Diskuse k článku

Chci zrušit životní pojistku

Finanční krize nutí kdekoho přemýšlet, jakou výpusť z rodinného rozpočtu ucpat. Jestliže zvažujete zrušit třeba životní pojistku, důkladně takový krok zvažte. O část peněz totiž přijdete.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Absolutní bezmocnost

tak jsem se rozhodl, že z důvodů nespokojenosti zruším pojistnou smlouvu u jedné komerční pojiš´tovny ( té, co chrání naše sny).výpově´d byla podána písemně. Šok jsdem zažil, když mi pojiš´tovna napdala, že mou výpově´d neakceptují, protože mi na vše odpověděli správně a konec. takže si vesele dál inkasují z mého SIPA pojistné a já nemám nikde dovolání. To jsem to dopracovali, co? pojistu mi odmítají zrušit, proč ne, že, když jsem nikdy nemarodila nikdy neměl žádné plnění, takoví pojistníci se jim přece hodí . ani se nedivím, že této pojiš´tovně  utíkají klienti, protože jejich jednání a chování se ke klientům je děsné. Jak je možné, že si toto můžou vůbec v dnešní době dovolit? to jsou snad nedoknutelní? bohužel asi ano, když se řekne ČP a.s, tak všichni ručičky pryč. !!

0/0
6.11.2009 18:17

Host

jak

Jak jsem si naspořil na důchod.

Založil jsem si důchodové pojištění u kooperativy, které jsem si platil 4 roky.Smmlouvu jsem ukončil, protože mi pořád nechodil výpis kolik už jsem si naspořil, tak jsem si zažádal o výpis a v něm bylo že jsem na nule.Po telefonu ani osobně mi žádný pracovník nebyl schopen říct jak dlouho ještě budu na nule.Nevrátili mi ani korunu.Po roce mi přišel platební rozkaz od soudu že dlužím pojištovně za dobu výpovědní lhůty 1000kč + penále 105 kč.A další poplatky advokata a náklady řízení dalších 6 669kč.Odpis z daní také není možný, protože si odepisuju z úroky z hypotéky a víc už mi na daních nevrátí(není už co vracet) Takže když to spočítám tak za 40 let spoření mi pojištovna vyplatí moje platby + 20 000 – dan z přijmu.Takže solidni spoření na důchod.

0/0
30.9.2009 21:40

Host

špatná rada finančního poradce

Reaguji na váš článek o zrušení životního pojištění. Naletěla jsem slibům poradce a pak následně přišla o 19000kč. Potřeboval získat nového klienta a ,,poradil° mi, abych předešlou smlouvu zrušila a uzavřela novou. Nyní poradce vyhodili a mně vedení pojišťovny nechce škodu uhradit. Existuje pak nějaká spravedlnost?

0/0
20.8.2009 17:54

Host

Re: špatná rada finančního poradce

Dobrý den,je mi velice líto,že Vás dotyčný "poradce" tak poškodil.Je to bohužel jeden z mnoha,který kouká jen na svůj zisk,ale na klienta pohlíží jen jako na výdělek.Měl Vás informovat,že pokud ukončíte jakoukoliv smlouvu,nedostanete téměř nic.Je mi líto,ale v tomto případě Vás nikdo odškodňovat nebude.

0/0
1.11.2009 14:25

Host

svatá pravda

svoji blbost jsem si vyzkoušel sám na sobě,při sepisování pojistky jsem věřil "výkladu odbornice" a přišel "jen o 15 tisíc. VŽDY si smlouvy pořádně přečtěte a nevěřte tomu,že pojišťovny to s vámi myslí na rovinu,je to spolek zlodějů s požehnáním státu.;-€

0/0
11.6.2009 10:09

truestory

duchodove pojisteni - ptejte se na poplatky!!!

Pred lety jsem uzavrel zivotni investicni pojisteni globalinvest od allianz (investuje se tam do akcii). A kdyz jsem chtel smlouvu zrusit, Samozrejme mi nabidli pulku tedy 25000 odstupneho.Ptal jsem se na poplatky a jake bylo moje prekvapeni. Platim 1620 Kc na poplatcich z 12 500 Kc vlozenych penez za rok. Takze co do te srandy patri, to platite 700 Kc rocne za vedeni uctu, 3,5% z vkladane castky tedy 420 Kc, dale 1% z celkove nasporenych penez tedy 500 Kc. Dohromady 1620 Kc, tedy zhruba 13% z vlozenych 12 500 Kc rocne. To je produkt ach jo:-(

0/0
20.5.2009 20:34

pepa

AXA mi ukradla 60.000 Kč tati!

