Chcete bonusy za platby kartou? Nejdříve se musíte zadlužit

aktualizováno 
Platit kartou za zboží či služby má jedno velké plus, nic vás to nestojí. Banka si za bezhotovostní úhradu od klientů neúčtuje žádný poplatek. Mnohé z bank navíc ještě nabízenými bonusy klienty motivují, aby kartami platili co nejvíce. A není divu, nabízejí je hlavně ke kreditním kartám.
Čím více kartou zaplatíte, tím zajímavější bonus můžete získat

Čím více kartou zaplatíte, tím zajímavější bonus můžete získat | foto: Profimedia.cz

Naprostá většina bank zvýhodňuje právě držitele kreditních karet. Tedy ty, kteří utrácejí peníze banky, ne ty svoje. A pokud se jim nepodaří dlužnou částku splatit ještě během bezúročného období, banka jim dluh znásobí patřičně tučným úrokem.

Jen na prstech jedné ruky pak spočítáte banky, které se připisování bodů, nabízení slev či vracení peněz zpět klientům za platby kartou, neúčastní. Žádné výhody nečekají za bezhotovostní platby klienty Equa banky, LBBW Bank či Volksbank.

Za platbu kartou dostanete dárek, nebo vám zlevní nákup

Některé banky nabízejí klientům zapojení do různých věrnostních programů, kdy za platby kartou u partnerských obchodů sbírají body, které pak mohou vyměnit za různé druhy zboží a služby, případně bankovní služby včetně připsání hotovosti na účet.

Setkají se s tím například majitelé kreditních karet Raiffeisenbank (věrnostní program Exclusive) i držitelé platebních karet - debetních i kreditních - České spořitelny (Bonus program).  Držitelé všech typů Citi kreditních karet mohou získat slevy na zboží a služby zakoupené u partnerů programu Citi Club.

Se slevami například v knihkupectvích, galeriích či fitness centrech a restauracích se setkají i vlastníci platebních karet od UniCredit Bank.

Klienti GE Money Bank, majitelé kreditních karet, mají k dipozici věrnostní program bene+. Při platbě kartou u partnerů programu získá klient zpět až deset procent z ceny produktu, při platbě mimo partnerskou síť je to jen procento z utracené částky.

Za platbu kartou levnější volání či benzín

Volat levněji svým klientům - držitelům O2 Citi kreditní karty - nabízí Citibank. Čím více u obchodníka bezhotovostně zaplatíte, tím vyšší slevu budete mít. Sleva se vztahuje na maximálně čtyři platby měsíčně za služby společnosti Telefónica Czech Republic placené inkasem ze zmíněné kreditní karty.

Levnější pohonné hmoty pak získáte, pokud budete platit kreditní kartou Shell MasterCard od Citibank či Era platební kartou (debetní i kreditní) od Poštovní spořitelny. Obě banky však spolupracují jen s vybranými benzínkami - Citibank s Shell a Era s Čepro EuroOil.

Bonusové míle či bezplatný přístup do letištního VIP salonku

Dvě banky své bonusy pro klienty zaměřily na cestování - konkrétně na volné míle, které umožní letět s partnerskými aerolinkami levněji či zcela zdarma. Citibank spolupracuje s ČSA a držitelům Citi ČSA kreditní karty načítá takzvané bonusové míle do věrnostního programu OK Plus ČSA podle výše bezhotovostně zaplacené částky.

Druhou bankou je UniCredit Bank. Ta vlastníkům kreditních karet Mastercard Miles & More a prémiových debetních karet za platby kartou načítá míle za nákupy letenek ve věrnostním programu Miles & More letecké společnosti Lufthansa. Držitelé těchto karet mají navíc od 18. července jako první v Evropě bezplatný přístup do exkluzivního letištního salonku na pražském letišti v terminálu 1.

Platba kartou vám pomáhá spořit na penzi

Kreditní karty A karta a Lady karta od Komerční banky jejich držitelům pomáhají spořit na penzi. Z každého nákupu zaplaceného kreditkou vám vrátí procento na účet u Penzijního fondu Komerční banky.

Podobně to funguje i u UniCredit Bank. Majitelé kreditní karty Visa Axa Club si mohou z každé platby kartou v Česku i v zahraničí připsat procento na účet penzijního připojištění či vybraného investičního programu. Držitelé kreditky Visa Generali od UniCredit Bank mají možnost si procento z každé platby kartou doma i v zahraničí připsat jako roční bonus na účet životního pojištění od Generali.

Za platby kartou výběry z bankomatu zdarma

Banky mBank a Fio za bezhotovostní platby u obchodníků nabízejí klientům v měsíci určitý počet výběrů z bankomatů cizích bank zdarma. U mBank počet bezplatných výběrů závisí na výši zaplacené částky jak debetní, tak kreditní kartou (částky se sčítají). Mohou získat až tři výběry zdarma, když utratí v měsíci minimálně čtyři tisíce korun.

Klienti Fio banky si mohou polepšit až pěti bezplatnými výběry měsíčně, přičemž jeden dostanou za každé utracené čtyři tisíce korun.

Letních akcí je poskrovnu

Je léto, čas dovolených a platební karta je nezbytnou součástí dovolenkové výbavy. Na to, že hodně klientů o dovolených více utrácí a kartami jak doma, tak v zahraničí platí mnohdy častěji než během roku, vsadily jen čtyři banky. Pro své klienty přichystaly časově omezené akce.

Nejvíce akcí nabízí Citibank, ovšem opět pouze pro držitele kreditních karet.

Letní bonusové akce při platbách kartami od Citibank
KartaPopis akce při platbě kartouDo kdy
Kreditní karty Citi Lifeaž pětkrát více mil do věrnostního programu OK Plus míle Českých aeroliniído 30. září
Citi ČSA kreditní kartanový klient dostane ke kartě bonus až 150 tisíc mil, pokud během prvního měsíce zaplatí kartou minimálně 5 tisíc korundo 15. srpna
Kreditní karta Shell MasterCardbonus 10 procent z ceny paliva u čerpacích stanic Shell v České republicedo 31. srpna
Zdroj: Citibank

Podpořit prodej kreditních karet chtějí svými letními akcemi i obě banky ze skupiny ČSOB - tedy ČSOB a Poštovní spořitelna.

"Každý klient, který si do 31. srpna u ČSOB pořídí kreditní kartu a do 16. září s ní alespoň pětkrát zaplatí, přičemž každý nákup musí být alepoň za 200 korun, získá poukázku v hodnotě 500 korun na pohonné hmoty v síti čerpacích stanic OMV," doplňuje Pavla Hávová z ČSOB.

To klienti Poštovní spořitelny musí Era kreditkou během července a srpna utratit u obchodníků nebo na internetu alespoň pět tisíc korun. Pak jim banka vrátí procento z vyčerpané částky, ale maximálně 500 korun. "Podmínkou je, aby klient u nás měl Era osobní účet, na který mu bonus zašleme," doplňuje mluvčí Zuzana Kalátová.

Klienti Zuno banky se až do 12. srpna mohou zúčastnit letní soutěže "Plať kartou a obleť Evropu". Stačí, aby alespoň jednou zaplatili kartou a automaticky jsou zařazeni do slosování, které probíhá každých 14 dnů.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

Je to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatel

Pavel Hrstka (zleva), Martin Burkoň a René Němeček z chrudimské firmy CityZen

Tři inženýři a tátové od rodin. Společně podnikat začali teprve vloni. Letos vyhráli celorepublikové kolo soutěže...

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu

ilustrační snímek

Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Další z rubriky

Kdy a jak upravit pojistnou smlouvu na dům či byt, abyste netratili

Ilustrační snímek

Mnoho majitelů realit platí pojistné smlouvy, v nichž mají uvedeny pojistné částky na rodinný dům či byt v době jeho...

Změnit či ukončit pojistnou smlouvu není snadné, ale jde to

Ilustrační snímek

Životní pojištění kdysi uzavíral ten, kdo se chtěl pojistit a zároveň naspořit peníze. Potřeby klientů se však neustále...

Léta si platil pojištění, když ovšem onemocněl, nedostal nic

Ilustrační foto.

Dvacet let si platil životní pojištění. Když ho pak zdravotní problémy vyřadily na delší dobu z pracovního procesu,...

Investovat do akcií ČEZ nebo od nich raději utéci? (1)

Investovat do akcií ČEZ nebo od nich raději utéci? (1)

Kurzy.cz (Toto zamyšlení bylo napsáno pro portál Kurzy.cz) Nedávné rozhodnutí vlády naplnilo mediální prostor spoustou analýz, k...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG LISOVNY – ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 21 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz