S foťákem chtějí točit jako Tarantino. Investory ze Dne D nezaujali

aktualizováno 
Zájemci o peníze investorů Václav Poddaný a Ondřej Novák představili produkt, kterým chtějí oslnit i Hollywood. Vymysleli zařízení, díky němuž se dá digitální zrcadlovka levně proměnit na plně profesionální kameru.

"Když říkám profesionální, tak vím, o čem mluvím. Podobné zařízení se používá při natáčení seriálů, třeba jako Dr. House. Dále to používají přední režiséři jako je Rodriguez, Quentin Tarantino nebo George Lucas," seznamuje investory Václav Poddaný.

Poddaný s Novákem svému produktu velmi věří, jsou přesvědčeni, že jejich přístroj bude dokonalejší a hlavně mnohem levnější než modely konkurence. Unikátní řešení, která jsou v přístroji ukryta, si dokonce chtějí nechat patentovat.

Prototyp přístroje je již na světě

"Chtěli bychom od vás milion korun na rozvoj, rozjezd sériové výroby, na patentové řízení a hlavně na globální marketing. Oproti tomu nabízíme 20 procent v nově vznikající firmě," informuje investory Poddaný. Podle propočtů, které si oba pánové udělali, by se jim vložená investice měla vrátit do 18 měsíců, do tří let by to měl být dvojnásobek.

Den D

Ondřej Novák investorům představil i zkušenosti s produktem. Vyrobili první prototyp, který už stihli i otestovat. Přístroj má sice zatím své mouchy, ale na druhou stranu i výhody. 

"Není to těžké jako profesionální kamera, je to dobře skladné, dá se to rozebrat úplně do detailů a zase složit. Cena toho fotoaparátu je desetina ceny velké profesionální kamery," vyjmenovává Novák plusy produktu.

Oba pánové jsou svým přístrojem nadšeni a investorům vysvětlují a ukazují jednu vymoženost za druhou. Michala Hanuse i Michaela Rostocka zajímá hlavně funkčnost přístroje. "Můžete si to dát prosím na ramena, abyste nám ukázali, jak to tedy funguje, když se s tím doopravdy pracuje?"

Na přehled investorů se podívejte zde

Vypadáte jako terorista, reagovali investoři

Podle toho, jak investoři zareagovali, se zdá, že je Ondřej Novák s prototypem kamery na ramenou pobavil. "Když s tím půjdete po ulici, nemyslí si o vás, že jste nějaký terorista nebo univerzální voják?" zajímá se Rostock a dodává: "Nestálo by za to mít přitom palestinský šátek na hlavě?"

Co je Den D

Čtvrtá řada pořadu Den D má opět 13 dílů a uchazeči si v ní mohou říct pěti investorům o částku od 200 tisíc do 3 milionů korun. Investoři pak do jejich nápadů mohou, ale nemusejí investovat.

Částka, o kterou si uchazeč řekne, je neměnná, ale o podílu investorů se dá smlouvat. Investoři totiž vkládají do projektů své vlastní peníze. Pravidla najdete zde.

Novák přiznává, že lidé, kteří je s přístrojem viděli, se nad ním pozastavovali. Nicméně je to zatím jen prototyp, teď se řeší především funkčnost, design přijde na řadu později.

Pravděpodobně největším odborníkem se zdá být Michal Hanus. S Poddaným i Novákem se do odbornější diskuse pouští především on. Sám se fotografování věnuje a vlastní fotografické vybavení, které se profesionálně dováží z Ameriky.

Mechanické provedení jejich přístroje je podle něho dětinské, nezdá se mu ani příliš kvalitní, celé mu to přijde amatérské.

Budoucnosti přístroje věří jen jeho tvůrci

Poddaný s Novákem svému přístroji věří a jsou přesvědčeni, že má budoucnost a dokázal by nahradit i kamery, které točí v Doupěti jednotlivé díly Dne D.  Investoři to ale vidí jinak.

"Pánové, na podnikání v této branži musí být člověk fanoušek, musí být odborník a musí ho to bavit a já nejsem ani fanoušek, ani odborník a tím pádem mě to ani nebaví. Držím palce, ale nemám zájem," odmítá jako první investovat Michael Rostock. Vzápětí se k němu přidává i John Vanhara: "Pro mě jste tady moc brzy, já mám rád podnikání, které už aspoň trochu prokázalo, že je životaschopné. Z toho důvodu nemám zájem."

Postupně vložit do projektu své peníze odmítají i Petra Rychnovská i Margareta Křížová. Poslední zůstal Michal Hanus, který Poddanému i Novákovi doporučí, aby si své řešení nechali patentovat a patent pak prodali nějakému výrobci. "Nepouštějte se do výroby, protože o tom jste nás tady nepřesvědčili. Pánové, držím palce, ale o to, co jste nám tady nabídli, nemám zájem," uzavírá diskusi Hanus.

  • Petr Mandelík, Jitka Zoderová - Snídaně do postele, Brno, 500 tisíc korun za 20 procent
  • Ondřej Novák, Václav Poddaný - Extra modul Rig (natáčení fotoaparátem), Struhařov, milion za 20 procent
  • Martin Petráš, Janek Glanc - U Pepíka, Stráž pod Dalekem, 700 tisíc za 30 procent
  • Dominik Koukal – MeetDominick, 1,5 milionu za 30 procent
  • Martin Wallner, Tomáš Hubert – Mixit, Praha, dva miliony za 10 procent

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu

ilustrační snímek

Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Odkládat hledání práce se nevyplácí. Absolventi, kteří nečekají, mají výhodu

Ilustrační snímek

Řada absolventů středních a vysokých škol si užívá prázdniny a odkládá hledání nového uplatnění. Personalisté však...

Další z rubriky

Investujte, abyste se měli líp. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek

Tvořit rezervy na horší, respektive lepší časy by mělo být samozřejmostí. Jednou z možností je investovat do podílových...

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Expert: Výnos a riziko? Oběd zadarmo v ekonomice neexistuje

Marek Brávník, makroekonomický analytik.

Riziko a výnos jsou dva nejdůležitější znaky investování. Vydělat peníze bez rizika dost dobře nejde. Riziko ztráty a...

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Kurzy.cz Těžko uvěřitelnou pracovní dobu mají některé zdravotní sestry. Na sociálních sítích jedna z nich zveřejnila svůj rozpis...

Najdete na iDNES.cz