Navážu na předčasnou reklamu. Tím, že nakupuji tak spoří, tati.

Já jsem založil před lety u CREDIT SWIS pak si to převzala WUNTERTUR a pak zase CREDIT SWIS a pak AXA.

Když jsem chtěl nechat pojistku zamrznou tak to se musí 1x za rok ve výročí a to bylo předemnou 10 měsíců. Peníze které jsem platil měsíčně jsem potřeboval teď na hypotéku a tak jsem se chtěl s pojišťovnou domluvit. Ta se domluvit nechtěla a chtěla jen platit. Snížit měsíční platbu NE, zamrznout NE. Když přestanu platit tak mi do 6 měsíců pojistuku zruší a použijí penále. Měl jsem tam 110.000. Tak jsem jim řekl ať to zruší, ale už je nechci vidět. Zpět jsem dostal cca 50.000Kč a tak mě AXA okradla od 60.000 tati.

P

0/0
18.5.2009 22:55

helllo

me okradla zase Kooperativa

naposilal jsem jim tam cca 12000 a nedostal nic.

0/0
19.5.2009 9:56

masoreti

zrušit či nezrušit?

jestli chcete rušit pojištění, tak si to dobře spočítejte, záleží v jaké fázi jste.

co vím, tak prodej pojistek je odnepaměti bráno trochu jako past na zákazníky. proč a jak došlo ke spojení spoření a pojištění, to by mě z historického hlediska taky dost zajímalo. já osobně jsem jen pro krytí úrazu, nešel bych to životního (možná jen kvůli hypotéce a ani to snad už dnes není nutné), a jako jednu z největších uchyláren je pro mě pojištění malých dětí, výhodnost tohoto produktu mi jaksi nedocvakla.

0/0
18.5.2009 22:47

Zdenál

Re: zrušit či nezrušit?

Pojištění dětí - no samozřejmě, co vám na tom nedocvaklo ? Především trvalé následky úrazu a tedy doživotní ztráta prac. síly + další výdaje pro vás na zaopatření a to velké, když bude potřeba..... Diskutabilní je odškodné při úrazu, dítě nemá propad příjmu, tak snad jedině něco nízkého na péči nehrazenou zdravotní pojiš´tovnou, ale nic moc víc. Příp. dětské nemoci, ovšem jsou tam i výluky samozřejmě. Spoření pro děti přes pojistku spíše ne, to je pravda. 

A že není životní povinné u hypotéky ? No často už není, ale jste blázen, toto riskovat ? Chcete, aby to za vás vaši blízcí táhli možná do smrti ? Jo prodají nemovitost (otázka jak rychle a za kolik - dnes spíš velmi pomalu a za málo) - a musejí od nuly řešit bydlení a nedejbože ještě kus závazků zbude .... Zajištění živitele rodiny by taky mělo být - no ale jestli svou rodinu nemáte rád, tak to nechte plavat, pravda .... Jestli nikoho nezabezpečujete svým příjmem, tak to nepotřebujete, to je pravda ... leda k tomu hypu.

0/0
19.5.2009 3:32

masoreti

Re: zrušit či nezrušit?

no člověk zvažuje různá rizika a u některých se nechá krýt pojistkou, jinde ne. je třeba pamatovat na to, že peníze, které uvalíte do různého pojištění, vám pak budou chybět jinde. takže k těm dětem: člověk se může o jejich budoucnost starat různými způsoby, a záleží, co kdo vidí jako prioritu. riziko trvalých následků úrazu u dětí je poměrně malé. navíc je tu princip solidarity společnosti, která se (včetně rodičů samozřejmě) a takto postihnuté dítě postará až do konce života. princip této solidarity je velmi podobný pojištění s tím rozdílem, že pojišťovny jsou soukromou ziskovou organizací s nemalými náklady. takže podle mě je výhodnější využívat solidárnosti celé společnosti - je to levnější.

0/0
19.5.2009 13:44

masoreti

Re: zrušit či nezrušit?

...

hypotéka - souhlas, asi bych do pojistky šel, záleží na okolnostech.

váš výstup, že pokud nemá otec od rodiny životní zajištění, tak nemá svou rodinu rád, to je z vaší strany pouhá demagogie. finance se dají ukládat, investovat a člověk nemusí nutně platit pojištění a čekat, že to třeba využije. pokud zhynu, jako živitel rodiny, což konkrétně u nás tedy neplatí výhradně, byl bych spíše proto, aby se rodina co nejrychleji odpoutala od minulosti. zase je tu solidarita společnosti, širší rodiny atd.

0/0
19.5.2009 13:45

Zdenál

Re: zrušit či nezrušit?

ad dítě - až vám našije čelní náraz ve 150 protijedoucí auto s ožralým šoférem, který si zaplatí dobrého právníka a ještě z vás udlějaí wola a viníka ....a budete zmrzačení jeden vedle druhého )a budete proklínat osud, proč jste to vůbec přežili, to by bylo vysvobození), tak jsem fakt zvědav, jak se budete ohánět statistikou. Solidarita spoelčnosti ?? Ano - ale o jakých částkách to probůh mluvíte ? Vás láká v situaci, když vám i někdo jiný podělá život, ještě dávat reklamy ve stylu "lidi přispějte na konto XY" a fotit se na vozíku nebo lůžku do objektivu aparátů ? Pak vás nebo dítě leda každý lituje - díky závislost na sociálním přístupu jiných mě osobně nebere. Vy jste pane, bohužel, naivka, když spoléháte čistě na nějakou solidaritu - ta vás či dítě třeba 50 let mrzáckého života invalidy nespasí ... nebo žijete jinde než v realitě ??

0/0
19.5.2009 17:27

Zdenál

Re: zrušit či nezrušit?

ad živitel - lze se na to vykašlat a jen investovat a tvořit kapitál. Ale trvá, než rozumný vytvoříte. Nikdo vám nezaručí, že to s vámi nesekne daleko dřív nebo se nestane nepěkná neočekávaná událost ... do doby, než jako "průměrný" člověk dáte dohromady více peněz na investicích, tak vaše paní může být, bohužel x-krát vdova a děti sirotci. A dětmi na krku (pokud jsou), kdoví jestli vdovským důchodem - taky není vždy automaticky (někdy bývá jen 1 rok), dospívajícími dětmi, co žádají své, náklady na bydlení a bůhví jakým platem .... ale což, zbytečno vysvětlovat. nejlepší léčba je krutý náraz reality a pak si říkat "kdybych byl býval ......." A pojištění je o principu konat, když o nic nejde a možná to je k ničemu. Kdo to riskne, jeho volba. Ale (trošku jiný příkad) může mě urvat, když každý u piva mele, jak je to všechno na houby a vyhozené prachy, pak mu voda propláchla barák a už utíkal s nataženou rukou a a nářkem ke státu-pomoc, jsem postižen - na to daně platit nechci.

0/0
19.5.2009 17:35

masoreti

Re: zrušit či nezrušit?

koukám, vy jste se pěkně rozjel. demagogie, v tom jste klasa. a to ani nevíte, jestli nějakou pojistku mám nebo nemám. takže hlavně klid, ať vás netrefí šlak a nemusíte žádat plnění, beztak je na to výluka.

ty vaše argumenty jsou jako vyšité z prodejních manuálů pojišťoven. "až vám našije čelní náraz ... nejlepší léčba je krutý náraz reality ..." člověče, vy byste z toho nakonec měl i radost, ne?

ad placení daní: přispívání do fondů krytí rizik pojišťoven je velmi podobný principu placení daní, zdravotního a sociálního pojištění, taky je třeba vůbec nevyužijete. a pokud bych chtěl být demagog jako vy, tak společnost také okrádáte tím, že uplatňujete slevy na daních z těchto produktů a o to menší daně platíte.

abych vás uklidnil, nějaké pojistky mám, jen jsem jinak než vy zvážil rizika, vím kde mi hrozí největší nebezpečí. z podobných důvodů, proč nemám životní pojištění, také třeba nesázím sportku. ale to je zase jiná kapitola.

0/0
19.5.2009 19:43

Zdenál

Re: zrušit či nezrušit?

