Diskuse k článku

Chtěl vydělat na ztraceném kufru, zkusil pojistný podvod. Nevyšlo to

Tisíce Čechů zažily letos v zahraničí svízelné i tragické situace. Pojišťovny hlásí, že řadu případů způsobila zbytečná lehkovážnost, hazard i přecenění vlastních sil. Výdaje za léčbu a transport do vlasti často přesahují milionové částky, ne vždy je pojistka pokryje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bushman 777

Sleduji tady diskusi:

Dotaz pro Nicky simek nebo boudicca(nebo někdo kdo má přehled(Jak je to s plněním,pokud se komerčně připojistím,a mám v cizině např.ledvinový záchvat,a doma se na ledvinové potíže léčím?

Dík-kdo zná,ať odpoví,ev.poradí řešeníXEU

0/0
8.11.2010 16:23

lotky

Re: Sleduji tady diskusi:

vypisuju z VPP ČSOB pojišťovny: výluky:

b) kdy léčebné výlohy souvisí s ošetřením úrazu či onemocnění, které nastalo nebo jehož  příznaky se projevily před odjezdem pojištěného na cestu do zahraničí, s výjimkou stabilizovaného chronického onemocnění,

d) chronického onemocnění, a to i v případě, že se vyvinulo z akutního onemocnění,

výklad pojmů: 41. Stabilizovaným chronickým onemocněním se rozumí takové onemocnění, které sice existovalo před počátkem pojištění, ale zdravotní stav pojištěného v průběhu 12 měsíců před počátkem pojištění nenasvědčoval tomu, že by v průběhu pojištění nastala potřeba vyhledat lékařskou pomoc.

Prostě a jednodušše, pokud bude zdravotní stav odpovídat stabilizovanému chronickému onemocnění, tak se plnit nejspíše bude, pokud ne, tak neni určitě šance. Samozřejmě poslední slovo má likvidátor. Doporučuju se k takovým potížím třeba i přihlásit předem, aby se případným problémům předešlo před podepsáním smlouvy.

0/0
8.11.2010 17:29

bushman 777

Re: Sleduji tady diskusi:

díky;-)X

0/0
8.11.2010 19:57

Ceska.chatra1a2

Re: Sleduji tady diskusi:

Dobrý den,

     velmi záleží na výběru pojišťovny. Osobně - krom jiného - pracuji v oblasti léčebných výloh pro Mondial Assistance (zajišťuje asistenční služby pro pojišťovnu Allianz a. s.). Výluky jsou stanoveny zcela jasně: Ne, pokud byla akutní hospitalizace pro danou chorobu v posledním roce nebo pracovní neschopnost nebo se změnil způsob léčby. Jasně dáno, žádný prostor pro vytáčky likvidátora. Zásadně tyto smlouvy uzavírám !bez! limitu na neodkladnou péči! Je tam spoustu připojištění, která jsou však v základním pojistném - zpoždění letu (i charterového), zpoždění zavazadel (nad 6 hodin zpoždění je vypláceno Kč 1 000/hodinu zpoždění), odpovědnost, předčasný návrat, zavazadla, cennosti, náhradní pracovník atd.. A cena - velmi mírná - např. Egypt pro 2 dospělé 10 dnů při maximálním možném krytí 740 Kč. Jestli chcete podrobnosti, rád odpovím na: ruwo@centrum.cz nebo ruwo@seznam.cz. Uavírám on-line přes e-mail.

0/0
8.11.2010 22:37

MelSi

Re: Sleduji tady diskusi:

takže když se léčím na vysoký tlak a mám jednu ledvinu,tak necestovat,protože mi pak nikdo neproplatí ani korunu,protože jsem to měla již před vycestováním..hm

0/0
21.11.2010 8:38

Jan9002

Ten článek mi připomíná

babu Černou kroniku z filmu "Ať žijí duchové";-D

0/0
8.11.2010 15:07

culka

Jasně. Těhotné ženy mají sedět doma

a čekat na porod. Co to je za nápad, aby někam cestovaly!!!!! Nejrizikovějším chováním je přejít v Praze ulici, semafor nesemafor. Dejte mi svátek s takovými články.

0/0
8.11.2010 11:29

Hroznej puberťák

Re: Jasně. Těhotné ženy mají sedět doma

Vem si jen, kolik leteckých společností nebere těhotné na palubu. Občas docela nepříjemné překvápko. Jo, hlavně že se říká, jak těhotenství není nemoc - ale když to pak nějaká holka tak fakt bere, naráží na dost problémů.

0/0
8.11.2010 11:33

lexmark

Re: Jasně. Těhotné ženy mají sedět doma

No pokud porodí v zahraničí (věřím, že úmyslně) má potomek občanství tohoto státu;-)

0/0
8.11.2010 17:27

Ondřej Šmída

Re: Jasně. Těhotné ženy mají sedět doma

To není pravda, různé státy to mají různě. Někdy se bere jako občanství dítěte podle otce, někde podle matky, někde podle místa narození. V obzvlášt složitých situacích se pak musí ustavovat komise. Např. Když žena porodí v polském letadle nad brazílií, kdy otec je Arab a ona Češka. Vím, že případ pravděpodobný nule, ale právo musí počítat i s  tímhle ;-)

0/0
8.11.2010 17:49

ta, která nejsem

Re: Jasně. Těhotné ženy mají sedět doma

Myslím, že jde spíš o to, aby letušky nemusely dělat porodní báby.

0/0
8.11.2010 20:38

MelSi

Re: Jasně. Těhotné ženy mají sedět doma

souhlasím,ale realita je jiná..pracuji v cestovce a kolikrát se nestačím divit...

0/0
21.11.2010 8:34

abraxas73

Nevím s čím v tom mají jako pojišťovny problém???

Jsou to přece podmínky, jenž ony samy vymyslely a jenž dobrovolně podepsaly. A pokud jsou takové, že musejí plnit, byť si myslí, že to ze strany klientů byl "zbytečný hazard", pak je to jenom jejich problém. A tu věc s tím kufrem považuji ze strany pojišťoven už opravdu za NRHORAZNOU DRZOST. Když ho ztratíte, vyrukují na vás, jakto že nemáte doklady o koupi 5 let starých ponožek, a když si je syslíte, tak řeknou, že je to nějaké podezřelé, že je máte...

0/0
8.11.2010 10:22

boudicca

Re: Nevím s čím v tom mají jako pojišťovny problém???

Pán zkusil pojistný podvod a nevyšlo mu to. Co Vám vadí? :)

0/0
8.11.2010 10:38

rstrst

Re: Nevím s čím v tom mají jako pojišťovny problém???

Spíš myslím, že si pán pojistli zavazadla aby měl klid. Pak se mu kufr ztratil a pojišťovna vyrukovala s tím, že chce nákupní doklady od všech věcí co v kufru měl jinak mu nic nezaplatí. Upřímně kdo si nechává účty od oblečení. Tak doma anebo od známých sehnal jakékoli účtenky, aby dostal alespoň něco.

Kdyby se chystal na pojistný podvod tak má účtenky na 20 košil od Versaceho ve své velikosti.

0/0
8.11.2010 11:37

Hroznej puberťák

Re: Nevím s čím v tom mají jako pojišťovny problém???

Tak nějak.

0/0
8.11.2010 11:46

Martin Soušek

Re: Nevím s čím v tom mají jako pojišťovny problém???

Pojistný podvod? Jen si neuvědomil, že někdo vypátrá, že účtenka je na síťované punčochy.

.

Kdybych se jako muž občas převlékal do ženských šatů a síťovaných punčoch, asi bych se za to také styděl a úhrade tohoto oblečení raději již nepožadoval.

0/0
8.11.2010 15:20

Honza13

Ztracené zavazadlo v letadle.

Pojišťovna nezaplatí, podkud jsem v zavazadle měl věci někoho jiného? To je snad blbost, můžu přeci vézt cokoliv, co je povoleno do letadla vzít. Třeba dárek pro ženu.

0/0
8.11.2010 8:40

sat037

Re: Ztracené zavazadlo v letadle.

taky mě to překvapilo, ale pojišťovny jsou hrozný, jakmile maj něco platit, takže bych tomu i věřil

0/0
8.11.2010 10:02

Tomkins

Re: Ztracené zavazadlo v letadle.

Měl říct, že jsou ty tygrovaný dámský kalhotky jeho, a že jim do toho nic není.

0/0
8.11.2010 10:30

Tomkins

Re: Ztracené zavazadlo v letadle.

PS: Když tak nad tím přemýšlím, možná i byly jeho.

0/0
8.11.2010 10:31

tuan 1

Re: Ztracené zavazadlo v letadle.

.....jo,jo.A při bližším zkoumání zjistili,že ho nemá;-D

0/0
8.11.2010 16:51

feebee

je to celé vymyšlené

celý článek je vymyšlený a s mnoha faktickými chybami

a pokud se někdo nechá očkovat poté, co má podezření, že je už infikovaný, tak dobrovolně páchá sebevraždu

0/0
8.11.2010 6:16

TheBaron

Re: je to celé vymyšlené

Hmmm, vy o vzteklině opravdu nic nevíte, že?

0/0
8.11.2010 8:34

tuan 1

Re: je to celé vymyšlené

.....no,už prošvih termín očkování,tak už jen štěká;-D

0/0
8.11.2010 16:53

martin_simek

To myslite vazne tento clanek ?

Dlouhodobe sleduji pusobeni pojistovni "lobby" na iDnes a presne takoveto clanky jsou vrcholem neprofesionality Vasich redaktoru ! jsem presvedcen, ze tady v teto sekci vazne protezujete pojistovny (je to nezistne?) a nejde Vam o informovani Vasich ctenaru. je to velmi smutne. prakticnost inormace, ze mam cestovat jen tehdy, kdy se to hodi me pojistovne (upozornuji, ze mam pojistek nekolik, samozrejme uplne na nic) je opravdu NULA. notabene, kdfyzu si uvedomim, ze nakonec jsou pojistne pripady prefakturovany nasim std. zdravornim pojistovnam a ne, jak zde mnohdy MYLNE pisete, ze je plati ony "ubohe" cestovni pojistivny > sam s tim sve prakticke zkusenosti ... PROSIM, napiste alespon jeden PRAVDIVY clanek o tom, kdo finalne hradi naklady na zdrav.zasah (v ramci EU), abych se k Vam do rubriky mel duvod jeste alespon jednou vratit :-/

0/0
8.11.2010 0:57

sdsa

Re: To myslite vazne tento clanek ?

myslite si, ze by se takovy server uzivil jen z reklam ?

asi ne.

takze idnes musi psat tzv. nezavisle clanky a skryte podporovat ruzne zajmove skupiny, ktere jim dobre zaplati

0/0
8.11.2010 5:06

boudicca

Re: To myslite vazne tento clanek ?

Pane Šimku (nebo Simku?), článek o tom, že existuje asistenční služba spolu s příklady, kdy může pomoct, JE pro větší informovanost členářů. Když se nepojistíte a v zahraničí se vám - byť ne Vaši vinou - něco stane, kdo utrpí nejvíc? Vy nebo pojišťovna? Vy zaplatíte tisíce, případně desititicíce EUR za léčbu, pojišťovna "příjde" jen o pojistné. Stále si myslíte, že vám tento článek nijak nepomohl?

Co se týče úhrady za léčbu v EU, tak tady máte nástin situace: v rámci EU lze uhradit náklady na léčbu za stejných podmínek, jaké mají občané daného státu, z veřejného zdravotního pojištění. Nehradí se ale převoz. Výjimkou je Německo, se kterým existuje mezistátní dohoda o úhradě transportu do ČR/Německa.

Veřejné pojištění nenahrazuje cestovní a naopak. Kombinaci obou dosáhnete maximální úhrady nákladů včetně transportu. Samozřejmě za podmínky, že danou léčku/zákrok cestovní a veřejné pojištění kryjí.

0/0
8.11.2010 10:33

Krokodyl1

Proboha ......

Ubohé pojišťovny musely něco zaplatit!!! Asi se rozbrečím!!! A od čeho jako asi tak existují???? ... Oni ti zatracení pojištěnci schválně bourají, dostávají infarkty a i ta opice asi byla schválně, protože paní chtěla být stůj co stůj očkována v Indii, ne........... I když na druhou stranu chápu, že by se jim líbilo, kdyby lidi jen platili pojistky a nic dál pak už po nich nechtěli ;-D

0/0
8.11.2010 0:48

Geafer

Re: Proboha ......

Přesně, od toho mám pojištění. Přijde agent a láká mě na to, jak pojedu do ciziny, zapomenu si léky a budu pak v háji. Takže nabídne i pojištění proti blbosti. Přeci pojišťovna nečeká, že budu jenom solit pojistku a pak mi budu dělat tytyty, ty nám tady tu pokladničku pěkně huntuješ, tebe už nepojistíme. Neřekl bych, že se nehorázně zvýšil počet léčebných výloh, ale spíše se zdražily tyto výlohy ve světě a to pojišťovny bolí.

0/0
8.11.2010 8:13

ta, která nejsem

Hlavně ty havárie při nočních cestách autem,

aby se ušetřilo za hotel, jsou smutné.

0/0
8.11.2010 0:45

23alienu

Re: Hlavně ty havárie při nočních cestách autem,

to jo :-/

0/0
8.11.2010 4:25

Honza13

Re: Hlavně ty havárie při nočních cestách autem,

Já jel v noci, aby děti spaly a nerušily. Navíc v tu dobu nebyly kolony.

0/0
8.11.2010 8:33

Hroznej puberťák

Re: Hlavně ty havárie při nočních cestách autem,

Noční cesty nejsou proto, aby se ušetřilo za hotel, ale ve většině případů aby se vůbec někam rozumně dojelo, při přecpanosti některých silnic. Sám když jedu Itálii, Švýcarsko, Francii, nejraději vyjíždím tak ve dvě ráno - večer jít brzy spát a dát si na půl druhou budíka.

0/0
8.11.2010 10:01

ta, která nejsem

Re: Hlavně ty havárie při nočních cestách autem,

A víte o tom, že se dá i letět?

0/0
8.11.2010 20:40

piErcE

Re: Hlavně ty havárie při nočních cestách autem,

ty budes asi hodne omezena. letadlo je sice fajn, ale neresi to vse. pokud pojedu na dovolenou treba do chorvatska, italie (a podobnych, relativne blizkych destinaci), tak take radeji pojedu autem. z jednoho prosteho duvodu - nejsem vazany na jedno jedine misto a na dostupnost (ci nedostupnost) hromadne dopravy, kdyz chci s rodinou na vylet apod.

jo, pokud jsi ten typ, co na plazi, kde ji vyhodil autobus, sebou seknes na pisek, a za tyden se zvednes, nastoupis do autobusu a vracis se domu, tak je letadlo vhodny prostredek.

pokud planujes v cili provozovat take nejake dalsi aktivity, treba jezdit na kole, poznavat okoli apod, tak se bez auta neobejdes.

0/0
16.11.2010 1:59

Hroznej puberťák

Re: Hlavně ty havárie při nočních cestách autem,

Vzhledem k tomu, že se nejezdíme buřtit do hotelů ani špekovat na pláže, je mi taková "rada" dost k smíchu. Určitě někam poletím, abych se po dvou přestupech dostal nejblíž tak 300km od místa, kam mířím, a musel si tam stejně půjčovat auto, to tam svým autem budu dřív a pohodlněji. Nehledě na to, že věci, které si vezmu ssebou mi do letadla nevezmou nebo za obrovský příplatek. K tomu mě dost lezou na nervy bezpečnostní opatření na letištích, takže letím jen tam, kam to jinak nejde (za oceán, nebo na dlouhé vzdálenosti na východ, kde nejsou použitelné dálnice).

0/0
21.11.2010 9:53

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz