Diskuse k článku

Finnex – další bolehlav investorů

Finnex Praha, obchodník s cennými papíry shromáždil od důvěřivých klientů desítky milionů a teď nemůže dostát svým závazkům. Co se vlastně stalo? Kdo pochybil? Uvidí klienti ještě někdy své peníze?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zajimala bz mne adresa sdruzen...
zajimala bz mne adresa sdruzeni poskozenych akcionaru FINNEX.diky
0/0
29.7.2001 23:56

Tiskové prohlášení Martina Zac...
Tiskové prohlášení Martina Zacha k situaci okolo společností Finnex. Dovolte mi, abych Vás touto cestou stručně informoval o svém postavení a vztahu ke společnosti Finnex Group, a.s. Byl jsem jedním ze spoluzakladatelů společnosti v roce 1994. Ve společnosti jsem aktivně působil od jejího založení, podílel se na rozhodování a působil ve statutárních orgánech. Celou skupinu jsem opustil dne 4.11.1999, kdy jsem prodal celý svůj akciový podíl ve společnosti Finnex Group, a.s. Tímto jsem se definitivně vzdal svých veškerých pravomocí v rámci skupiny a ze společnosti jsem odešel. V té době se jednalo o dobře fungující a perspektivní finanční skupinu. Jako člověk, který stál u zrodu celé skupiny proto dnes s politováním sleduji současný stav, a to zejména situaci všech klientů a investorů. Prohlašuji, že od data 4.11.1999 již nemám žádné majetkové ani výkonné propojení s žádnou ze společností skupiny. Od 4.11.1999 jsem se ani nepodílel na žádných rozhodovacích procesech. Dále bych chtěl tímto upřesnit informace o mé osobě, které se v poslední době objevily v médiích. V současnosti působím ve VENTURE GROUP, S.A., kde zastávám pozici vedoucího organizační složky. Vzhledem ke skutečnosti, že v prezentování této záležitosti dochází k nepřesnostem zejména ohledně mé osoby, uvítal bych možnost vyjádřit se k případným dalším, v budoucnu zveřejňovaným, článkům. V takovémto případě jsem Vám k dispozici na tel. 02-21033636, faxu 02-21033637 anebo e-mailové adrese: zach@venturegroup.cz. V Praze, dne 7.června 2001 Martin Zach
0/0
7.6.2001 21:05

Už v r. 99 se začaly nakupovat...
Už v r. 99 se začaly nakupovat neveřejně obchodované akcie - neférové jednání vůči klientům. Vrátil byste část svých (=klientských) peněz klientům?
0/0
8.6.2001 9:34

Nic si z toho nedělejte pane Z...
Nic si z toho nedělejte pane Zachu. Fincentrum se samo pasovalo do role samozvaného soudce a kata zároveň. Že mnohdy nemají potřebné důkazy? Prosím Vás, koho by to zajímalo. Vždyť se to tak dobře čte, když na někoho kydají hnůj! Ozázka je jak dlouho budou chodit se džbánem pro vodu. A spojením s IDNES došlo ke sňatku s bulvárem oděným do roucha beránčího.
0/0
2.7.2001 23:55

Problém s temito "spolecnostmi...
Problém s temito "spolecnostmi" je ten, ze z pocatku jedou perfektne, aby nalakali lidi. Viz reklama"Utahne si Kozeny remen?", viz Litomerickou spolecnost, na jejichz sutrech se vubec nedalo stavet Takze v pocatku nikdo neprijde na to, protoze se sami nepriznaji co hodlaji pozdeji provést. Viz slavnou KCP a jine dohledy, treba nad kampelickami. Otazkou je, zda ty dohledy maji vubec zajem dohlizet.Az tito prospektori maji dost, tak pak jdou dolu. Nevim, proc o p. Kubickovi pisete, ze "udajne", kdyz na jejich setkani presvedcive vystupoval a ostatni vehementne kritizoval. Pak dokonce byl v jakemsi kontrolnim organu Finnexu. V teto pos???? republice nikdy nemate jistotu jak dopadnete, a to v cemkoli, viz i jine penezni ustavy, ktere zachranoval (i potichu) stat, tedy my sami. Pokud vy vychcanky nevypraskame vcetne politiku, tak tady poradek nikdy nebude.
0/0
7.6.2001 10:06

nevim nevim...
nevim nevim
0/0
6.6.2001 18:14

Je vidět, že kdo chce víc, nem...
Je vidět, že kdo chce víc, nemá nic. Já mám peníze uložené v bance v Eurobondech (v Kč). Koupil jsem je bez poplatku, prodám je bez poplatku za půl roku a nemusím to podle zákona o cenných papírech danit. Výnos není sice 15%, ale je to lepší než termíňák, (díky té ušetřené dani). Jelikož mám peníze u banky, mám to i pojištěné. Lepší vrabec v hrsti.......
0/0
6.6.2001 10:08

Dluhopisy se většinou kupují z...
Dluhopisy se většinou kupují za čistou cenu, tj. bez viditelných poplatků. Ve skutečnosti jste ale poplatky platíte ve formě rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou. Zkuste se schválně zeptat svého makléře, za kolik Vám včera nakoupený bond koupí dnes zpátky. Uvidítě, že rozdíl mezi cenami bude 0,2 - 1%. Nemějte obavy, že by pro Vás někdo dělal zadarmo :o)
0/0
6.6.2001 10:29

To vím, ale já mám okamžitě i ...
To vím, ale já mám okamžitě i smlouvu na zpětný odkup po půl roce, takže přesně vím, kolik mi ta transakce vynese. Třeba 1 milion mám uložený za 4,50% což je jako kdybych měl 5,30% na termíňáku.
0/0
6.6.2001 11:10

Pokud máte milion v Eurobondec...
Pokud máte milion v Eurobondech a vyděláte 4,5%, tak to je super investice. Je třeba se ještě modlit, aby nebyla inflace vyšší. Pokud bude stejná, tak Vás může hřát pocit, že jste někomu "půjčil" milion aby vydělal (banka) a Vy jste na svých. Pokud bude inflace vyšší, tak jste slušným, ale dobře zabezpečeným sponzorem. Každý sám je strůjcem svého štěstí. Zkuste se informovat, kolik různých správcu (prodejců) finančních produktů zaniklo ve státech a kolik jich nových zase vzniklo. A že by s toho amíci dělali revoluci jsem nepozoroval. Asi tam skutečně fungují ochranné mechanismy a jejich KCP je na úrovni. Vždy je třeba mít otevřené oči. Pokud na misku vah přidám na levou stranu trošku předpokládaného výnosu, tak na pravou stranu současně přidávám na riziku. Proč všichni koukají jen na tu levou stranu? Samozřejmě je podlé, když prodejci záměrně zakrývají pravou stranu a klientům podstrkují pod nos jen tu levou. Možná, že tohle všechno muselo přijít, aby jsme se poučili. Nebo, že bychom byli nepoučitelní? David.
0/0
6.6.2001 11:41

Abych Vás vyvedl z omylu: pení...
Abych Vás vyvedl z omylu: peníze investované do CP pojištěné nejsou (teď nemám na mysli nákup prostřednictvím brokera). Stejně tak nejsou pojištěné peníze v podílových fondech atd.
0/0
7.6.2001 18:48

To je sice pravda, ale tím že ...
To je sice pravda, ale tím že mám smlouvu o zpětném odkupu, kde je přesně určena cena a objem, peníze se mi připíší automaticky na účet v den splatnosti prodeje a účet pojištěn je. Tož tak...
0/0
8.6.2001 11:36

Pokud vám ale banka krachne př...
Pokud vám ale banka krachne před prodejem bondů a připsáním penez na účet, tak ale máte z hlediska pojištění smůlu. Pokud ale investujete přes solidní banku, tak vám to může být srdečně jedno.
0/0
8.6.2001 12:27

souhlas...
souhlas
0/0
8.6.2001 19:59

Už mě to opravdu ser#! Kolik j...
Už mě to opravdu ser#! Kolik ještě takových kret##ů bude, než budu donucen stáhnout roletu? Než se většina mých klientů, kterým spravuju peníze, vyděsí natolik, že stáhnou své peníze a nacpou je raději do bankovního slamníku? Děkuji, KCP! Léta studií, praktických zkušeností, noci nad analýzami, a dlouhotrvající získávání a upevňování důvěry klientů mi za chvilku budou na ho###, jestli takoví vychytrálci budou hrát s těmi slušnými na stejném hřišti. Možná by nebylo marné vás na KCP zažalovat o náhradu škod, které svou nečinností působíte tomu zbytku poctivých.
0/0
6.6.2001 10:07

Myslím, že situace se hned tak...
Myslím, že situace se hned tak sama nezlepší. Nejvíc by prospěla demonstrativní poprava zastřelením podezřelých finančníků(PI,Komerio,Finnex). Oni by si to další rychle rozmysleli, než šáhnou na peníze klientů!!!
0/0
6.6.2001 11:32

Souhlasim, a prvni bude na Kuk...
Souhlasim, a prvni bude na Kukla a Spak z Private Ivestors.
0/0
6.6.2001 20:31

nebo si vezměme příklad ze Sin...
nebo si vezměme příklad ze Singapuru - 10 ran ratanovou holí - proto je tam nejnižší kriminalita na světě. Strach z fyzických trestů je nejůčinnější.
0/0
7.6.2001 10:26

Proč nadáváte na ubohou chudin...
Proč nadáváte na ubohou chudinku KCP? Oni přece s FINNEX Praha už "skoro rok" vedou správní řízení a o všem vědí. Co maj chudáci dělat dřív?
0/0
6.6.2001 12:56

#&@%$%@#* !!!...
#&@%$%@#* !!!
0/0
6.6.2001 15:06

Souhlasím s vámi, je to bordel...
Souhlasím s vámi, je to bordel...
0/0
6.6.2001 15:58

KCP je banda kreténů, který je...
KCP je banda kreténů, který jen předstírají, že něco kontrolujou! Ve skutečnosti jsou na hovno jako většina státního aparátu!
0/0
6.6.2001 7:13

neni vas predek dlazdic?...
neni vas predek dlazdic?
0/0
8.6.2001 20:01

Nesouhlasím s anonymem. Invest...
Nesouhlasím s anonymem. Investoři si všímají, ale nemohou si všímat všeho, proto investují prostřednictvím někoho. Toho někoho doporučil finanční poradce v uvozovkách. Můj názor je takový, že v této republice neexistují finanční poradci, ale finanční veksláci. Mají totiž plnou odpovědnost resp. spoluodpovědnost za dění na akciových trzích-rozhodně mají větší přístup k informacím a jsou za to bohatě placeni. Závěr-raději mít peníze na termínový vklad u banky a mít jistotu. Další podraz jsou investice do amerických akcií. Bohužel český lid je nepoučitelný.
0/0
6.6.2001 7:09

Vážený pane anonyme, napsat, ž...
Vážený pane anonyme, napsat, že finanční poradci mají odpovědnost za dění na akciových trzích - to je opravdu "Výrok roku". Zřejmě vůbec nevíte, o čem mluvíte. Ujišťuji Vás, že moji klienti nikdy nedali ani korunu do žádné kampeličky, ani do společností typu PI či FINNEX. Mám totiž vcelku jednoduchý "obranný mechanismus" - když si finanční instituci založí na zelené louce několik fyzických osob, není to pro mne a mé klienty bezpečná instituce - alespoň ne do doby, dokud naše legislativa umožňuje jeden den zkrachovat a druhý den být v managementu jiné společnosti či si dokonce jinou společnost založit.... Věřte, že tento obranný mechanismus funguje spolehlivě a že je na našem trhu dost společností s dlouholetou zahraniční historií, kterým záleží na jejich jménu, tudíž se podle toho chovají.. Petr Šafránek, rodinný finanční poradce
0/0
6.6.2001 7:25

V tomto ohledu už legislativa ...
V tomto ohledu už legislativa trochu pokročila. Statutárové ve zkrachovalé společnosti již nemohou být statutáry jinde. nevím přesně, na jak dlouho, ale tak nějak by to mělo být.
0/0
7.6.2001 16:41

tzv.rodinní fin.poradci, donek...
tzv.rodinní fin.poradci, donekonečna nabízející tzv.prověřené fin.produkty=pojištění všeho druhu, stavební spořitelny, penz.fondy+pár fondů nejsou poradci, ale prodejci.Fin.trh obnáší i kapitálový trh a další produkty, kde se s rizikem běžně pracuje. Rodinní fi.poradci, většina z nich o tomto nic neví, mnozí haní jiné aby prodali svoje-opět peníze=provize v hlavní roli. Je to jednoduché, našinec je finanční negramota a dlouho bude. Kampelička je černá díra zde, v Holandsku jich funguje přes 1000. Až se naučíme pracovat s rizikem a také o něm klalifikovaně mluvit, potom budeme i finanční poradci. Peníze nejsou o jistotě ale o riziku. Banka je dnes jediná jistota,jistota prodělku. úrok-daň-inflace=mínus. Tomu říkáte "jistota"?
0/0
11.6.2001 17:08

A proč neinvestovat do americk...
A proč neinvestovat do amerických akcií. sám jsem nedávno dokupoval, naštěstí ne přes Private Investors, ale Commerzbank. Ta snad nekrachne.
0/0
6.6.2001 20:40

klienti [investori] by si meli...
klienti [investori] by si meli vice vsimat prilezitostnych informaci ohledne spolecnosti ve ktere hodlaji zhodnocovat sve finance. Michal Mayer - Everbright Investment Company Ltd.
0/0
6.6.2001 2:37

Souhlasím s Vámi. Jaký máte ná...
Souhlasím s Vámi. Jaký máte názor na společnost "Quantum". Jsou na www.quantumpha.cz. Dříve garantovali ve smlouvách 14% roční zhodnocení. Nyní jsem zaregistroval 11% garanci, ale roční výpovědní lhůta. F.Marek
0/0
6.6.2001 7:45

bál bych se!!!...
bál bych se!!!
0/0
6.6.2001 11:34

Nebrat !...
Nebrat !
0/0
6.6.2001 11:35

Zkuste hádat, jak dlouho se Qu...
Zkuste hádat, jak dlouho se Quantum udrží po průšvihu s FINNEXem. Konstrukce jejich produktu je totiž dost podobná, akorát že investovali, mimo jiné, do českých lázní. Navíc garantují zhodnocení, což FINNEX nikdy nečinil.
0/0
6.6.2001 13:19

Tohle letadlo pořád ještě letí...
Tohle letadlo pořád ještě letí... nebojte se... přistupujte...
0/0
6.6.2001 15:03

Zeptejte se jich kolik % jejic...
Zeptejte se jich kolik % jejich aktivit šlo přes PI. Oni tajně tvrdí, že jen 1%. Od července najednou sníží garantované výnosy na 9,5%. Jděte rychle od nich.
0/0
6.6.2001 19:22

stejně tak si dejte pozor na M...
stejně tak si dejte pozor na Monterey capital a podobné sto a dvousettisícové eseróčka bez licencí, které se vydávají za devizové a komoditní brokery! Kradou!!!
0/0
7.6.2001 10:29

přítel

S politováním musím konstatova...
S politováním musím konstatovat, že jsem také naletěl a to praktikám forexových společností pana Václava Vojíře Monterey Capital s.r.o. ( resp. ROGER DOUGLAS Corp.). Je už nejvyšší čas začít se bránit praktikám těchto společností !! Samotný klient nic nezmůže. Pokud máte s touto forexovou společností také neblahé zkušenosti a chcete se připojit v vymáhání uloupených investic tak se mi ozvěte!!
0/0
19.9.2001 5:05

přítel

Kontaktní adresa : vaspritel@q...
Kontaktní adresa : vaspritel@quick.cz - přece si to nenecháme líbit !!
0/0
19.9.2001 5:08

A kolik klientskych penez jste...
A kolik klientskych penez jste zhodnotili vy ????!!!!!! Uspesnost zhodnocovani penez na FOREXU je asi tak 40:60 (uznavam ze asi ve prospech.....)- jinak receno casino, aneb cervena cerna. Neni to tak ????
0/0
8.6.2001 15:12

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že cestovní pojištění vás chrání proti vysokým výlohám na léčení v zahraničí?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz