Hra o čtvrt milionu začíná!

  12:00aktualizováno  12:00
Společnost ATLANTIK finanční trhy, a.s. - vedoucí nezávislý obchodník s cennými papíry - a internetový server Fincentrum patřící do rodiny iDNES nabízí prostřednictvím investiční hry možnost vyzkoušet si bez rizika obchodování na amerických akciových trzích. Kromě příležitosti seznámit se s investičními instrumenty a uplatnit různé strategie mají hráči rovněž možnost vyhrát některou z cen, jejichž celková hodnota přesahuje čtvrt milionu korun.

V investiční hře, která byla spuštěna na adrese burzovnihra.idnes.cz, má každý hráč možnost investovat do akcií firem, které se obchodují na amerických akciových trzích NYSE, NASDAQ a AMEX.

Pro ilustraci, na nejstarší burze NYSE se obchoduje s 2 800 akciovými tituly, na trhu NASDAQu dokonce s 3 800 tituly a burza AMEX reprezentuje přibližně 800 akcií.

Hráči, kteří nebudou mít na počátku hry dostatek zkušeností s investováním do akcií konkrétních firem, mohou využít možnosti, které nabízejí tzv. indexové instrumenty.

Například prostřednictvím určitého akciového koše lze investovat do všech akcií, které jsou zastoupeny v Indexu Dow Jones, nebo do firem působících ve vybraném odvětví (např. farmaceutickém průmyslu).

Prostředí investiční hry bude prakticky stejné jako při skutečném obchodování na akciových trzích. Každý hráč bude mít k dispozici ceny akcií, kde jediným omezením je 20 minutové zpoždění, investiční doporučení největších investičních bank na světe (např. Merrill Lynch), profily jednotlivých firem, kalendáře, statistiky, indexy, apod.

Pavel Sudek ze společnosti Atlantik FT k tomu říká: "Investiční hra by měla přiblížit svět finančních trhů široké veřejnosti a kromě zábavy a vzrušení přinést také další znalosti a zkušenosti, které lze poté využít při skutečném rozhodování o vlastních úsporách. Každému hráči se nabízí možnost vyzkoušet si zcela bez rizika, zda by uspěl jako burzovní makléř nebo správce portfolia."

Každý hráč získává po registraci fiktivních 10 000 USD a jeho úkolem je tyto prostředky co nejlépe zhodnotit prostřednictvím investování do akcií a dalších investičních instrumentů obchodovaných na trzích NYSE, NASDAQ a AMEX.

S cílem přiblížit hru co nejvíce skutečnost budou za každý obchod účtovány poplatky, které účtují makléřské společnosti svým klientům. Dosažený výnos závisí pouze na schopnosti hráče vybrat do portfolia akcie úspěšných společností nebo v pravý čas prodat ty firmy, kterým hrozí pokles cen jejich akcií.

Průběžné výsledky soutěže o investora roku a investora měsíce najdete na stránce http://akcie1.idnes.czhttp://ebroker.atlantik.cz, v deníku Mladá fronta DNES pravidelně na začátku každého kalendářního měsíce a v týdeníku Profit.

Každý měsíc získají nejlepší investoři zajímavé ceny v podobě letenek do některých z evropských měst a další hodnotné ceny.

Pro nejlepšího investora roku pak bude připravena výhra v hodnotě 50 tisíc korun a pro druhého a třetího v pořadí ceny v hodnotě 20 a 10 tisíc korun. Celkem budou rozděleny výhry za více než čtvrt milionu korun.

Do hry můžete vstoupit ZDE.

 

Autor:

Nejčtenější

Desítky let v jedné firmě. Kdy je čas se zvednout

Ilustrační snímek

Stejná vrátnice, stejný stůl. Mění se jen kolegové, vedení, podmínky. Proč zůstávají někteří lidé v jedné práci desítky...

Šest pravidel, jak řídit svého šéfa, aby vás hodnotil lépe

Ilustrační snímek

Připusťme, že přímo řídit svého šéfa většinou nemůžeme. Schází nám k tomu potřebné páky. Co však řídit můžeme, je náš...

Šest zásadních změn, které má přinést novela zákoníku práce

Ilustrační snímek

Chystá se novela zákoníku práce. Co může letos čekat zaměstnance, přibližuje expertka na pracovní právo.

Suší maso pro vojáky i sportovce a chtějí dobýt Evropu

David Novák a Pavel Doležal z pardubické společnost Fine Gusto

Vypadají spíše jako studenti práv, přitom David Novák (28) a Pavel Doležal (30) založili a úspěšně řídí firmu Fine...

Pokles cen nemovitostí se zatím nekoná. Podívejte se, kolik stojí byty

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí v posledních letech strmě rostly, ale na mnoha místech již narazily na strop a začaly stagnovat. Na...

Další z rubriky

Firemní dluhopisy netransparentních firem se šíří trhem

Ilustrační snímek

Řada investičních odborníků doporučuje, aby Češi při sestavování svého investičního portfolia zvážili také investici do...

Vyplatí se dát peníze do zlata? Ano, ovšem jen za určitých podmínek

Ilustrační snímek

Cena vždy vyletí nahoru, jakmile dojde k další krizi. Vyplatí se dávat peníze do zlata? Odpověď není zdaleka tak...

Spočítejte si, kolik budete inkasovat při pravidelných vkladech do fondů

Ilustrační snímek

Podílové fondy jsou vhodnou variantou, jak dětem vytvořit do budoucna finanční rezervu. Podle expertů jsou lepší než v...

Jaké kryptoměny vybrat pro rok 2019? Objeví se nový Bitcoin?

Jaké kryptoměny vybrat pro rok 2019? Objeví se nový Bitcoin?

Kurzy.cz Zásadní otázkou při výběru kryptoměn pro rok 2019, kterou si musí každý investor položit, je, zda bude v roce 2019 stál...

Najdete na iDNES.cz