Můžu vás ubezpečit, že mě šlak netrefí, za to mi to nestojí. Směju se. Uklidňovat mě taky nemusíte, nevím, proč si tak fandíte ? Jaké argumenty vyšité z manuálu pojišťoven ? Já něco podobného ve svém okolí zažil v reálném životě, vážený, zatímco vy leda plácáte teorie u kompu. Jaká demagogie ? Tak to vyvraťte jediným argumentem, že se nic nemůže stát ..... či snad najisto víte, kdy vám svíčka dohoří ?Plácat něco o spoléhání na solidaritu může jedině naivní trouba, ale vaše volba. I nízká statistika je něčím tvořena ....

Že někoho okrádám ? Vždyť ani nevíte, jaké mám smlouvy nebo nemám. Za druhé - i kdybych uplatňoval nějaké daňové slevy, tak jste mimo mísu. I kdybych to dělal, tak je to využití zákonné možnosti a je to zcela legitimní. Zatímco, vy se na něco vykašlete (ačkoliv máte možnost konat a neříkejte, že ne, ano je to taky legitimní), ale pak budete očekávat solidaritu  vůbec k holému přežití, jen proto, že jste byl nezodpovědný (u vás to není o nevědomosti). Nemám zájem.  

0/0
20.5.2009 1:49

masoreti

Re: zrušit či nezrušit?

pane zdenále, už jsem si myslel, že k tématu nebudu mít co říct, ale vaše reakce mě přinutila dopsat tady ještě nějaká slova. nepíši je vám, spíše lidem, kteří toto třeba čtou a vašemu agresivnímu stylu mohli podlehnout. jinými slovy, už od vás neočekávám žádnou reakci. ale jinak musím uznat, že se zřejmě v daném oboru vyznáte a že vaše rady můžou být cenné.

z wikipedie: Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je dnes působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci zejména v demokraciích. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, primitivní a překroucené argumenty, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.

0/0
21.5.2009 18:57

masoreti

Re: zrušit či nezrušit?

vážení čtenáři této diskuze: mým cílem vás nebylo přesvědčit o zbytečnosti jakéhokoliv pojištění, to je na svobodné vůli každého, jen jsem chtěl ve veřejné diskuzi sdělit svůj názor na pojištění obecně. sám nějaké pojistky mám, z toho je vidět, že o užitečnosti některých přesvědčen jsem a u některých ne. pojištění je komerční produkt a jako k takovému je nutno přistupovat, tzn. někdo se vám ho snaží prodat a snese pro to argumenty věcné, někteří nesolidní obchodníci, ale použijí obchodní manipulaci a demagogické (viz výše) argumenty. je jen na vás, nakolik se dokážete bránit a oponovat. chce to jen trochu logicky přemýšlet. když třeba nemáte řidičský průkaz, pravděpodobně také nebudete potřebovat automobil. když máte doma dobrou vodu z kohoutku, pravděpodobně pro vás není nutné kupovat balenou vodu apod. chce to selský rozum a čas na rozmyšlenou. to je vše.

0/0
21.5.2009 18:59

Petr

Princip pojišťoven

Koukám že většina lidí nechopila princip fungování pojišťoven: ukecet klienta s vidinou hypotetického krytí nějakého rizika nebo "vysokého výdělku", pak z něj x let vysávat peníze a pak mu nějaký nepatrný zlomek těch peněz milostivě (možná) vrátit. Nemá asi cenu zdůrazňovat, že pojišťovně se to vyplatí vždycky, pojištěnému prakticky nikdy.

0/0
18.5.2009 15:10

Milan

Re: Princip pojišťoven

Pojistenemu se zivotko skutecne nevyplati nikdy, ale muze se vyplatit jeho pozustalym - to je zakladni princip zivotka, zajisitit rodinu v pripade sve smrti, aspon na nejakou dobu.

  Nic vic, nic min.

  To ze se clovek dozije konce pojistky je dostatecna odmena, navic pak clovek neco dostane i zpatky nejake penize.

0/0
18.5.2009 21:22

xf

Re: Princip pojišťoven

Když chceš jiné peskovat, tak bys měl mít alespoň základní znalosti o tématu.

.... zatímco ty si pleteš, či snad nerozlišuješ, životní pojištění s investičním životním pojištěním. A v obou případech chybuješ, když si myslíš, že se pojištění vztahuje jen na úmrtí.

