Diskuse k článku

KTP Quantum – jedeme dál

Obchodník provozující činnost napůl jako banka a napůl jako fond bez patřičné licence na sebe samozřejmě přitáhne pozornost Komise. Správní řízení s KTP se chýlí ke konci. Předběžná rozhodnutí Komise budou velmi benevolentní. Otazníky zůstávají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Provazníková

Nejsem patřičně konomicky vzdě...
Nejsem patřičně konomicky vzdělána, nicméně s fondem KTP Quantum jsem v průběhu řádky let učinila ty nejlepší zkušenosti a jen lituji,že jsem tomuto fondu neponechala ve správě daleko více peněz, dokud úložky byly úročeny 14%. Touto cestou děkuji Ing. Blance Masaříkové, jejíž důvěryhodnost mě přiměla využívat služeb zmíněného fondu, kterému věřím a přeji vše dobré.
0/0
5.11.2001 1:23

S ohlednutím na minulá léta je...
S ohlednutím na minulá léta je vidět, že již né jedna společnost nabízela vysoké zisky z vložených vkladů, která po nějaké době skončila v likvidaci, v konkurzu, a nebo prostě "zmizela". Sice každý může argumentovat, že tato společnost existuje bezmála 5 let, ale porovnáním vložených vkladů za roky 1997 - 2000 vyplývá, že zatím důvěřiví lidé vkládají své úspory. Otázkou je, zda je v silách této společnosti například ke dnešnímu vyplatit všechny klienty. Je známo, že v čele společnsoti KPT Quantum stojí p. Takáč. Z výpisů obchodního rejstříku však také zjistíme, že p. Takáč je spolumajitelem, buď přímo nebo nepřímo, i v jiných společnostech. Jednou z prvních, kde byl p. Takáč společníkem, byla společnost CS TOP SYSTEMS s.r.o. Ano, byla. Tato na první pohled prosperující firma s výpočetní technikou je již delší dobu v likvidaci. Stejně je tomu tak i se společnosti Grafie Consulting s.r.o. V současné době, kdy se přelévání majetku z jedné společnosti do druhé, může také jednoho dne stát, že se oranžové tabule s nápisem Quantum ztratí z našich ulic.
0/0
10.9.2001 13:12

Důchodce

» I VIDĚL SVATÝ PROKOP V DÁLCE...
» I VIDĚL SVATÝ PROKOP V DÁLCE NĚCO ČERNÉHO SE BĚLATI « - ano i tak by se dala charakterizovat argumentační úroveň mnohých českých "diskutérů" na stránkách internetu. Je to takový Hyde park - ovšem značně daleko na periferii, skoro bych řekl na samém smetišti. Abych byl objektivní - FINCENTRUM je jen to smetiště, to takové LIDOVKY.cz, to je prostě chatová žumpa. Jsem potěšen, jak jsem byl pasován na "chefa KTP" jen proto, že schází další argumenty - nebo že se prostě názor nehodí do krámu. Jako inv.důchodce jsem odkázán hlavně na počítač a tak mám možnost sledovat a porovnávat kdeco. To byste např. nevěřili, že takový Temelín je prý veliký kotel, do kterého se přikládají atomové bomby - a tyhle "rozumy" se vykládají dětem při demonstacích na hranici. Velmi mě to připomíná středověk, ony pověstné "hony na čarodějnice" - novodobí inkvizitoři se ovšem ve svých přihlouplých názorech jen omezují na konstatování - "je to letadlo" a hotovo. Jeden t ěchto diskutérů je alespoň natolik upřímný, že nabádá "přestaňte pomlouvat KTP" - takže své vlastní názory tato skupina považuje za pomluvy!? Zřejmě to patří ke kolorytu doby a uťápnutého čecháčství. Možná je to jen "pouhá" závist - mám jen jednu kozu, soused má dvě - ať mu jedna chcípne, nebo radši obě! Jsem velký, protože můžu svobodně pomlouvat. Ale ono je to jinak - velký je pouze INTERNET - to ten umožňuje to, za co komunisté zavírali - svobodné šíření myšlenek! Tyto některé "myšlenky" však pohříchu postrádají smysl, logiku a o etice ani nemluvě. S mnohými názory by se jejich autoři nedostali ani na zadní stránky bulváru. A tak je tu ten kýžený internet, který dovolí v teplíčku domova kydat nesmysly na cokoli!
0/0
2.9.2001 7:06

Přestaňte nějaký čas pomlouvat...
Přestaňte nějaký čas pomlouvat KTP Quantum. Počkejte, až připíšou spokojeným klientům akcie Médeia. Potom budeme spokojeni zase my ostaní, protože jim nebudeme muset přes Garanční fond platit to letadlo.
0/0
1.9.2001 12:36

Pán nebo paní nezapře svoji ty...
Pán nebo paní nezapře svoji typicky českou povahu. Váš výklad je ovšem chybný.
0/0
1.9.2001 21:54

Ten důchdce je schef KTP Quant...
Ten důchdce je schef KTP Quantum, pozor.
0/0
1.9.2001 11:59

Důchodce

Pánové, nezlobte se, ale Vaše ...
Pánové, nezlobte se, ale Vaše diskuse jde poněkud šejdrem. Jsem již 17let v invalidním důchodu a v České republice jsem vystřídal mnoho lázeňských pobytů od Mariánek, Varů, Jáchymova, Třeboně, Velichovek, Bohdanče i Luhačovic a musím vám prozradit, že jestli v tomhle státě alespoň něco slušně funguje, tak to jsou lázně. Vy tu blbnete lidem hlavy vypočítáváním nějaké fiktivní ceny a zapomínáte, že léčebná turistika patří k nejlépe prosperujícím odvětvím s ještě lepší budoucností a to i u nás. Měl jsem možnost a čas zajímat se při svých pobytech o jednotlivé lázně a poznal jsem, že to není jen shluk budov a pozemků. Je to také historie, dobová architektura a vřídelní bohatství, které nejde nikam přestěhovat jako třeba pekárna nebo výrobna motorů. Kdyby někdo z Vás byl majitelem některých lázní a chtěl je prodat za korunu, hlásím se jako první kupec na řadě a ještě Vám přidám bohaté diško i když jsem jen důchodce. Myslím si, že pobyt v takovém prostředí je mnohem lepší, než ve vykradené Poldovce - tu bych naopak nevzal i kdyby jste k tomu dávali milion, byl by to danajský dar. A jestli Médeia Bohemia má majoritu v takových hodnotách, nemůže mít obavy o svou budoucnost. Někdo tu vzpomínal, že jde o neobchodovatelné akcie - abych se přiznal, ani já bych je nedal na pospas tomu našemu prohnilému trhu. Ápropo - je zajímavé, že např Škoda auto a mnohé další kvalitní akcie také nejsou veřejně obchodovatelné (nemám tím ovšem na mysli ty, které by nikdo nevzal ani zadarmo!). Museli by být na hlavu, aby ziskové akcie předhodili hladovému trhu, když z toho mohou mít profit především akcionáři, kteří je koupili ještě v úpisu. Snad až v budoucnu, až se zkultivuje prostředí kap. trhu. Teď se možná někdo usilovně snaží vyvolat paniku, aby se sám zmocnil tohoto majetku!! Tak je to, pánové a teprve budoucnost prověří skutečné hodnoty.
0/0
1.9.2001 10:16

Co se týče lázeňství, dávám Vá...
Co se týče lázeňství, dávám Vám za pravdu. Ale u ostatních věcí pravdu tak úplně nemáte. Ono nejde ani tak o to, že lázeňství je výdělečné, ale o to, komu vydělává a co kdo z toho má. Nevadí, že akcie jsou veřejně neobchodovatelné, pokud se jedná o důvěryhodnou společnost, jako např. Vámi zmiňovanou Škodu Mladá Boleslav, vlastněnou VW. Jde spíše o to, kam plynou zisky. A snad mi dáte za pravdu, že málokdy to bývá (v tuzemsku zvláště) drobný akcionář, zejména v případě, jsou-li použity jeho peníze do projektu zaštítěného správcem jeho peněz a realizovaného osobami jakkoliv propojenými se správcem. A nikdo mi nevymluví propojenost (je jedno jakkoliv přímou nebo nepřímou) mezi KTP Quantum a Médeia Bohemia.
0/0
1.9.2001 10:33

Důchodce

No a co! Ostatně sám jste si o...
No a co! Ostatně sám jste si odpověděl - Škoda Mladá Boleslav je vlastněná (nebo-li propojená) s VW a nikomu to nevadí. Dříve za komunismu jsme jako dělnická třída vlastnili všechno a nic. Teď se vlastnictví začínají konečně ujímat lidé, kteří mají zájem udělat z toho prosperující společnost. Ostatně zmínil jsem i jiné lázeňské subjekty, které vůbec nejsou ve spojení s KTP - doufám, že to víte, a tyto subjekty jsou také někým konkrétním vlastněny a na to si prostě musíme zvyknout, že to není jako za komunistů, kdy jsme měli všichni všechno a dohromady velké h.... . Zkrátka ta solidarita v chudobě mnohým lidem stále mate pojmy!
0/0
1.9.2001 10:50

Přeji Vám hodně štěstí s Vašim...
Přeji Vám hodně štěstí s Vašimi názory aneb ať žije KTP Quantum. Právě přistáváme, nebo je to pád????
0/0
1.9.2001 18:24

Pozor, to nepsal důchodce, ale...
Pozor, to nepsal důchodce, ale schef KTP Quantum.
0/0
1.9.2001 11:57

Je zde s podivem, že se u prod...
Je zde s podivem, že se u produktu KTP Quantum úspěšně (a to nejen ze strany dealerů této společnosti) argumentuje mj. pojištěním vkladů prostřednictvím Garančního fondu obchodníků s cennými papíry. Podotýkám, že v principu je konstrukce tohoto produktu dost blízká produktu IPPDA od společnosti FINNEX Praha, kde však zejména totálně neschopná KCP uvádí, že pro klienty této společnosti se pojištění nevztahuje. Důvod? Údajně vědomě podstoupili investiční riziko, když ve svých smlouvách souhlasili s nákupem akicíí emitovaných společnostmi spřízněnými s FINNEX Praha, potažmo FINNEX Group. A s kým je asi tak sprřízněná společnost Medea? Se Santa Clausem? Navíc ne všichni klienti FINNEXu Praha měli výše uvedené ustanovení ve smlouvě, a le především všichni svěřili prostředky FINNEXu za účelem správy majetku způsobem odpovídajícím příslušným zákonům = že bude majetek spravován s nejlepší odbornou péčí. Jestliže FINNEX nakoupil až do výše 100% hodnoty portfolií akcie jedné společnosti, k tomu ještě veřejně neobchodovatelné a spřízněné = ve výsledku si z majetku klientů udělal levný veture capital, a klient toto rozhodnutí neměl možnost ovlivnit (investiční rozhodování prováděl správce majetku), došlo prokazatelně k porušení odborné péče. Co dělala KCP. Taky si jen s FINNEXem dopisovala při přelicencování? Osobně jsem byl informován, že ani kontrola ve společnosti, která probíhá JIŽ ROK, je ze strany KCP laxní a má do profesionality daleko. Nezbývá než podat na KCP žalobu.
0/0
31.8.2001 21:34

VIKI

Tak ať si lidi ty penízky vybe...
Tak ať si lidi ty penízky vyberou a strčí je třeba do Pioneerů, takových -35% p.a., jako když najdeš. Jinak jste si asi nevšimli, ale Medeia tu svoji lázenskou skupinu restruktualizuje, aby byla v budoucnu ještě výkonější, takže argumentovat jedním číslem z min. roku je trochu mimo. Tržní hodnota těch lázní je mnohem vyšší než účetní (stačí se mrknout do rozvahy a zajet tam). Takže těch 14% teď 9,5% jim sice dočasně přináší ztráty, ale po prodeji budou v klidu, banka by jim nepůjčila, tak si prostě půjčili od lidí.
0/0
31.8.2001 15:32

Jo jo, tady už se toho restruk...
Jo jo, tady už se toho restrukturalizovalo, až hanba. Zvlášť za peníze akcionářů, samozřejmě těch minoritních. Kdysi poměrně dobře známá SG-Industry je zdá se v koncích s dechem, Koženého fondy jsou v čudu, 2. největší námořní flotila na světě vlastněná zemí bez moře neexistuje, ...
0/0
31.8.2001 21:42

Zlatý voči čoveče. To radši so...
Zlatý voči čoveče. To radši solidní Pioneer s momentálním propadem -35%, než Vámi vychvalovaný projekt s výhledem -100% a možná i něco navíc (nervy a starosti).
0/0
1.9.2001 10:36

Nejedeme dál, již jen letíme, ...
Nejedeme dál, již jen letíme, upadlo totiž jedno křídlo a druhé je nalomené...
0/0
31.8.2001 9:19

anonym

Nyní se již psaním nic ve pros...
Nyní se již psaním nic ve prospěch klientů KTP Quantum nevyřeší. Kdo nevybral dosud, již nevybere. Upřímnou soustrast nejen jim, nýbrž i nám všem. Garanční fond totiľ bude muset naplnit stát...
0/0
30.8.2001 19:36

Pánové z KTP, pr...
Pánové z KTP, proč pořád klikáte jako diví na anketu ANO/NE? To si myslíte, že lidi jsou skutečně tak tupí, že se budou podle ní řídit? Jenom Fincentru generujete reklamní příjmy. Na druhou stranu musím uznat, že ty lidi asi fakt blbí jsou, když mají u vás 2 mld a další desítky se utopily v kampleičkách, u Kalimovů, Wall Streetů a dalších.
0/0
30.8.2001 18:54

Vážený pane Nejedlý, ačkoliv ...
Vážený pane Nejedlý, ačkoliv mne velmi těší, že alespoň touto "decentní" formou naznačujete možná rizika "správy aktiv" společnostmi typu KTP, jakožto člověk, který se v této oblasti pohybuje již několik let musím vznést námitku vůči interpretaci některých pojmů: 1) Vámi zmiňovaná "správa majetku", k níž musí být od počátku tohoto roku obchodník s cennými papíry oprávněn podle zákona o cenných papírech, je v rámci tohoto zákona pojmenována poněkud jinak. Zákon hovoří o "obhospodařování individuálních portfolií na základě volné úvahy" - viz. § 8, odst. 2 písm. d). 2) Momentálně vím minimálně o čtyřech renomovaných společnostech, které již letos nové oprávnění k této činnosti obdržely.
0/0
30.8.2001 17:35

anonym

TO takový PIONEER TRUST, ten s...
TO takový PIONEER TRUST, ten se má (hrňte se tam) 1. Tabulky a odborné výklady převáľné většině z nás, kdo jsme klienty Pioneer Trust, mnoho neřeknou. Pokusme se spolu mluvit o odborných věcech jazykem, který bude srozumitelný. Co vlastně přinese nebo má přinést úprava akciové části portfolia nám — klientům? Úprava má v první fázi přinést to, co nyní potřebujeme nejvíce — zabrzdit pokles, stabilizovat zhodnocení. Ve druhé fázi — až přijde růst — chceme, jak je to u Pioneer Trust obvyklé, odstartovat růstovou fázi. Úprava sama nikterak neznamená to, ľe poté, co jsme měli portfolio nastaveno náročně, zakotvili jsme nyní ve vodách s nižší výnosovou perspektivou. To vůbec ne. Z jistého hlediska lze říci, ľe toto je vlastně první krok k příštímu růstu. 2. O čem ta úprava vlastně je? Je možné vysvětlit to tak, aby jí rozumělo více lidí než jen odborníci přes investice? Pokusím se o to s pomocí příměru. Představte si, že světová ekonomika je jako oceán a fond je plachetnice na jeho hladině. Její plachty jsou cenné papíry. V časech ekonomického růstu fouká příznivý vítr a záleží na tom, jaká je konstrukce plachtoví, jak kvalitní jsou jednotlivé plachty (cenné papíry), kdo je kapitánem, jaké má mapy (informace o trzích a podnicích). Na našem oceánu světové ekonomiky už dva ruky zuří bouře takové síly, že tu nebyla už dvacet let. Bouře začíná zasahovat i do těch oblastí oceánu, které byly až dosud klidnější — do Evropy. Zasáhne i českou ekonomiku i kdyľ ta zatím byla v závětří ekonomiky německé. To však pomalu končí. V takové bouři se může stát všechno. Některé plachty (cenné papíry) ztratily vítr (klesly na ceně) a to ztěžuje kapitánovi manévr. Ten však právě nyní potřebuje manévrovat více než jindy, musí chránit loď před velkými vlnami a přečkat bouři. Zůstat v bouři s nefungujícími plachtami je nebezpečné. My jsme se rozhodli během bouře některé poškozené plachty nahradit a jiné opravit. Zvolil jsem tedy manévr, který nám pomůže jednak se lépe bránit velkým vlnám a až vlnobití utichne, budeme moci rychleji zamířit k růstu. 3. Kdybych pokračoval ve vašem přirovnání — je ta loď nyní, pokud jde o možnosti výnosů, pomalejší? Kaľdé přirovnání je trochu nepřesné, ale mohl bych říci, že budoucí výnosová perspektiva není úpravou pozic změněna. Nebude to pomalejší loď. 4. Myslíte někdy na časovou perspektivu? Kdy se dostaneme na své? Ztráty byly velké. Uvědomuji si velmi dobře, že aktuální ztráty jsou značné. Jsem však osobně klidnější o to, že vím, že trhy opravdu vrátí co vzaly. Otázka je však trochu nátlaková. Ne proto, že není oprávněná, ale proto, že na ni nemohu dobře odpovědět. Vy dobře víte, ľe není korektní, abych předvídal. Každá taková předpověď je nutně nepřesná. Považuji však tuto chvíli a tuto situaci za výjimečnou a pokusím se o férovou odpověď. Svět stojí na pokraji recese. Experti se někdy hádají o tom, co je to vlastně za recesi, ale slova tu nejsou podstatná. Podstatná je situace k níž dochází a která přichází i k nám. Je již zřejmá v Německu. Tato situace se opravdu podobá bouři nad celým oceánem, trvá už dva roky a ještě neskončila. V nejbližší době asi neskončí. A kdy se tedy dostaneme na své? Není to perspektiva týdnů nebo několika málo měsíců. Jedním jsem s jist — udělám vše, aby se to stalo tak rychle, jak jen to bude možné.
0/0
30.8.2001 18:14

anonym

Ačkoliv je Váš článek vůči spl...
Ačkoliv je Váš článek vůči splečnosti KTP bohužel poměrně velmi benevolentní, vítám jej s otevřenou náručí. Je smutné jak málo se v médiích objevují zprávy o podobných nabídkách odporujících veškerým ekonomickým pravidlům i morálním zásadám. Použijeme - li na společnost KTP model, který je v poslední době velmi oblíben mezi našimi bankami tj. zařazení do bílé, šedé nebo černé zóny, pak tato společnost pravděpodobně bude patřit někam mezi tmavošedou až černou zónu. Protože se již řadu let pohybuji v oblasti kapitálového trhu (a to výhradně v rámci společností z "bílé zóny"), doporučuji všem klientům KTP, aby se zamysleli nad tím, kolikrát již o podobných "letadlech" slyšeli a četli. (Ačkoliv je nutno spravedlivě uznat, že kapitán tohoto stroje je mimořádně schopný a již dlouho se mu daří "netrácet výšku".) Domnívám se, že pro posouzení reálnosti nabídky této společnosti nejsou potřeba žádné široké ekonomické znalosti. Abyste včas "vzali nohy na ramena" bohatě Vám postačí troška zdravého selského rozumu a letmý pohled na aktuální výši úrokových sazeb a vývoj na akciových trzích. Jste - li velký důvěřivec, pak ještě budete dál ztrácet čas tím, že se pokusíte získat o společnosti nějaké další podstatné informace.
0/0
30.8.2001 15:38

Jobber

Většina makléřských společnost...
Většina makléřských společností v loňském roce výrazně zhoršila své hospodaření. Mnoho z nich je ve ztrátě a někteří z nich budou pravděpodobně nuceni ukončit svoji činnost. Mají makléřské společnosti perspektivu? Mají vůbec šanci zhodnotit vaše peníze? O tom, zda je možné na burze vydělat, panuje ve finančním světě mnoho pohádek a pověstí. Každý již asi slyšel o obchodnících, kteří vydělali miliony, a naopak o smolařích, kteří na burze prohráli střechu nad hlavou. Zmíněnou otázkou se již zabývaly stovky odborných mozků a výsledky bývají většinou obdobné. Pokud obchodník nedisponuje zvláštními informacemi, které nemá nikdo jiný, bude pravděpodobně jeho průměrný výdělek nula. To samozřejmě obchodníci s cennými papíry neslyší rádi a i z tohoto důvodu se na nás z nejrůznějších médií hrne množství doporučení, kterýže analytik z kteréhože ústavu nám radí držet akcie Komerční banky, zatímco je vhodné prodávat České energetické závody. Podobná doporučení zpravidla nemají smysl, což odůvodňuje tzv. hypotéza efektivních trhů. Za předpokladu, že mají všichni hráči k dispozici stejné informace, je nepravděpodobné, že některý z nich bude dlouhodobě ve své činnosti profitovat. Hází-li tisíc lidí kostkou, je velmi pravděpodobné, že někteří z nich hodí třikrát po sobě šestku. To ale ani v nejmenším neznamená, že zmíněný obchodník musí hodit šestku i po čtvrté. Většina makléřů vám obvykle poví, že jejich obchody jsou celkově výdělečné, a jejich klienti, až na výjimky, neprodělávají. Takováto informace má pro nás nulovou hodnotu, neboť je nepochybně zbytečná. Stejně jako v šachách, i na burze musí být stejné množství poražených, jako vítězů. Těžko tedy uvěřit geniálním makléřům. Je dobré si uvědomit, z čeho obvykle takové makléřské firmy žijí. Je tomu zpravidla z provizí z objemu obchodů. Stěží narazíte na firmu, která by žila pouze z podílu na zisku investovaných aktiv a která by naopak ručila za kapitálovou ztrátu. To samo o sobě svědčí, že burza je hra jako každá jiná. Existuje kvantum ekonomicko-statistické teorie, která sama o sobě může dát sofistikovanějším obchodníků určitou výhodu nad těmi méně odbornými. Těžko ale zmíněné teorie pomohou hráčům vydělat na efektivních trzích. Ze zmíněného by se tedy dalo usoudit, že vydělat mohou pouze společnosti zaměstnávající vzdělané odborníky na úkor těch firem, jejichž pracovníci bez hlubších teoretických znalostí pouze koukají do monitoru a dávají rádoby fundované rady. České makléřské společnosti na tom nejsou o mnoho lépe. V loňském roce pouze 5 obchodníků s cennými papíry z 16 sledovaných vykázalo zisk. Ostatní se topili ve ztrátě. Ostatně i toto dokládá výše zmíněnou hypotézu. Mají-li makléřské firmy nižší obrat, tradičně se dostanou do ztráty a jejich "ziskové" obchody je zřídkakdy zachrání. Mezi populací v současnosti totiž slábne zájem investovat do cenných papírů, ať už z důvodu nízké rentability podobných obchodů, nebo příliš vysokého rizika. Každého zkrátka nebaví poslouchat od rána do večera pouze špatné zprávy. Našim současným obchodníkům ztěžují život i stále se zhoršující podmínky jejich činnosti. Pro zachování licence je např. nezbytné mít základní kapitál vyšší než 27 milionů korun, což je bez silného zahraničního investora obtížné. Současných 105 brokerských firem se velice smrskne až na polovinu, což je zvlášť pikantní vzhledem ke skutečnosti, že v roce 1997 jich bylo ještě 450. Tisková zpráva KCP oznámila zahájení kontrol u klíčových subjektů kapitálového trhu! Máme se na co těšit. Po zkušenosti s Privatem to budou velmi tvrdé kontroly!!!
0/0
30.8.2001 13:12

Sova

To je problem Komise. Vetsinu ...
To je problem Komise. Vetsinu casu travi otravovanim znamych a stabilnich jmen a peskuje je za drobnosti typu denik obcbodnika misto, aby se zamerila na pruserove akce typu PI (kde nikdy neprobehla zadna fyzicka kontrola!!) či KTP Q.
0/0
30.8.2001 15:13

Anonym

Trochu si protiřečíte. Jméno P...
Trochu si protiřečíte. Jméno PI bylo ve své době jedno z nejznámějších.
0/0
30.8.2001 18:29

Protože měli v&yacut...
Protože měli výbornou PR kampaň. Pochybnosti o jejich praktikách již kolovaly minimálně v r. 2000!
0/0
30.8.2001 18:50

A o kom nekolují pochybnosti ?...
A o kom nekolují pochybnosti ?
0/0
30.8.2001 19:18

Přispívání do Garančního fondu...
Přispívání do Garančního fondu na hrazení ztrát určitě situaci obchodníků také nevylepší :). Určitě za nedlouho dorazí novela, která příspěvky zvýší, aby se deficit GF rychleji pokryl. Na tom zas KCP určitě stráví spoustu času místo, aby se věnovala preventivní činnosti. Snad jim pomůže nová komisařka.
0/0
30.8.2001 15:15

Akcie nejsou hrou s uzavřeným ...
Akcie nejsou hrou s uzavřeným koncem, kdy výdělek jednoho rovná se prodělek druhého. To platí jen v případě derivátů. Akcie jdou dlouhodobě nahoru, takže dlouhodobě v průměrz vydělávají všichni, ovšem málokomu se podaří dosáhnout lepších výsledků než příslušný trh obecně, nemá-li insider informace.
0/0
30.8.2001 15:17

udivená

úžasný článek se spoustou domn...
úžasný článek se spoustou domněnek a spekulací coby-kdyby. Prostě když někdo chce vlka bít, hůl si vždy najde. Proto vyjděme do světa a pod pláštíkem šíření osvěty mezi poblouzněnými ovečkami, můžeme vše kolem nás hanět a házet kolem sebe blátem a kamením. Už se na to moc těším.
0/0
30.8.2001 9:21

Fakta, fakta, fakta, preznetuj...
Fakta, fakta, fakta, preznetujte fakta, článek je na faktech založen...
0/0
30.8.2001 12:48

někdo

Ale na jakých faktech? Autor b...
Ale na jakých faktech? Autor by měl především dbát na pravdivost podávaných informací a jestliže mu něco není jasné, není ostudou zeptat se na příslušném místě, kde mu jistě dají odpověď. Článek mi připadne šitý horkou nití se snahou být v daném okamžiku akční a neztratit ani minutu náskok před následnými událostmi, prostě být první, kdo to vše zkritizuje.
0/0
30.8.2001 13:38

Co je tam nepravdivého. M. nej...
Co je tam nepravdivého. M. nejedlý snad jen neodhadl to, že se bude garance časem rušit i pro stávající kienty. To je ale průšvih, protože to může způsobit run na brokera, z kterého se pak nevzpamatuje.
0/0
30.8.2001 15:02

Petr

Přeji paní udivené,aby nebyla ...
Přeji paní udivené,aby nebyla v ještě větším údivu.
0/0
30.8.2001 13:34

udivená

Milý Petře, v této době a v na...
Milý Petře, v této době a v naší zemi je možné úplně všechno a já Vám závidím Váš nadhled.
0/0
30.8.2001 13:44

Pochybovač

jakákoliv společnost, jež gara...
jakákoliv společnost, jež garantuje 14% výnos, je krajně podezřelá. A myslím, že toto stigma ze sebe jen tak nesundá. PS: a nezapomeňte mi zase povědět, že absolutně nerozumím investování a že jsem totální laik a že to možné je. Takové odpovědi totiž miluju.
0/0
30.8.2001 15:05

Bohatý

Odpovím Vám jednoduše: Warren ...
Odpovím Vám jednoduše: Warren Buffet, Rockefelerova rodina, Geroge Soros atd. atd.
0/0
30.8.2001 15:42

Pochybovač

Vy tedy máte za to, že pánové ...
Vy tedy máte za to, že pánové z KTP jsou srovnatelní s těmito nestory světového investování? Zapomínáte však, že ani jeden z těchto tří pánů NIKDY nikomu nesliboval a hlavně NEGARANTOVAL takovýto výnos. Myslím, že konec KTP je ve velmi blízkém dohlednu. Trapná role KCP to navíc ještě potvrzuje.
0/0
30.8.2001 15:54

Pavel Kohout

Odpověď vskutku jednoduchá - a...
Odpověď vskutku jednoduchá - a nesprávná. Ani Buffett, ani Rockefeller, ani Soros, ani Peter Lynch, ani Jim Rogers, ani André Kostolányi ani nikdo jiný nebyli schopni GARANTOVAT 14% výnos KAŽDOROČNĚ. Každý z těchto vynikajících investorů měl občas nevyhnutelně záporný rok. A teď přijde někdo, kdo bude oblbovat lidi jako KTP Quantum. Garantovat je u fondů možné jenom jistinu pomocí derivátů (garantované fondy, click fondy). Je k neuvěření, co Komise dělá. Buzerovat slušné firmy, na to je užije, ale zatočit s podvodníky, na to jsou krátcí.
0/0
30.8.2001 16:08

newsflash

Rad bych vsechny pritomne upoz...
Rad bych vsechny pritomne upozornil,ze KTP Quantumjiz pred casemgaranci snizilo ze 14 na 9,5 procenta a 28. srpna garanci zcela zrusilo. Nechapu,ze zrovna "odbornici" jako vy si toho nevsimli.
0/0
30.8.2001 16:53

... to teda brzo...
... to teda brzo
0/0
30.8.2001 16:57

Udivený

Že zrovna Vy na toto upozorňuj...
Že zrovna Vy na toto upozorňujete. To spíše Komise pořádně upozornila Vás, abyste nenabízeli nereálné zhodnocení. Tím, že Vás teď klepla (i když jen mírně) přes prsty, máte s novými klienty útrum. A u těch starých je to jen otázka času, kdy prokouknou ten Váš "skvělý tunel".
0/0
30.8.2001 17:03

To je skoro jako flashnews - i...
To je skoro jako flashnews - internet Rudeho prava. Garnace byla zrusena pouze na zaklade tlaku Komise, a to pouze pro nove klienty. KTP uz ani nove klienty ziskavat nemusi, protoze dvoumiliardovy tunel je opraaaaavdu dostatecne velky.
0/0
30.8.2001 18:33

harlekýn

A jakpak byste s nimi (třeba z...
A jakpak byste s nimi (třeba zrovna s KTP) zatočil, pane Chytrý? Jak tak vidím, tak co všichni bezpečně umějí, je běhat a křičet "To je průser, to je průser!". Fundovanými analýzami o tom, kdo co udělal špatně, se to tady jenom hemží, ale ještě jsem neviděl, že by někdo napsal, jak lze situaci podle jeho názoru řešit. Zahrajme si na Komisi....jak by kdo KTP řešil (ve stávajícím stavu)?
0/0
30.8.2001 16:55

Sova

Komise měla již d&aa...
Komise měla již dávno zasáhnout mnohem tvrději, dá se říci eliminačně. KTPQ porušuje zákony již několi let a Komise jim prostě měla vzít licenci a ukončit jejich činnost. Vůbec bych se nedivil, kdyby za KTPQ stály nějaké politické špičky, které daly Komisi přes prsty, ať postupuje mírně, jestli vůbec postupovat má.
0/0
30.8.2001 18:36

doufám, že komise klepne i Vás...
doufám, že komise klepne i Vás přes prsty.
0/0
31.8.2001 8:17

nechápající

Co drží investor, který svěřil...
Co drží investor, který svěřil Kvantu peníze? Úročenou pohledávku?
0/0
30.8.2001 2:01

Ten stávající ano. Ti noví už ...
Ten stávající ano. Ti noví už jedou schéma Finnex Do roka pojedou na Finnexu všichni, neporuší-li zase Quantum pravidla a nebude KCP ignorovat.
0/0
30.8.2001 15:18

©imon Novák

To mi není moc jasné, přestoľe...
To mi není moc jasné, přestoľe jsem četl původní komentář.
0/0
30.8.2001 18:34

Tak si ho přečtě...
Tak si ho přečtěte, včetně Finnexu. Je to napsáno docela dobře. Věc se má tak, že máte nějaký majetek a ten může nabývat různých forem. Jednou z nich je pohledávka vůči obchodníkovi s CP (ta je krytá p. Koblicem), druhou mohou být cenné papíry, které vám obchodník nakoupí a které máte na svém účtě u SCP. Zkrachuje-li broker, téměř nic se neděje. Máte CP dál na svém účtě v SCP. "Jen" se stane to, že cenné papíry, které vám broker koupil, mají ve skutečnosti mnohem nižší hodnotu, než váš původní vklad. A to zvláště u neveřejně obchodovaných akcií. Finnex krachne, na účtě máte EPH, ale ten má téměř nulovou hodnotu. Tomu se říká investiční riziko, které p. Koblic nekryje.
0/0
30.8.2001 18:47

A i když Vám ty akcie z účtu v...
A i když Vám ty akcie z účtu v SCP nikdo nebere (jak zdůrazňuje KCP) má to jeden háček: i při nejlepší vůli, ačkoliv o to nestojíte ale co Vám zbývá, se jako posledního stébla záchrany chcete ujmout akcionářských práv, která Vám z titulu nedobrovolného držení akcií náleží. A co zjistíte? Že konkr. EPH neexistuje na žádné dostupné adrese, nejsou hospodářské výsledky, dozorčí rada a představenstvo s tím nechtějí nic mít neboť dle svých tvrzení odstoupili již před časem, .... . A nejhorší je na tom fakt, že si ani akcie nezarámujete jako varování pro příště, protože jsou v podobě jedniček a nul kdesi v SCP.
0/0
1.9.2001 18:33

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz