Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Zahrajte si na investora a vyhrajte sportovní vůz Porsche

aktualizováno 
V nové soutěži společnosti X-Trade Brokers, ve které si můžete vyzkoušet investování do komodit a na měnovém trhu, je hlavní výhrou automobil Porsche Boxster. Pro všechny, kteří mají zájem se soutěže účastnit, jsme připravili krátký rozhovor se zástupcem společnosti. Dozvíte se v něm zajímavé informace, které by vám mohly pomoci k výhře.
Hlavní výhrou v soutěži společnost X-Trade Brokers je Porsche Boxster

Hlavní výhrou v soutěži společnost X-Trade Brokers je Porsche Boxster

Hlavní výhra je jasná. Jaké jsou další výhry? Mají i ostatní investoři, kromě vítěze, šanci si nějakou výhru odnést?
Hlavní cenou je Porsche Boxster. To získá vítěz soutěže, který nejlépe zhodnotí svůj virtuální vklad v hodnotě 200 tis Kč během trvání soutěže, tzn. od 15.10 do 30.11. Kromě toho ještě každý pátek v 17.00 během soutěže zveřejníme průběžné výsledky z každého týdne a nejlepší z toho daného týdne získá notebook. Takže dodatečně mezi úspěšné investory rozdáme 6 notebooků.

Co budou investoři k tomu, aby se mohli soutěže účastnit, potřebovat? Jaké povinnosti musí investor splnit, aby mohl soutěžit?
K tomu, aby se investoři mohli zúčastnit soutěže X Trade Brokers Cup, je nutné se jenom zaregistrovat na stránkách www.xtb.cz nebo na stránkách idnes.cz. Soutěž je úplně zdarma, účastníci nemusí investovat žádné vlastní prostředky.

Má vůbec začátečník, který nemá zkušenosti s investováním, nějakou šanci v porovnání s profesionály nebo zkušenějšími investory?
Samozřejmě každý má šanci vyhrát, v investování jsou důležité vědomosti, ale i intuice. Investorská intuice tak v konečném důsledku může znamenat mnohem více než makléřská licence nebo praxe finančního poradce. Není žádným tajemstvím, že osoby, které nejsou profesionálními investory na kapitálových trzích, nezřídka dosahují mnohem vyšších výnosů než profesionální makléři nebo finanční poradci.

Jako příklad uvedu obdobnou soutěž na jednom zahraničním trhu, na kterém působíme. Tam vyhrál student sociologie, který dnes má příležitost jezdit automobilem Porsche Boxster. Rovněž naši první soutěž v ČR vyhrála studentka psychologie. Takže vyhrát může opravdu každý. Investování vůbec není tak složité, jak se někdy tvrdí. K úspěchu stačí sledovat důležité ekonomické zprávy a také je potřeba odvaha a rychlý úsudek. Cílem investiční soutěže X-Trade Brokers Cup je zpopularizovat investování a umožnit investorům porovnat své investiční schopnosti s dalšími investory.

Jakým způsobem probíhá samotné investování a do čeho je možno v průběhu soutěže investovat?
Investiční soutěž bude probíhat na speciálně připravených demoúčtech transakčního systému X-Trade Brokers - X-Trader, který v současné době patří mezi nejmodernější investiční platformy pro on-line obchodovaní. Veškeré transakce probíhají v zabezpečeném režimu. Investor může ke svému investičnímu rozhodování využívat nejrůznější grafy a ukazatele tzv. technické analýzy. Platformu si jednoduše nainstaluje na svůj osobní počítač a může začít obchodovat.

Na výběr je přes 70 instrumentů, se kterými investoři mohou obchodovat. Dostupné jsou nejpopulárnější měnové páry EUR/USD, USD/CHF, USD/GBP (i USD/CZK) a samozřejmě komodity: ropa, zlato, měď, stříbro, pšenice, kukuřice. Nabídku doplňují nejznámější světové burzovní indexy (i pražský) a také vybrané akciové tituly

Investor může spekulovat jak na růst ceny jednotlivých instrumentů, tak i na její pokles. Pomocí platformy se obchodují kontrakty CFD neboli kontrakty na vyrovnaní rozdílů cen, které patří do skupiny derivátů. Při obchodování je přítomen tzv. pákový efekt, což znamená, že se při investování multiplikují dosažené výsledky (zisky, ale i ztráty). Začátečníkům se samozřejmě může zdát zvláštní, že můžeme prodat nebo koupit ropu a spekulovat, aniž bychom ropu vlastnili. Ale na komoditních trzích je to zcela běžná věc.

Problémem mnoha platforem je, že nezobrazují data v reálném čase, ale s určitým zpožděním. Jak je to u platformy X-Trade Brokers?
Platforma X-Trader vždy zobrazuje data v reálném čase, a každý účastník soutěže tak může sledovat na platformě vývoj kurzů jednotlivých instrumentů na základě reálných dat.

Důležitou oblastí, která může ovlivnit výnosy investorů, jsou poplatky. Jak je to s poplatky za obchody u X-Trade Brokers?
V rámci soutěže X-Trade Brokers Cup neplatí soutěžící žádné poplatky. Účastník soutěže se musí jenom zaregistrovat a následně úspěšně investovat svých virtuálních 200 tisíc korun. Stejně tak i v reálném obchodovaní prostřednictvím X-Trade Brokers neplatí investor žádné poplatky. Jeho jediným nákladem v soutěži i v reálu je tzv. spread, což je rozdíl mezi cenou poptávky a nabídky jednotlivých instrumentů.

V České republice určitě není mnoho specialistů na investování na komoditních trzích a forexu. Kde mohou nezkušení investoři a začátečníci získat potřebné informace k úspěšnému zvládnutí investování s komoditami a měnami?
Myslím že ideálním řešením je účast na školeních, které naše firma pořádá na území celé České republiky. Školení jsou samozřejmě zdarma a v jejich průběhu chceme zájemcům co nejvíce přiblížit záležitosti spojené s investováním na trhu CFD. Speciálně pro účastníky soutěže organizujeme školení v Top Hotelu Praha, které proběhne dne 19.10.2007 od 10.00. Všechny informace o našich školeních v Praze a dalších městech mohou zájemci najít na stránkách společnosti. Dodatečně každý zájemce může od nás obdržet na požádání informační materiály buď elektronicky nebo v tištěné podobě.

Na otázky odpovídal Jakub Malý, zástupce ředitele X-Trade Brokers v ČR.

Autor:
  • Nejčtenější

Peníze zapomněla v bankomatu, poctivého nálezce odmítli v bance i na úřadě

Stát se to může každému z nás. Jsme zamyšlení, roztržití nebo nám zrovna zazvoní telefon a tak transakci u bankomatu...

Začínali s jedním starým traktorem, dnes mají obrat deset milionů

Nikoho by ani nenapadlo, že se pouze čtyři členové rodiny starají o dvě stě býčků a krav a obdělávají 250 hektarů půdy....

Poradna: může zaměstnavatel chtít vědět, kam pojedu na dovolenou?

S ústupem pandemie koronaviru se opět otevírají hranice. Vycestovat na dovolenou do ciziny je již možné. Nemusí to být...

PŘEHLEDNĚ: Konec daně z nabytí nemovitosti. Kolik dnes ušetříte?

Koupili jste si byt za tři miliony a byli naštvaní, že budete muset vyndat z kapsy ještě sto dvacet tisíc na daň z...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vysněná dovolená se nekonala, přesto má zaplatit 24 tisíc. Jak se bránit?

Když si objednáme zájezd u cestovní kanceláře, očekáváme, že ta se o vše postará a my nemusíme nic řešit. Jak ovšem...

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  • Další z rubriky

Čeští podílníci obstáli v krizi covid-19 na výbornou

Majetek v podílových fondech nabízených v ČR klesl v letošním prvním čtvrtletí o 49 miliard korun. Českým investorům...

Akcie i fondy klesají. Změňte portfolio, ať nepřijdete o své investice

Firmy i finanční trhy mají za sebou první letošní kvartál. Bilance obou není z důvodu preventivních vládních opatření...

KOMENTÁŘ: V době recese je zlato jistota. Češi ho vlastní osm tun

Důležitým pravidlem, a to nejen pro začínající investory, je diverzifikace portfolia. Tedy rozložení investovaných...

Srazí krize covid-19 ceny nemovitostí v Česku? Lze to očekávat

Říká se, že po krizi spojené s onemocnění covid-19 se probudíme do jiného světa. Otázka je, zda to bude platit i pro...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ SW VÝVOJE

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 100 000 - 120 000 Kč

Princ George je vztahovačný a drzý, tvrdí jeho kmotra

Šestiletý princ George se na oficiálních fotkách tváří jako andílek a britská královská rodina mu pečlivě buduje image...

Penis a ženský orgasmus. Dvacet centimetrů je optimální, říká studie

Na délce záleží a platí, že větší znamená lepší. Ovšem jen do jisté míry. Největší šanci na uspokojení ženy dává...

Můj boj s nemocí: Když jsem se probudila, neměla jsem nohy

Na začátku to vypadalo, jako bych něco špatného snědla nebo chytla virózu, píše čtenářka Renata svůj příběh do seriálu...

Berenika Kohoutová ukázala postavu po porodu bez retuše

Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová (29) si posteskla, že s pětiměsíční dcerou Lolou se její život otočil o 180...

Velká část českých potravin není ve skutečnosti česká, říká šéf Globusu

Návrh na povinný podíl českých potravin by z regálů vymetl i některé české výrobky, říká v rozhovoru pro MF DNES...