Felix – retailové tažení IKS

  20:02aktualizováno  20:02
Od tohoto pondělí můžete nalézt v novinách a zaslechnout v rádiu reklamu na fondy Investiční kapitálové společnosti pod názvem Felix. Co se pod tímto názvem skrývá?...
Od tohoto pondělí můžete nalézt v novinách a zaslechnout v rádiu reklamu na fondy Investiční kapitálové společnosti pod názvem Felix. Co se pod tímto názvem skrývá? Kdo by očekával nový přírůstek do rodiny fondů IKS nebo výrazné rozšíření stávajících služeb IKS, bude zklamán.

Produktový balíček Felix není novým fondem, ale marketingovou kampaní IKS, která si klade za cíl oslovit co nejširší vrstvu obyvatelstva. Tohoto cíle se snaží IKS dosáhnout jednoduchým, srozumitelným, ale přitom seriózním popisem výhod podílových fondů, spojeným s jednoduše členěnou základní nabídkou. Tu tvoří tři různé produkty, které zároveň představují tři základní odlišné investiční strategie. V rámci těchto strategií máte vždy na výběr mezi dvěmi řešeními.

Felix Krátkodobé investování
Tento produkt je určen pro krátkodobé investování. To platí především v případě tzv. Velmi konzervativního řešení, kdy investujete do fondu IKS Peněžního trhu. Pokud zvolíte Konzervativní řešení, investujete do fondu IKS Dluhopisový.

Felix Dlouhodobé investování
Jak již název napovídá, je tento balíček určen k dlouhodobému investování. Nabízí opět dvě alternativy: v případě Konzervativního řešení investujete do IKS Dluhopisový, v případě Dynamického řešení investujete 75% do fondu IKS Dluhopisový a 25% do fondu IKS Světových indexů.

Felix Pravidelné investování
Je určen pro ty, kterým vyhovuje pravidelné investování peněz. Narozdíl od předchozích produktů, není minimální výše počáteční investice u tohoto produktu limitována 5000 Kč. Měsíčně investujete částku od 500 Kč do fondu IKS Peněžního trhu v případě Velmi konzervativního řešení a do fondu IKS Dluhopisový v případě Konzervativního řešení.

Z popisu balíčku je patrné, že IKS chce oslovit především ty potencionální klienty, kteří dnes své úspory nechávají ležet na termínovaných účtech. Tímto směrem je zaměřena i reklamní kampaň, která zdůrazňuje vliv inflace na úspory a daňové výhody podílových fondů ve srovnání s bankovními produkty. IKS očekává v důsledku tohoto balíčku růst počtu klientů do konce roku o 30%. Očekávaný nárůst majetku je ale menší, neboť se předpokládá nízká průměrná výše investic. Tento odhad se jeví jako reálný, neboť IKS může těžit z široké pobočkové sítě Komerční banky, která v současné době čítá 250 poboček.

Více informací o Felixovi najdete zde.

Co si myslíte o Felixovi Vy? Myslíte si, že podílové fondy jsou vhodným nástrojem i pro úplné laiky? Napište nám svůj názor.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Další z rubriky

Investiční pojištění: Rozpoznáte pravdivé informace od lží?

Ilustrační snímek

Investiční životní pojištění má sjednáno mnoho lidí. Ale dokážete rozpoznat, jaké informace o investičním životním...

Odborník radí, jak investovat peníze, aby vám vydělávaly

Vladimír Weiss

Dnes už si většina lidí může dávat stranou pár stokorun měsíčně. Vyplatí se to, protože pokud tyto peníze budete...

Koupil za sto tisíc, prodá za dva miliony. Kdy se vyplatí investice do aut

Lada Niva z roku 1979, na které její současný majitel vydělá zřejmě dva miliony...

Zájem o historická nebo unikátní vozidla v poslední době roste. Jde o alternativní investici, která většinou doplňuje...

Dominance Tesly padne, vstanou noví bojovníci a zima je otestuje všechny

Dominance Tesly padne, vstanou noví bojovníci a zima je otestuje všechny

Kurzy.cz Morgan Stanley nedávno přišel s tvrzením, že dominantní pozice Tesly na trhu elektromobilů je neudržitelná. Minulý týde...

Najdete na iDNES.cz