovina 7,8%). Nabídka ČS je tak ve srovnání s KB zřejmě srovnatelná u starších nemovitostí nebo těch, kde se státní podpora nevztahuje na většinu hypotéky. Naopak v případě, že budete chtít koupit novou nemovitost, na jejíž koupi se státní podpora z větší části vztahuje, patřila by přednost KB.

Mají na trhu šanci uspět hypoteční úvěry Komerční banky? Myslíte si, že banky, které doposud nereagovaly na postup ČS přijdou s aktualizovanou nabídkou v nejbližších dnech? Která tak podle vás učiní nejdříve?

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Je to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatel

Pavel Hrstka (zleva), Martin Burkoň a René Němeček z chrudimské firmy CityZen

Tři inženýři a tátové od rodin. Společně podnikat začali teprve vloni. Letos vyhráli celorepublikové kolo soutěže...

Kolegyně mají dovolenou a šéf mi nařídil přesčasy. Můžu odmítnout?

ilustrační snímek

Podle statistik počet přesčasových hodin sice klesá, avšak v létě a období dovolených se asi některým z nás nevyhnou....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Proč vypnout o dovolené a jak si umět odpočinout, radí psycholog

Ilustrační snímek

Kdo nedokáže o dovolené vypnout a relaxovat, koleduje si o potíže. Nejen že klesne pracovní produktivita, ale vzroste...

Další z rubriky

Léta si platil pojištění, když ovšem onemocněl, nedostal nic

Ilustrační foto.

Dvacet let si platil životní pojištění. Když ho pak zdravotní problémy vyřadily na delší dobu z pracovního procesu,...

Co si ohlídat, abyste netratili, když na dovolenou vyrazíte autem

ilustrační snímek

Dopravní nehoda, ale i porucha vozu je stresovou situací. Vyřešit ji lze přesto komfortně. Stačí zavolat asistenční...

Čtyři tipy, jak se finančně zabezpečit pro případ následků mrtvice

Ilustrační snímek

Mozková cévní příhoda s sebou nenese jen zdravotní potíže, ale velmi často i potíže finanční, protože člověka vyřadí z...

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Kurzy.cz Těžko uvěřitelnou pracovní dobu mají některé zdravotní sestry. Na sociálních sítích jedna z nich zveřejnila svůj rozpis...

Advantage Consulting, s.r.o.
DISPEČER V DOPRAVĚ S NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.cz