0/0
18.5.2009 21:52

hufnágl

Jsou tam chyby

"Obnos, který dostanete, bude navíc zdaněný. Pojišťovna z něho strhne 15 procent a vám už přijdou peníze, které nebudete muset daňově řešit...." To není pravda, z odbytného pojišťovna nestrhne 15%. Strhne je pouze z části překračující zaplacené pojistné. Jinak by se platila daň z již zdaněných peněz. U pojistného, které bylo "odečítáno z daní"  vznikne daňová povinnost, pokud dojde k výplatě odbytného. Další chybou je, že článek popisuje výhradně pojištění, kde je částka pojistného odečítána z daňového základu. Při dnešní sazbě daně 15% je ale skoro nezajímavé si pojistné odečítat výměnou za solidní kupu nejistoty, jak se bude vyvíjet výše daně či podmínek pro daňové odpočty.

0/0
18.5.2009 14:32

Zdenál

Re: Jsou tam chyby

Odbytné se ale danilo jinak, než výplata dožití - odbytné tuším daň 25% a ze všech vyplacených peněz v odbytném, nejen ze "zisku". A to i z peněz placených zaměstnavatelem Ale něco se tam nedávno měnilo, mám pocit, že se sazba daně srovnávala i pro odbytné, nevím přesně. Každopádně těch změn a veletočů je už tolik, že už aby se v tom čert vyznal, co zrovna platí. Navíc "staré smlouvy" uzavřené před 1.1.2005 dle Občanského zákoníku a "nové smlouvy" uzavřené po 1.1.2005 podle zákona o pojistné smlouvě ...... holt daně v Česku jednoduché nečekejme asi nikdy ....

0/0
18.5.2009 16:31

Petr

Česká pojišťovna

Rušil jsem pojistku od České pojišťovny po 5 letech bylo tam cca 10 000,-Kč. Nárok na odbytné 0,-Kč. R^

0/0
18.5.2009 13:37

prema_x

Re: Česká pojišťovna

nepochopil jste asi princip zivotniho pojisteni. to ze u ČP bylo odbytne 0,-, nic nezmanena. tak to proste je. Holt z pocatku se musi nejak zaplatit provize obchodnika, u ZP obzvlast. Zeptam se jinak, k cemu zivotni pojisteni?? prineslo Vam nejaky uzitek? odpovezte si sam.

0/0
18.5.2009 20:01

Hanka

pokračování:

Jaké bylo mé překvapení když jsem po uplynutí tzv. vázací lhůty zavolala do pojišťovny a bylo mi řečeno, že nikdo na nic nemá nárok, páč..... tisíce výmluv, které už si detailně nepamatuji. Závěr: VYHOZENÝCH 768 000,- Kč. Takhle se vydělává!!!!!!:-©:-©:-©:-©:-©

0/0
18.5.2009 13:28

Petr

Re: pokračování:

Lepší je si dopředu zjistit, jak který produkt PŘESNĚ funguje, než se pak DIVIT! Kapitálovky a Investičky si může uzavřít jen zcela nevědomý člověk - a pak se diví.

0/0
18.5.2009 14:05

Zdenál

Re: pokračování:

pokud je řeč o platbě zaměstnavatele, tak to nelze brát takto černobíle. Pokud paní hovoří o 8000 na zaměstnance ročně ze strany firmy, tak to firma jasně uzavírala jako pojistky pro zaměstnance, které si i zaměstnavatel může uplatnit do snížení svých plateb sociálního a zdravotního pojištění za zaměstnance (dnes je to už trochu jinak, tehdy bylo 8000 ročně pro firmu optimum). Taková smlouva ale musela splňovat podmínku, že je "daňově uznatelná" - tzn. minim. do 60-i let věku zaměstnance, min. na 5 let trvání smlouvy a musela to být smlouva s výplatou při dožití nebo smlouva s plněním při dožit nebo smrti. Čisté rizikovky nebo úrazovky na to použít nejdou. Takže z hlediska podstaty smlouvy firma jinou volbu neměla, pokud to mělo splnit účel, proč to bylo děláno ... legislativa nic jiného takto "nepodporovala":

0/0
18.5.2009 16:08

Hanka

Pojistka kooperativa

Zkušenost: naše firma zaměstnávala 24 zaměstnanců, jednoho dne jsme každému uzavřeli životní pojištění ve výši 8 000,- Kč/rok, které jsme následně platili 4 roky než jsme se dostali do těžké finanční situace a pojistky jsme přestali platit. Zaměstnanci si ho platit nemohli, protože výplaty byly vypláceny pozdě, situace byla nejasná tak si to prostě nikdo neplatil.

0/0
18.5.2009 13:28

V

Re: Pojistka kooperativa

A co jako?

0/0
18.5.2009 20:02

vojtex

Zmrazení pojistky

Nevíte někdo, zda lze "zmrazit" také Investiční životní pojištění? Chtěl bych ho zrušit, ale nechce se mi pojišťovně platit další 2 měsíce, než vyprší výpovědní lhůta a pak to ještě dodaňovat. Mám to pojištění rok a asi byla pěkná chyba vůbec takový produkt uzavírat. Hlavně, že z toho měl pojišťovací poradce skvělé provize... Člověk do toho nalévá peníze, ale má z toho všehovšudy nic.

0/0
18.5.2009 13:24

Hamoun

Re: Zmrazení pojistky

Zkus to na investujeme.cz, někdo ti odpoví. Provize činí ale obvykle kolem 24 měsíců, proto nic poj.nevrací.

0/0
18.5.2009 13:54

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

V principu "zmrazit" lze, ale většinouto nejde už po 1.roce (moc brzy). Záleží na konkrétní smlouvě, řeší to pojistné podmínky. Je otázka, proč jste to uzavíral, jestli kvůli rizik nebo investic. Může být řešením snížit platbu na nutné minimum měsíčně, co tato smlouva žádá (zase konkrétní smlouva,jestli to už po roce snížit lze) a tuto nejnižší platbu využí" do maxima na krytí rizik - takže tam sjednat dávky v prac. nechopnosti, pokud to potřebujete, nebo denní plnění při úrazu, pokud to potřebujete, určitě trvalé následky úrazu, použít i nějakou pojistnou částku na úmrtí (pokud zabezpečujete někoho svým příjmem nebo máte závazky), příp. krytí vážných nemocí. Tak, aby se tam co nejmíň spořílo - a na rizika, která u vás má smysl krýt..... Dobře nastavené investiční pojištění především na krytí rizik často není vůbec špatná volba!

V nejhorším tento stav můžete mít do doby, než bude smlouvu "zmrazit" po uplynutí ještě delší doby. Ale na krytí rizik to vůbec nemusí být špatné.

0/0
18.5.2009 16:20

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

.... jen se s tím musí umět zacházet a musíte se pokusit nenechat se obalamutit... Příp lze i to, že ještě to podržíte, až budou možné částečné odkupy, tak začněte třeba 1x ročně dělat částečný odkup bez zrušení smlouvy a z těchto vybraných peněz to de facto "samofinancujte" - platíte tím pojistku dál, ale už bez potřeby nových peněz každý měsíc. To ale určitě ještě nejde už po 1. roce.

Na vašem místě bych poptal využítí smlouvy do maxima na krytí rizik a po dalších 2-3 letech se můžete rozhodovat dále, při snížení platby na nejnutnější minimum..

0/0
18.5.2009 16:25

vojtex

Re: Zmrazení pojistky

Díky moc za rady!!! Pročtu ještě ty pojistné podmínky a něco z toho zkusím. Původní účel měl být opravdu jako investice, poradce z OVB mi poradil IŽP - evidentně kvůli provizi. Platím tam 1500 měsíčně, po roce a něco tam je pouhých 2800. Hledám teď řešení, jak do toho necpat další peníze a vycouvat jenom se ztrátou něco přes 20 tisíc. Nerad bych tam dával další peníze a ještě něco dodaňoval.

0/0
18.5.2009 16:36

xf

Re: Zmrazení pojistky

Jednoduchá rada: nejlevnější je smířit se s prodělkem. Naletěl jsi, ale už se s tím nedá nic dělat. Nejlepší co můžeš je utéct co nejrychleji. Vše ostatní tě vyjde dráž.

V podstatě to funguje takhle: za první rok si strhnou 80%, za druhý 20%, za každý další 3% z toho roku nově zaplacených peněz. A k tomu každý rok 1,5% z peněz, co tam jsou z předchozích let + paušální poplatek několika desetikorun, či stokorun. Podle firmy se ta procenta a poplatky mohou lišit, ale jen minimálně. 

Takže nezkoušej kličkovat a odepiš ztrátu. Vše ostatní by byl ještě větší prodělek.

0/0
18.5.2009 18:50

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

viz výše - když by to šlo rozumně upravit hlavně na rizika a platbu snížit, tak nemusí rovnou střílet od boku a rušit. Záleží hodně moc na konkrétní smlouvě. Zase některá rizika vyjdou levněji v takové pojisttce, než samostatně sjednaná. Ne vždy, ale často ano. jde o to tam zbytečně nepřespořovat.

Ano, pokud je smluva mizerně nastavitelná a mizerně variabilní, tak to odpálit a začít znovu a lépe, pořád je dost času ....ale to bych šel až jako druhý krok ....

0/0
19.5.2009 3:41

xf

Re: Zmrazení pojistky

No ano, kdyby...

Jenže žádná taková neexistuje. Nebo o nějaké takové víš?

0/0
19.5.2009 7:49

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

možná zrovna ta od toho pána,který se ptal ? Dělat přehled tu nebudu, sorry, ale lze říct, že lze najít. Hodně záleží na tom, jak takové rizikové krytí úmrtí v rámci investiční pojistky je plněno. Tzn. zda při úmrtí se určené osobě vyplácí poj. částka za úmrtí určená ve smlouvě PLUS kladná hodnota smlouvy ve spořící oblasti navíc - anebo se vyplácí vyšší z částky buď poj. částka na smrt anebo kladná kapitálová hodnota smlouvy (jen jedno z toho). Druhá varianta je zajímavější z pohledu celkové ceny pojistky a možnosti oslabit spořící část a efektivněji využít smlouvu na rizika.

0/0
19.5.2009 16:59

xf

Re: Zmrazení pojistky

Blablabla bla.

Plno keců, ale když dojde na činy.... tak ještě více zbytečných keců.

Miláčku, já nemohu dokázat, že nějaká taková smlouva existuje. Když mohu dát odkazy jen na ty, kde to tak nelze. To musíš ty, jestli si za svým slovem stojíš. A nejsi jen kecal.

0/0
19.5.2009 19:01

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

Však po tobě nikdo nechce, abys něco dokazoval, tak se uklidni. A jestli nevěřiš, to je tvůj problém, mně je to jedno. Copak tě k něčemu nutím, přemlouvám ? Nemám zapotřebí se s tebou přečurávat ... Žvaníš leda ty - jako obvykle nejvíce žvaní ten, kdo nejméně ví ....bla bla bla.  

0/0
20.5.2009 1:54

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

Tak ono zadarmo kuře nehrabe a jde o o to, jaká je kvalita poradce. Ano , dělají to pro provize, příp i za přímý honorář. Nelze čekat, že poradenství je charita a jen pro dobro někoho jiného. na tyhle řeči se skočit nedá. C9lem fungování je vždy zisk, ale musí být dosažen transparentní cestou. Jde spíš o to, jak korektní přístup poradce zvolí a jak moc má nebo nemá vymytou hlavu firmou ..... 1500 měsíčně není ještě tak obrovská pálka, jsou investička za 4000-5000 měsíčně, tam už to pěkně smrdí, je to drahé investování a i jiné nevýhody tam jsou. Daně se už teď moc ani nevyplatí , když se srovnaly (jo co zas socani chystají ví bůh ....). Určitým zlepšením stavu (kromě využití hlavně na riziko) může být to, že investujete každý rok i ty dańové úlevy, ale musít dynamicky - pokud to ale mentálně unesete, a na dlouho. Takže daňové úlevy vám v delším čase mohou vydělat ještě další peníze. Ale nesmíte je projíst, fakt to chce kázeń .....  Zbytek viz výše. 

0/0
19.5.2009 3:51

xf

Re: Zmrazení pojistky

Jasně, investovat dynamicky... S fondem živiotní pojišťovny.

A teď si povězme, co to znamená prakticky: http://www.aviva-pojistovna.cz/cz/zivotni-pojisteni/programy-investovani/srovnani-programu-investovani

Jsou tam i 15 let staré fondy...

1500,- měsíčně není obrovská pálka. Aha. A já měl zato, že je to téměř desetina průměrného čistého platu, a více než desetina čistého platu dle mediánu.

0/0
19.5.2009 8:11

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

čtěte pozorně, než se začnete čertit - o dynamice s fondem přes životní pojistku jsem nepsal ....

Ano 1500 není taková pálka, když se ta smluva dobře nastaví (pokud to samozřejmě umí, některá to neumí, tam je lepší to odpískat). A pokud to ten dotyčný samozřejmě potřebuje. Pokud nepotřebuje, tak je pálka i dvě stovky ....Záleží na konkrétních poměrech a sociálním postavení toho dotyčného, pro někoho je to nesmysleně moc, jiný by měl naopak ještě přitlačit. Práce s financemi není tak černobílá, jak myslíte. Ano špatná zkušenost vytočí, tomu rozumím, ale tak jednoduché to není. Kolik si myslíte, že byste si měl investovat na stáří, pokud už tedy nejste penzista ?? Mohu vás ujistit, že částky i 3-5 tisíc měsíčně nejsou nic vyjímečného, pokud ale vůbec máte zájem o solidní dostatečný kapitál v budoucnu - nikoliv na vyhazování z kopýtka,ale na důstojné a solidní žití ... Jinak propad hodně spláchl z výnosů investic obecně zpětně a investiční riziko vždy nesete vy ...

0/0
19.5.2009 17:14

xf

Re: Zmrazení pojistky

Cituji: "může být to, že investujete každý rok i ty dańové úlevy, ale musít dynamicky - pokud to ale mentálně unesete,"

Inu, jak praví pořekadlo "Na cizých hledá to, co mu nejvíc chybí". Zde pozornost.

A fakt není ta práce s financemi černobílá? No tý brďo, to jsou věci. To se hned pozná odborník.

0/0
19.5.2009 19:05

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

Ano investovat dynamicky (třeba ty úlevy) , ale kde máš řeč, že investovat přes pojištění ?. Nezamotávaj se, hloupý člověče ... 

Ne není černobílá, ale nemám pocit, že bys to pochopil..... Hodně štěstí.

0/0
20.5.2009 1:57

xf

Re: Zmrazení pojistky

"Dobře nastavené investiční pojištění především na krytí rizik často není vůbec špatná volba!"

Jistě. Má to jen jeden háček: neexistuje.

V každém případě, pokud se chce někdo pojistit na krytí ryzik, tak ať si sjedná životní pojistku s přiměřeným krytím. Vyjde ho to na cca 1/3 ceny investičního životního pojištění. (Zde získá to samé krytí, s tím, že prý spoří... Tyto peníze ovšem již nikdy neuvidí, a když, tak jen jejich zlomek. Takže si v podstatě platí jen pojištění za 3-násobnou cenu.)

0/0
18.5.2009 18:43

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

nebyl bych tak černobílý, ty počty moc zjednodušujete, niancí tam je víc.  Takové pojištění rizika s přirozeným pojistným za smrt rostoucím s věkem   (pokud víte, o co jde) v rámci investiční smlouvy a s využitím i jiných rizik není vůbec špatná možnost. Strašně moc záleží na konkrétní smlouvě.... Nehledá se lehce, ale dá se ..... Jde pak hlavně o to,aby tam nevalil zbytečně na přespořování, notabene v běžném pojistném (pokud už vůbec, tak mimořádným pojistným) . A lépe - jinou, volnou investicí ....

0/0
19.5.2009 3:58

xf

Re: Zmrazení pojistky

Rostoucí věk? To jako že lidé dostanou různou cenu, podle věku? Ptáš se na takovou samozřejmost, nebo máš na mysli něco jiného?

A ano dá se. Možná. Anebo řekni konkrétní ústav, ať se všichni podíváme se na jeho všobecné podmínky. A zasmějeme se.

Jistě, určitě se dá najít kombinace investiční životní, které může za určitých podmínek vyjít lépe, nežli nějaké z drahých špatných obyčejných pojištění. Ale toť vše.

0/0
19.5.2009 7:56

Zdenál

Re: Zmrazení pojistky

Ne, přirozené pojistné je o něčem jiném, než jen o jednoduchém principu, že starší člověk platí na vstupu do pojištění více. Vysvětlovat ti to nebudu, to si zjisti sám, když se tak čertíš. Nick konkrétního tu tlačit taky nebudu, to jsou informace, které nejsou jen tak bez ničeho zadarmo ...:-)

A závěr ? Však já neříkám, že máš do inv. poj. investovat hromady peněz, takže to v rozporu není, takže debata o ničem ....

0/0
19.5.2009 17:44

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že správným používáním kreditky můžete značně ušetřit?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz