Hra o čtvrt milionu začíná!

  12:00aktualizováno  12:00
Společnost ATLANTIK finanční trhy, a.s. - vedoucí nezávislý obchodník s cennými papíry - a internetový server Fincentrum patřící do rodiny iDNES nabízí prostřednictvím investiční hry možnost vyzkoušet si bez rizika obchodování na amerických akciových trzích. Kromě příležitosti seznámit se s investičními instrumenty a uplatnit různé strategie mají hráči rovněž možnost vyhrát některou z cen, jejichž celková hodnota přesahuje čtvrt milionu korun.

V investiční hře, která byla spuštěna na adrese burzovnihra.idnes.cz, má každý hráč možnost investovat do akcií firem, které se obchodují na amerických akciových trzích NYSE, NASDAQ a AMEX.

Pro ilustraci, na nejstarší burze NYSE se obchoduje s 2 800 akciovými tituly, na trhu NASDAQu dokonce s 3 800 tituly a burza AMEX reprezentuje přibližně 800 akcií.

Hráči, kteří nebudou mít na počátku hry dostatek zkušeností s investováním do akcií konkrétních firem, mohou využít možnosti, které nabízejí tzv. indexové instrumenty.

Například prostřednictvím určitého akciového koše lze investovat do všech akcií, které jsou zastoupeny v Indexu Dow Jones, nebo do firem působících ve vybraném odvětví (např. farmaceutickém průmyslu).

Prostředí investiční hry bude prakticky stejné jako při skutečném obchodování na akciových trzích. Každý hráč bude mít k dispozici ceny akcií, kde jediným omezením je 20 minutové zpoždění, investiční doporučení největších investičních bank na světe (např. Merrill Lynch), profily jednotlivých firem, kalendáře, statistiky, indexy, apod.

Pavel Sudek ze společnosti Atlantik FT k tomu říká: "Investiční hra by měla přiblížit svět finančních trhů široké veřejnosti a kromě zábavy a vzrušení přinést také další znalosti a zkušenosti, které lze poté využít při skutečném rozhodování o vlastních úsporách. Každému hráči se nabízí možnost vyzkoušet si zcela bez rizika, zda by uspěl jako burzovní makléř nebo správce portfolia."

Každý hráč získává po registraci fiktivních 10 000 USD a jeho úkolem je tyto prostředky co nejlépe zhodnotit prostřednictvím investování do akcií a dalších investičních instrumentů obchodovaných na trzích NYSE, NASDAQ a AMEX.

S cílem přiblížit hru co nejvíce skutečnost budou za každý obchod účtovány poplatky, které účtují makléřské společnosti svým klientům. Dosažený výnos závisí pouze na schopnosti hráče vybrat do portfolia akcie úspěšných společností nebo v pravý čas prodat ty firmy, kterým hrozí pokles cen jejich akcií.

Průběžné výsledky soutěže o investora roku a investora měsíce najdete na stránce http://akcie1.idnes.czhttp://ebroker.atlantik.cz, v deníku Mladá fronta DNES pravidelně na začátku každého kalendářního měsíce a v týdeníku Profit.

Každý měsíc získají nejlepší investoři zajímavé ceny v podobě letenek do některých z evropských měst a další hodnotné ceny.

Pro nejlepšího investora roku pak bude připravena výhra v hodnotě 50 tisíc korun a pro druhého a třetího v pořadí ceny v hodnotě 20 a 10 tisíc korun. Celkem budou rozděleny výhry za více než čtvrt milionu korun.

Do hry můžete vstoupit ZDE.

 

Autor:
  • Nejčtenější
Premium

Zmapovali jsme, za kolik pořídíte bydlení napříč Českem

Chystáte se koupit byt? Rozdíly cen nemovitostí mezi lokalitami jsou závratné. Na byt pro rodinu si připravte alespoň...

Expert: Lidé chybují, když utápějí peníze v pojištění drobných úrazů

Podle odborníků na pojištění stále mnoho lidí nemá dobře uzavřené pojistné smlouvy. Pojištění uzavírají na drobná...

Sonda: které spořicí a termínované účty zhodnotí vklady nejvíce

Úrokové sazby na spořicích účtech stagnují, u nejlepších lze dosáhnout na úročení v rozpětí 1,6 až 3 %. Nezvedají se...

Den s bankéřem: Jak se z nuly buduje firma s miliardovým obratem

Radomír Lapčík je úspěšný český podnikatel, který se vypracoval od nuly. Česká veřejnost ho zná jako zakladatele...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Povinné ručení: za stejné auto zaplatí různí řidiči odlišné ceny

Za poslední rok stoupla cena povinného ručení v průměru o tři procenta. Alespoň to tvrdí pojišťovny. Uvedená tři...

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

  • Další z rubriky

Není bond jako bond, říká ekonom o investicích do firemních dluhopisů

Firemní dluhopisy či obligace a bondy, jak se také označují, mohou být skvělá investice i propadák. Kdo chce do nich...

Investic není třeba se bát, ani když ekonomika začíná zpomalovat

Prakticky tři čtvrtiny veškerého finančního majetku domácností leží na bankovních účtech. A to přesto, že jejich...

KOMENTÁŘ: Sázky na jednu kartu se nevyplácejí! Diverzifikujte správně

Zacházet s vlastními úsporami neumí každý. Někdo nedokáže odložit stranou ani korunu, jiní se snaží peníze zhodnocovat,...

Jak rozumně a bez rizika investovat volné peníze, aby vydělávaly

Stejně jako jsou lidé, kteří přemýšlejí o tom, jak vyjít s minimem peněz, jsou lidé, kteří mají peněz nadbytek a...

Najdete na iDNES.cz